Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История компании Johnson & Johnson

Історія компанії Johnson & Johnson: шість секретів успіху корпорації

Коротка історія бренду Johnson & Johnson. Розкриваємо шість головних секретів успіху компанії. Чого досяг холдинг "Джонсон енд Джонсон" на сьогоднішній день?

Який бренд має найбагатшу Історія ? Серед цілого списку гідних претендентів команда бізнес - журналу worldbank.org.ua обов'язково назве "Джонсон енд Джонсон". Саме ця компанія винайшла пластир і кишенькову аптечку, першою представила шампунь для дітей, а також отруїла своїх покупців ціанідом і з гідністю змогла вийти з цілої низки скандалів і судових розглядів. Ми вважаємо, що більш ніж 130 років історії Johnson & Johnson — достатній час, щоб розібратися, що саме стало секретом успіху і довголіття цієї компанії, якими досягненнями вона може відзначитися в наші дні.

Johnson & amp; Johnson — це ... (коротка довідка)

Johnson & Johnson — это… (краткая справка)

Johnson & amp; Johnson ("Джонсон енд Джонсон") - американський холдинг, який об'єднує понад 250 дочірніх фірм. Постачає Медичне обладнання, гігієнічну продукцію та лікарські препарати.

 • Промисловість: Фармацевтика , ліки, Медичне обладнання.
 • Основа: 1886.
 • Засновники: Роберт Вуд, Джеймс Вуд та Едуард Мід Джонсони.
 • Капіталізація: 459,8 млрд доларів.
 • Оборот: 93,75 млрд доларів.
 • Чистий прибуток: 20,878 млрд доларів.
 • Штаб-квартира: Нью-Брансвік, штат Нью-Джерсі, США .
 • Керівництво: голова ради директорів — Алекс Горскі, СЕО — Хоакін Дуато.
 • Кількість працівників: 134 500.

За поставками медобладнання займає перше місце на планеті. Згідно з рейтингом Dow Jones Global Titans 50 входить в число найбільших фармкомпаній світу.

Як починався "Джонсон і Джонсон": одного разу три брати…

Как начинался «Джонсон энд Джонсон»: однажды три брата…

Історія Johnson & Johnson почалася в 1886 році в Сполучених Штатах — компанію заснували три брати, Джеймс Вуд, Едвард Мід і Роберт Вуд Джонсони. Родичі ознайомилися з популярною для їхнього часу теорією: чимала частина пацієнтів гинула через мікроби, які буквально кишіли на операційних столах, інструментарії і руках самого хірурга. Брати швидко скористалися зростаючим попитом на стерильні перев'язувальні матеріали:

 • Налагодили випуск стерильної марлі, вати і халатів для медиків;
 • Видали довідник «сучасні методи антисептичної обробки ран», який цілі десятиліття залишався настільною книгою по антисептикам.

Засновники вже в XIX столітті розуміли, як важливо задовольнити актуальний попит на конкретну продукцію, першими запропонувати краще рішення — це теж стало складовою успіху їх дітища.

Історія шести елементів успіху Концерну Johnson & Johnson

История шести элементов успеха концерна Johnson & Johnson

Спеціальний розділ історії «Джонсон і Джонсон» пов'язаний з молодшим Робертом Вудом Джонсоном, який очолив сімейну фірму в 1932 році.

Нетлінний кодекс компанії 

Саме Роберт Вуд Джонсон в 1943 році склав Кредо Johnson & Johnson-звід правил, якого холдинг дотримується досі:

 1. Ми завжди несемо відповідальність перед споживачами наших товарів і послуг.
 2. Ми завжди несемо відповідальність перед нашими співробітниками — ми зобов'язані забезпечувати їх гідною зарплатою.
 3. Ми завжди несемо відповідальність перед соціумом і планетою — ми відкриті Благодійності, ми захищаємо екологію.
 4. Ми завжди несемо відповідальність перед акціонерами — ми повинні будувати прибутковий бізнес, не втомлюючись експериментувати з новими ідеями.

