Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Список всех президентов США

названо список усіх президентів США до сьогодні

Редакція worldbank пропонує ознайомитися читачеві зі списком всіх президентів США до сьогоднішнього дня і дізнатися коротку історію кожного з них

Посада президента США - глави виконавчої влади країни була введена Конституцією США, в 1787 році. Якщо вважати всіх президентів США по порядку, від Джорджа Вашингтона до Джо Байдена, то їх налічується 46 осіб. 

Що потрібно знати про президентів США

Кілька цікавих фактів про американських президентів:

 • Термін президентства США становить 4 роки. Згідно з Конституцією країни одна людина може обиратися на посаду глави держави не більше 2-х термінів.
 • Якщо один президент обирається два терміни поспіль, то це розцінюється, як один термін. З цієї причини, Джеймс Медісон офіційно є 4, а не 6 президентом. Винятком стають ситуації, коли 8-річний президентський термін розривається. Наприклад, Гровер Клівленд є 22 і 24 президентом США.
 • З 46 американських президентів 8 померли на цій посаді, 4 – від природних причин, 4 – були вбиті: Кеннеді, Гарфілд, Мак-Кінлі та Лінкольн.
 • У відставку за минулі роки пішов тільки один президент - Річард Ніксон.
 • З 1853 року президентами країни є представники тільки Республіканської або Демократичної партій (вони є домінуючими в американській партійній системі.

Список усіх президентів США в хронологічній послідовності до сьогодні

Редакція WorldBank.org.ua пропонує ознайомиться зі списком президентів США:

 1. Джордж Вашингтон
 2. Джон Адамс
 3. Томас Джефферсон
 4. Джеймс Медісон
 5. Джеймс Монро
 6. Джон Квінсі Адамс
 7. Ендрю Джексон
 8. Мартін Ван Бурен
 9. Вільям Гаррісон
 10. Джон Тайлер
 11. Джеймс Нокс Полк
 12. Захарі Тейлор
 13. Міллард Філлмор
 14. Франклін Пірс
 15. Джеймс Бьюкенен
 16. Абрахам Лінкольн
 17. Ендрю Джонсон
 18. Улісс Грант
 19. Ратерфорд Берчард Хейз
 20. Джеймс Абрахам Гарфілд
 21. Честер Алан Артур
 22. Стівен Гровер Клівленд
 23. Бенджамін Гаррісон
 24. Вільям Мак-Кінлі
 25. Теодор Рузвельт
 26. Вільям Говард Тафт
 27. Томас Вудро Вільсон
 28. Уоррен Гамаліель Гардінг
 29. Калвін Кулідж
 30. Герберт Гувер
 31. Франклін Делано Рузвельт
 32. Гаррі Трумен
 33. Дуайт Девід Ейзенхауер
 34. Джон Фіцджеральд Кеннеді
 35. Ліндон Джонсон
 36. Річард Ніксон
 37. Джеральд Форд
 38. Джеймс Картер
 39. Рональд Рейган
 40. Джорж Герберт Буш
 41. Білл Клінтон
 42. Джордж Уокер Буш
 43. Барак Обама
 44. Дональд Трамп
 45. Джо Байден

Всі президенти США

Перші Американські президенти стали «батьками – засновниками» країни, тоді як останніх глав держави негласно називають «охоронцями світового порядку».

1. Джордж Вашингтон

30 квітня 1789 - 4 березня 1797 

George Washington

Народився у Вірджинії, родині заможного рабовласницького плантатора. У 1751 році успадкував великий маєток свого батька Маунт-Вернон і став пайовиком Огайской компанії, що займалася продажем землі, захопленої у індіанців. Під час війни англійських колоній в Північній Америці за незалежність, був обраний місцевим Конгресом головнокомандувачем збройними силами повстанців. В кінці війни група офіцерів, організувала так званий Ньюбурзький монархічний змову, запропонувавши Вашингтону корону, однак, він відмовився від пропозиції і офіційно пішов у відставку з діючої армії.

Навесні 1789 року Джордж Вашингтон став першим президентом США, а в 1972 році був переобраний на другий термін. В історію він увійшов, як консервативний глава держави, який законодавчо закріплював тільки ті революційні досягнення, які були вигідні великим плантаторам і буржуазії. Помер 14 грудня 1799 року у власному маєтку у Вірджинії. Своєю посмертною волею, в заповіті він надав свободу всім своїм рабам, надавши їм своє прізвище. З тих пір, Вашингтон є однією з найпоширеніших прізвищ серед афроамериканців. 

2. Джон Адамс

4 березня 1797 - 4 березня 1801

John Adams

Адамс народився в 1735 році. Брав активну участь у війні за незалежність 1775-1783 рр.у 1783 році став першим офіційним послом США у Великобританії. Через кілька років став одним з лідерів партії федералістів, яка в Конгресі представляла інтереси американської буржуазії. Саме від Федералістської партії він заявився на президентські вибори в 1976 році. Його основним суперником став Томас Джефферсон-кандидат демократів. Вибори він виграв з невеликою перевагою голосів.

