Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История успеха и перспективы OpenSea

Історія успіху і перспективи OpenSea, найбільшого багатообіцяючого NFT-маркетплейса планети

Історія появи і розвитку найбільшого NFT-маркетплейса світу OpenSea. Секрети успіху, очевидні і неочевидні причини популярності, недоліки і уразливості, прогнози на майбутнє

У одного з найпопулярніших венчурних інвесторів і Бізнес - ангелів світу Семіла Шаха є традиція, якої він не зраджує протягом десяти років. А саме, в кінці кожного року бізнесмен вибирає "технологічний прорив" - кращий Стартап планети. Цієї честі встигли удостоїтися такі зірки, як службовий месенджер Slack , крипто-біржа Coinbase та послуга відеоконференцій Hopin. У 2021 році звання перейшло до NFT-маркетплейсу OpenSea , який Шах без вагань назвав ведучим. Що це за кейс, як він розвивався і в чому секрет його успіху, сьогодні вам розповість редакція worldbank.org.ua .

NFT-маркетплейс OpenSea: что это такое?

NFT-маркетплейс OpenSea: що це таке?

OpenSea-глобальна компанія, що володіє однойменною майданчиком по створенню і купівлі-продажу NFT. Саме "Опенсі" сьогодні належить звання першого справжнього маркетплейсу в даній сфері. І на 2023 рік вона займає в своєму місці провідне, якщо не сказати, що монопольне становище. Так, на OpenSea укладається більше 90% глобальних угод з невзаємозамінними токенами. За показниками це вище, ніж у Amazon серед Інтернет - маркетів і Google серед пошукових систем. 

<a href='/tag/history' target='_blank' title='Новости и статьи про История'>История</a> OpenSea: как развивалась компания

Історія OpenSea: як розвивалася компанія

«Опенсі» — спільний проект двох друзів, Алекса Аталли і Девіна Фінзера. Вони почали в 2017 році з проекту Wificoin, який надавав користувачам токени за те, що відкривали доступ до своїх вай-фай мереж. Починання було високо оцінено бізнес-акселератором Y Combinator, який швидко взяв його під своє крило.

У той же час світ дізнається про перший дійсно успішний NFT-проект — Блокчейн -грі Crypto Kitties. Загалом-то просте тамагочі з розведенням і вирощуванням крипто-котиків породило справжній ажіотаж. Це чуйно відчули Аталла і Фінзер. І швидко прийняли доленосне рішення-перенаправили своє дітище Wificoin на нові рейки. Так народився» перший маркетплейс для метавсесвіту " OpenSea. Подібне рішення дійсно вимагало сміливості, так як одночасно розроблявся прямий конкурент Rare Bits.

Вирватися вперед Аталлі і Фінзеру дозволило те, що вони з самого початку мислили глобально: «створюємо кращу платформу з купівлі та продажу всього, що можна токенізувати». Смілива подача допомогла залучити 6 млн доларів венчурних інвестицій. Також на тлі конкурента «Опенсі» виділяла і оригінальна бізнес-модель. 

Rare Bits створював платформу для геймерів, прагнув максимально розширити свій NFT-асортимент, не дбав про комісії з ряду угод. В цей час OpenSea більш вибірково відсівала продукти для свого майданчика, встановила єдину комісію 1% від суми всіх угод, укладених на сервісі. Такий підхід дозволив "Опенсі «вистояти в кризовому для світу криптовалюта 2018 році, в той час як» Рейр БІТС" припинив своє існування.

«нам вдалося перевершити Rare Bits, оскільки ми з самого початку думали на перспективу, не звертаючи уваги на миттєві тенденції. Ми хотіли побудувати повноцінний децентралізований NFT-маркетплейс, а потім вже мріяти про масштабування бізнесу» (Девін Фінзер).

Але справжнісінький успіх був попереду. Логічно, що він би пов'язаний з NFT-бумом 2021 року. Тоді OpenSea по праву зайняла місце єдинорога на новому ринку невзаємозамінних токенов. Якщо в 2020 доходи від комісій з угод приносили не більше $30 000 на місяць, то в 2021 році рахунок впевнено пішов на мільйони доларів. 

" влітку 2020 року аналітики Andreessen Horowitz оцінювали OpenSea в $ 1,5 млрд, а в січні — після закриття інвестиційного раунду з на $300 млн — вартість компанія перевищила $13,3 млрд»  (VC.ru).

Конкурентные преимущества OpenSea: секреты успеха

Конкурентні переваги OpenSea: секрети успіху

Творці "Опенсі" заздалегідь подбали про одночасно простий і вигідною концепції і нічим не ОБМЕЖЕНОЮ функціональності:

 1. Лістинг токенів. розміщення NFT-токена на майданчику — дійсно справа пари кліків. Аналітики вважають саме цей момент головною відмінністю OpenSea від конкурентів. "Просте розміщення, низький поріг входу".
 2. Широкий вибір активів, великий каталог. «такий всеосяжний підхід виявився для OpenSea ключовою конкурентною перевагою — особливо в протистоянні з Rarible».
 3. Доступна вартість артефактів. «чим більше людина може негайно купити, тим більше він і купує».
 4. Розвинена корпоративна культура. Аталла і Фінзер орієнтовані на максимальне поліпшення свого продукту, на довгостроковий розвиток без відволікання на швидкоплинні модні тенденції. Вони дійсно прислухаються до запитів кріптоентузіастов, є частими гостями в призначених для користувача спільнотах.