Згідно з іншим джерелом, негласний Кодекс діяв з моменту заснування — в сорокових роках його лише перенесли на папір.

Нові продукти та послуги

Johnson & Johnson сегодня: новые продукты и услуги

Компанія Johnson & amp; Johnson прагнула бути на» ти " зі своїми споживачами, що дозволяло їй першою пропонувати нові продукти і послуги, в яких гостро потребувало суспільство:

 • Аптечка з медичними препаратами першої необхідності. В одній з поїздок Роберт Вуд Джонсон розговорився з попутником-хірургом: Комерсант дізнався про важку частку залізничників — отримавши травму при прокладанні шляху, працівники нерідко вмирали від ран, так і не дочекавшись медичної допомоги. Бізнесмен дізнався, які засоби першої необхідності потрібно покласти в аптечку, — так був випущений перший незамінний набір для залізничників. За ним пішли екстрені Набори для дому, подорожей на автомобілі і літаку.
 • Бактерицидний пластир. А це незамінний сьогодні засіб випадково винайшов Ерл Діксон, один з працівників «Джонсон енд Джонсон». Він зауважив, що дружина-домогосподарка частенько страждає від порізів і опіків — щоб швидко надати дружині першу допомогу, чоловік придумав заздалегідь готувати клеїться бинт зі стерильною марлею для рани. Новинку запустили в продаж в 1921 році під власним брендом Band-Aid, а Діксона в нагороду підвищили до віце-президента холдингу.
 • Гігієнічні товари для дітей. Доктор Фредерік Кілмер в 1892 встановив, що роздратування від лейкопластиру швидко знімається дитячою присипкою. З цього товару почався Johnson's Baby-компанія не шкодувала грошей на просування і рекламу тальку.
 • Дитячий шампунь «без слізок». Засіб, що не викликає сльози у малюків, з'явилося на полицях магазинів в 1954 — і відразу стало бестселером! Всього кілька місяців знадобилося, щоб завоювати 75% ринку засобів дитячої гігієни і заробити понад 33 млн доларів. До речі, настільки високі показники в ніші дитячої косметики компанії вдалося утримувати аж до 1995 року.

І це далеко не все! Саме Johnson & amp; Johnson ми повинні бути вдячні першими на планеті гнучкими контактними лінзами, зубною ниткою, прокладками і тампонами для жінок, а також іншими важливими засобами гігієни.

Рекламна стратегія

У Johnson & Johnson можна повчитися і грамотної піар-стратегії:

 1. Розміщували в газетах вирізні купони зі знижкою в 2,5 доларів. Ті Покупці, хто телефонував на гарячу лінію бренду, могли отримати подібний купон безкоштовно.
 2. Розробили авторську стратегію ціноутворення, яка дозволяла легально знижувати вартість препаратів до 25 %.
 3. Звернулися до 2000 представників медичної спільноти для реклами продукції — рекомендації від медпрацівників завжди викликали довіру. 

Не дивно, що топ-менеджер «Джонсон енд Джонсон» Джеймс Бурк заслужив за «чесну роботу і вдалу піар-стратегію» в 1990 році місце в Національному залі бізнес-слави США.

Відповідальність перед працівниками

Колись в Johnson & Johnson працювало всього 14 осіб, сьогодні ж штат обчислюється понад 130 000 співробітників в 60 країнах світу. Компанія все ще піклується про своїх працівників:

 • «добре живемо, добре працюємо і залишаємося здоровими»: співробітники можуть безкоштовно пройти первинну діагностику, їм оплачуються тренування і видаються Крокоміри. Також в офіси бренду налагоджена доставка здорового харчування.
 • Програма Work/life balance з середини ХХ століття: спеціальні гнучкі умови праці для сімейних працівників.

З 2015 співробітники, які стали матерями, батьками або усиновлювачами, в перший рік життя дитини можуть взяти додаткову оплачувану 8-тижневу відпустку. Для молодих мам зберігається можливість оформити до 17 тижнів відпустки по догляду за дитиною.

