Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История успеха и биография Ванги

Історія успіху та біографія Ванги: велика провидиця чи комерційний проект?

Біографія та історія успіху провидиці Ванги. Чи справді у Вангелії був дар передбачення, чому віщунку вважали вигідним проектом на мільйон доларів?

Її вважають найбільшою провидицею в історії, проте достеменно відомо, що Вангелія Пандева Гуштерова нікому не дозволяла записувати свої пророцтва на відео. Все, що вона говорила, ніяк не можна підтвердити документально. Цим користувалися різні "Тлумачі«, які наповнили» жовту пресу «нібито» передбаченнями Ванги", які вона насправді ніколи не давала. Проте, осліпла селянці вдалося отримати всесвітню славу. Як це сталося, чи варто вірити віщуванням Ванги, сьогодні з'ясувала редакція worldbank.org.ua .

Ванга — это: краткая справка

Ванга-це: коротка довідка 

Вангелія Пандева Гуштерова (Сургучева, Димитрова) — сліпа Болгарська жінка, якій приписували великий дар передбачень майбутнього. 

 • Діяльність: екстрасенс, медіум, провидиця
 • Дата народження: 31 січня 1911
 • Місце народження: Струмиця, Османська імперія
 • Дата смерті: 11 серпня 1996 (85 років)
 • Місце смерті: Софія, Болгарія

Більш відома як Ванга, баба Ванга.

Не Андромаха, а Вангелия: детство

Не Андромаха, а Вангелія: дитинство 

Майбутня провісниця з'явилася на світ 31 січня 1911 року в місті Струміце (сучасна Північна Македонія). Її батьками були землевласники Панде і Параскева Сурчеви. Чому ж таке незвичайне ім'я? Згідно болгарським традиціям, після народження дитини слід вийти на вулицю і запитати першого зустрічного, як назвати його. Так і зробила бабуся Ванги. Але перехожа сказала ім'я Андромаха, що тій Не сподобалося. Зате друга зустрінута жінка запропонувала воістину християнське ім'я-Вангелія,»блага звістка".

Малятко ж народилася раніше терміну, в 7 місяців, з злиплими пальчиками. Навіть батьки не вірили, що вона виживе. Можливо, це було перше диво в її житті? Але почалася Перша Світова і батька дівчинки призвали на фронт. Навіть незважаючи на те, що чоловік був вдівцем — мати Ванги померла, дівчинка її позбулася ще в трирічному віці. Поки тато був на війні, Вангелію виховувала сусідка, а повернувшись з фронту, Панде повторно одружився.

Что тогда случилось в ураган: юность

Що тоді сталося в ураган: юність 

У 1923 році Ванга разом з мачухою і батьком опинилася в Македонії. З волі випадку дівчинка потрапила в ураган, який протягнув її кілька сотень метрів. Коли Вангелію знайшли, очі постраждалої були забиті піском. Щоб вилікувати таке велике пошкодження рогівки, потрібні були великі гроші, яких у сім'ї не було. Без необхідного лікування Ванга осліпла за чотири роки.

Але історія , яку переказувала і Вангелія, і її батьки, на перевірку виявляється легендою. Справа в тому, що в рік, коли з дівчинкою сталося нещастя, ні смерчу, ні урагану не траплялося. Зате журналісти знайшли більш жахливу подію влітку, коли Вангелія втратила зір. Невідомі зґвалтували дівчинку-підлітка, жорстоко побили і викололи їй очі, щоб жертва не змогла їх впізнати. Цю версію підтверджує і той факт, що Ванга була безплідною. Те, що сталося тоді позбавило дівчину можливості мати дітей, що стало великою трагедією для дорослої Ванги.

Чому ж страшна правда ховалася? Тоді, в 1920-х, позбавлення невинності до шлюбу на Балканах вважалося страшним пороком. Якщо дівчину згвалтували і про це дізнавалися оточуючі, саму нещасну і її сім'ю записували в Ізгої. Ось тому і батьки, і сама постраждала придумували що завгодно, аби про подію ніхто не здогадався.

Коли Ванзі виповнилося 15 років, її батько, вже страждає алкоголізмом вирішив віддати дочку в інтернат для сліпих в сербському місті Земун. Там Вангелію навчили обслуговувати себе, робити просту роботу по дому, читати по Брайлю. У вільний час вихованці Будинку сліпих грали, слухали музику та співали пісні. Там-то вона і зустріла свою першу любов. Але тільки нічого не склалося: заможні батьки хлопчика були проти його відносин з безприданною селянкою.

«Таинственный всадник»: проявление экстрасенсорных способностей

"таємничий вершник": прояв психічних здібностей 

Як же про сліпий сільської жінці дізнався весь світ? Початок історії припав на роки Другої світової війни. По околицях розійшлася чутка, що невидима Ванга завдяки своїм надприродним здібностям визначає, де знаходяться живі зниклі безвісти, а де поховані мертві. 

Справа в тому, що в 1939 році Вангелія сильно захворіла: виснажена, в очікуванні допомоги для бідних, вона кілька днів простояла босоніж на холодній підлозі — це викликало найсильніший плеврит. Але змогла жінка несподівано від нього вилікуватися. Другий незвичайний випадок припав на 1941 рік, коли Ванге, за її словами, з'явився «таємничий вершник», який відкрив екстрасенсорний дар.

