Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Почему стоит покупать серебро?

Чому варто купувати срібло в 2023 році? За і проти, прогнози експертів

Купувати чи не купувати срібло в 2023 році? За і проти, прогнози експертів. Інструменти інвестування в срібло. Чесне порівняння з золотом, думка аналітиків

Срібло - це найбільш невтішний метал для інвесторів, який має величезний потенціал, який він практично ніколи не реалізує. Так, команда WorldBank виявила, що Домінік фрісбі викладає доводи на користь покупки срібла – і доводи проти.

Одного разу срібло злетить до Місяця – адже у нього тісні зв'язки з цією планетою. Питання в тому, чи варто чекати – «одного разу» і «в межах розумних інвестиційних горизонтів» не одне і те ж.

Останній передбачає 3-5 років; перший може означати все життя. Або навіть більше.

Почему стоит инвестировать в серебро?

Чому варто інвестувати в срібло?

Почнемо з того, що срібло — це фізичний об'єкт з однозначною внутрішньою цінністю. Це вже гарантує, що його вартість навіть в теорії не може обнулитися, а вже тим більше піти в мінус. У порівнянні з тими ж ф'ючерсами на Нафта срібло більш передбачуване. Секрет в тому, що воно володіє не тільки інвестиційної, а й промисловою цінністю. А значить, експерти ринку здатні прогнозувати майбутню цінову динаміку, базуючись на аналізі заздалегідь зрозумілих фундаментальних факторів.

Додамо, що у інвесторів є відразу три способи вкластися в срібло:

 • Фізичний: монети, злитки
 • Знеособлений:  Купівля на біржі, відкриття ОМС
 • Цінні папери: акції, ETF та взаємні фонди срібних заводів

Якщо ми будемо розглядати середньострокові (від 3 років) відрізки, то побачимо, що темпи зростання вартості срібла будуть впевнено обганяти інфляцію. А значить, перед нами низькоризиковий спосіб збереження і примноження капіталу.

«я трохи позитивніший щодо срібла, оскільки курс повернувся до позначки в 23 долари за унцію. В умовах, коли акції дешевшають, дорогоцінні метали слідують за цим трендом. В таких умовах курс срібла, як правило, не стоїть на місці, показуючи динаміку краще, ніж у золота» (Джон ЛаФорж, Керівник стратегії фізичних активів Компанії Wells Fargo).

Какие существуют риски вложений в серебро

Які існують ризики вкладень в срібло?

Варто відразу попередити інвесторів, що це не найкращий варіант для короткочасного інвестування. Особливо, якщо ви плануєте інвестувати у фізичне срібло. У разі ж, коли ви зацікавлені в покупці монет або злитків, перевірте, що зможете забезпечити їм належні умови зберігання. Якщо зовнішній вигляд металу через несприятливі умови зіпсується, він сильно впаде в ціні.

За іншими варіантами вкладень в срібло, завжди враховуйте:

 1. Вкладення в дорогоцінні метали через ОМС не страхуються за прикладом банківських вкладів
 2. Інвестиції в срібло через ПІФ також не підлягають обов'язковій страховці.

Як загальний ризик назвемо факт, що срібло характеризується невизначеністю цін у майбутньому.

«інвестори не звертали уваги на срібло, тому у цього дорогоцінного металу відкриваються великі перспективи для зростання. Срібло обжене Золото - такий тренд завжди спостерігається в умовах бичачого ринку дорогоцінних металів. Недавня динаміка котирувань обнадіює. До того ж, обсяг пропозиції срібних інвестиційних продуктів досить обмежений. Срібла, що знаходиться в сховищах, стає все менше, а саме його можна використовувати для інвестиційних продуктів. Це серйозна проблема, яка дасть про себе знати в 2023 році» (Еверетт Міллман, експерт з ринку дорогоцінних металів в компанії Gainesville Coins).

5 причин, по которым вам следует поспешить и купить серебро

5 причин, чому Вам слід поспішити і купити срібло

Фрісбі говорив це раніше: напевно, немає інвестицій з таким потенціалом, як срібло, за винятком, можливо, деяких маловідомих технологій, які ніхто не може зрозуміти. І в той же час немає більш розчаровує інвестиції.

Нижче розглянуті аргументи на користь того, чому ви повинні зробити покупку.

