Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Книга «Бронепароходы»

Книга "Бронепароходи", Олексій Іванов

Книга вийшла в 2023 р в паперовому, електронному та аудіо форматі. Сюжет розповідає про Громадянську війну початку XX ст. в Росії, промислової революції і річковому судноплавстві тієї епохи

Олексій Іванов, російський письменник і сценарист, відомий творами кількох жанрів і стилів. Не раз він звертався до історії і показував несподіваний погляд на неї, хоча і не ставив за мету достовірно і повно передати події. Навіть фантастичні та містичні елементи часто служать метафорою та натяком на існуючі явища в житті та суспільстві. Роман "Бронепароходи" став підсумком власного дитинства, пов'язаного з судноплавством, а також інтересу до розвитку промисловості. На сторінках зустрічається безліч персонажів, в тому числі історичних особистостей. Річкові судна стали майданчиком для масштабного дійства і людських трагедій, причому самі постають не бездушним транспортом.

Про автора

Олексій Іванов став творцем безлічі сучасних романів, за якими зняли не менш відомі фільми і серіали . Це, наприклад,» Географ пропив глобус«,» харчоблок«,»серце Парми". Саме завдяки останньому про письменника заговорили в широких колах. Цю книгу він присвятив історії про підкорення Великої Пермі. Ця історична область і пермістика була важливою темою його творчості, також як Урал.

Літературознавці вказують на те, як скрупульозно письменник вивчав історичні та етнографічні факти, вплітаючи їх у текст. Він часто відтворює їх дуже точно, але при аналізі критики все ж знаходять невідповідності. Проте, для більшості читачів вони не стали перешкодою на тлі інших достоїнств літератури.

Твори Олексія відносяться до різних жанрів. Відрізняються вони і по складу, причому настільки, що праці ніби належать не одному письменнику. Але є і» фірмові " прийоми, наприклад, любов до експериментів зі словами, діалектизмами.

Історія написання

До написання «Бронепарходів» цього діяча творчості підштовхнуло дитинство. Батьки працювали інженерами-кораблебудівниками, а життя біля кораблебудівного заводу сильно відрізнялася від звичайних буднів школяра. Учні відпрацьовували на суднах практику, суботники, відправлялися в рейси з батьками. Про події, які Олексій висвітлював у романі, він дізнався завдяки теплоходу-музею «Волгарю-добровольцю». Пізніше його зацікавила історія промисловості. З'ясувалося, що вона сповнена подій, що тягнуть на справжній бойовик. В результаті громадянська війна в сюжеті стала нерозривно пов'язана з промисловою.

Сюжет

Роман охоплює невеликий проміжок часу з 1918-го по 1919 р., коли вибухнула громадянська війна. Хоча основою стали історичні події, до них додано багато вигаданих. Персонажі-це і реальні особистості, і створені Олексієм образи. Вони з'являються в декількох сюжетних лініях, яких об'єднує тематика розвитку флоту, зміни мирних суден на військові. На борту відбуваються людські драми, зіткнення червоних і білих. Суша має мало значення, більшість сцен перенесені на води Волги і Ками. Бронепароходи стають повноправними дійовими особами. Завдяки майстерному опису вони виглядають майже живими.

Реакція на книгу

Читачів роману можна розділити на дві групи. Одні прочитали швидко навіть при обсязі в 700 сторінок, і текст здався захоплюючим, хвилюючим. Для інших він важкий для сприйняття. Хтось зовсім не подужав працю. "Бронепароходи" дійсно рясніють фактами, героями, тому зазнали критики за відсутність чіткого сюжету. Без знання історичного підґрунтя складно зрозуміти, що відбувається. Також не всі моменти Іванов передав достовірно. Але йому вдалося створити масштабне, яскраве твір, у якого з'явилися шанувальники. Воно добре показало напружену боротьбу тієї епохи і зіткнення декількох сил в моменти стрибків прогресу.