Вирішення конфліктів і скандалів

Так сталося, що трепетно вибудовується роками репутацію американський бренд практично відразу втратив у вісімдесяті. Все почалося з випуску в 1959 році Tylenol — першого на світі безаспиринового болезаспокійливого препарату. У 1982 з'явилася тривожна новина: в Чикаго від вживання знеболюючих капсул померли семеро пацієнтів — в ліки випадково потрапив ціанід. Компанія-виробник прийняла удар на себе. Johnson & amp; Johnson не став замовчувати те, що трапилося — навпаки, холдинг сам став поширювати новини про небезпеку:

 • Вилучили з аптек 31 млн баночок з капсулами, що обернулося для фірми втратою 100 млн доларів;
 • Запропонували покупцям безкоштовний обмін капсул на таблетки, що не містять отрути;
 • Керівництво особисто було присутнє на похоронах жертв;
 • Компанія активно співпрацювала з журналістами та поліцією, детально висвітлювала кожен крок розслідування.

Зрештою, було вирішено через одну трагічну випадковість не ставити хрест на перспективному ліках-Tylenol стали випускати тільки у флаконах з контролем першого розтину.

Благодійність і милосердя 

З самого початку ХХ століття "Джонсон енд Джонсон" зробив своєю доброю традицією надання допомоги постраждалим у стихійних лихах:

 • У 1900 році — постраждалим від урагану в Галвестоні (Техас, США).
 • У 1906 році — грошова допомога в розмірі 1000 доларів постраждалим від землетрусу в Сан-Франциско.

З 1987 компанія — генеральний спонсор акції «Безпека дітей у всьому світі». Її мета-скоротити число тілесних ушкоджень неповнолітніх від нещасних випадків.

Johnson & amp; Johnson сьогодні: досягнення, відомі продукти

Johnson & Johnson сегодня: достижения, известные продукты

На справжній день корпорація володіє понад 250 дочірніми компаніями, серед яких такі відомі бренди, як дитяча косметика JOHNSON'S Baby, тампони і прокладки o.b., товари для жіночої інтимної гігієни Carefree, засоби для гігієни рота Reach, косметика для догляду за шкірою Clean & Clear, RoC, контактні лінзи Acuvue, пластирі Compeed, препарат для лікування застуди Doctor Mom, ацетилсаліцилова кислота St. Joseph, очні краплі Visine, препарат від нікотинової залежності Nicorette, антибактеріальний ополіскувач Listerine та ін.

Холдинг розвиває три напрямки:

 • Consumer Healthcare — споживчі товари: Догляд за шкірою та ротовою порожниною, дитяча та Жіноча гігієна, перев'язувальні матеріали та безрецептурні препарати.
 • Pharmaceuticals-Фармацевтична продукція, серед якої Вакцина Johnson & amp; Johnson проти Covid-19 .
 • Medical Devices & amp; Diagnostics-медобладнання для діагностики та лікування онкологічних, ендокринних, гінекологічних, офтальмологічних, серцево-судинних і нейро-захворювань.

Серед останніх досягнень корпорації:

 • 34 - позиція в рейтингу Forbes Global 2000 у 2021 році.
 • 36-позиція в топі американських компаній Fortune 500.
 • 94-позиція в топі глобальних компаній Fortune Global 500.

Головні географічні напрямки корпорації в млрд — США ($47,16), Європа ($23,59), решта Америки ($5,75), Африка і Азія ($17,28).

За відомостями редакції  https://worldbank.org.ua , Johnson & amp; Johnson у світлі останніх подій займалася розробкою власної вакцини від коронавірусу з січня 2020 року спільно з BARDA(управлінням перспективних досліджень і розробок у сфері біомедицини США) — в проект вкладено понад $1 млрд.сьогодні ж компанія спеціалізується на розвитку відразу трьох векторів — медичне та споживче обладнання, фармацевтика та діагностика. У сімейство J & amp; J Corporation входить більше 250 дочірніх підприємств з 57 держав — продукція холдингу представлена в 175 країнах світу.