Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Истории успеха Кеннета Арнольда, Джесси Марсела, Рэя Сантилли

їх прославили НЛО: історії успіху Кеннета Арнольда, Джессі Марсела, Рея Сантіллі

Люди, які стали знаменитими на весь світ завдяки НЛО. Кеннет Арнольд, Джессі Марсель, Рей Сантіллі: що вони пережили і яку вигоду отримали від контактів з літаючими тарілками і інопланетянами

У кожної людини своє ставлення до НЛО . Хтось беззастережно вірить в існування позаземного життя, хтось вважає літаючі тарілки прикриттям спецслужб, хтось-лише вміло зрежисованими історіями для великих глядацьких охоплень. Але є і такі люди, які не просто (за їхніми словами) контактували з НЛО, але і змогли отримати від цього цілком собі відчутну вигоду. Для когось нею стала слава і увага громадськості, а для когось-казкові суми грошей. Так чи інакше, редакція worldbank.org.ua спеціально для своїх читачів зібрала історії трьох особистостей, які натурально прославилися завдяки інопланетянам.

Кеннет Арнольд: первый официальный наблюдатель НЛО

Кеннет Арнольд: перший офіційний спостерігач НЛО

Буде цілком логічним почати з автора того самого терміна «літаюча тарілка». Ним став підприємець Кеннет Арнольд, власник власної фірми з продажу протипожежного обладнання та приватний пілот за сумісництвом. Одного разу влітку, 24 червня 1947 року, бізнесменові довелося повертатися з відрядження на особистому літаку. Маршрут Kenneth Arnold пролягав над каскадними горами.

Раптово по радіозв'язку Кеннет отримав повідомлення, що неподалік від гори Реньє пропав транспортник Корпусу морської піхоти. Цивільним літакам було направлено прохання допомогти в пошуках і Арнольд, як свідомий громадянин, не зміг відмовитися. Він уважно вдивлявся в мелькали ландшафти, поки не помітив в небі десять дуже дивних об'єктів.

Незвичайними вони були відразу з двох сторін. По-перше, пересувалися по небу немов плоскі камінчики, кинуті на воду. А по-друге, вони летіли з неймовірно швидкою швидкістю. За власними розрахунками спостерігача, приблизно 1200-1500 миль на годину. Чи варто говорити, що в епоху Кеннета Арнольда так жваво не переміщалося жодне з повітряних суден! А якщо додати до цього, що об'єкти були абсолютно плоскими, без крил і кілів, то у підприємця відразу виникла думка про їх позаземне походження.

Але до чого тут «літаючі тарілки»? Виною всьому каламбур і неуважність журналіста Білла Беккета, який брав у приголомшеного увагою до власної персони Арнольда інтерв'ю. Розповідаючи про те, як рухалися НЛО, бізнесмен дослівно сказав: «Well, they flew erratic, like a saucer if you skip it across the water» («Ну, вони летіли, безладно переміщаючись, як блюдце, пущене по воді»). 

Швидше за все, Кеннет просто обмовився, а «flying saucer» насправді означало не «літаюче блюдце», а «плоский камінчик», який стрибає по поверхні води. Але репортер не став виправляти очевидця, чому весь світ тепер, маючи на увазі інопланетний транспорт, говорить «літаючі тарілки».

Джесси Марсел: в центре Розуэльского инцидента

Джессі Марсель: в центрі Розуельського інциденту

Взагалі головним героєм дивних липневих подій 1947 року повинен був стати Мак Брейзел, господар ранчо «Фостер Плейс». У ніч на 3 липня фермер прокинувся від небувалого грому і сильних спалахів світла, а вранці виявив, що Його вівці зникли. У пошуках тварин чоловік набрів на пустир, де і виявив дивні блискучі предмети. Вони нагадували метал, проте були цілком собі згинаються, мнуться і надзвичайно легкими. Знахідка не горіла і не пошкоджувалася навіть гострим ножем. 

Поблизу Брейзел виявив ще й шнур з незрозумілими візерунками, одночасно нагадують цифри і ієрогліфи. Все знайдене Мак вивантажив на свій джип і відправився прямо до шерифа. Порція слави фермера, втім, була невеликою. Тільки він виступив з повідомленням про подію на місцевій радіостанції, як фермера тут же затримали для дачі свідчень.

Пресі більше припали до смаку авторитетні повідомлення майора Джессі Марсела, який міг також продемонструвати і свої фотокартки з дивовижним матеріалом. Як же чоловік виявився замішаним в Розуельській історії? За власними словами очевидця, його викликав шериф Вілкокс, до якого фермер Брейзел привіз свою таємничу знахідку.

Марсел не тільки бачив і тримав у руках знайдений маком матеріал, він також виїжджав на місце події. Там разом з фермером і «контррозвідником» майор зібрав залишки речовини. За словами Джессі, це було щось схоже на легку фольгу, коричневий пергамент і дивні еластичні бруси, суцільно вкриті невідомими візерунками. Саме майор Джессі Марсель (за його власними словами) перевозив таємний вантаж у літаку-бомбардувальнику до бази Форт-Ворт.

