Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Влияние детских и подростковых тревожных расстройств на дальнейшую жизнь людей

дослідники описали вплив дитячих та підліткових тривожних розладів на подальше життя людей

Британські дослідники встановили прямий негативний вплив дитячої тривожності на подальше життя індивідів, а також запропонували ряд рекомендацій щодо зниження цього ефекту

Тривожні розлади у дітей та підлітків можуть мати негативні наслідки в майбутньому. Люди, які страждали від тривожності в дитинстві або юності, частіше мають проблеми з психічним здоров'ям у дорослому віці. Вони також гірше вчаться в школі і заробляють менше грошей, повідомив the Conversation 25 квітня 2023 року.

Про дослідження

У дослідженні під назвою «багатоаспектні наслідки та економічні витрати проблем тривожності у дітей: систематичний огляд та мета-аналіз» автори хотіли дізнатися, як тривожність у дітей впливає на їхнє життя та суспільство.

  • Мета: вивчити різні наслідки та економічні витрати, пов'язані з проблемами тривожності у дітей.
  • Автори: Джек Поллард, Тесса Рірдон, Хлоя Вільямс, Кеті Кресвелл, Тамсін Форд, Аластер Грей, Ніа Робертс, Пол Сталлард, Обіоха с.Укуманне та Мара Віолато.
  • Випробовувані : діти з проблемами тривоги, А також їхні сім'ї, медичні працівники та суспільство в цілому.

Методика дослідження

Автори застосовували два основні методи при дослідженні:

1. Систематичний огляд, який означає, що вони шукали та вибирали всі відповідні дослідження на свою тему з різних баз даних.

Для систематичного огляду автори використовували чотири бази даних: Medline, PsycINFO, EconLit і National Health Service Economic Evaluation Database. Вони шукали дослідження, які були опубліковані з 1990 по 2020 рік, які відстежували зв'язок між дитячою тривожністю та впливом на індивідуальному, сімейному чи громадському рівні. Також перевірено список літератури з знайдених досліджень, щоб знайти ще більше релевантних робіт, відібравши 83 документа з 10 000 потенційно підходящих.

2. Мета-аналіз, який означає, що вони об'єднали та порівнювали результати з різних досліджень, щоб отримати більш точну оцінку впливу тривоги на різні результати.

Для мета-аналізу автори використовували випадкові ефекти моделі, щоб об'єднати результати з різних досліджень за одним і тим же результатом, а також була проведена оцінка відмінностей. Дослідники провели мета-аналіз для 13 результатів, пов'язаних з майбутніми розладами тривоги, настрою, поведінки та речовин.

Висновки та рекомендації

Дослідники зробили наступні висновки:

  • Дитяча тривожність пов'язана з погіршенням результатів у різних сферах життя, таких як Здоров'я , Освіта , робота та стосунки.
  • Цей стан тягне за собою високі економічні витрати для дітей, їх сімей, медицини та суспільства.

В якості рекомендацій автори виділили:

  • Необхідність розробки та впровадження ефективних та доступних втручань для тривожних дітей, особливо в ранньому віці, щоб запобігти погіршенню проблеми.
  • Поліпшення скринінгу та діагностики тривожності у дітей у різних середовищах, таких як школи, сім'ї та медичні установи.
  • Підвищення обізнаності та грамотності населення щодо проблем тривоги у дітей та їх наслідків.
  • Проведення додаткових економічних досліджень, які охоплюють різні результати і витрати, пов'язані з тривожністю у дітей, і використовують довгострокову перспективу.