Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

4 бизнес - модели и 11 лучших видео сервисов 2022 года

на чому заробляють найпопулярніші онлайн-кінотеатри світу в 2022

У даній статті ви дізнаєтеся про принципи роботи онлайн-кінотеатрів, списку найбільш затребуваних платформ для домашнього перегляду якісного контенту

За підсумками 2021 року всілякі легальні потокові послуги і онлайн – кінотеатри заробили більше грошей, ніж весь світовий кінопрокат разом узятий. Згідно з дослідженням аналітичного агентства Markets&Markets сукупний дохід офіційних відеосервісів, що функціонують у віртуальному просторі, перевищує 70 мільярдів доларів. У сьогоднішній статті від WorldBank пропонуємо розібратися з тим, на чому заробляють гроші онлайн-кінотеатри і сервіси потокового відео, розглянути переваги та особливості використання найпопулярніших Інтернет - платформ 2021-2022 року.

4 бізнес - моделі роботи онлайн кінотеатрів

Сьогодні існує чотири ключових бізнес – моделі, які використовуються найпопулярнішими онлайн – кінотеатрами і стрімінговимі сервісами. Представляємо вам список цих бізнес-моделей:

 1. AVoD (Advertising Video on Demand)
 2. SVoD (Subscription Video on Demand)
 3. TVoD (Transactional Video on Demand)
 4. EST (Electronic Sell-Through)

1. AVoD або Advertising Video on Demand

Сенс бізнес – моделі AVoD гранично простий – користувачам надається доступ до безкоштовного контенту за рахунок великої кількості реклами, яка демонструється в процесі перегляду фільмів. Наприклад, саме так працює кінотеатр IVI.

Advertising Video on Demand

Сервіси, що функціонують за моделлю AvoD, набирають глядацьку аудиторію переважно через пошукові запити, інтеграції з відомими блогерами і старе, добре «сарафанне радіо». Як і передплатні платформи, вони досить часто пропонують своїм користувачам кінокартини оригінального виробництва. Однак, в більшості своїй їх каталог все ж складається з різноманітних жанрових шоу, в основному з Європи і США . Такі сервіси в основному роблять упор на сімейні та молодіжні комедії і серіали з позначкою «18+».

AvoD-стрімінги співпрацюють з правовласниками на тих же умовах, що і передплатні сервіси або кабельні канали, набуваючи ліцензії на показ контенту безпосередньо у студій або ж на міжнародних фестивалях.

2. SVoD або Subscription Video on Demand

В рамках цієї бізнес-моделі глядачі купують платний контент за передплатою. Тобто, кажучи іншими словами, користувач оформляє підписку на зручний для себе термін (добу, тиждень, місяць, рік і т. д.), після чого отримує можливість переглядати всі фільми , серіали і телешоу, які в неї входять.

Subscription Video on Demand

Основна відмінність в монетизації SVoD сервісів полягає в тому, що рекламні відео демонструються тільки перед переглядом фільму. Згідно з дослідженнями компанії Omdia, дана модель вже до 2024 року зможе приносити стрімінгам, виручку в розмірі не менше 120 мільярдів доларів, що значно перевищує доходи онлайн – платформ, одержувані від щомісячної підписки.

Загалом, SVoD схожий на традиційні телевізійні пакети, що дозволяє користувачам споживати стільки вмісту, скільки вони хочуть, за фіксованою ставкою на місяць. У число основних зарубіжних сервісів, що функціонують за цією бізнес – моделі, сьогодні входять: Sky (плюс його дочірня компанія Now TV), Netflix , Amazon Prime Video та Hulu, а також нові послуги, такі як Apple , HBO і Disney .

Головним недоліком SVoD є той факт, що споживачі контенту не пов'язані довгостроковими контрактами, найчастіше підписка купується на тиждень або місяць. З одного боку це забезпечує більшу гнучкість для користувачів, з іншого боку, стрімінгові сервіси постійно стикаються з проблемою утримання глядача. Для цього їм доводиться регулярно вкладати кошти в створення нового і ексклюзивного контенту, використовувати агресивні схеми ціноутворення.

3. TVoD або Transactional Video on Demand

Ця бізнес – модель передбачає оренду контенту на певну кількість переглядів або певний часовий період. Як правило, сервіси TVoD пропонують своїм глядачам більш свіжі версії контенту, за рахунок чого правовласники отримують можливість отримати більш високі доходи за належні їм проекти, а користувачі мають можливість переглядати нові фільми і серіали відразу після їх виходу на великі екрани.

