Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История успеха MasterCard

Історія успіху MasterCard: становлення і розвиток однієї з найбільших платіжних систем планети

Повна історія платіжної системи MasterCard в хронологічній стрічці. Стан справ сьогодні, цікаві факти, статистика, фінансові показники. Актуальні продукти та власні торгові марки

Всесвітня платіжна система «МастерКард» виросла з угоди між кількома американськими банками. Популярність кредитних карт була настільки велика, що знадобилося підставу самостійної платіжної системи Mastercard International Incorporated. Сьогодні вона займає почесне друге місце в світі і вже не асоціюється виключно з банківськими картками. Редакція WorldBank з'ясувала, що команда крокує в ногу з часом і активно переходить від фізичних носіїв до безконтактних переказів, криптовалютным операціями на території 210 країн і регіонів світу. 

MasterCard: краткая справка о компании

MasterCard: коротка довідка про компанію

Mastercard Inc. ("МастерКард") - міжнародна платіжна система, транснаціональна фінансова корпорація, що об'єднує 22 000 фінансових установ в 210 державах планети (Вікіпедія).

 • Сфера: Фінансові послуги
 • Колишні назви: MasterCard Worldwide, MasterCard Incorporated
 • База: 1966
 • Розташування: Вестчестер, Нью-Йорк, США
 • Ключові особи: президент і СЕО Аджайпал Сінгх Банга, голова правління Річард Хейторнтуейт
 • Капіталізація: $ 354 млрд
 • Власний капітал: $ 6,49 млрд
 • Оборот: $ 15,3 млрд
 • Чистий прибуток: $ 6,41 млрд
 • Кількість працівників: 21 000
 • Офіційний сайт:  https://www.mastercard.ru/

Головний напрямок діяльності MasterCard на сьогоднішній день — обробка платіжних операцій між світовими банками-еквайєрами, що обслуговують банки-емітенти, торгові точки або кредитні організації за допомогою кредитних і дебетових карток, випущених під маркою «МастерКард».

История MasterCard: хронологическая лента

Історія MasterCard: хронологічна стрічка

 • 1966 — заснування союзом банків Каліфорнії системи Interbank / Master Charge. Її творцями були United California Bankruen (First Interstate BancSystemruen, Wells Fargo Bank), Wells Fargo, Crocker National Bankruen (Wells Fargo) і Bank of Californiaruen (Union Bank of Californiaruen). Продукт розроблявся в якості конкурента банківським карткам BankAmericard від Bank of America. Останні стали провісниками платіжної системи Visa , також куратором "Банку Америки".
 • 1966 — представлений перший графічний логотип: два пересічних кола, в центрі яких поміщено назву Master Charge.
 • 1966 — Освіта Interbank Card Association, яка безпосередньо займалася створенням банківського продукту «Master Charge: the Interbank Card».
 • 1968 — укладення першого міжнародного договору з мексиканським Banco Nacional.
 • 1968 — підписання стратегічної угоди з Європейським Eurocard. Партнерство Mastercard International і Europay International стало дуже важливим для обох асоціацій: відкрило першої доступ на європейський ринок, а другий — на американський.
 • 1969 — до проекту приєднується міжнародний First National City Bank, щоб об'єднати свою розробку Everything Card з уже згаданим Master Charge.
 • 1972 — транснаціональний союз Mastercard/Eurocard поповнюється британською Access.
 • 1979 — продукт Interbank / Master Charge отримав сучасну назву MasterCard.
 • 1999 — «МастерКард» набуває свого англійського партнера Access card.
 • 2002 — об'єднання з Europay International SA, емітентом Eurocard.
 • 2006 — Mastercard International змінює назву на MasterCard Worldwide.
 • 2006 — проведення ребрендингу, представлення нового логотипу корпорації. Кількість кіл збільшилася до трьох, що зробило емблему схожою на діаграму Венна. Також було запропоновано новий слоган "серце комерції". Головна мета оновлень-масштабування бізнесу.
 • 2006 — «МастерКард» стає публічною корпорацією. Перше розміщення акцій відбулося по $39 за один екземпляр.
 • 2010 — розширення в область e-commerce придбанням компанії з процесингу платежів DataCash, британського постачальника послуг з відстеження шахрайства та управління ризиками.
 • 2012 — Програма мобільних безконтактних платежів від «МастеркКард» розширюється на всю територію Близького Сходу.
 • 2014-придбання лідера в ніші програм винагород Pinpoint ( Австралія ).
 • 2014-компанія додає опцію мобільного гаманця в нові моделі iPhone від корпорації Apple .
 • 2019 — новий ребрендинг, зміна логотипу на звичні і сучасні нам два пересічних кола, червоний і помаранчевий.
 • 2021 — MasterCard розширюється в сферу здійснення операцій з криптовалютами, проте її представники повідомляють, що будуть ретельно відбирати підтримувану цифрову валюту.
 • 2021 — укладення договору з віртуальним сховищем криптовалюти Bakkt. Угода дала право користувачам з США здійснювати операції з криптою в рамках звичної платіжної системи — купувати, зберігати і продавати. Це намітило старт емісії кріптовалютних карт-як дебетових, так і кредитних. Однак "МастерКард" вирішив не зупинятися на досягнутому. У планах у корпорації-включити криптовалюту і у власні програми лояльності.
 • 2022 — MasterCard перестала обслуговувати клієнтів в Росії. Картки росіян недійсні за кордоном, але, так як всеросійські транзакції до того моменту були переведені в НСПК, дані платіжні інструменти продовжують справно виконувати свої функції на всій території РФ.