Помер другий президент США 4 червня 1826 року, в один день з Томасом Джефферсоном.

3. Томас Джефферсон

4 березня 1801 - 4 березня 1809 

Thomas Jefferson

Джефферсон народився 13 квітня 1743 року в Шадвеллі. Його мати походила з родини багатих землевласників. Також як і його попередники активно брав участь у війні за незалежність. У 1776 році Томас Джефферсон став автором Декларації незалежності США. 

Третій президент США увійшов в історію поміркованою політикою, метою якої став постійний пошук компромісів серед різних верств суспільства. Саме за ініціативою Джефферсона було скасовано багато реакційних законів, прийнятих Вашингтоном та Адамсом. Серйозним досягненням політика стало встановлення дипломатичних відносин з Російською імперією і покупка Луїзіани у Франції.

Помер Томас Джефферсон 4 липня 1826 року. 

4. Джеймс Медісон

4 березня 1809 - 4 березня 1817

James Madison

Джеймс народився 16 березня 1751 року в Вірджинії, в багатодітній родині Медісонів. Перш, ніж стати господарем Білого дому, політик став учасником великого партійного скандалу, що вилився у відкрите оскарження право на висунення в якості кандидата в президенти.

У 1811 році він закрив Перший банк США, після чого банкіри відкрито виступили проти глави держави, надавши спонсорську допомогу Великобританії у війні проти Сполучених Штатів. Влітку 1814 року англійцям навіть вдалося захопити Вашингтон, зрадивши полум'я всі урядові будівлі, в тому числі Білий Дім і Капітолій. 

Помер Медісон у власному маєтку у Вірджинії, 28 червня 1836 року.

5. Джеймс Монро

4 березня 1817 - 4 березня 1825

James Monroe

П'ятий президент США був політиком до кісток. На його рахунку кілька років служби на посаді сенатора, два роки він відпрацював послом у Франції, шість - державним секретарем і два - на посаді військового міністра. Під час свого президентства Монро намагався поєднувати інтереси Північної буржуазії і плантаторів південних штатів.

Найважливішим досягненням Джеймса Монро стало приєднання до США Східної Флориди, штату Міссурі і штату Мен. У зовнішній політиці він дотримувався принципу поділу світу на європейську і американську систему, відповідно до якого країни Європи не мали право втручатися у внутрішні справи держав, розташованих на Американському континенті.

6. Джон Квінсі Адамс

4 березня 1825 - 4 березня 1829

John Quincy Adams

Старший син другого американського президента народився 11 липня 1767 року. У 1788 році він вступив до Гарварду, а через три роки відкрив у Бостоні власну адвокатську контору. Але на адвокатському терені він пропрацював недовго і вже в 1794 відправився послом до Гааги. Адамс керував країною виключно в інтересах промислової буржуазії. В американському Конгресі неодноразово виступав за скасування рабства.

Помер 28 лютого 1848 прямо під час засідання Конгресу.

7. Ендрю Джексон

4 березня 1829 - 4 березня 1837

Andrew Jackson

Джексон увійшов в історії, як перший кандидат Демократичної партії, який зумів зайняти президентське крісло. Народився 15 березня 1767 році в Південній Кароліні, в сім'ї шотландсько-ірландських колоністів.

30 січня 1835 року вбивця Річард Лоуренс зробив спробу вбити Ендрю Джексона. Він вистрілив з нього відразу з двох пістолетів, але обидві кулі пройшли повз. Цікаво, що Суд звільнив Лоуренса від кримінального переслідування, визнавши його розумово відсталим.

Помер Джексон 8 червня 1845 року.

8. Мартін Ван Бурен

4 березня 1837 - 4 березня 1841

Martin Van Buren

Мартін Ван Бюрен увійшов в історію, як єдиний американський президент, який не був нащадком англійського короля Іоанна Безземельного. Більше того, він був єдиним президентом, для якого Англійська мова не була рідною.

Ван Бюрен народився 5 грудня 1782 року, вже після того, як Сполучені Штати здобули незалежність, в невеликому селі голландських поселенців, розташованої поблизу Нью-Йорка. До того, як стати господарем Білого дому, протягом декількох років виконував обов'язки віце-президента. 

9. Вільям Гаррісон

4 березня 1841 - 4 квітня 1841

William Garrison

Гаррісон став останнім президентом, народженим, як британський громадянин. Народився в 1773 році в багатій родині плантаторів, яка подарувала Америці чимало успішних політиків, інвесторів і економістів. Його батько протягом 14 років займав пост губернатора Вірджинії.

Президентські вибори виграв вже будучи в літньому віці. Однак, встати на чолі країни він так і не зміг – в день інавгурації Вільям Гаррісон сильно застудився і через кілька тижнів помер від двостороннього запалення легенів.