Transactional Video on Demand

Приклади сервісів TVoD - iTunes від Apple, відеомагазин Amazon, на платформі Imagen користувачам доступна, як підписка, так і можливість оплати за перегляд конкретного відео.

4. EST або Electronic Sell-Through

По суті, ця модель, є різновидом TVoD. Вона дозволяє купувати власну електронну версію фільму або телешоу для перегляду його без будь-яких обмежень (за часом або кількістю запусків).

Electronic Sell-Through

Основним гравцем в сегменті EST сьогодні є iTunes Store Apple, на цей сервіс припадає більше ¾ «наскрізних» продажів контенту в США. Також на ринку EST помітний вплив надає корпорація Microsoft (платформа Zune Video), Amazon Video та Walmart зі своєю онлайн – службою VUDU.

Чим приваблюють людей онлайн – кінотеатри?

Як показують численні соціологічні дослідження, в останні роки в звичайних кінотеатрах спостерігається масовий відтік глядачів, який тільки посилився з початком пандемії ковід-19. І дійсно, перебуваючи в кіно, фільм не можна поставити на паузу, щоб вийти перекурити, випити Кава або зробити терміновий дзвінок. Найчастіше ви змушені терпіти різношерсті і часом вельми галасливі компанії, яких абсолютно не турбує комфорт інших людей. Тобто в кінотеатрах сучасній людині далеко не завжди зручно.

Говорячи про різке зростання інтересу до онлайн – кінотеатрів не варто забувати про те, що ціни на телевізори з великою діагоналлю поступово знижуються. І в наші дні навіть середньостатистичні споживачі мають можливість накопичити або взяти в кредит цілком підйомну суму на покупку телевізора «на всю стіну».

Як підсумок, в даний час ми спостерігаємо наступну картину. У наземні кінотеатри глядачі готові йти тільки на розкручені і касові картини, на кшталт «Форсажу» або «Месників». У той же час різноманітні стрімінгові сервіси, заробляють мільярди доларів, надаючи своїй аудиторії доступ до якісних серіалів і фільмів.

ТОП найпопулярніших і високоприбуткових онлайн-кінотеатрів і стрімінгових сервісів світу

На сьогоднішній день, серед онлайн – кінотеатрів і стрімінгових сервісів діє жорстка конкуренція. Кожен майданчик намагається привернути увагу глядачів широким розмаїттям кінотеки, чудовим якість відео і звуку, а також власними ексклюзивними проектами.
Список найпопулярніших онлайн-кінотеатрів і стрімінгових сервісів світу: 

 1. Netflix
 2. Apple TV+
 3. Disney+
 4. КиноПоиск HD
 5. IVI.ru
 6. Okko
 7. Amediateka
 8. Megogo
 9. Google Play Фільми
 10. YouTube

Netflix

Безумовно, Netflix є найбільшим, успішним і прибутковим онлайн – кінотеатром світу. Він є справжнісіньким зразком і еталоном для будь-яких інших стрімінгових сервісів. Важливою перевагою платформи, є її націленість на задоволення інтересів кожного глядача. Так, наприклад, з приходом в нову країну компанія проводитиме масштабну локалізацію контенту. Для цього в нього спочатку додають субтитри, а потім поступово виконується професійний дубляж рідною мовою для глядачів.

Онлайн – кинотеатр и стриминговый сервис Netflix

Підписка на Netflix пропонує три плани: базовий, стандартний та преміум. Відмінності між ними полягає в якості зображення і можливості перегляду відео на різних пристроях. Так, наприклад, за відгуками глядачів, базовий тариф підійде хіба, що для перегляду фільмів і серіалів на смартфоні, так як дозволу в 480р буде замало для комп'ютера або телевізора.

Цікаво, що Netflix став першим онлайн – кінотеатром, який зайнявся виробництвом власного контенту. На той час, коли великі кіностудії усвідомили всі вигоди запуску особистих стрімінгових майданчиків, Netflix вже встиг накопичити значний каталог кінохітів, а головне – величезну призначену для користувача аудиторію і репутацію постачальника першокласного контенту.

Сьогодні на Нетфлікс глядачам доступно більше 13 000 серіалів і фільмів і ця цифра постійно збільшується. Добірки рекомендованого кіно генеруються на сайті сервісу автоматично на основі переваг користувачів. Ефірних каналів або спортивного контенту на майданчику немає.

Apple TV+

Сервіс Apple TV+ з повним правом входить в число найпопулярніших стрімінгових сервісів світу. Головною відмінністю платформи є її багата медіатека. У ній можна знайти величезну кількість серіалів і фільмів, які більше ви не побачите ніде. Багато з цих проектів знімалися компанією Еппл самостійно або ж на її замовлення.