Слава про провидицю швидко поширилася. Ванга не просила за передбачення плату, але охоче приймала подяку грошима, їжею, речами. Могла не тільки сказати, де знаходиться зниклий близький, а й виявити у відвідувача хвороби і запропонувати їх лікування. 

А в травні 1942 Ванга познайомилася з македонцем Димитром Гуштеровим, що служив в 14-му інтендантському полку болгарської армії. У тому ж місяці вона вийшла заміж і молоді переїхали в місто Петрич, до свекрухи Вангелії. Сімейне життя не можна було назвати щасливою — чоловік пристрастився до алкоголю настільки, що в 42 роки помер від цирозу печінки. Після смерті чоловіка, Ванга усиновила хлопчика Димитра Волчева. Пасинок провидиці, ставши дорослим, побудував завидну кар'єру в прокуратурі. Віолетта також мала названу доньку. Обом прийомним дітям віщунка допомогла як рідним-встати на ноги, знайти себе в житті.

Життєвий шлях Ванги завершився 11 серпня 1996 року в Софійській клініці «Лозенець». У жінки діагностували Рак правої грудей, однак вона відмовилася і від лікування, і від операції. Все своє майно Вангелія заповіла державі.

Предсказания Ванги: великий дар или удачный пиар

Передбачення Ванги: великий дар або вдалий піар

Очевидці говорили, що Вангелія могла з великою точністю діагностувати захворювання і стан здоров'я своїх відвідувачів, розповідати подальшу долю людства. І допомагали їй в цьому незримі духи — душі померлих або ж «нелюдський голос». 

«іноді сплю всього лише одну годину на добу. Духи не дають спокою. Тормошать, будять. Кажуть: "" Вставай. Пора працювати"". Духи прозорі і безбарвні („як вода в склянці“). Але в той же час вони світяться („як жар в печі“). Поводяться як люди. Сидячи. Ходити. Сміятися. Плакати»  (Ванга).

Далеко не всі вірили в чудовий дар Вангелії. Так, Євген Александров і Юрій Горний, що входять до Комісії по боротьбі з лженаукою і фальсифікацією наукових досліджень, відкрито заявляли про свідчення віщунки: 

" Ванга-це відмінно розкручений Державний бізнес , завдяки якому глухий край перетворився на місце паломництва натовпів з усього світу. Знаєте, хто на Вангу молився найбільше? Таксисти, офіціанти в кафе, персонал готелів-люди, які завдяки "ясновидиці" мали відмінний стабільний заробіток

Всі вони охоче збирали для Ванги попередню інформацію: звідки людина приїхала, навіщо, на що сподівається. А Ванга потім ці відомості викладала клієнтам так, немов сама їх побачила. Допомагали зі справжнім досьє на клієнтів і спецслужби, під прикриттям яких працював Державний бренд».

Їм вторив Василь Стоянов, журналіст " Работническо справа»: 

«Ванга — вельми успішний комерційний проект Болгарії. З 1967 по 1991 рік вона заробила для держави 10 мільйонів доларів. Однак Вангу тримали в їжакових рукавицях-коли у неї знайшли 90 тисяч левів (це приблизно як в рублях СРСР), вибухнув скандал, накопичення конфіскували».

І, нарешті, генерал-лейтенант міліції Олександр Гуров, укладав:

«не пам'ятаю жодного випадку, щоб вона розкрила злочин, знайшла безвісти зниклого, хоча до неї багато зверталися органи правопорядку. Серед вчених є стійка точка зору, що це шарлатанство, в більшій мірі орієнтоване на добування грошей».

Сбывшиеся и несбывшиеся предсказания Ванги

Збулися і нездійснені передбачення Ванги

Близькі пророчиці Вангелії запевняли, що вона змогла передбачити багато:

 • Смерть Йосипа Сталіна;
 • » Оксамитова " революція в Чехословаччині;
 • Загибель Індіри Ганді;
 • Смерть Леоніда Брежнєва;
 • Аварія на Чорнобильській атомній станції;
 • Перемога Бориса Єльцина на російських виборах президента;
 • Теракти 11 вересня 2001;
 • Епідемія коронавірусу.

Але разом з тим довелося чимало нездійснених прогнозів:

 • СРСР відродиться в першій чверті XXI століття і Болгарія буде в його складі;
 • Ліки від раку буде містити багато заліза;
 • Люди винайдуть засіб від старості з гормонів собаки, коня і черепахи;
 • Третя Світова Війна за участю ядерної та хімічної зброї трапиться в 2010-2014, через що вимре весь тваринний і рослинний світ Північної півкулі;
 • Барак Обама стане останнім президентом США ;
 • У 2011 мусульмани почнуть хімічну війну проти європейців.
 • У 2016 році Європа залишиться безлюдною.

Так ким же була Ванга? Великою віщункою або вигідним комерційним проектом? Редакція  worldbank.org.ua знаходить абсолютно полярні точки зору. Хтось каже, що Вангелія видавала нелюдським голосом точні передбачення під час нападів, в той час як доктора визначають сказане лише проявом істерії. 

Навіть в особистому житті провісниці є чимало розхожих версій. Так, одне джерело стверджує, що Димитр Гуштеров кинув заради Ванги свою наречену, а інший робить висновок, що провидиця фактично змусила його одружитися на собі, так як чоловік побоювався її пророкувань. Саме тому питання: "чи дійсно у Ванги був великий дар бачити майбутнє?"залишається відкритим.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " історія успіху і біографія Ванги: велика провидиця або комерційний проект?"виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі "історія успіху", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.