Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Яндекс продает медиа активы

Яндекс продає медіа активи "новини" і "Дзен", включаючи головну сторінку yandex.ru, компанії VK

Стало відомо, що російський пошуковий гігант Яндекс продав 2 авторських флагманських медіа ресурсу власникам ВКонтакте, вже є дані, якою тепер стане Головна сторінка

Угода з продажу продуктів Яндекса, включаючи простору News і Zen, була укладена ще в квітні. Але в поточний вівторок стало відомо про деталі угоди, що включає продаж головної сторінки Yandex.ru, яка інтегрує вміст із новин та Дзен на сторінку пошуку, повідомив TechCrunch 23 серпня 2022 року.

Після завершення угоди відвідувачі yandex.ru будуть перенаправлені на перейменовану версію сторінки, dzen.ru. вона буде контролюватися і розвиватися власниками ВКонтакте. Портал yandex.ru для ВКонтакте буде працювати в якості пошукового сервісу, але обмеженого стандартною інтеграцією з iframe (виключає доступ до даних пошуку). Для звичайних користувачів yandex.ru єдиною очевидною ознакою зміни власника буде перенаправлена URL-адреса.

Яндекс прогнозував майбутній зсув уваги на альтернативну локальну домашню сторінку ya.ru. вона характеризується, як простий пошуковий портал, яким Яндекс володів протягом десятиліть разом нарівні з yandex.ru. Останній все частіше обертався «репутаційним головним болем» для бізнесу, хоча технологічна фірма дотримувалася нейтральності.

І тепер ya.ru чи стане головною сторінкою Яндекса, саме звідси буде відбуватися вхід в пошту і інші немедійні сервіси, включаючи пошук. Додаток Яндекс для Android перейменують в Яндекс Старт, і воно буде працювати як браузер. Додаток для iOS продовжить працювати, як і раніше, але без Дзен і новин. 

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що буде з «Яндекс.Дзен " і " Яндекс.Новини " після їх продажу VK.