Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Книга «Иран. Экономика под санкциями»

Книга " Іран. Економіка під санкціями" , П. Рипінська

Книга вийшла в 2015 році. Автор розглядає історію Ірану, майже відрізаного від решти світу санкціями. Розвиток економіки, особливості життя людей і знайдені шляхи вирішення проблем

У 1979 році Іран після революції піддався жорстким санкціям з боку Заходу. Їх вводили поступово, і незабаром держава опинилася в ізоляції. Мешканці втратили доступ до багатьох нових технологій. Обмеження стосувалися нафтовидобувної промисловості, яка була чи не визначальною для бюджету. Зміни сильно вплинули на долі людей. Вивчити цю країну непросто, тому що суспільство фактично закрито від решти світу. Але автор книги знайома з Іраном зсередини, періодично живе там. Вона показала, як держава адаптувалася, які галузі розвивала. Ця інформація допоможе знайти виходи тим, хто опинився в подібній ситуації.

Про автора

Павла Ріпинська – іраніст, журналістка і письменниця, а у видавництві АСТ – редактор і перекладачка. Вона працює в туристичній сфері, є співвласником GoIran.Ru. ця компанія була однією з перших, хто зайнявся поїздками до Ірану. З 2012 року ця організація сама, без посередників, надає всі послуги, допомагає з візами, готелями, купівлею квитків. 

«Іранмаркет» – ще одна компанія, в якій Ріпинська займає посаду співвласника. Напрямки-консалтинг, імпорт і експорт , причому саме між Іраном і Росією. Завдяки консультаціям багато бізнесменів розібралися в особливостях ринку цього Близькосхідного регіону. Така допомога стає цінною через відмінності в менталітеті, що позначаються на веденні справ.

З іранцями Павла співпрацює вже більше 15 років, добре вивчила їх і перейнялася національним духом. Але вона знайома з цією державою не тільки через роботу. Її чоловік Бехи з Ірану, а сама Рипінська по півроку живе в Тегерані, потім повертається до Москви. Свій досвід і знання вона описала в книгах, де розповіла про місцевих жителів, про їх вражаючі звички, про традиції, політичний і економічний розвиток. Інші твори присвячені бізнес - психології.

Про що книга

" Іран. Економіка під санкціями» – історія з точки зору санкцій, які рік за роком вводили західні країни. Це призвело до великих втрат, інфляції. Автор розглядає економіку на державному рівні і різні галузі. В кінці вона звертається до повсякденності – як живуть люди, чим заробляють на життя. Є інформація про те, як вони відпочивають, про доступні розваги. Після прочитання такого масштабного дослідження стає зрозуміло, наскільки серйозно впливають зміни в світі на конкретне суспільство. 

Книга починається з передмови Я. Міркіна, економіста і вченого. Його посібники стали незамінними для всіх, хто пов'язаний з фінансовим ринком. Фінансист описує, наскільки твір Рипінської значимо. Вона добре показала саме "іранську модель" розвитку. Міркін конкретизує, з чого складається ця система. Далі він порівнює східну державу з Росією, показуючи подібності в ситуаціях, що склалися через обмеження. Приклад Ірану може бути корисним, а текст дає поживу для роздумів.

Відгуки

Читачі високо оцінили твір. Воно виявилося актуальним, цікавим, навіть захоплюючим. Для багатьох це справжня подорож до Ірану, ще повно невідомого і незрозумілого. Якщо ви хочете вивчити країну зсередини, не як турист, дана література стане ідеальним варіантом. Павла живе в Тегерані, тому на власному досвіді дізналася речі, приховані від сторонніх. Її розповідь надихає приїхати і побачити іранську повсякденність особисто.

Але головне, чому варто ознайомитися з твором – його співзвучність світовим подіям. Близькосхідна держава показала приклад розвитку, який не зупиняється навіть при жорстких умовах.