10. Джон Тайлер

4 квітня 1841 - 4 березня 1845

John Tyler

Народився у Вірджинії, 29 березня 1790 року. Спочатку Тайлер був призначений віце-президентом при Гаррісоні, але через смерть останнього зміг переїхати в Білий дім. Примітно, що після того, як Тайлер отримав звістку про смерть президента він і його команда витлумачили Конституції США таким чином, що після смерті чинного президента віце – президент стає на чолі країни без всяких виборів. Всі міністри, які були не згодні з цією позицією, були примусово відправлені у відставку. За свої дії Тайлер був виключений з партії і протягом усього президентського терміну зберіг опозиційну позицію по відношенню до Конгресу. 

11. Джеймс Нокс Полк

4 березня 1845 - 4 березня 1849

James Knox Polk

Народився 2 листопада 1795 року, в Північній Кароліні. Є прямим нащадком засновника пресвітеріанства Джона Нокса, який жив у шістнадцятому столітті. Після успішного закінчення університету Північній Кароліні протягом кілька років вів приватну адвокатську практику. У 1825 прийняв рішення вступити в Конгрес. У 1835 році очолив демократичну партію.

Правління Джеймса Нокса полку ознаменувалося для США найбільшими територіальними придбаннями. Зокрема, при ньому до складу Сполучених Штатів увійшов Техас, що в свою чергу призвело до повного розриву дипломатичних відносин з Мексикою. Після нетривалої війни з найближчим сусідом до США також були приєднані ще два штати Каліфорнія і Нью-Мексико.

Помер Полк лише через 100 днів після закінчення президентського терміну, 15 червня 1849 року.

12. Захарі Тейлор

4 березня 1849-9 липня 1850

Zachary Taylor

Тейлор народився 24 листопада 1784 року. Після завершення середньої школи записався в армію, а через два роки одружився. Брав участь у військових діях проти британської армії в 1812 році, в 1832 році воював з індіанськими племенами фоксів і сауків, відзначився під час сутичок з мексиканцями. У підсумку, до середини 40-х років дев'ятнадцятого століття зумів стати вельми помітною фігурою, що дозволило йому перемогти на чергових президентських виборах.

Але президентство Захарі Тейлора тривало трохи більше року. У 1950 році під час святкування Дня Незалежності, рятуючись від спеки, він випив кілька склянок крижаного молока і з'їв свіжих фруктів. Через п'ять днів він помер від гострої харчової інфекції.

13. Міллард Філлмор

9 липня 1850 - 4 березня 1853

Millard Fillmore

Був віце-президентом при Тейлорі і зайняв президентське крісло після його смерті. Став останнім кандидатом від американської партії вігів. Після завершення свого першого терміну він ще двічі висувався в президенти, але обидва рази виявилися для нього безрезультатними.

Помер 8 березня 1874 року після тривалої хвороби, спровокованої інсультом. 

14. Франклін Пірс

4 березня 1853 - 4 березня 1857

Franklin Pierce

Пірс став першим американським президентом, який народився в дев'ятнадцятому столітті. Його батько-губернатор штату Нью-Гемпшир. Після закінчення коледжу працював за юридичною спеціальністю, а в 25 років став депутатом Законодавчих зборів Нью-Гемпшира. У 1846 році брав участь у війні проти Мексики, при цьому протягом лічених місяців пройшов шлях від капрала до бригадного генерала.

Вибори в Президенти в 1852 році він зумів виграти у конкурента з партії вігів з переважною більшістю голосів. Протягом усього терміну свого правління Франклін Пірс не змінював склад уряду, що для історії Сполучених Штатів є унікальним випадком. На думку сучасників, політик страждав від алкоголізму.

Помер 8 жовтня 1869 року.

15. Джеймс Бьюкенен

4 березня 1857 - 4 березня 1861

James Buchanan

Єдиний холостяк на все життя серед американських президентів. Народився 23 квітня 1971 року, в Пенсільванії. Примітно, що свою політичну кар'єру він починав у складі федералістів, пізніше ж перейшов в стан демократів.

Протягом усього свого президентства Бьюкенен всіляко намагався подолати розбіжності між Півднем і Північчю. Правда, всі його спроби виявилися безуспішними.

16. Абрахам Лінкольн

4 березня 1861-15 квітня 1865

Abraham Lincoln

Обрання Абрахама Лінкольна на посаду президента США стало однією з причин початку громадянської війни. 14 квітня 1865 року прихильник південців Джон Вілкс Бут під час вистави «наш американський кузен» проник в театр і вистрілив політику в голову. Лінкольн помер через кілька годин, не приходячи до тями. Аж до теперішнього часу жителі Нової Англії шанують його, як національного героя, тоді як населення південних штатів – ненавидить. 

17. Ендрю Джонсон

15 березня 1865 - 4 березня 1869

Andrew Johnson

Майбутній президент народився в Північній Кароліні в сім'ї простого конюха і прачки. Кілька років працював кравцем. Згодом, навіть будучи господарем Білого дому, він продовжила самостійно шити собі одяг.

