Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Обзор книги «Разумный инвестор», Бенджамин Грэм

Книга "Розумний інвестор", Бенджамін Грем

Читайте про що книга «Розумний інвестор» Бенджаміна Грема. Короткий зміст, подробиці та корисна інформація про книгу

Інвестиції - прибуткова справа лише в тому випадку, коли людина знає, чим займається. Зараз все більше людей йдуть в цю сферу, щоб збільшити власний дохід, проте далеко не всі починають шлях правильно. Книга Бенджаміна Грема «Розумний інвестор» стане відмінним посібником для новачків і навчить досвідчених вкладників уникати помилок. в основі твору лежить важлива теза: ви повинні приймати всі фінансові рішення, грунтуючись на розумі, а не на почуттях. Давайте більш детально ознайомимося зі змістом книги в огляді https://worldbank.org.ua .

Загальна характеристика книги

Книга вперше вийшла в світ в 1949 році і стала абсолютним бестселером. Офіційна назва« " Розумний інвестор. Повне керівництво по вартісному інвестуванню"» У своєму творі американський економіст Бенджамін Грем проводить паралель між справжніми інвестиціями і банальними спекуляціями. Це дуже важливий момент, оскільки для отримання хороших доходів необхідно займатися реальним інвестуванням.

Інвестицією автор називає ретельно обдумане рішення зі зважуванням всіх «за» і «проти», повноцінним аналізом фактів, ризиків і перспектив. Все інше, на думку Грема, можна вважати спекуляцією. Інвестор, як вважає економіст, це людина, що вкладається в активи для збереження вже вкладених грошей і отримання стабільного прибутку.

У творі 20 глав, кожна з яких поступово розкриває принципи розумної поведінки інвестора і вчить приймати адекватні економічні рішення.

Кому варто ознайомитися з текстом твору?

Ми розуміємо, що фінансова тема зрозуміла не всім. Однак людині, яка бажає підвищувати свій дохід, важливо бути економічно грамотним. Знайомство з цією сферою можна почати з книги «Розумний інвестор». Вона точно варта Вашої уваги, якщо ви:

 • Вирішили інвестувати, але не знаєте, з чого починати;
 • Давно вкладаєте гроші, але це не приносить бажаного прибутку;
 • Хочете розібрати власні інвестиційні помилки;
 • Мрієте навчитися заробляти на інвестиціях;
 • Бажаєте дізнатися, як зберегти вкладені кошти і максимально збільшити шанси на отримання стабільного доходу.

Принципи, описані Гремом, підійдуть для довгострокового інвестування. якщо ви просто вирішили спробувати, але не плануєте повноцінно йти в цю сферу, твір може здатися вам нудним або марним.

Чому ця книга точно варта Вашої уваги?

 1. У тексті американського економіста Бенджаміна Грема відмінно поєднуються теоретична і практична частини. Завдяки цьому, читач зможе ознайомитися з інвестуванням з усіх боків, побачивши плюси і мінуси цієї справи. Конкретні приклади наочно демонструють ефективні методики, які можуть допомогти інвесторам в майбутньому.
 2. Книга, незважаючи на рік першого видання, неймовірно актуальна і в наші дні. Особливо корисно буде прочитати останній випущений варіант, оскільки в кінці кожного розділу з'явилися коментарі від відомого американського журналіста і експерта в області фінансів Джейсона Цвейга. Це підлаштовує інформацію з твору під сучасний інвестиційний ринок.
 3. На сторінках книги ви знайдете реальні приклади динаміки фондового ринку. На їх основі автор склав портрет розумного інвестора і переніс основні принципи його поведінки на папір.
 4. Підхід до інвестицій, описаний на сторінках книги Бенджаміна Грема, найбільш ефективний. Автор пише не про те, як уникнути ризиків, а вчить читача управляти ними.

Будьте готові до того, що книга не розповість вам про способи швидко розбагатіти на інвестиціях. У творі міститься корисна інформація про збереження вкладених коштів та отримання стабільного доходу.

Коротко про Бенджаміна Грема

Бенджамін Грем відомий світові як економіст і винахідник вартісного інвестування. народившись і проживши в Лондоні один рік свого життя, юний Грем разом з родиною іммігрував до Сполучених Штатів. Батько хлопчика займався виробництвом порцеляни і годував всю сім'ю. У 1903 році він помер, і мати Грема змушена була відкрити домашній пансіон для заробітку.