Вікіпедія з посиланням на журнал "Современник" від 1997 року наводить уривок з інтерв'ю з майором Марселом:

«ледве ми приземлилися в Форт-Уорті, нам наказали частину уламків перенести в канцелярію генерала, — йому хотілося на них поглянути. Ми зробили як було велено, розклавши принесене на підлозі, застеленому коричневою папером... Генерал Реймі дозволив декому з репортерів все це зняти. На одній з тих фотографій зображений і я, що сидить навпочіпки перед якимись мало цікавими уламками. Репортери могли фотографувати, але наближатися і торкатися нічого не дозволялося. 

Уламки на тому фото були справжні, тут ніякої підтасовки. Пізніше їх підмінили іншими. І знову дозволили фотографувати. Ті фотографії робилися, коли справжні уламки вже знаходилися в дорозі на авіабазу Райт-Паттерсон. Це генерал Реймі вигадав історію з метеозондом в якості прикриття, щоб скинути з наших плечей насідали репортерів».

Рэй Сантилли: автор ролика вскрытия пришельца

Рей Сантіллі: автор ролика розтину прибульця

Досі нікому не спало на думку вести рейтинг, скільки заробили на поширенні фейків про інопланетян ті чи інші громадяни. Однак є всі підстави припускати, що його лідером цілком може бути Британський кінопродюсер Рей Сантіллі. Саме він в 1995 році явив публіці те саме сенсаційне відео з розкриттям прибульця. Тим самим забезпечивши собі не просто світову славу, а й гонорари, що обчислюються мільйонами американських доларів.

Щедрий, але заповзятливий Сантіллі був готовий поділитися інтригуючою плівкою з будь-яким зі світових каналів, але за відповідну плату. Вікіпедія повідомляє, що тому ж Fox TV продюсер збув касету за $125 000. Коли ж відео стало вже досить поширеним, Рей не знаходив негожим продавати його приватним особам по 70 доларів за штуку.

Що ж було в чорно-білому фільмі, що датується 1947 роком? Протягом двох довгих годин пара людей в білих скафандрах вивчають тіло нещасної людиноподібної істоти. Показаний гуманоїд нагадує худорлявого підлітка, тільки без носа, вух і волосся. У створення величезні темні очі і по шість пальців на руках і ногах. Видовище явно не розраховане на слабкодухих, так як містить сцени розтину і вилучення внутрішніх органів інопланетянина.

Плівка настільки загострила інтерес, що в 1995 році її демонстрували в самому Британському музеї Лондона, ставили в прайм-тайм провідні телеканали світу. Тоді-то уважні глядачі помітили, що запис підписана «RESTRICTED ACCESS, A01 CLASSIFICATION, SUBJECT 1 of 2, JULY 30th 1947». А такого грифа секретності ніколи і ніде не існувало.

Нарешті відео Сантіллі зацікавилися експерти. Вони просили продюсера передати їм хоча б кілька фрагментів справжнього запису для аналізу, обіцяли провести безкоштовну перевірку. Чи варто говорити, що відповіді від порядком розбагатілого Рея вони так і не отримали?

А ось патологоанатоми з перших кадрів визначили, що перед ними підробка, притому грубої якості:

  • При цьому розтині кожен з витягнутих органів вивчає вузький фахівець: очі — офтальмолог, шкіру — дерматолог, мозок — нейрохірург. На відео ж орудують всього два "лікаря".
  • Вивчення тіла за допомогою біохімічного та мікроскопічного аналізу займає до декількох днів. У ролику ж фахівці вільно укладаються в якісь 2,5 години.
  • І, врешті — решт, досвідчені фахівці ніколи не тримають хірургічні інструменти так, як показано на кадрах, - очевидно, що це актори, які вперше взяли в руки медичний інструментарій.

Зрештою, 4 квітня 2006 Рей Сантіллі в ефірі британського телеканалу Sky був змушений визнати, що його відео — підробка. Воно було знято не в далекій Америці, а в лондонському Рочестер-сквері. "Інопланетянина" створив скульптор-художник Джон Хамфріз з гуми, латексу і заліза. "Внутрішні органи" купили в звичайному продуктовому магазині-ними стали овечі мізки, курячі тельбухи, ніжки ягняти та інші субпродукти. До речі, творець «гуманоїда» Хамфриз зіграв у фільмі одну з ролей «патологоанатома». Тим не менш, мільйони доларів гонорарів вже були надійно заховані на рахунках заповзятливого Сантіллі.

Ми в worldbank.org.ua знайшли чимало доказів, що історії Кеннета Арнольда, Джессі Марсела, а вже тим більше Рея Сантіллі були фальсифікованими і сфабрикованими. Сьогодні вже ніяк не перевірити достовірність факту, чи зустрічалися герої нашої статті з НЛО. Однак журналісти з'ясували, що дані особистості, принаймні, сильно прикрасили свої свідчення. Чи робилося це з корисливого наміру або під владою власної уяви, теж важко сказати. У будь-якому випадку, всі троє персонажів встигли отримати свою порцію слави, а хтось — ще й непогано заробити на даних історіях.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " їх прославили НЛО: історії успіху Кеннета Арнольда, Джессі Марсела, Рея Сантіллі» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «НЛО», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.