У вісімнадцятирічному віці одружився на шістнадцятирічної Еліза МакКардл, яка навчила молодого чоловіка читати і писати. У 30-х роках Джонсон вступив до лав демократичної партії. У період Громадянської війни був єдиним сенатором-південцем, що входить до Конгресу. Після вступу Лінкольна на президентську посаду Ендрю був призначений віце-президентом як знак примирення півночі та Півдня. У 1865 році несподівано для всіх Джонсон очолив країну.

18. Улісс Грант

4 березня 1869 - 4 березня 1877

Ulysses Grant

Улісс Грант народився в сім'ї успішного торговця, вихідця з Шотландії, 27 квітня 1822 року. У юному віці він свідомо вибрав службу в армії і навіть закінчив Військову академію у Вест-Пойнті. Брав активну участь у війні з Мексикою, а навесні 1864 року йому було присвоєно звання генерала – лейтенанта сухопутних сил.

У листопаді 1868 року був обраний на посаду президента, а в 1972 році він знову обійшов конкурентів з Демократичної партії і «пішов» на другий термін. На думку багатьох істориків, в роки президентства Улісса Гранта в країні набули широкого поширення корупція і всілякі біржові спекуляції.

19. Ратерфорд Берчард Хейз

4 березня 1877 - 4 березня 1881

Rutherford Burchard Hayes

Народився в Огайо, в 1822 році. Його батько помер за кілька днів до народження сина, тому хлопчик виховувався мамою. Після початку Громадянської війни він вступив до лав добровольців на боці півночі. Але лише через два роки йому було присвоєно звання бригадного генерала, А в 1864 році він був обраний до Конгресу. У 1866 році Берчард Хейз вступив на посаду губернатора штату Огайо.

У середині 70-х років Ім'я Хейза почало все частіше згадуватися у зв'язку з майбутніми президентськими виборами. Преса та широка громадськість називали його єдиним гідним кандидатом від Республіканської партії. На виборах 1876 року здобув перемогу демократ Семюел Тілден, а Хейз навіть встиг визнати поразку і привітати суперника.

Але адміністрація гранту, була категорично не згодна з подібним станом речей. За його розпорядженням федеральні війська були введені в три південних штату, які проголосували за Тілдена, після чого там було оголошено повторне голосування. У лютому 1877 року війська через розпочаті масові протести війська були введені до Вашингтона. Країна опинилася на межі нової громадянської війни. Однак, це не зупинило Гранта і Хейз все ж був визнаний новим президентом. Його інавгурація проходила на закритому заході в оточенні військ. 

Незважаючи на серйозну опозицію Конгресу Ратерфорд Берчард Хейз зумів завершити об'єднання Півночі і Півдня країни, а також провести цілий ряд реформ, що заклали основу для майбутніх перетворень країни. 

20. Джеймс Абрахам Гарфілд

4 березня-19 вересня 1881 

James Abraham Garfield

Гарфілд народився в Огайо, в 1831 році. Був вихідцем з простої сім'ї. З юності звик багато і наполегливо працювати. У п'ятнадцятирічному віці влаштувався боцманом на Риболовецьке судно. Потім працював учителем у народній школі, а після був призначений директором одного з американських коледжів.

Під час громадянської війни командував власним полком добровольців в Огайо і вже в 1862 році дослужився до звання бригадного генерала. На посаді президента пропрацював всього кілька місяців. 2 липня 1881 року на залізничній станції Балтімор у Вашингтоні на нього було скоєно замах – адвокат Шарль Гіто два рази вистрілив у спину Гарфілдда з револьвера. Рана виявилася неглибокою, а куля не зачепила ніяких життєво важливих органів. Однак, при її витяганні лікарі занесли в рану інфекцію, від якої президент помер 19 вересня 1881 року.

21. Честер Алан Артур

19 вересня 1881 - 4 березня 1885 

Chester Alan Arthur

Виходець з сім'ї баптистського проповідника, Честер Алан Артур народився у Вермонті. У 1880 році він був призначений віце – президентом, а після смерті Гарфілда автоматично став новим главою держави. За його ініціативою, в 1883 році, був прийнятий закон, який скасував порядок заміщення посад в державному апараті представниками виключно правлячої партії.

22. Стівен Гровер Клівленд

4 березня 1885 - 4 березня 1889

4 березня 1893 - 4 березня 1897

Stephen Grover Cleveland

Двічі обирався на президентську посаду. Народився в Нью-Джерсі. Перш ніж піти в політику довгий час працював юристом. Клівленд і його уряд увійшли в історію, як прихильники жорсткої анти робочої політики. 

23. Бенджамін Гаррісон

4 березня 1889 - 4 березня 1893

Benjamin Garrison

Народився в штаті Огайо, 20 серпня 1833 року. Його рідний дід Ульям Гаррісон був дев'ятим президентом США. Отримав відмінне юридичне Освіта . Під час інавгурації Бенджаміна йшов сильний дощ, що нагадало йому про долю улюбленого дідуся, який помер від двостороннього запалення легенів, з цієї причини він попросив Клівленда тримати над ним парасольку, поки сам Гаррісон читав присягу. Протягом усього свого президентства відстоював інтереси промислово-фінансової олігархії.