Бенджамін був відмінним учнем в школі, за рахунок чого в підлітковому віці з успіхом склав вступні іспити і отримав стипендію Колумбійського університету. Ще в процесі навчання йому пропонували роботу на математичному, філологічному та філософському факультетах інституту, але він відмовлявся. Натомість Грем віддав перевагу роботі в брокерській компанії на Уолл-стріт. Саме це рішення і стало початком Великої кар'єри чоловіка.

Отримавши ступінь бакалавра, він вирішив повністю присвятити себе брокерству. Кар'єра почалася не так яскраво: перший час Грем трудився на посаді посильного і отримував 12$ в тиждень. Вже в 1926 році він разом зі своїм приятелем Джеромом Ньюменом створив інвестиційне ТОВАРИСТВО «Graham-Newman», яке згодом стало одним з найуспішніших на ринку. Паралельно з основною роботою, Грем з 1928 по 1956 рік активно викладав фінансовий курс в рідному університеті. У 1934 році Бенджамін Грем спільно з Девідом Доддом випустили книгу «аналіз цінних паперів», яка стала справжнім бестселером і помічником для інвесторів.

Відомий американський інвестор Уоррен Баффет також був його учнем. саме фірма «Graham-Newman», створена Гремом і його товаришем, прийняла Баффета на роботу через тридцять років з моменту заснування.

Зміст книги

Однією з найважливіших рекомендацій економіста як для досвідчених, так і для початківців вкладників, є аналіз фінансового стану компанії. У творі автор описує основні критерії, на які варто спиратися при виборі фірми для інвестування:

 1. Нормальний розмір компанії.
 2. Гарне фінансове становище, стійкість на ринку.
 3. Стабільне функціонування і відсутність збитків протягом мінімум 10 останніх років.
 4. Зростання прибутку з однієї акції мінімум на 1/3 за 10 років.
 5. Вартість акції компанії не перевищує чисту ціну активів більш, ніж в 1,5 рази.
 6. Наявність історії виплати дивідендів (мінімум за 20 років).
 7. Ціна акції не перевищує середній дохід компанії за останні три роки більш, ніж в 15 разів.

Книга "Розумний інвестор" за 5 хвилин: головні поради від Бенджаміна Грема хорошим вкладникам

 1. Розумний інвестор тримає все під контролем. Мова йде не тільки про витрати, витрати, податки та інші економічні моменти. Для того щоб стати адекватним і, що найголовніше, успішним інвестором, важливо навчитися контролювати свою поведінку.
 2. Якщо ви бажаєте перетворитися на розумного інвестора, спочатку станьте реалістом. Так ви навчитеся продавати власні акції оптимістично налаштованим людям і робити вигідні покупки у песимістів.
 3. Подивіться на ціну інвестицій. Від сьогоднішньої вартості залежить те, який прибуток вона зможе принести вам в майбутньому.
 4. Не переплачуйте. Не можна вкладати занадто багато грошей навіть в найпривабливіші інвестиції, інакше високий ризик прогоріти.
 5. Пам'ятайте, що ви, як інвестор, в першу чергу налаштовані на збереження вкладених коштів і отримання прийнятною і стабільною прибутку.
 6. Не дивіться на зростання бізнесу. Перспективи значного успіху тієї фірми, в яку ви плануєте вкластися, не можуть гарантувати збільшення вашого прибутку.
 7. Використовуйте непопулярні серед інших учасників ринку стратегії. Це може дати реальний шанс на отримання хорошого доходу.
 8. Не ставтеся до акцій як до звичайного цінного паперу, який має певну ціну. Власник акції отримує частку у власності бізнесу, яка, до речі кажучи, також носить певну вартість.
 9. Будьте готові до помилок. У світі поки не існує загальної стратегії, яка б робила інвесторів ідеальними. Потрібно розуміти, що на будь-якому ринку існує ризик, і уникнути невдач не можуть навіть самі продумані люди.
 10. Не важливо, як поводяться ваші інвестиції, найважливіше те, як ви ставитеся до їх поведінки. Не гарячіться і будьте спокійнішими. Інвестування вимагає терпіння.