Успехи и достижения: MasterCard сегодня

Успіхи та досягнення: MasterCard сьогодні

Корпорація «МастерКард» у 2023 році-глобальні бізнес , який вирішує цілий ряд завдань:

 1. Просування власного бренду в ніші платіжних систем.
 2. Робота над принципово новими стандартами мікропроцесорних смарт-карток.
 3. Просування свого продукту для представників електронної комерції.
 4. Розробка та впровадження нових банківських технологій. 

Сьогодні на частку компанії припадає близько 20% банківських карт всього світу. Найближчими конкурентами є світові лідери VISA і China UnionPay .

Дочерние предприятия и торговые марки MasterCard

Дочірні підприємства та торгові марки MasterCard

Сьогодні корпорація Mastercard Inc. об'єднує під своїм початком кілька великих торгових марок (ТМ) і дочірніх підрозділів:

 • Mastercard  - титульна ТМ, Базова в комунікації з глобальною клієнтурою бренду.
 • MasterCard Electronic  - «стовідсотково електронний». Унікальний продукт, який спеціально розроблявся для здійснення розрахунків у високоризикових ситуаціях. Зокрема, ця співпраця не з найнадійнішими клієнтами і торговими точками, платежі в неблагополучних районах.
 • Maestro  - сімейство дебетових карт, засноване в 1990. Така картка може бути прив'язана як до розрахункового рахунку, так і до передплаченого грошового ліміту. Випускається тільки в двох варіаціях — магнітна смуга або магнітна смуга + мікрочіп. Як уточнює Вікіпедія, її відрізняє онлайн-авторизація залишку коштів у банку-емітенті і вимога підтвердження оплати підписом або PIN-кодом. 
 • Mondex - продукт для здійснення розрахунків за допомогою електронних грошових коштів. Клієнт може завантажувати готівку в електронний гаманець, виражений встановленим на карті чіпом.
 • Mastercard Contactless (Mastercard PayPass)  - сумісний з EMV безконтактний платіж, що базується на стандартах ISO/IEC 14443. Простими словами, це зручна і вже звична нам технологія здійснення платежу шляхом дотику/Близького піднесення банківської карти або смартфона до платіжного терміналу. 
 • Banknet  - телекомунікаційна мережа, яка пов'язує всіх емітентів «Мастеркард» і процесингові центри в єдину мережу. Її "серце" розташоване в Сент-Луїсі (США, штат Міссурі). 
 • Cirrus - мережа банкоматів, що належить корпорації "МастерКард".

Дебетовые и кредитные карты MasterCard: топ-5 лучших банковских продуктов

Дебетові та кредитні картки MasterCard: топ-5 найкращих банківських продуктів

На закінчення розглянемо п'ять найпопулярніших банківських продуктів всіх часів, коли-небудь представлених під брендом «МастерКард».

MasterCard Electronic

Можливість зняти готівку у всіх банкоматах, що підтримують "МастерКард" , а також швидкі і безпечні покупки з банківської картки

MasterCard Standard

Цілодобовий доступ до грошових коштів, Глобальна підтримка, гнучка система розрахунків і послуги 24/7 служби підтримки користувачів MasterCard Global Service на 30 мовах світу

MasterCard Gold

Підвищена купівельна спроможність, збільшені ліміти витрат і» золоті " привілеї для власника

MasterCard Platinum

Максимальний ліміт витрачання коштів і» платинові " переваги для власника

MasterCard World Signia

Відсутність встановлених лімітів для витрат, персональне обслуговування клієнта, система пільг і бонусів в подорожах по земній кулі

Також команда інформаційної платформи WorldBank отримала відомості, що в даний момент часу ви можете оформити наступні продукти від «МастерКард»: Mastercard Virtual, Prepaid, Maestro, Unembossed, Standard, Gold, Platinum, World, World Elite і World Black Edition. До замовлення в банківських установах більше недоступні Cirrus, Mastercard Electronic і Mastercard World Signia. Компанія продовжує розвиватися і розширюватися в 2023 році. Вона робить ставку на безконтактні перекази, віртуальні банківські картки та інші зручні та корисні інструменти для проведення місцевих та транснаціональних онлайн-платежів, безпечних операцій з криптовалютою.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " історія успіху MasterCard: становлення і розвиток однієї з найбільших платіжних систем планети» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «історія успіху», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.