Очевидные и неочевидные причины популярности OpenSea

Очевидні та неочевидні причини популярності OpenSea

Не варто концентруватися лише на тому, що «Опенсі» була першопрохідцем на ринку невзаємозамінних токенов. У NFT-платформи є маса явних і прихованих переваг, які дозволяють утримувати незаперечне лідерство досі:

 1. Просте створення та легке розміщення токенів . По суті, вам потрібно лише пройти реєстрацію і завантажити на платформу новий файл.
 2. Широкий простір для діяльності: артефакти, віртуальні всесвіти, Музика , Мистецтво , Спорт , доменні імена, торгові картки та корисні токени.
 3. Зручні фільтри та інструменти для пошуку . Що потрібно зробити на платформі? Виберіть вподобану вам колекцію і налаштуйте пошуковик за ключовими словами.
 4. Бездоганна репутація.  за весь час компанія не опинялася в центрі неприємних скандалів. Якщо ж в неблагородної діяльності виявляється замішаний хтось із співробітників, з ним тут же прощалися, незважаючи на займану посаду.

Многочисленные конкуренты: как остаться лидером?

Численні конкуренти: як залишитися лідером?

Незважаючи на те, що «Опенсі» продовжує залишатися безумовним лідером, NFT — не та сфера, де можна розслаблятися. Прямо зараз підростають перспективні проекти, які зовсім скоро можуть виявитися прямими конкурентами OpenSea:

 • NFT-маркетплейс Binance ;
 • Shoyu NFT від Sushi Swap;
 • Nifty Gateway від Gemini;
 • Artion від Андре Кроньє, засновника Yearn.Finance.

Недостатки, проблемы и уязвимости OpenSea

Недоліки, проблеми та вразливості OpenSea

Але, як у будь-якого продукту, у «Опенсі» є слабкі сторони. Першою з них називають досить консервативну позицію засновників. Ні Аталла, ні Фінзер не люблять сильно ризикувати. Позиція " все або нічого» їм явно не близька.

Незважаючи на те, що OpenSea — визнаний лідер ринку, самі користувачі звертаються до цієї платформи остільки-оскільки. Так, на незалежних майданчиках можна зустріти чимало негативних відгуків і скарг:

 • Наявність внутрішніх комісій;
 • Відсутність децентралізованої системи управління;
 • Немаленькі ціни " на Газ »;
 • Відсутність нативного токена.

Все це діє негативно в обидві сторони: через високу вартість «газу» цифрові колекціонери купують менше токенів, ніж планували, а авторам доводиться платити за створення своїх творів. Втім, Фінзер в курсі всіх проблем і недоліків, вже працює над їх усуненням. 

«нам не хочеться більше упускати проривні проекти на кшталт The Degenerate Ape Academy, так що в пріоритеті зараз розширити функціональність і число доступних блокчейнов, зберігши при цьому продуктивність».

Что ждет OpenSea и NFT-мир в грядущем

Що чекає OpenSea і NFT-світ в прийдешньому 

Перше, чого варто побоюватися «Опенсі» — державне регулювання. За законами Сполучених Штатів NFT в осяжному майбутньому можуть бути прирівняні до цінних паперів. Адже, по суті, токени вже підходять під ключові визначення:

 • Куплені за гроші / грошовий еквівалент;
 • Приносять прибуток власнику;
 • Власник вкладається в спільне підприємство;
 • Доходи інвестора залежать від «зусиль інших».

Навіть людям, далеким від світу токенов, відомо, що головний мінус крипто-ніші — нестабільність. Вона вже сповнена спекуляціями, шахрайством, фіктивною купівлею-продажем і роздутими цінами. Якщо в майбутньому ці тенденції стануть лише посилюватися, це відверне від OpenSea чималу частину її потенційних користувачів, позначиться на виручці. Але експерти впевнені, що» Опенсі «вже зараз готується до» похолодання «і має всі необхідні ресурси, щоб з найменшими втратами пережити справжню»криптозиму".

Що стосується майбутнього, то з кожним новим проектом NFT-Всесвіт тільки розширюється. Проте, вважається, що найперспективнішими в прийдешньому будуть аудіо-токени і «інтелектуальні» NFT на основі ШІ. "Опенсі" тут потрібно залишатися на гребені хвилі, не відставати від ринку, розширювати свої колекції і піклуватися про все більш ускладнюється сортування токенов. Головні стратегії повинні бути спрямовані на функціональність і розробку корисних допоміжних продуктів на зразок мобільних додатків для гаджетів.

Діловий ангел Семіл Шах пояснює вражаючий успіх " Опенсі «простими словами:" сьогодні будь-яка технологія , пов'язана зі словом «крипто», служить джерелом народження найбільш сприятливих можливостей для створення і ведення бізнесу. OpenSea просто з'явилася в потрібний час і в потрібному місці».

Команда  worldbank.org.ua погодиться зі словами провідного венчурного інвестора. Однак ми не можемо не додати, що секрет досягнень OpenSea ще й в правильно обраної стратегії розвитку, грамотного обраних і презентованих конкурентних перевагах, а також в активному впровадженні фішок, яких поки що немає У інших NFT-маркетплейсів.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал "історія успіху і перспективи OpenSea, найбільшого багатообіцяючого NFT-маркетплейсу планети" виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «NFT», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.