Чому Бенджамін Грем досяг таких успіхів на біржі?

Виділені нами причини, звичайно, дуже банальні:

 1. Він ретельно вивчив Фондовий ринок і вступив у «гру» з широкою базою знань у цій галузі. Це не виключає помилки на сто відсотків, проте дає якусь подушку безпеки і перевага на ринку.
 2. Він отримав великий досвід в торгівлі і використовував безліч власних стратегій на практиці. Причому результат їх тестування був як вдалим, так і збитковим.

Можна сказати, що основою всього в ситуації Бенджаміна Грема став досвід. Завдяки злетів і падінь, він сформулював основні принципи розумної поведінки на інвестиційному ринку, які протягом 70 років допомагають вкладникам з усього світу.

Популярні Книги Бенджаміна Грема

 1. "аналіз цінних паперів". За допомогою цієї книги ви зможете зрозуміти, що таке цінні папери та інвестування в цілому, а також навчитися аналізувати ситуацію на ринку і піднімати власний дохід.
 2. "аналіз фінансової звітності компаній". Розуміння звітів компанії-важливе вміння, яке наділяє людину рядом переваг. Якщо ви будете досконально знати нинішнє фінансове становище компанії і її минуле, ви з точністю зможете передбачити, що чекає фірму в майбутньому. Особливу роль це відіграє для тих, хто бажає навчитися вигідно інвестувати. Твір написано простою мовою, тому ознайомиться з текстом може навіть не розбирається в цій сфері людина. Крім цього, на сторінках ви знайдете корисні тести, які допоможуть визначити фінансове благополуччя будь-якої компанії.

Книги, схожі на " Розумний інвестор»

 1. «правила інвестування Уоррена Баффетта». Якщо вам сподобається описана в нашому огляді книга, то після ми радимо ознайомитися з даним твором. Уоррен Баффет, як ми вже відзначали вище, сам був учнем Бенджаміна Грема. Книга розповість вам про основні принципи, якими керувався інвестор на шляху до успіху.
 2. " Квадрант грошового потоку», Роберт Кійосакі . Відмінне посібник для тих, хто бажає перетворити своє життя і внести в неї серйозні фінансові зміни.
 3. «шлях до фінансової свободи», Бодо Шефер. У творі описані прості, але дуже ефективні методи, за допомогою яких будь-яка людина зможе домогтися фінансової незалежності і примножити особисті багатства.
 4. «Мані, або Азбука грошей», Бодо Шефер. А що, якщо ми скажемо вам, що будь-яка людина від народження здатний стати багатим? Більш детально ознайомитися з цією тезою можна в даному творі. Автор розповідає, як правильно поводитися з грошима, як витрачати їх, отримуючи вигоду, і як в результаті заробити свій перший мільйон.
 5. «Сам собі фінансист: як витрачати з розумом і збирати правильно», Анастасія Тарасова. Чому хтось просто має гроші, а хтось багато працює, але в підсумку нічого не отримує? Якщо вас коли-небудь цікавило це питання, то книга Анастасії Тарасової точно варта Вашої уваги. Проблема сучасних людей полягає у відсутності фінансової грамотності. Основна мета книги-показати читачеві, що абсолютно будь-яка людина може збільшити власний дохід, слідуючи декільком легким правилам.
 6. «Як інвестувати, якщо в кишені менше мільйона», Станіслав Тихонов. Ви втомилися від вічних боргів і низької зарплати? Завдяки даній книзі, ви зможете стати автором свого життя і звільнитися від рутинних нелюбимих занять. У процесі ви познайомитеся з дієвими стратегіями, за допомогою яких ваш капітал зможе значно збільшитися.

Висновок

Далеко не кожна людина, що вкладає гроші в будь-яку компанію, може називати себе інвестором. Для отримання хорошого прибутку без втрат важливо чітко вивчити ринок і розуміти можливі ризики. У цьому Вам допоможе книга Бенджаміна Грема. Автор вклав в текст весь свій професійний досвід, який можуть перейняти і початківці інвестори-читачі. Сподіваємося, що огляд https://worldbank.org.ua зробив сферу інвестування більш зрозумілою для вас. Ми впевнені, що ви, продовживши занурення в цю тему, зможете стати успішним вкладником, які отримують непоганий дохід щомісяця. Бажаємо удачі!