Онлайн – кинотеатр и стриминговый сервис Apple TV

До переваг " Apple TV + » на думку глядачів можна віднести:

 • Унікальний контент доступний в чудовій якості;
 • Швидка та якісна синхронізація між різними пристроями;
 • Відносно недорога підписка.

В даний час онлайн-платформа доступна в веб-версії абсолютно всіх пристроїв Apple, в приставках Roku, а також на останніх моделях телевізорів LG і Samsung.

Disney+

«Disney+» - це американська послуга потокової передачі, яка працює за моделлю продажу платної підписки. Платформа належить компанії The Walt Disney Company. Значна частина онлайн-каталогу кінотеатру припадає на фільми, телесеріали і мультиплікаційні проекти виробництва Walt Disney Studios. Крім того, сервіс є ексклюзивним майданчиком для таких брендів, як: Disney, Pixar , Marvel, Зоряні війни, National Geographicruen і Starruen.

Онлайн – кинотеатр и стриминговый сервис Disney

«Disney+» був запущений восени 2019 року відразу в трьох країнах – США, Канаді та Нідерландах. Через тиждень він став доступним для глядачів з Австралії, Пуерто-Рико та Нової Зеландії. Станом на 2 жовтня 2021 року загальна кількість постійних глядачів платформи перевищила 118,1 мільйона людей у всьому світі.

КиноПоиск HD

На сьогоднішній день «Кинопоиск HD» офіційно визнаний одним з найбільш швидкозростаючих і успішних онлайн – кінотеатрів Рунета. Сьогодні Сервіс належить "Яндексу". За оцінками експертів, ціна підписки на платформі є однією з найнижчих не тільки на російському, але і на західному ринку.

Онлайн – кинотеатр и стриминговый сервис КиноПоиск HD

Електронний каталог фільмів і серіалів сервісу включає понад 7800 найменувань. Важливою особливістю майданчика є той факт, що частина бібліотеки доступна тільки за передплатою, а частина – можна взяти в оренду для разового перегляду або на певний часовий період.

Цілком очікувано, що близько 50% контенту – це російське кіно і серіали (близько 3200 найменувань). З них ексклюзивні проекти – це понад 160 картин, які можна подивитися тільки на Кинопоиск.

IVI.ru

Один з лідерів російськомовного сегмента онлайн – кінотеатрів. Платформа працює протягом ось вже більше 10 років. Своїм глядачам сервіс готовий запропонувати кілька варіантів підписок. Так, наприклад, шанувальники спорту мають можливість придбати доступ до повного переліку каналів «Матч Прем'єр». Не меншою популярністю користується підписка Paramount Play, яка дозволяє переглядати серіали, телешоу і фільми однойменної студії.

Онлайн – кинотеатр и стриминговый сервис IVI.ru

На платформі також представлений великий вибір безкоштовного контенту, який, правда доступний, тільки в дозволі 720р і разом з рекламою. За приблизними оцінками в бібліотеці контенту IVI більше 80 тисяч найменувань. Відомо, що кінотеатру вдалося укласти відразу кілька партнерських угод про співпрацю з голлівудськими прокатниками.

Користувачам доступний зручний пошук по контенту, оснащений великою кількістю фільтрів по країнах, році випуску, жанрам і глядацькому рейтингу. Поставити оцінку фільмам глядач може тільки після його перегляду. 

Okko

Це один з найстаріших онлайн – кінотеатрів Рунета. За обсягом глядацької аудиторії він незмінно входить до трійки лідерів на ринку пострадянського простору. Глядачам доступні різноманітні тарифи. Найдешевшим є» Лайт", який дозволяє за чисто символічну суму отримувати доступ до 55 тисяч серіалів і фільмів. Викупивши тариф "Оптимум «користувач може дивитися кіно з каталогу» Парамаунт" і хіти кінопрокату.

Онлайн – кинотеатр и стриминговый сервис Okko

Каталог Окко налічує близько 60 000 найменувань. Однак, як зазначають користувачі бібліотека кінотеатру є вкрай незручною, до того ж у ній відсутні фільтри за рейтингом та датою. Персональних рекомендацій тут теж немає. Всі проекти згруповані в добірки.

Деякі фільми можна взяти в прокат на 48 годин. Повідомляється, що бібліотека сервісу поповнюється щодня. І навіть якщо кіно ще немає на платформі, на нього можна оформити попереднє замовлення. У переліку ексклюзивних проектів Окко понад 370 робіт. В основному це документальні фільми , серіали та концерти.

