Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Истории успеха трех лучших брендов охотничьего снаряжения

історії успіху трьох найкращих брендів мисливського спорядження: John Rigby & Company, Holland & Holland, Iisakki Jarvenpaa

Кращі компанії серед мисливських брендів: найбільші виробники рушниць John Rigby & Company, Holland & Holland і найстаріший виробник фінських ножів для полювання Iisakki Jarvenpaa

Список найбільших і найвідоміших брендів мисливського спорядження вміщує в себе сотні позицій. Серед найпопулярніших виробників все частіше з'являються такі назви, як Bog, Hunterhelp, Shot Time, Pulsar, Butler Creek, BoreTech, Vektor та інші. Однак редакція worldbank.org.ua пропонує читачам звернути увагу на найстаріші компанії John Rigby & Company, Holland & amp; Holland, Iisakki Jarvenpaa, які носять звання кращих у своїй справі вже не один десяток років. А також можуть похвалитися цікавими історіями становлення, розвитку та успіху.

Holland & Holland: поставщик британского королевского двора

Holland & amp; Holland: постачальник Британського королівського двору

Holland & amp; Holland (Голланд і Голланд, Голланд і Голланд, Н & amp; Н) - британська компанія-виробник мисливської зброї. Одне з найстаріших і найвідоміших підприємств у своїй галузі. До цього дня є володарем наіпочетнейшего титулу Royal Warrant-постачальник Британського королівського двору. Не дивно, що лондонський бренд заточений на виготовлення елітного дорогого штучного зброї, люксового мисливського спорядження і ексклюзивних боєприпасів. 

Варто згадати «Голландію та Голландію» і як одного з найбільших розробників, виробників патронів. Серед найпомітніших винаходів: популярний мисливський великокаліберний .375 Н & amp; Н Magnum, надпотужний .600 Nitro Express, з яким можна полювати навіть на слонів. І, звичайно ж, не можна не згадати .700 Nitro Express. Саме його вікіпедія називає найпотужнішим з усіх серійних сучасних боєприпасів для цивільної зброї.

Що стосується  історії " Голланд і Голланд» , вона розвивалася за наступним сценарієм:

  • 1835 — заснування збройової фірми H. Holland в Лондоні колишнім торговцем тютюном Гаррісом Холландом, який за сумісництвом був великим поціновувачем полювання.
  • 1851 — перехід до самостійного виробництва мисливських рушниць.
  • 1876 — управління компанією переходить до племінника засновника Генрі Холланда. Тоді підприємство і отримує звичну назву Holland & amp; Holland.
  • 1883 — перемога в конкурсі «Філд» на кращу збройову продукцію. Обсяги виробництва зростають до 600 рушниць щороку.
  • 1898 — підприємство стає акціонерним товариством з обмеженою відповідальністю.
  • 1883 — н&н отримує звання монаршого Постачальника спершу при дворі короля Італії, а потім і при дворі принца Австро-Угорщини.
  • 1902 — особистий постачальник принца Уельського, а також королівських династій Португалії та Іспанії.
  • 1911 — постачальник мисливської зброї королівського двору Великобританії.
  • 1959-1989 — компанія Holland & Holland знаходиться у державній власності.
  • 1990-2000 — перехід в приватне володіння, відкриття власних відділень за кордоном.

Сьогодні в світі полювання «Голланд і Голланд» — синонім престижу і розкоші. Незважаючи на порівняно високу вартість продукції (за даними Вікіпедії), щорічно випускає близько 25 000 одиниць гладкоствольної і нарізної мисливської зброї. Серед власників виробів Н & amp; н були американський президент Теодор Рузвельт, герцог Единбурзький Філіп і принц Уельський Чарльз. Також у компанії є добра традиція підносити розкішні подарунки до ювілеїв царствених осіб. Так, до Дня народження покійної королеви Єлизавети II виготовлялися колекційні дробові рушниці, прикрашені чудовими гравюрами.

John Rigby & Company: охотничьи ружья с собственной философией

John Rigby & Company: мисливські рушниці з власною філософією

John Rigby & Company по праву вважається одним з найстаріших виробників вогнепальної цивільної зброї. Компанія була заснована Джоном Рігбі (і названа по імені власника) в 1775 році. Батьківщина виробника дробовиків і гвинтівок — Ірландія, Дублін. На тлі інших славних мисливських брендів John Rigby завжди виділявся власною філософією і високими стандартами якості. 

Недарма він ставав володарем сертифіката Постачальника королівського двору Великобританії цілих п'ять разів! 

Перший успіх прийшов до компанії на Всесвітній виставці в Лондоні, що проходила в 1881 році. Але збройовому дому було мало визнання поважної публіки. У 1879 він представляє якісно нову мисливську зброю — перші двоствольні рушниці і Штуцери з системою замикання за патентом Рігбі – Баззел. У період 1879-1916 було реалізовано більше тисячі подібних моделей як в самій Англії, так і за кордоном.

