Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Эксперты высказались об Omicron BA.5

наступна хвиля Omicron ba.5 не буде такою смертельною, як попередні

Експерти попереджають, що новий штам вірусу викличе велику кількість повторних заражень, але доступність вакцин в рази знизить його летальність

Небезпека коронавірусу для легенів, серця та мозку є вагомою причиною уникати повторного зараження. Але якщо здорові люди можуть знехтувати цими ризиками, то у пацієнтів з хронічними захворюваннями і раніше перехворіли ковідом є привід для занепокоєння. Лікарів насторожують результати масштабного дослідження, проведеного Міністерством у справах ветеранів США , повідомив Bloomberg 13 липня 2022 року.

співробітники Міністерства вивчили медичні карти більше 5 мільйонів чоловік і порівняли ймовірність інфікування у людей, які не хворіли коронавірусів, з пацієнтами, його перенесли. У другій групі 250 тисяч людей заразилися один раз, 38 тисяч-перехворіли Covid-19 два і більше разів. 

Дослідники дійшли висновку, що ризики збільшуються з кожним наступним зараженням. Вони не уточнили, чи пов'язана серйозна шкода здоров'ю з цим або є наслідком "тривалого Covid-19" — таємничого стану, при якому раніше здорові люди місяцями скаржаться на сильну втому та інші проблеми.

Результати ще одного дослідження, опублікованого в науковому журналі Science, говорять про високі ризики зараження коронавірусом навіть у вакцинованих людей. Автори вивчили 731 зразок крові щеплених пацієнтів і медпрацівників і з'ясували, що імунітет до попередніх штамів послаблює організм і робить його вразливим перед омікроном. Правда, із застереженням, що дослідження не настільки масштабною, щоб зробити однозначні висновки. Імунний імпринтинг вимагає подальшого вивчення.