Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Обзор книги «Практика менеджмента», Питер Друкер

Книга "Практика менеджменту", Пітер Друкер

Читайте про що книга «Практика менеджменту», Пітер Друкер. Короткий зміст, подробиці та корисна інформація

Команда  https://worldbank.org.ua продовжує знайомити вас зі знаковою бізнес - літературою ХХ століття. Визнаною класикою тут буде бестселер від п. Друкера, який гідний Вашої уваги відразу за кількома моментами:

 • Класичний підручник, який формує у читача повне уявлення про те, що таке управління людьми.
 • Видання, в прямому сенсі слова створила дисципліну менеджменту — такою амбітною метою задавався її автор.
 • Універсальний посібник і для студентів, і для досвідчених професіоналів.
 • Міцний фундамент, на якому можна «будувати» все своє навчання мистецтву керівництва. 

Як сказав голова одного відомого глобального банку: «якщо ви хочете обмежитися однією єдиною книгою про управління, читайте бестселер Друкера». Видання не тільки пояснює тонкощі мистецтва керівництва — письменник ще й доносить інформацію людською, зрозумілою і легкою мовою. 

Кому може бути корисно це видання

В першу чергу, це «Біблія» босів і менеджерів всіх можливих рівнів. Вона буде корисна і творцям своєї підприємницької справи, які планують в майбутньому набрати команду, делегувати свої обов'язки і створити класний робочий колектив. За підсумком прочитання ви:

 1. Зрозумієте, як влаштовано керівництво насправді.
 2. Зможете об'єктивно оцінити свій внесок у загальний результат.
 3. Намітіть цілі і для кар'єрного, і для особистісного зростання. 

Як говорив сам професор, найскладніша річ, яку повинен засвоїти управлінець — це здатність правильно розпорядитися особистим часом. Ніколи не забувати про небезпеки, формувати корпоративний дух і вміти заряджати позитивним настроєм всю команду. За словами Друкера, цінний начальник-той, хто розуміє всі процеси і етапи розвитку бізнесу, здатний прогнозувати майбутнє компанії, в міру проявляє гнучкість і швидко адаптується до постійних змін. 

Пітер Друкер: коротка біографія письменника

Автор прожив довге життя (1909-2005), подарувавши світові 40 книг. Дуже діяльна людина, він працював, досліджував нові ідеї аж до власної смерті. Друкер-визнаний бізнес-геній ХХ століття, прославлений теоретик науки керівництва. Він викладав понад 50 років у США , куди поїхав подалі від нацистського режиму. Першим місцем роботи професора був Університет Нью-Йорка, а потім він перейшов в університет Клермонта. Його перу належать численні публікації для The Wall Street Journal і Harvard Business Review.

Пітера Друкера по праву вважають «батьком менеджменту». Саме цьому вченому належать теорії глобального ринку, підприємницького суспільства, інноваційної економіки. Професор одним з перших довів громадськості цінність працівників інтелектуальної сфери. Важливо відзначити, що письменник був не тільки геніальним теоретиком, але і не менш здібним практиком. Він же співпрацював такими гігантами, як General Motors , General Electric , Chase Manhattan.

Що ще почитати у автора

Так як з-під пера Друкера вийшло більше сорока літературних праць, ви завжди зможете підібрати для себе видання його авторства. Серед тих, що завжди на слуху:

 1. Книга "ефективний керівник".
 2. Збірник " Менеджмент. Виклики XXI століття"»
 3. Книга "Ефективне управління підприємством".
 4. Книга "класичні роботи з менеджменту".
 5. Книга "П'ять ключових питань Друкера".
 6. Брошура «Друкер на кожен день. 366 порад успішному менеджеру"» 
 7. Книга «Менеджмент»,
 8. Книга " бізнес і інновації ».
 9. Книга " Менеджмент: завдання, обов'язки, практика».
 10. Брошура «П'ять найважливіших питань про вашу організацію». 

Складність в тому, що далеко не всі твори переведені на російську, чому багато доступні лише в оригіналі — англійською.

Короткий зміст і основні моменти

Серед найголовніших ідей " Практики менеджменту»:

