Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Обзор книги «Не работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг вас», Роберт Саттон

Книга " не працюйте з м*даками. І що робити, якщо вони навколо вас», Роберт Саттон

Читайте про що книга «не працюйте з м*даками. І що робити, якщо вони навколо вас» Роберта Саттона. Короткий зміст, подробиці та корисна інформація про книгу

Працювати в колективі завжди непросто: всі ми різні і не завжди можемо підлаштовуватися під інтереси один одного. Однак ситуація значно ускладнюється, коли серед колег з'являються деструктивні індивідууми, які раз у раз критикують, знущаються і дратують оточуючих. Такі люди не тільки приносять безліч негативних емоцій в процесі роботи, але і значно гальмують зростання компанії. У своїй книзі Роберт Саттон розповідає, як змінити колег або розпрощатися з тими, хто трансформаціям не піддається. Твір допомагає налагодити хороші взаємини всередині колективу і знизити шкоду, принесений подібними співробітниками, до мінімуму. Більш детальну інформацію про книгу американського письменника ви дізнаєтеся з нового огляду https://worldbank.org.ua .

Загальна характеристика книги

Теза, яку автор заклав в основу книги, може здивувати багатьох читачів. Роберт Саттон переконаний, що, яким би кваліфікованим і досвідченим фахівцем не був співробітник, неповажне ставлення до колективу (колегам, підлеглим, керівництву) не можна прощати. така поведінка лише завдає шкоди компанії та іншим працівникам, збиваючи їх зі звичного ритму і заряджаючи негативною енергією. Найкраще, що можна зробити в цьому випадку, — ізолювати колектив від подібних кадрів. Письменник вперше дізнався про правило " ніколи не працювати з м*даками» на засіданні факультету в Стенфорді. У той час одна з вакансій в дружний колектив інституту була вільна, і Роберт разом з колегами міркували про пошук нового співробітника. Завідувач кафедри одну важливу думку: "мені неважливо, хто прийде на це місце. Я просто не хочу, щоб який-небудь м*дак розвалив нашу хорошу компанію». Цю тезу автор проніс крізь час і через кілька десятків років зробив девізом власного твору.

Спочатку здається, ніби негарна поведінка співробітників — буденність в цьому шаленому круговороті постійних справ і турбот. Проте подібні особистості представляють конкретну небезпеку. Вічно незадоволене, нервове і агресивне істота висмоктує з оточуючих будь-яку радість і виставляє їх у власних очах абсолютними нікчемами. Це накладає негативний відбиток на всю трудову діяльність. Похід на роботу стає чимось страшним, поганим. Куди гірше, коли агресор — керівник компанії. У цьому випадку боротьба ускладнюється. Однак через це не варто втрачати нерви, Сон і банальне щастя від робочого процесу: прочитавши твір, ви зможете адекватно реагувати на таких персонажів і навіть виносити користь з їх поведінки в разі, якщо позбавлення від джерел негативу не є можливим.

Кому варто прочитати твір?

У книзі чітко простежуються три проблемних групи: деспотичні керівники, співробітники, які дісталися до відповідальної посади і докорінно змінили своє ставлення до людей, і працівники, які застрягли в колективі, що складається з м*даків. Саме тому ми рекомендуємо вам ознайомитися з текстом цього твору, якщо ви:

 • Перебуваєте на керівній посаді і вважаєте, що агресивна поведінка допоможе вам залякати колектив і заслужити авторитет;
 • Домоглися підвищення і почали змінюватися в гіршу сторону;
 • Працюєте в компанії, де панує непорозуміння, агресія, хамство.

Змінити людину — дуже важко, а часом навіть неможливо. змінити обстановку в цьому випадку набагато простіше. Якщо можливості немає, досить поміняти своє ставлення до подій. Повірте, подібні негідники найчастіше грають на публіку. Відсутність бурхливої реакції з боку оточуючих змусить їх кинути дурну затію.

Коротко про Роберта Саттона

Роберт Саттон — професор менеджменту Стенфордського університету. Основною сферою вивчення є негативна поведінка керівників і лідерів організацій.

Саттон народився в Чикаго в 1954 році. Після отримав вищу Освіта і доктор філософії та психології в Інституті Мічигану. У 1983 році почав викладати в Стенфорді. Крім головного напрямку діяльності, чоловік вчить керівників інноваційного мислення. Дві основні поради, які постійно дає Роберт Саттон:» бачите м*даків — біжіть «і»не збирайте колективи більше 4-6 чоловік". За допомогою його семінарів безліч компаній, що знаходилися на межі розпаду, змогли поміняти тактику, утриматися на ринку і, що найголовніше, зберегти відмінні відносини в колективі.

На рахунку Саттона близько десятка корисних творів, багато з яких є бестселерами. На даний момент чоловік є науковим співробітником консалтингової компанії IDEO, бізнес - тренером і професором організаційної поведінки в Стенфордській бізнес—школі.

Короткий зміст книги

Не варто зараховувати всіх підряд до тієї самої групи м*даків, що заважають розвитку компанії. Можливо, у ваших колег просто поганий день, і настрій на нулі. Для точного визначення нехорошого людини в колективі, Робертом Саттоном був створений невеликий тест з наступних питань:

 1. Чи відчуває жертва м*дака пригнічення, апатію, провину після його витівок?
 2. Вибираючи собі жертву, він шукає когось слабкого, нездатного відповісти, менш значущого за статусом?  