У 1897 Джон Рігбі першим розгледів потенціал мисливських карабінів і поспішив укласти контракт з іншою легендою — компанією Mauser. Того ж року збройовий дім представив перший болтовий карабін із затвором Маузера. У 1899 John Rigby звернувся до партнера з пропозицією модернізувати затворні механізми таким чином, щоб можна було використовувати популярні патрони. Експериментальний затвор представили на наступний рік. Він став базою для розробки мисливських карабінів під патрони «магнум» — це .375 H&H, .416 Rigby і .505 Gibbs.

Роки Першої та Другої світової обернулися для зброярів простоєм і величезними збитками. Заборонялося носіння зброї цивільними особами, багатьох талановитих майстрів призвали на фронт. Тоді варто згадати рух за Незалежність, який охопив увесь світ. У ті часи John Rigby втратив таких потенційних покупців, як Індійські Махараджі. Зрештою, в 1951 помер останній представник династії Рігбі, Теодор. Компанія була придбана в 1968 Девідом Марксом і продана їм в 1984 Полю Робертсу.

Новий власник був зацікавлений у розробці потужних патронів. Со .416 Rigby Робертс особисто ходив на полювання на слона, а вершиною творчості став .450 Rigby, вперше представлений в 1995. Однак через два роки Поль продав збройовий будинок Техаському бізнесменові Нілу Гібсону, який переніс Виробництво до Каліфорнії. На цьому справа не закінчилася — в 2013 році компанія перейшла під крило L&O Group, яка вже володіла Blaser, Sauer і Mauser. Підприємство перемістилося в Лондон. Тепер у John Rigby є новітній комплекс з майстернею, архівом, шоурумом і навіть власним музеєм з унікальними збройовими експонатами.

Iisakki Jarvenpaa: старейшие охотничьи финские ножи

Iisakki Jarvenpaa: найстаріші мисливські фінські ножі

Iisakki Järvenpää - найстаріший бренд, що випускає мисливські фінські ножі, які вже не потребують представлення. Компанія функціонує з самого 1879 року, є одним з визнаних лідерів у своїй ніші. Також вона відкрита для відвідування — на екскурсіях показують всі етапи виробництва мисливського спорядження.

Засновником Iisakki Järvenpää був молодий майстер Ісаккі Ярвенпяя. Молодій людині було всього 20 років, коли він відкрив майстерню у власному сараї. На той час вже вся округа знала його як досвідченого ножедела. Однак Ісаккі незабаром проявив себе і як талановитий підприємець. Він не бачив нічого поганого в тому, щоб об'їжджати найближчі містечка на велосипеді і особисто рекламувати свої ножі — демонструвати, наскільки гарні вони в справі.

Завдяки особистій участі засновника в маркетингу фірмі Iisakki Järvenpää знадобилося всього дев'ять років, щоб прославитися на всю Європу. Рівень довіри до майстра був настільки високий, що в 1888 році Ярвенпяя отримав звання Постачальника Двору Його Імператорської Величності, російського імператора Олександра III. 

Але на цьому бізнесмен не зупинився. Крім практичних і надійних мисливських, він зайнявся виготовленням художньо оформлених фінських ножів. Прикрашені золотом і сріблом, латунню і бронзою, з складальними рукоятями з берести, вони були справжніми витворами мистецтва. Дізнатися продукцію Iisakki Järvenpää можна було не тільки по незмінно відмінній якості, але і по фірмовому навершию у вигляді голови коня або собаки.

Сьогодні компанія Iisakki Järvenpää продовжує випускати фірмові фінські ножі — мисливські, рибальські, господарські, побутові і навіть дитячі. Також представлені невеликі клинки до 10 см, великі ножі «леуку», філейні моделі, ножі з рибочисткою, традиційні «Спаркі» (конструкції, коли великий і малий ніж знаходяться в одних піхвах). Вироби не виділяються доступним цінником, проте кожен покупець знає, що він стає власником єдиного в своєму роді ножа, виготовленим вручну.

Вартість спорядження починається від ста і закінчується кількома тисячами євро за штуку. Для леза використовують або вуглецеву крупповскую W75, або скандинавський нержавіючий сплав 12С27 (Сандвік). Перше легко відрізнити по напису "kauhava«, а друге — по позначці»stailess". Що стосується барвників і матеріалів для рукояті, вони на 100% натуральні. Найчастіше рукоятку виготовляють з карельської берези, берести, капа і шкіри.

Як Ви вже зрозуміли зі статті, редакція worldbank.org.ua вирішила включити в свій рейтинг найстаріших виробників мисливських рушниць і ножів з самої бездоганною репутацією — John Rigby & Company, Holland & Holland, Iisakki Jarvenpaa. Кращими з кращих вони були протягом цілих десятиліть, щоб сьогодні стати легендами в спільнотах мисливців. Так, рушниці від John Rigby & Company і Holland & amp; Holland на справжній день вже цілком можуть бути елементами розкоші і престижу. А легендарні фінські ножі Iisakki Jarvenpaa нерідко купуються не тільки для практичного застосування, але в ролі предметів колекцій.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал " історії успіху трьох найкращих брендів мисливського спорядження: John Rigby & Company, Holland & amp; Holland, Iisakki Jarvenpaa» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі « історія успіху», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь-яким зручним вам способом.