Amediateka

Ще один широко відомий і популярний онлайн – кінотеатр, що працює на протязі ось вже більше 10 років. Глядачам доступний безкоштовний пробний період, після якого потрібно буде обпалити підписку.

Онлайн – кинотеатр и стриминговый сервис amediateka

Сервіс орієнтований переважно на показ світових хітів, для цього він укладає договори про співпрацю з їх виробником. В даний час, онлайн – каталог Amediateka вельми скромний – він налічує трохи більше 100 фільмів, 150 документальних робіт і 200 серіалів.

Megogo

Український онлайн – кінотеатр працює в країнах СНД протягом ось вже більше 10 років. Сервіс пропонує своїм глядачам три варіанти підписок:

 1. Легка-включає 110 телевізійних каналів і 14 000 фільмів, передач і серіалів.
 2. Максимум-удвічі більше телевізійних каналів, збільшена колекція фільмів, близько 10 000 аудіокниг та ексклюзивні трансляції НБА Спорт і Кіберспорт .
 3. Преміальний-додатково дозволяє отримувати доступ до таких популярних на Заході кабельних каналів, як Amedia Hit і Amedia Premium HD, VIASAT, MTV, MTV HITS, MTV ROCKS.

Онлайн – кинотеатр и стриминговый сервис Megogo

Онлайн – каталог «Мигого» налічує близько 77 000 відео, рейтинг яких в основному вище середнього. Для дітей на платформі зібрано понад 500 мультиплікаційних проектів і 14 дитячих каналів - Nickelodeon, Tiji, Дісней і т. д.

Окремої уваги заслуговує спортивний кінозал, в якому за передплатою доступні ексклюзивні записи матчів і прямі трансляції з хокейних турнірів, баскетбольних і футбольних матчів, кіберспортивних змагань.

Ще однією особливістю сервісу є величезна колекція аудіокниг і подкастів, доступних користувачам мобільних додатків. Їх можна прослуховувати онлайн або завантажувати на смартфон для офлайнового доступу.

Google Play Фільми

Магазин контенту корпорації Google дозволяє купувати і брати в прокат кращі твори світової кіноіндустрії. На відміну від iTunes (Apple) ціни сервісу набагато нижче, а обмеження підтримуваних пристроїв повністю відсутня. Це означає, що при бажанні ви можете переглядати контент на комп'ютері через браузер, на планшетах і смартфонах з Андроїд, на iPhone або iPad , а також на телевізорах, що використовують Android TV.

Онлайн – кинотеатр и стриминговый сервис Google Play Фильмы

Окремі фільми і серіали можна переглядати абсолютно безкоштовно, однак, таких проектів – одиниці. Глядачам доступна велика кількість тематичних добірок і універсальний пошук, який дозволяє за лічені секунди знайти практично будь-яке кіно за його назвою.

YouTube

Відеохостинг на сьогоднішній день вважається кращим онлайн–кінотеатром світу. Цей майданчик є найпоширенішою і затребуваною. Щодня сервісом користуються сотні мільйонів людей з усіх країн світу. Під роликами, фільмами і серіалами можна залишати коментарі, ділитися власними враженнями.

Онлайн – кинотеатр и стриминговый сервис YouTubeЩоб отримувати доступ до ексклюзивних програм, шоу, серіалів і фільмів необхідно просто підписатися на каналах їх творців. Відеохостинг також дозволяє переглядати різноманітні онлайн-трансляції.

До переваг YouTube можна віднести:

 • Сервіс пропонує практично безмежний доступ до матеріалів на найрізноманітніші теми;
 • На майданчику діють платна і безкоштовна підписки;
 • В цілому, платформа працює стабільно без збоїв і нарікань.

Мабуть, єдиним мінусом сервісу є велика кількість реклами, якої з кожним роком стає тільки більше. 

Висновок

Епоха пандемії багато що змінила в житті сучасної людини. Кожному з нас періодично доводиться залишатися вдома і шукати оптимальні варіанти скрасити вільний час. Поступово медіа індустрія починає приходити в себе після масштабних короновірусних обмежень, однак, тепер у глядачів є вибір – піти в наземний кінотеатр з друзями або ж подивитися довгоочікувану новинку в затишній, а головне безпечної домашній обстановці. Дані статистики показують, що сьогодні все більша кількість людей вибирають другий варіант, купуючи підписки на майданчиках відомих онлайн – кінотеатрів, що відкривають доступ до величезної бібліотеці фільмів на будь-який смак.