24. Вільям Мак-Кінлі

4 березня 1897-14 вересня 1901

William McKinley

Народився в Огайо, син промисловця і був сьомою дитиною. У 1877 році став конгресменом. У 1890 ініціював прийняття закону про підвищення тарифів ввізних мит, що сприяло стрімкому розвитку монополій в країні. Після завершення першого терміну був переобраний на другий. 6 вересня 1901 під час відвідування виставки в Буффало Мак-Кінлі був поранений анархістом Леоном Франком Чолгошем. Через кілька днів, 14 вересня, він помер від ускладнень, викликаних інфекційним нагноєнням рани.

25. Теодор Рузвельт

14 вересня 1901 - 4 березня 1909

Theodore Roosevelt

Народився в Нью-Йорку, 27 жовтня 1858 року. Його батько був успішним торговців і філантропом. Ще в юності Теодор вступив до лав Республіканської партії. Активно пропагував ідеї світового панування, вважав, що Америці життєво необхідний потужний військово-морський флот. У березні 1901 року був обраний віце-президентом, а після смерті Мак-Кінлі зайняв пост глави держави.

У 1904 році Рузвельта переобрали на другий термін. Під його керівництвом уряд приступив до розширення соціального законодавства і почав регулювати діяльність монополії. Під час російсько-японської війни 1904-1905 прийняв бік Японії, надаючи їй фінансову підтримку.

У 1912 році він зробив спробу знову балотуватися в Президенти. Однак, програв вибори. Під час виборчої кампанії, на нього було скоєно замах. Куля пробила папку з промовою і футляр від окулярів, що лежав в кишені сорочці і застрягла в грудях. Через те, що операція з вилучення кулі була для того часу вкрай ризикованою, Рузвельту довелося жити з нею до кінця своїх днів. Помер він 6 січня 1919 року від тромбу, що відірвався.

26. Вільям Говард Тафт

4 березня 1909 - 4 березня 1913 

William Howard Taft

Народився в штаті Огайо. Після успішного закінчення середньої школи отримав юридичну освіту. У 1901 році був призначений на посаду губернатора Філіппін. У 1905 році брав участь в укладенні американо-японської Угоди про співпрацю. У 1906 році очолив військову операцію з придушення визвольного руху кубинців.

Ставши президентом Тафт всіляко підтримував монополії і промисловців. У 1912 році дав дозвіл на збройне вторгнення американських військ в Нікарагуа. Намагався балотуватися на другий термін, але зазнав поразки, після чого протягом десяти років працював простим викладачем в Єльському університеті. У 1921 році був призначений головою Верховного Суду США. У січні 1930 року Тафта почали мучити сильні головні болі і галюцинації, через що він був змушений подати у відставку, а через місяць після цього помер.

27. Томас Вудро Вільсон

4 березня 1913 - 4 березня 1921

Thomas Woodrow Wilson

Народився у Вірджинії в родині шанованого доктора богослов'я. У ранньому дитинстві виявилося, що дитина страждає дислексією, через що у нього були серйозні проблеми з навчанням, а читати він навчився тільки в 12-річного віку. Однак, це не завадило йому в підсумку блискуче закінчити Прінстонський університет і навіть отримати ступінь доктора богослов'я.

У 1912 році він був висунутий в кандидати на президентських виборах від Демократичної партії. Його суперниками стали Вільям Тафт-від республіканців і Теодор Рузвельт, який заснував власну прогресивну партію. Але, незважаючи на наявність сильних суперників, Вудро Вільсон зумів перемогти, а через чотири роки переобратися на другий термін.

Після повалення царської влади в Росії, в 1917 році, він відправив у молоду Країну Рад спеціальні місії. А в 1918 року Уряд Вільсона навіть здійснив висадку американських військ на Далекому Сході Росії для підтримки білогвардійського руху.

Помер 3 лютого 1924 року.

28. Уоррен Гамаліел Гардінг

4 березня 1921 - 2 серпня 1923

Warren Gamaliel Harding

Президентська діяльність Гардінга була повністю підпорядкована інтересам промислових монополій. В його уряді процвітала корупція, що незмінно викликало невдоволення широких громадських мас. Так, наприклад, міністр внутрішніх справ, призначений Гардінгом, був спійманий на місці злочину на отриманні великого хабара і сів у в'язницю.

На геополітичній арені Гардінг проводив політику експансії США в Латинській Америці і на Далекому Сході СРСР. Влітку 1923 року був отруєний власною дружиною і особистим лікарем.