Якщо на обидва питання відповідь позитивна, то перед вами виразно негативний персонаж. особливо страшно, коли половина колективу підходить під цей опис. Непорядні співробітники не просто психологічно гвалтують оточуючих: часто їх негативний настрій поширюється на всю команду, порушуючи звичний ритм роботи і доброзичливу атмосферу.

Книга " не працюйте з м*даками. І що робити, якщо вони навколо вас» за 5 хвилин: головні моменти, які повинен знати кожен працівник

 1. Вмійте відрізняти тимчасових шкідників від постійних паразитів. будь-хто з нас коли-небудь стикався з поганим настроєм. Це абсолютно нормальна реакція організму на негативні впливи навколишнього середовища (людей, різних неприємних ситуацій та іншого). Однак ті співробітники, які постійно отруюють перебування на робочому місці, не просто вихлюпують свої емоції, а діють всім на зло. Це риса характеру, і виражається вона різними шляхами: багато працівників залякують і принижують інших, хтось постійно перебиває і впроваджується в особистий простір, а деякі шкідники просто ігнорують або по-особливому дивляться на колег. На жаль, втихомирити таких людей не завжди виходить: в більшості випадків ці персонажі занадто люб'язні з начальством, тому їх діяльність поза Кабінетом директора залишається непоміченою.
 2. Якщо ви керівник компанії, намагайтеся не допускати таких людей до роботи. у багатьох організаціях начальство просто закриває очі на чвари, що відбуваються в колективі, і даремно. Все це приносить шкоду не тільки певним співробітникам, які потрапляють під гарячу руку негідників, але і всієї діяльності фірми. Моральний стан працівників поступово погіршується, що позначається на їх працездатності, а результати праці стають все менш якісними.
 3. Ніякий талант і досвід роботи не повинні перешкоджати звільненню шкідників. безумовно, завжди шкода відмовлятися від послуг хороших фахівців. Але в даному випадку це — єдиний розумний варіант. Не варто думати, що співробітники-паразити приносять шкоду тільки колективу: від подібної поведінки страждає вся фірма, і ви, можливо, цього просто не помічаєте.
 4. Навіть перебуваючи на керівній посаді, не ставте себе вище інших. рівність важливо в будь-якому колективі для гармонійної роботи і взаєморозуміння між співробітниками. Скоротіть соціальну дистанцію між працівниками, і ви побачите, як швидко відносини з напружених і чисто професійних стануть поважними і дружніми. У цьому питанні величезний вплив має і заробіток : величезна різниця в зарплаті директора і рядових співробітників веде до агресивної поведінки і неповаги.
 5. Намагайтеся уникати спілкування зі шкідником, інакше велика ймовірність перетворитися в нього. постійне перебування в грубій, агресивній обстановці змушує людину звикати до такого розпорядку справ, і він поступово починає вести себе так само. Це страшно подвійно, оскільки негарна поведінка виходить за межі роботи і поширюється на особисте життя. Найкращий спосіб не стати шкідником — уникати суспільства подібних персонажів. Проблема в тому, що це не завжди виходить. В цьому випадку скоротіть контакт до мінімуму.

Навіть якщо ситуація здається вам занадто складною і нерозв'язною, ставтеся до неї позитивно. Пам'ятайте про наступні моменти:

 1. Це не триватиме вічно, оскільки проблему можна вирішити. Важливо набратися терпіння.
 2. Ви самі — не шкідник, а позитивний персонаж у всій цій історії.
 3. Робота з негідниками може негативно позначатися на робочому процесі, але при цьому не може зіпсувати все ваше життя.
 4. Основна проблема полягає в самому шкіднику, а не в вас. Не забувайте і продовжуйте жити своїм життям.

Популярні книги Роберта Саттона

 1. «як вижити серед мудаків. Кращі практики"» У цьому творі автор розповідає про ефективні методики, за допомогою яких можна навчитися існувати в суспільстві негідників, не відмовляючись від усіх принад життя при цьому.
 2. « Мистецтво бути хорошим керівником. Керівництво для тих, хто керує людьми». Навчіться бути хорошим шефом і створювати здорову атмосферу в колективі для поліпшення результатів роботи.
 3. «полювання на ідеї. Як відірватися від конкурентів, порушуючи всі правила». Роберт Саттон розповідає, як згубно використання застарілих методів управління може позначитися на розвитку компанії. Якщо ви зіткнулися з відсутністю нових ідей, ця книга точно для вас. У творі автор представляє читачеві кілька способів, ознайомившись з якими, ви навчитеся розкривати творчі потенціали співробітників і випускати на ринок тільки цікаві і якісні товари і послуги.

Схожі книги

 1. «7 навичок високоефективних людей», Стівен Кові.
 2. «важливі роки. Чому не варто відкладати життя на потім», Мег Джей.
 3. «Магія ранку. Як перша година визначає ваш успіх", Хел Елрод.

Висновок

Будь-яка робота вимагає настрою від людини. надихнути на трудову діяльність здатні тільки позитивні емоції. Однак не завжди виходить насититися енергією в процесі праці: деякі колеги раз у раз намагаються зіпсувати всім настрій і вивести співробітників з себе. У компанії найкраще виробити політику нетерпимості до шкідників. Це значно підніме продуктивність в колективі і налаштує на потрібний лад. Сподіваємося, що огляд від https://worldbank.org.ua допоміг вам знайти вихід з неприємної ситуації і способи позбавлення від м*даків в колективі. Дозвольте своїй професії бути не тільки джерелом доходу, а й улюбленою справою, і отримуйте задоволення від кожного робочого дня. Через деякий час ви помітите, як змінилася ваше життя і покращився психічний стан.