1. Срібло дешеве

Історичний максимум для срібла - $50 за унцію, ціна, встановлена давним-давно. У 1980 році. Згодом $50 були повторно протестовані в 2011 році. Тест не вдався.

Сьогодні цей метал коштує $22,60 – це на 55% нижче. Чи є ще який-небудь актив, не кажучи вже про товар, який торгується з таким дисконтом до своїх історичних максимумів, особливо з урахуванням всього, що відбувається знецінення валюти?

2. Срібло має коштувати набагато дорожче

У земній корі приблизно в 15 разів більше срібла, ніж золота, тому ціна срібла повинна бути в 15 разів вище ціни золота. І дійсно, це середній Історичний показник. Під історичним середнім рівнем фрісбі має на увазі стародавню Месопотамію, Стародавню Грецію, темні і середні століття, ранню сучасну епоху, аж до 20-го століття.

Більше того, цей благородний метал витрачається і тому зникає, а золото – ні, воно залишається. Таким чином, насправді співвідношення має бути нижче 15.

3. Ціна на срібло пригнічена (Так говорить історія )

Кількість металу, проданого вперед на Comex, становить більше, ніж річний запас. Іншими словами, продане срібло не може бути поставлено. Рано чи пізно це означатиме, що на фізичне срібло почнеться ажіотажний попит. І ціна злетить до небес.

4. Срібло має величезну кількість застосувань

Срібло – найкращий тепло - та електропровідник з усіх металів, тому кожен телефон, комп'ютер, телевізор, кожна (пристойна) батарея та фотоелектрична батарея містять срібло. До винаходу/відкриття антибіотиків срібло було найважливішим протимікробним засобом у світі. Ці знезаражувальні якості говорять про те, що воно користується величезним попитом в медицині і споживчих товарах – від біоцидів до холодильників і фарб.

Завдяки високій відбивної здатності воно затребуване в ювелірній справі, виробництві срібних виробів, дзеркал і сонячної енергії. Він податливий і пластичний, що означає, що його можна бити в листи, тягнути в дріт, подрібнювати в наносрібло або перетворювати в пасту – таким чином, метал затребуваний в безлічі промислових галузей. Крім того, він має каталітичні властивості, що дозволяє використовувати його у виробництві пластмас, ядерній енергії, пайці та паянні; його світлочутливість...

Іншими словами, просто дивно, як багато сфер застосування у цього неймовірно універсального металу.

5. Срібло-це гроші

Це слово навіть означає Гроші – фунт стерлінгів колись був фунтом стерлінгового срібла. У наш вік невпинного знецінення валюти, друкування грошей і інфляції нам необхідно захистити себе. Срібло, як грошовий і дорогоцінний метал, робить це.

Пять причин не приближаться к серебру

П'ять причин не наближатися до срібла

А тепер спростування.

1. Срібло не дешево

Ці два історичні максимуми є ілюзорними цифрами. Максимум 1980 року припав на кінець інфляції 1970-х років, коли брати Хант, сумно відомі своєю спробою загнати ринок у кут, спровокували паніку. Максимум 2011 року був досягнутий після спекулятивного ажіотажу, що супроводжувався помилковими заявами про дефіцит металу в кінці десятиліття бичачого ринку. Хоча ці максимуми і показують, що можливо, вони нічого не значать.

2. Співвідношення не мають значення

Яка різниця, яке середнє історичне значення? У земній корі може бути в 15 разів більше срібла, але його набагато легше добувати, ніж золото. Дійсно, більша частина металу виробляється як побічний продукт видобутку інших металів, особливо цинку.

Багато найбільших у світі виробників срібла навіть не є срібними компаніями – Glencore, Codelco, Vedanta (Hindustan Zinc), Southern Copper, Polymetal, Newmont. Метал становить настільки малу частину їх доходів, що ціна (майже) не має значення.

Ринок встановлює ціну. А не земна кора.

3. Вартість срібла не пригнічується

Історії маніпулювання цінами кружляють з 1970-х років. Вони втратили свою достовірність. Ринок деривативів завжди більше, ніж фізичні ринки: якби люди розглянули масштаби глобального ринку деривативів, вони б вже завтра зібрали консервні банки і зброю і вирушили в гори (з великою кількістю срібних монет).

Якщо ціна пригнічена, то все одно нічого не можна зробити. Потрібно турбуватися лише про те, на що ми можемо вплинути.

