Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

SpaceX не может бесконечно финансировать работу Starlink в Украине

Ілон Маск заявив, що SpaceX не може нескінченно фінансувати роботу Starlink в Україні

Власник SpaceX зазначив, що не вимагає відшкодування витрат, але і не може продовжувати надавати фінансову підтримку Інтернету і надсилати тисячі терміналів в Україну

Мультимільярдер оголосив, що не може так довго нести витрати на високошвидкісний широкосмуговий інтернет для України. Ця заява послідувала за скандалом, який вибухнув після того, як Маск публічно висловив думку про те, що владі Києва слід поступитися територією Росії, щоб, нарешті, запанував мир, повідомив Bloomberg 14 жовтня 2022 року.

Маск підкреслив, що термінали Starlink на території країни використовують дані в 100 разів більше, ніж звичайні домогосподарства. Тижнем раніше мультимільярдер опублікував попередні підрахунки того, у скільки йому обійшлася послуга Starlink, надана Україні, що склало 80 млн.доларів. Очікується, що до кінця року сума перевищить 100 млн.

Міністр цифрової трансформації України зазначив, що термінали Starlink мають вирішальне значення для підтримки інфраструктури по всій Україні. Було також відзначено, що термінали дійсно надаються країні на безкоштовній основі, проте серед постачальників спостерігаються європейські організації та США , а яка домовленість і SpaceX з ними вже невідомо.

У минулий четвер CNN поділилася тим, що SpaceX попередила Пентагон ще у вересні про можливе припинення фінансування служби Starlink в Україні, якщо американські військові не нададуть підтримку в розмірі десятків мільйонів доларів на місяць.

Додатково до всього глава Консалтингової компанії Eurasia Group сказав, ніби Маск недавно розмовляв з Путіним незадовго до публікацій про «поступку території». Підприємець і Кремль заперечують будь-які бесіди в цьому році.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що Starlink вперше з'явився в Японії з послугою супутникового інтернет-сервісу.