29. Калвін Кулідж

2 серпня 1923 - 4 березня 1929

Calvin Coolidge

Народився у Вермонті. У 1920 році був обраний віце-президентом, а після смерті Гардінга в автоматичному порядку зайняв його крісло. Також, як і його попередник активно підтримував монополії, для чого кілька разів підвищував митні тарифи, вів боротьбу з робітничим рухам і неодноразово відмовляв у наданні державної допомоги фермерам. Відмова СРСР у дипломатичному визнанні.

30. Герберт Гувер

4 березня 1929 - 4 березня 1933

Herbert Hoover

Гувер народився в сім'ї квакерів, які мали німецьке походження. Здобув освіту за спеціальністю гірничий інженер. Володів цінними паперами величезної кількості промислових підприємств, розташованих по всьому світу, в тому числі і в Росії.

Вступ Гувера на посаду президента збіглася з глобальною фінансовою кризою, яка вкрай негативно позначилася на американській економіці. Вставши "біля керма" країни підтримував переважно бізнес , що призвело до зубожіння простих робітників. Гувер відверто симпатизував Гітлеру, а в 1938 він навіть відвідав з дипломатичною місією фашистську Німеччину.

31. Франклін Делано Рузвельт

4 березня 1933 - 12 квітня 1945

Franklin Delano Roosevelt

Народився в Нью-Йорку, в сім'ї успішного бізнесмена. Його предки колись прибули в Новий Світ на кораблі "Мей Флауе". Цікаво, що в його родині віталися шлюби між родичами. Так його батьки, були троюрідними братом і сестрою. А сам Франклін Делано Рузвельт одружився зі своєю шестиюрідною кузиною – рідною племінницею Теодора Рузвельта, якому він доводився п'ятиюрідним племінником.

У 1921 році Франклін у важкій формі перехворів на поліомієліт, через що втратив здатність ходити-до кінця своїх днів він пересувався в інвалідному візку. Однак, хвороба не завадила йому побудувати блискучу політичну кар'єру. У 1928 році він стає губернатором Нью-Йорка, а в 1932 стає кандидатом у президенти від демократів.

Вже в перші 100 днів керівництва країною Рузвельт прийняв цілий ряд законів, які дозволили істотно поліпшити становище трудящих. У 1936 році він був обраний на другий термін. У 1940 році він всупереч Конституції США був обраний на третій термін, а в 1944 – на четвертий. Цьому багато в чому сприяла підтримка більшості виборців.

У зовнішньополітичній діяльності Франклін Делано Рузвельт також зумів проявити себе, як мудрий і відповідальний керівник. Він всіляко сприяв створенню антигітлерівської коаліції. Помер 63-річний президент 12 квітня 1945 року від обширного крововиливу в мозок.

32. Гаррі Трумен

12 квітня 1945 - 20 січня 1953

Harry Truman

Походить з родини фермерів. Його мати, уроджена Юнг, підтримувала сина у всіх його починаннях. Невгамовний Трумен не отримав вищої освіти, що, однак, не завадило йому спробувати себе в ролі фермера, бухгалтера і навіть директора магазину, а в 1914 році записатися добровольцем в армію для участі в Першій світовій війні.

У 1944 році Трумен був обраний віце – президентом, а після таємничої смерті Рузвельта став президентом. У серпні 1945 року він віддав наказ про атомне бомбардування Хіросіми і Нагасакі. Після завершення Другої світової війни уряд Трумена взяв курс на послаблення впливу Радянського Союзу на міжнародній арені.

У 1948 році Гаррі Трумен всупереч прогнозам аналітиків переміг конкурентів у президентських перегонах і залишився в Білому домі на другий термін. В цілому, його президентство відзначено масовими репресіями проти окремих верств американського суспільства. Їх жертвою навіть став Чарлі Чаплін, якому фактично заборонили повертатися в СГА після гастролей по Європі.

33. Дуайт Девід Ейзенхауер

20 січня 1953 - 20 січня 1961

Dwight David Eisenhower

Народився в сім'ї менонітів. Його предки прибули в Новий Світ в далекому 1741 році з Німеччини. Під час Другої світової війни командував союзними військами в Європі та Північній Африці. За видатні військові заслуги був нагороджений медалями і орденами урядами цілого ряду країн, в тому числі орденом «Перемога» СРСР.

Після звільнення з армії, в 1948 році став ректором Колумбійського університету в штаті Нью-Йорк. У 1953 році був обраний президентом. Зовнішня і внутрішня політика Ейзенхауера була спрямована на перемогу в «гонці озброєнь» і «холодній війні». У 1957 році його уряд організовано збройну інтервенцію Гватемали.

У 1959 році кількість Штатів, що входять до складу держава зросли до 50, за рахунок включення Аляски і Гаваїв. У цьому ж році, США з офіційним візитом відвідав Микита Хрущов.

У 1961 році Ейзенхауер спочатку залишає Білий дім, а потім і Політику. Протягом наступних кількох років він переніс кілька інфарктів, від одного з них він помер 28 березня 1969 року.