4. Срібло корисно, але звичайним людям його багато не потрібно

Так, число областей застосування цього благородного металу вражає, але його кількість, необхідне практично для всіх цих цілей, мізерно мало, тому воно не робить великого впливу на ціни. Поточні фізичні поставки задовольняють попит, особливо якщо врахувати переробку. Якби існувала реальна нестача, вона стала б очевидною досить швидко. Цього немає-ось чому ціна низька.

5. Гроші пішли в минуле

Можливо, колись срібло і було грошима, але зараз це не так. Воно не є грошима вже сто років або більше і навряд чи коли-небудь стане ними знову. Воно не має такого ж відношення до грошей, як кінь до транспорту. Гроші вже не фізичні, вони Цифрові, а криптовалюти – це гроші майбутнього.

«незважаючи на те, що курс срібла, як правило, обганяє золото за темпами зростання котирувань, сірий метал відомий своєю волатильністю. Торговий діапазон у срібла набагато ширше, ніж у золота. Інвесторам також слід побоюватися великих відкатів, до 20 доларів і нижче»  (Еверетт Міллман, експерт з ринку дорогоцінних металів в компанії Gainesville Coins).

За и против вложений в серебро в 2023 году

За і проти вкладень в срібло в 2023 році

Проаналізувавши думки експертів і професійних інвесторів, наша редакція знайшла сім причин і сім анти-причин інвестування в срібло в поточному році.

За:

Проти:

Збереження капіталу в середньостроковій перспективі « "надійний сейф" на період підвищеної інфляції

Великі цінові просадки( може втратити до 50 % в ціні за короткий час)

Хедж при валютних угодах з$: чим сильніше долар, тим слабкіше срібло

Страждає від великих і швидких падінь цін

Безпечна інвестиція через гарантовану внутрішню вартість

Дефіцит яскраво виражених тривалих трендів, чому підходить тільки для досвідчених інвесторів з багатою компетенцією

Диверсифікація практично будь-якого складу інвестпортфеля

Низька ліквідність, оскільки обсяги торгів невеликі

Найнижча ціна серед інвестиційних дорогоцінних металів

Витрати: націнка до вартості на біржі може становити 3-10 %

Висока волатильність( сильні зміни в ціні)

За прискореним масштабним зростанням або падінням, слід, як правило, тривалий період ненаправленого руху

Достатній вибір інструментів інвестування

Багатофакторність: ціна залежить і від промислового, і від інвестиційного попиту

«курс срібла зросте до 25 доларів за унцію в 2023 році. Це пояснюється скороченням видобутку і зростанням попиту з боку енергетичної галузі та автопрому, а останній хоче наростити Виробництво електромобілів»  (аналітичний центр Bank of America).

Шесть способов инвестирования в серебро в 2023 году

Шість способів інвестування в срібло в 2023 році

Розглянемо основні способи вкладень в Срібний Метал, які виправдають себе, на думку аналітиків, в поточному році.

Срібні злитки

Злиток виступає повноцінним матеріальним активом. При його придбанні ви не сплачуєте ПДВ. Покупку можна зробити як у банку, так і у приватної особи. На відміну від золота, вартість срібного злитка максимально наближена до ціни металу. І спостерігається вигідна закономірність: чим більше вага, тим менше переплачує інвестор. Так, при покупці 1 кг переплата складе 10 %.

Але у медалі є і зворотна сторона. Якщо ви володієте великими злитками, неможливо вивести в готівкову частину інвестицій менше, ніж один брусок, так як вони не діляться. Експерти рекомендують вибирати для цього виду вкладень Березень або Червень , обов'язково порівнювати вартість злитка з ціною срібла на біржах.

Срібні монети

Цей спосіб вважають за краще покупці злитків через те, що він економічніше, дешевше. Адже монети важать менше, а при їх придбанні не сплачується ПДВ. Все ж зауважимо, що при отриманні інвестиційного прибутку вкладник зобов'язаний заплатити ПДФО. Але є і неприємний момент: через невелику вагу у монет найвища націнка в порівнянні з біржовими котируваннями срібла. На кожен вкладений $1 Ви отримуєте на 20% менше срібла, якщо порівнювати з придбанням металу на біржі.

Монети годяться тільки для довгострокових вкладень на термін від п'яти років. Значить, вибираючи цей варіант, потрібно відштовхуватися від двох базисів: поточний курс + тривалість зберігання. При позитивному складанні обставин ви зможете не просто зберегти капітал, а й дещо збільшити його. Тільки не варто забувати про правильні умови зберігання: дефекти сильно занижують вартість.

