Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Пальцы вниз для Facebook: пользователи запустили #DeleteFacebook

пальці вниз для Facebook: користувачі запустили DeleteFacebook

Новий челендж завдав чергового удару гіганту соцмереж: що це означає Для Meta

Цього тижня Facebook переживає черговий удар, оскільки заклики до користувачів видалити платформу з хештегом DeleteFacebook стали вірусними в Twitter у п'ятницю.  https://worldbank.org.ua/ про головний хайп лютого.

Небажана увага виникла після того, як в середу компанія Meta - материнська компанія, яка володіє Facebook, Instagram і WhatsApp - у своєму звіті про доходи повідомила, що Facebook вперше за свою 18-річну історію втратив користувачів, скоротивши їх число приблизно на півмільйона за останні три місяці 2021 року.

Втрата користувачів була найбільш відчутною в Африці, Латинській Америці та Індії.

В результаті нижчого, ніж очікувалося, прогнозу, ціна акцій Meta в четвер впала більш ніж на 26%, знищивши ринкову вартість компанії на $230 млрд. (€200 млрд.).

Агентство Bloomberg повідомив, що через падіння акцій генеральний директор Meta Марк Цукерберг може втратити $24 млрд. (€21 млрд.) зі свого особистого стану.

Meta звинуватила в зниженні прогнозу інфляцію і перебої в поставках, які впливають на бюджети рекламодавців.

Компанія також заявила, що стикається з невдачами в результаті змін Apple в області конфіденційності в iOS і посилення конкуренції за Користувачів з боку таких платформ, як TikTok .

" у людей є великий вибір того «як вони хочуть проводити свій час, і такі Додатки , як TikTok, ростуть дуже швидко», - сказав генеральний директор Марк Цукерберг в ІНТЕРВ'Ю AFP News.

Ще однією причиною падіння числа користувачів Facebook є значна недовіра до соцмережі після кризи Cambridge Analytica і недавніх витоків інформації від колишнього співробітника Facebook Френсіса Хаугена, які показали, що компанія не впоралася з боротьбою з дезінформацією і зловживаннями.

В результаті Meta опинилася під ударом через її вплив на молодь.

«у 2016 році я видалив свій акаунт після скандалу Cambridge Analytica, коли особисті дані мільйонів користувачів Facebook були зібрані без їхньої згоди», - написав один користувач у Twitter.

Інші говорили, що проблема має більш масштабний характер. "Я бачу, що deletefacebook в тренді, але це всього лише один з безлічі каналів, де ненависть і дезінформація поширюються кожну секунду. соціальні медіа потребують повного оновлення, будь то Facebook, Twitter, Tiktok, Gettr, Insta», - написав інший користувач Twitter.

Але Meta – не єдина компанія, яка стикається із закликами до бойкоту. Гігант потокового мовлення Spotify прогнозує 183 млн. платних передплатників на кінець поточного кварталу, що менше очікуваних аналітиками 184 млн.

На цій новині акції компанії впали в середу, впавши в один момент майже на 23%.

Хештеги DeleteSpotify та ByeSpotify з'явилися після того, як подкастер Джо Роган запросив гостей, які зробили суперечливі коментарі щодо Covid-19 .

Такі відомі артисти, як Джоні Мітчелл і Ніл Янг, у відповідь зажадали від Spotify видалити їх музику.