Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Футбольный мяч Диего Марадоны  будет продан на аукционе

футбольний м'яч Дієго Марадони "Рука Бога" буде проданий на аукціоні

М'яч, яким Дієго Марадона забив два найвідоміших голи в історії футболу, виставлять на аукціон 16 листопада

Футбольний м'яч знайшов історичну цінність, саме їм грали в ЧС 1986 року команди Англії та Аргентини. Тоді Алі бін Нассер, Туніський арбітр, схвалив "спірний" гол Марадони, і тепер готовий виставити м'яч на Аукціон за 2,5-3 млн.фунтів стерлінгів, повідомив BBC 13 жовтня 2022 року.

М'яч використовувався протягом усіх 90 хвилин матчу, який залишається одним з найбільш визначальних і суперечливих поєдинків в історії чемпіонатів світу. Марадона забив перший гол, пробивши м'яч повз воротаря збірної Англії Пітера Шилтона, проте зачепивши його рукою. Бін Нассер не помітив останнього факту і зарахував гол «головою». У підсумку Марадона відгукувався про» спірному «м'ячі, як про забитий»частково його головою, а частково рукою Бога".

Однак Марадона пізніше забив ще один історичний гол, який так і називається «гол століття», коли футболіст обіграв п'ятьох польових гравців збірної Англії і пробив Ворота Шилтона. Аргентина виграла матч з рахунком 2: 1 і врешті-решт виграла Чемпіонат світу в Мексиці.

Тепер м'яч виставляють на аукціон 16 листопада в рамках спеціального заходу чемпіонату світу з футболу. Він транслюватиметься в прямому ефірі, і потенційні покупці зможуть зареєструвати свої ставки в інтернеті з 28 жовтня. "Враховуючи історію, пов'язану з м'ячем, ми очікуємо, що цей лот буде дуже популярний, коли він з'явиться на аукціоні», припустив голова Graham Budd Auctions. Факт того, що це відбувалося під час чемпіонату світу, був здійснений гол століття і зарахований гол рукою, все це зробило пам'ятною саму гру і цінним «легендарний» м'яч.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що китайська ваза, яку оцінили в 2000$, пішла з аукціону за 9 млн .доларів.