ОМС (знеособлений металевий рахунок)

Зручний спосіб інвестування, з яким не потрібно ламати голову над тим, де зберігати злитки або монети. Фактично це банківський рахунок, тільки замість валюти-еквівалентний обсяг срібла. Експерти виділяють і іншу перевагу ОМС. Ваші витрати на зберігання металу і обслуговування срібного рахунку близькі (або зовсім рівні) нулю.

Акції компаній, що видобувають срібло

У 2023 році актуальними в світовому охопленні вважаються акції наступних серебродобитчиков:

 • Pan American Silver Corp. ( Канада );
 • First Majestic Silver Corp. (Канада);
 • Wheaton Precious Metals Corporation (Канада).

Ф'ючерси та ETF на срібло

На відміну від попередніх, перед нами інструменти, активно торгуються на біржах:

 • ETF - цінний папір, придбання якої дає частку в інвестиційному портфелі (серебродобывающего підприємства в даному випадку). Тобто, у вас не буде потреби формувати власний інвестпортфель, що затратно і за часом, і за фінансами. При цьому ви отримуєте високий дохід з меншими сумами вкладень.
 • Срібні ф'ючерси  - контракти на купівлю срібла за фіксованою вартістю в майбутньому. З їх допомогою, шляхом відкриття довгої або короткої позиції, можна заробляти як на підвищенні, так і на зниженні цін. Але не забувайте, що» життя " ф'ючерсного контракту обмежена 3 місяцями. Якщо ви не закриєте або не продовжите торгівлю, відбудеться фізична поставка срібла.

CFD на срібло

Інвестиційний інструмент багато в чому схожий з ф'ючерсом, допомагає виграти як і на зростанні, так і на падінні цін. Однак у нього є і власні відмінності:

 • Друга сторона-брокер (а не інший інвестор);
 • Безстроковий період (а не 3 місяці);
 • Інвестиції вимагають меншого капіталу, ніж ф'ючерси (через більший важель і менші вимоги до маржі).

Варто виділити і той момент, що цей інструмент годиться для будь-якого горизонту інвестування.

" ми прийшли до загального прогнозу середнього курсу срібла на 2023 рік - 28,3 доларів за унцію»  (учасники останньої конференції Лондонської асоціації ринку дорогоцінних металів).

Инвестиционные альтернативы в 2023 году: серебро vs. золото

Інвестиційні альтернативи в 2023 році: срібло проти. золото

В першу чергу, альтернативою сріблу називають золото. Порівняємо ці дорогоцінні метали в таблиці.

Золото:

Срібло:

Необхідний інвестиційний капітал

Золото дорожче, вимагає великих вкладень

Дешевше, годиться для диверсифікації портфеля

Ліквідність

Висока: і коротко -, і довгострокові вкладення

Низька: тільки середньо - і довгострокові вкладення

Стабільність

Максимальна історична просадка в ціні-45 %

Максимальна історична просадка в ціні-76 %

Більший попит

Інвестиційний

Промисловий

Диверсифікація портфеля

Більше підходить

Менш підходить

Також варто звернути увагу на:

 • Платину. однак метал володіє низькою ліквідністю: істотно змінити його вартість можуть не тільки глобальні ситуації, а й зміни навіть в одному з секторів господарства. Звідси і висока волатильність, і високий ризик.
 • Паладій.  схожий з сріблом тим, що поки промисловий попит на даний метал превалює над інвестиційним. Профі радять використовувати тільки як варіант для короткострокового інвестування.
 • Нафта.  звернути увагу можна як на акції нафтовидобувних компаній, так і на нафтові ф'ючерси.

Окремо редакція WorldBank зауважить: що стосується хеджування від інфляції, срібло марно. Скільки грошей було надруковано з 1980 року? Наскільки знецінилася валюта? А срібло торгується за тією ж ціною, що і 40 років тому. На закінчення фрісбі сказав наступне: "Я володію сріблом, і я не думаю, що коли-небудь знав інвестиції з таким великим потенціалом. Але воно ніколи не приносить прибутку. Це як той талановитий геній. Він може зробити що завгодно, але завжди знаходить спосіб потрапити в халепу. Ви можете тільки дивитися на нього, хитати головою і говорити: «якби».