34. Джон Фіцджеральд Кеннеді

20 січня 1961 - 22 листопада 1963 

John Fitzgerald Kennedy

Кеннеді увійшов в історію, як наймолодший американський президент. Крім того, він став першим керівником країни католицького віросповідання. Його батько, Джозеф Кеннеді був дуже впливовим політиком, в період з 1937 по 1940 він служив послом США у Великобританії.

Джон Кеннеді закінчив Гарвардський університет і Лондонську школу. Під час Другої світової війни він керував торпедним катером, приписаним до військової бази на Соломонових островах. У 1945 році зайнявся журналістикою. Але вже через два роки йде в політику. У 1960 році з перевагою всього в 0,2% він здобув перемогу на президентських виборах.

22 листопада 1963 році під час поїздки в Техас Джон Кеннеді був поранений невідомою особою і через кілька годин помер у лікарні, не приходячи до тями.

35. Ліндон Джонсон

22 листопада 1963 - 20 січня 1969

Lyndon Johnson

Народився в сім'ї простого Техаського фермера. Закінчив учительський коледж, після чого кілька років викладав полеміку і риторику. Політичну кар'єру розпочав з посади секретаря конгресмена від Техасу. У 1960 році він балотувався в президенти від партії демократів, але програв Джону Кеннеді, і змушений був задовольнятися посадою віце – президента. Після вбивства Кеннеді очолив уряд. У 1964 році був обраний на новий термін. При Джонсоні був прийнятий Акт про громадянські права, що знищив расову сегрегацію на півдні США, введена обов'язкова медстраховка, розв'язана війна у В'єтнамі.

Помер Ендрю Джонсон 22 січня 1973 року від інфаркту.

36. Річард Ніксон

20 січня 1969-9 серпня 1974

Richard Nixon

Народився в Каліфорнії, 9 січня 1913 року. Отримав юридичну освіту, після чого організував власну адвокатську контору. Під час Другої світової війни служив у ВМС США в званні капітан – лейтенанта.

Свою політичну починав в Каліфорнії. Перш ніж переїхати до Білого дому, він кілька разів безуспішно брав участь у передвиборчій гонці. У 1968 році Ніксон знову заявляється в кандидати. Невідомо, наскільки успішними були б для нього ці вибори, якби не був убитий кандидат від демократів Роберт Кеннеді. У 1972 році він був переобраний на другий термін.

При Ніксоні був узятий курс на вибудовування відносин між США і СРСР. У травні 1972 року він став другим американським президентом, який відвідав Радянський Союз. Також він ініціював виведення військ з В'єтнаму. Однак, політика Річарда Ніксона була вкрай негативно зустрінута Конгресом. У підсумку в 1974 році, після гучного Уотергейтського скандалу він змушений був скласти свої повноваження і достроково піти у відставку.

Помер Ніксон 22 квітня 1994 року від ускладнень після інсульту.

37. Джеральд Форд

9 серпня 1974 - 20 січня 1977

Джералд Форд 1974-1977

Народився в штаті Небраска. Виховувався вітчимом, який дав хлопчикові не тільки своє прізвище, а й блискучу освіту. Форд закінчив Єльський університет. Під час навчання продемонстрував видатні досягнення в американському футболі. У період з 1942 по 1946 рр.служив у ВМФ США.

У 1967 році був призначений віце-президентом, а після відходу Ніксона у відставку займає посаду глави Сполучених Штатів. У зовнішній політиці Форд, з одного боку, продовжив налагоджувати відносини з СРСР, з іншого робив все можливе, щоб посилити військовий потенціал США.

Помер Джеральд Форд 26 грудня 2006 року від атеросклерозу.

38. Джеймс Картер

20 січня 1977 - 20 січня 1981

James Carter

Народився в сім'ї заможного фермера. Спочатку Джеймс Картер розраховував присвятити себе військовій кар'єрі, але життя повернулося інакше, і він був змушений піти в політику. Цікаво, що спочатку його кандидатура не зустріла схвалення у виборців – за результатами попередніх опитувань його підтримувало не більше 4% американців.

Але в міру передвиборної гонки Картеру вдалося сформувати імідж простої людини з народу, релігійного фермера, для якого чужі корупційні і політичні скандали. В результаті він зміг здобути перемогу на суперником від республіканців Дж.Форд.

У 2002 став нобелівським лауреатом «за великий внесок у мирне вирішення міжнародних конфліктів, зміцнення демократії і прав людини». Джеймс Картер офіційно визнаний самим довгоживучим американським президентом.

39. Рональд Рейган

20 січня 1981 - 20 січня 1989

Ronald Reagan

Крім того, що Рейган став сороковим президентом США, він також залишився в історії, як політик, який поклав край «холодній війні», талановитий актор і радіоведучий. Преса порівнювала його з Франкліном Рузвельтом, Лінкольном і Вашингтоном.

