Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Книга «Добыча. Всемирная история борьбы за нефть, деньги и власть»

Книга " Видобуток. Всесвітня історія боротьби за нафту, гроші і владу", Деніел Єргін

Книга вперше вийшла англійською в 1991 році. У 1999 її перевели на російську. Існує кілька видань. Розглядається розвиток нафтопромисловості, вплив на економіку і політику держав

Незважаючи на швидкість прогресу, Нафта залишається одним з найцінніших ресурсів для отримання палива та сировини. Історія її здобич завжди включала боротьбу за вплив і прибуток. "Видобуток: Всесвітня історія боротьби за нафту, гроші і владу» розповідає, як розвивалася ця галузь в період з 1850-х по 1990-і роки. Д.Єргін, економіст і експерт з енергетики, описав, як процес йшов в різних країнах. Змінювалися не тільки окремі сфери, але сам світ. Люди об'єднувалися або протистояли один одному. Автор розповів, з якими складнощами і проблемами вони зіткнулися.

Про автора

Деніел Єргін – американський фахівець з проблем енергетики, авторитет в цій області, в економіці і політиці. Він закінчив Єльський університет, отримав докторський ступінь в Кембриджському. Довгий час працював викладачем престижних навчальних закладів. Під його керівництвом була створена міжнародна консалтингова компанія IHS CERA. Вона проводить консультації та дослідження з питань енергетичних ресурсів по всьому світу.

Автор зробив великий внесок у розвиток енергетики. В США він входить до числа членів консультаційної ради при міністрі цієї області. Комісія, головою якої він є, займається дослідженнями і розробками. У Міжнародному газовому Союзі Єргін займає пост радника. За заслуги він удостоївся Пулітцерівської премії та інших нагород.

Цей фахівець випустив книги, що розглядають питання і енергетики, і політики, і процесів у всьому світі. При написанні він ретельно аналізує тему, виявляє причини, робить прогнози. У центрі його інтересів-різні держави і шлях, який вони проходять. Є праці з екології, що піднімають питання про вплив прогресу на клімат.

Про книгу

При роботі над книгою Єргін вивчив величезний обсяг інформації. Це праці інших авторів, статті, наукові роботи, документи, архіви уряду. Він брав інтерв'ю у людей, які відіграють ключову роль у енергетиці. За твором зняли документальний серіал, у створенні якого брав участь і сам автор.

Пролог вводить читачів в історію нафтовидобувної промисловості. Перші кроки в цій справі зробив Черчілль-він перевів флот з вугілля на рідке паливо. Причому в той час це здавалося недоцільним. Описані далі події показують, наскільки швидко змінювалося ставлення до ресурсів. Через кілька десятиліть НАФТА вже перетворилася на сировину, яка визначала добробут держави. Але політичні діячі продовжували іноді робити заяви про те, що вона втратила стратегічне значення.

Історія здобичі здається суперечливою та складною. Але тут тісно переплетені минуле, сьогодення і майбутнє. На неї впливали люди, процеси в економіці, торгівлі. Єргін знайшов приклади того, як підприємці, винахідники застосовували нафту, вивчаючи властивості.

Реакція та відгуки

«видобуток» удостоїлася нагород вже через рік після випуску. Її оцінили як фахівці з галузі енергетики, так і звичайні читачі. Книга вважається обов'язковою для всіх, хто хоче розібратися, як нафта стала ресурсом, що визначає долю мільйонів людей, чому настала її епоха. Згідно з деякими рецензіями, письменник показав долю світу через призму галузі.

Єргін зробив величезну роботу і поєднав багато подій. Факти він доносить легкою і простою мовою. Текст наповнений особистостями, які брали участь у становленні нафтовидобувної промисловості. Розповідь про них буде захоплюючим, навіть якщо хочете просто дізнатися більше про ще одну сторону розвитку суспільства.