 1. Кожен керівник повинен вчасно зрозуміти велику роль маркетингу. Навіть одного чудово функціонуючого відділу продажів мало. Маркетинг повинен охоплювати весь бізнес. Чому? Тому що саме він розглядає успішність Вашого підприємства з позиції кінцевого результату. Тобто, очима клієнта. Маркетинг повинен пронизувати всі напрямки діяльності організації.
 2. Основою будь-якого бізнесу є клієнт. Від нього залежить, чи буде існувати компанія далі. Споживач визначає, яким буде бізнес. Не потрібно забувати, що саме його готовність платити гроші перетворює економічні ресурси в матеріальні блага, а різні речі — в продукт на продаж. 
 3. Що велика, що маленька фірма повинна ставити перед собою завдання одночасно у восьми площинах:
  + її власне становище на ринку;
  + соціальна відповідальність;
  + актуальні інновації;
  + ефективність команди і взаємини з нею;
  + продуктивність праці;
  + ефективність управлінців і їх професійний розвиток;
  + прибутковість;
  + фінансові та матеріальні ресурси.
 4. Керівник навряд доб'ється хоч якогось успіху, якщо не розуміє, що таке командна організація праці. Це дуже тонко настроюється процес, що вимагає внутрішньої зібраності, повноцінної співпраці і точно визначених завдань для кожного з працівників. 
 5. Не топіть себе в бюрократії. Звіти зобов'язані бути і залишатися корисним інструментарієм для того, хто їх складає. Вони ні в якому разі не можуть бути критерієм ефективності співробітника. Працівника оцінюють тільки за підсумками його діяльності. Як це зробити? Позбавивши людину від заповнення непотрібних формулярів. 
 6. Тільки люди визначають бізнес, а ніяк не навпаки. Будь-яке підприємство створюється і управляється людиною. Так, економічні умови і фактори можуть обмежити або подарувати будь-які можливості керівництву, але вони не визначають саму діяльність фірми. 

Теоретик вважає, що живих найманих працівників замінити роботами на 100% ніколи не стане можливим. Людство потребуватиме висококваліфікованих кадрів для обслуговування автоматизованих процесів. Їх навчання зажадає чималих тимчасових і фінансових витрат. Також він упевнений, що тех.фахівці не зможуть замінити менеджерів. Тому компанії, що скорочують в кризи управлінський склад, діють собі на шкоду. Тільки начальник, до найдрібнішої деталі розуміє специфіку свого відділу, здатний об'єктивно оцінити ризики і прийняти розсудливі рішення. 

У бестселері професор також розвінчує три шкідливих міфу:

 1. Прибуток — складова частина будь-якої підприємницької діяльності, але зовсім не її кінцева мета. Для досягнення великих успіхів потрібно ставити перед собою нефінансові цілі — скорочення робочого навантаження, формування здорових відносин в колективі та ін.
 2. Бізнесом керує людина, а не економічні фактори. А факторами керує Керівник.
 3. Завдання фірми — зробити клієнта задоволеним. Компанія може створити пропозицію, але його подальша доля, становлення попиту залежить тільки від покупця. 

Тут можна помітити і наступні моменти:

 1. Підприємство стоїть не на трьох, а на двох китах — на маркетингу і на інноваціях.
 2. Час — швидкопсувний продукт. Якщо намагатися збільшити продуктивність за годину або рік, це ні до чого не призведе, адже будуть страждати інші цінні компоненти — від безпеки до зручності.
 3. Прибуток і ризик йдуть рука об руку. Підприємницька діяльність, протікаючи в сьогоденні, повинна бути спрямована в майбутнє. Тлумачний менеджер же вміє не тільки прогнозувати, але і до максимуму нівелювати всі гіпотетичні ризики.
 4. Ніщо так не активізує внутрішні резерви організації, як командний дух. І формувати останній-завдання шефа. Він створює умови, в якому кожен співробітник може розкрити свої достоїнства по максимуму.
 5. Успіх навіть наймасштабнішого підприємства вкрай залежний від вузької деталі — керуючого відділом. Завжди пам'ятайте, що фірма не може працювати краще свого керуючого.

Письменник багато уваги приділяє також моральному кодексу начальника. Він вважає, що особистість боса проявляється не через його слова, а через рішення і вчинки.

Схожі книги з серії " бізнес, успіх, психологія»

Після того як ви познайомилися з класикою, можна переходити до не менш цікавим творам інших авторів:

 1. Книга «Думай повільно вирішуй швидко» Деніела Канемана.
 2. Книга» клієнти на все життя " Карла Сьюелла і Пола Брауна.
 3. Книга» від хорошого до Великого " Джима Коллінза.
 4. Книга» жорсткий менеджмент " Дена Кеннеді.
 5. Книга» лідер і плем'я " Дейва Логана. 
 6. Книга «45 татуювань продавана» Максима Батирєва.
 7. Книга " сім навичок високоефективних людей. Потужні інструменти розвитку особистості " Стівена Кові. 

Ще більше оглядів і добірок бізнес-літератури чекає вас на сайті https://worldbank.org.ua.

Висновок

Незважаючи на те, що «Практика менеджменту» була опублікована ще в 1954 році ми одноголосно вважаємо, що посібник досі актуально. З нього можна почерпнути базові, фундаментальні знання, без яких складно зрозуміти науку керівництва. Це універсальна література про управління та начальників, бізнес, працівників та роботу. Як приймати правильні рішення? Яка природа і структура менеджменту? У чому першочергові завдання і роль управління? Хто такі керівники як люди, особистості? Що важливо знати про самовдосконалення, кваліфікацію, цінності та службові завдання начальника? На ці та багато інших питань дає відповіді якраз видання Друкера.