Його трудова біографія почалася в 1932 році з посади спортивного коментатора. Всього через пару років чоловік став затребуваним актором. У скарбничці його робіт більше п'ятдесяти фільмів. У 1966 році несподівано для своїх колег по акторському цеху, він заявляється на вибори в губернатори Каліфорнії від Демократичної партії і здобуває нищівну перемогу над суперниками. У 1981 році переїжджає в Білий дім.

У 1994 році Рейгану поставили страшний діагноз - хвороба Альцгеймера, з якою він прожив ще 10 років і помер в 2004 році.

40. Джорж Герберт Буш

20 січня 1989 - 20 січня 1993

George Herbert Bush

Народився в штаті Массачусетс в сім'ї банкіра. У 1942 році, в сімнадцятирічному віці, він стає наймолодшим пілотом американської авіації. Після демобілізації з армії закінчив Єльський університет, а в 1951 році заснував нафтову компанію «Буш-Овербі».

В 1966 році стає конгресменом, а в 1970 році – постійним представником США в ООН . У 1980 році перший раз бере участь у президентських виборах, але зазнає поразки. Зайняти крісло президента він зміг тільки в 1989 році. У 1992 він планував йти на другий термін, але програв більш молодому і наполегливому Біллу Клінтону. 

41. Білл Клінтон

20 січня 1993 - 20 січня 2001

Bill Clinton

Народився в 1946 році, в штаті Арканзас. Його рідний батько загинув в автомобільній аварії за кілька місяців до народження сина, тому хлопчик виховувався вітчимом - Роджером Клінтоном, прізвище якого взяв у п'ятнадцятирічному віці. Влітку 1963 року він у складі молодіжної делегації зустрічається з Джоном Кеннеді, після чого вирішує зайнятися політикою.

У 1993 році він Білл Клінтон стає Президентом. Примітно, що на той момент, він, по суті, не мав власній команді, через що підбирати Міністрів його довелося практично на ходу. Незважаючи на досить спірну і неоднозначну політику, що спровокувала цілу серію терористичних актів по всій країні, в 1996 році Клінтон був обраний на другий термін.

42. Джордж Уокер Буш

20 січня 2001 - 20 січня 2009

George Walker Bush

Старший син сорок першого президента США, в пресі миттєво отримав прізвисько Джорджа Буша молодшого. У 1999 році він приймає рішення балотуватися в президенти. У 2000 році він здобуває перемогу в виборів, на яких склалася парадоксальна ситуація – він програв за кількістю голосів громадян, але при цьому велика частина вибірників проголосувала за нього.

Під час свого президента Буш молодший провів кілька великих реформ в системі охорони здоров'я та освіти, скоротив податки і кілька соціальних програм, спрямованих на стимулювання економічного розвитку країни.

43. Барак Обама

20 січня 2009 - 20 січня 2016

Barack Obama

Барак Хуссейн Обама II народився в Гонолулу (Гаваї). Став першим чорношкірим президентом США. У 2005 році він був обраний до Сенату Іллінойсу. У січні 2007 року він вперше заявив про свій намір балотуватися в президенти.

За президентства Обами відбулася остаточна легалізація одностатевих стосунків. Він також посилив угруповання американських військових в Афганістані і всіляко розширював вплив США на Близькому Сході. У 2012 році зумів вийти на другий термін.

44. Дональд Трамп

20 січня 2016 – 20 січня 2021

Donald Trump

Народився 14 червня 1946 року, в Нью-Йорку, в сім'ї успішних банкірів і підприємців. Перш ніж стати на чолі держави, Трамп активно займався бізнесменом (переважно гральний і готельний), працював ведучим на телебаченні, знімався в епізодичних ролях у багатьох фільмах. У період з 1996 по 2015 роки був організатором конкурсу краси «Міс Всесвіт». Діяльність Трампа на посаді президента США була вельми неоднозначною і викликала масу невдоволення з боку американців.

У січні 2021 року новим президентом США став Джо Байден. 

45. Джо Байден

З січня 2021 року чинний президент США і член Демократичної партії. Народився 20 листопада 1942 року, в Пенсільванії. У період з 2009 по 2017 рр.обіймав посаду віце – президента, до цього протягом сорока років був сенатором від штату Делавер.

Joe Biden

Протягом довгого часу, перебував у Комітеті Сенату з міжнародних відносин. У 1991 році активно виступав проти збройних дій Америки в Перській затоці і в той же час підтримував участь НАТО у югославських війнах та вторгненні в Ірак.

До обрання в Президенти в 2021 році, висував свою кандидатуру на виборах в 1998 і 2008 роках. 

Висновок

Відповідно до Конституції США стати президентом може тільки громадянин Сполучених Штатів, старше 35 років, постійно проживає в країні не менше 14 років. У разі відсторонення Президента від посади, його смерті, відставки або нездатності здійснювати повноваження і обов'язки такі переходять до віце-президента США. Перший президент-Джордж Вашингтон, прийняв повноваження глави держави 30 квітня 1789, чинним президентом є Джо Байден, чий президентський термін завершиться в січні 2025 року.