Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

В апреле цена на электроэнергию в Великобритании вырастет на 54% - вот что это значит

у квітні ціна на електроенергію у Великобританії зросте на 54% - ось що це означає

За прогнозами вартість електроенергії в Англії збільшиться: що це означає І що говорять експерти

Https://worldbank.org.ua/ аналізує ситуацію з електроенергією у Великобританії.

Ofgem, Британський регулятор у сфері енергетики, заявив, що з 1 квітня гранична ціна на електроенергію зросте на £693, що на 54% вище нинішнього рівня. На основі пояснень салоні Сардана worldbank.org.ua пояснює, що таке гранична ціна і як це підвищення вплине на вас.

Ofgem, регулятор енергетики, заявив, що «гранична ціна на енергію» зросте на £693 – з £1,277 до £1,971 – для тих, хто користується тарифами зі змінною ставкою за замовчуванням і платить за прямим дебетом. Для клієнтів з передоплатою ціна збільшиться на £708-з £1,309 до £2,017. Зміни торкнуться близько 22 млн.споживачів, повідомляє Ofgem. Клієнти, які платять готівкою або чеками, заплатять додатково £130, що відображає «більш високі витрати енергетичних компаній на їх обслуговування».

Новий ліміт набуде чинності з 1 квітня цього року і піде за підвищенням на £139 в жовтні минулого року, оскільки Європа переживає найважчу енергетичну кризу в своїй історії, в результаті якої за останні місяці розорилося близько 30 британських енергетичних компаній, що торкнулося 4,3 млн.побутових споживачів.

Що таке гранична ціна на електроенергію?

Це максимальна ціна за кіловат-годину( кВт / год), яку постачальники енергії можуть стягувати з споживачів за Газ і Електрика. Враховуючи середнє споживання, з 1 квітня ця ціна складе £1 971 для середнього домогосподарства. Однак термін «гранична ціна» є помилковим, оскільки в дійсності ціни можуть бути набагато вище – це залежить від того, скільки енергії споживається.

Обмеження цін поширюється тільки на змінні тарифи – угоди, в яких вартість одиниці газу та електроенергії змінюється на розсуд Постачальника. Угоди з фіксованою ставкою на певний термін, як правило, на один-два роки, навряд чи підпадають під обмеження.

Якщо ви ніколи не змінювали тарифи або не переходили на інший тариф після закінчення дії фіксованого тарифу, ви будете захищені граничним рівнем цін на електроенергію. Крім того, якщо ви нещодавно перейшли до іншого постачальника, оскільки ваш колишній постачальник збанкрутував, то до вас буде застосована гранична ціна.

Чому вона піднімається?

За словами Ofgem, гранична ціна переглядається двічі на рік і повинна відстежувати оптові витрати на електроенергію, зупиняти енергетичні компанії, які отримують надприбутки, і гарантувати, що «споживачі платять за енергію не більше розумної ціни», але «поточний рівень не відображає безпрецедентне рекордне зростання цін на газ, який мав місце».

Ціни на природний газ злетіли по всьому світу, причому оптові ціни зросли в 4 рази з ряду причин, включаючи підвищення попиту в зв'язку з відновленням роботи економік після декількох місяців обмежень Covid-19 і скорочення поставок з Росії на тлі зростання геополітичної напруженості.

Особливо сильно постраждала Великобританія , яка є нетто-імпортером природного газу. У той же час Сполучене Королівство пережило період дуже низьких швидкостей вітру, перебої в роботі атомних електростанцій і пожежа, в результаті якого в минулому році була відключена життєво важлива лінія електропередач. Все це збільшило попит на газ, викликало зростання цін і навіть дефіцит продовольства.

Чи варто змінювати постачальника електроенергії?

Якщо ви споживач, ви, можливо, ламаєте голову над тим, чи можна щось зробити для пом'якшення наслідків. Чи варто, наприклад, змінити постачальника електроенергії?

Мартін Льюїс з MoneySavingExpert вважає, що більшість споживачів повинні затримуватися навіть після підвищення тарифів, але «вперше за багато місяців» деяким краще перейти на інші тарифи.

Що вже зробив уряд?

Міністр енергетики квасі Картенг нещодавно провів кризові переговори з енергетичними компаніями, щоб з'ясувати, як вони можуть захистити споживачів від подальшого зростання цін на електроенергію та запобігти банкрутству нових компаній.

Уряд розглядає заходи, включаючи допомогу домогосподарствам, які вважаються найбільш вразливими, і навіть потенційну позику, щоб допомогти їм пережити кризу та розподілити фінансовий тягар на більш тривалий період часу.

Казначейство заявило, що «мільйони домогосподарств» в Англії отримають до £350, щоб пом'якшити удар. Всі побутові споживачі електроенергії отримають знижку в £200 на свої рахунки за електроенергію ,а " 80% домогосподарств з квітня отримають одноразову знижку в £150 на податок на пораду"» Енергетичні компанії застосовуватимуть знижку до рахунків з жовтня, тоді як місцеві ради застосовуватимуть знижку до податку на утримання ради безпосередньо до домогосподарств у групах від A до D у квітні.

Однак знижка £200 на оплату рахунків за електроенергію – це лише кредит. Вона буде " автоматично відніматися з рахунків населення рівними платежами по £40 протягом наступних п'яти років». Знижку на муніципальний податок повертати не потрібно.

Уряд також надасть " дискреційне фінансування в розмірі £144 млн. для підтримки вразливих людей і осіб з низькими доходами «які не платять податок на утримання ради або платять податок за Нерухомість в діапазонах E-H».

Що робити споживачам, які відчувають труднощі?

Якщо у вас виникають труднощі з оплатою рахунків, Ofgem радить якомога швидше зв'язатися з постачальником енергії: «залежно від обставин, клієнти можуть мати право на додаткову допомогу в розрахунку за енергію або послуги, такі як плани погашення заборгованості, перерви, екстрений кредит для клієнтів з передоплатою, Пріоритетна підтримка і такі схеми, як зимова оплата палива або знижки на теплі будинки».

Знижка на Теплий дім-це знижка в розмірі £140 на погашення рахунків за електроенергію для сімей з низьким рівнем доходу. "Хоча багато постачальників вже закрили свої програми на 2021-2022 роки, деякі з них, включаючи so Energy, E. ON Next і Bulb, все ще приймають заявки», - говорить Льюїс.

Це рідко, але в деяких крайніх випадках постачальник може зв'язатися з вами та повідомити про можливість відключення, якщо рахунок не був сплачений протягом 28 днів. Але перш ніж відключити електрику, він повинен дати споживачеві шанс сплатити заборгованість за планом платежів. Тому варто поговорити з постачальниками і вирішити питання про план погашення заборгованості.

Була введена «схема перепочинку», яка дає споживачам 60 днів на отримання консультації з питань заборгованості. За цей час кредитори «повинні припинити будь-які дії щодо стягнення або примусового виконання». Однак після закінчення цього терміну борги можуть бути стягнуті «в звичайному порядку».

Чи довго це триватиме?

Уряд може бути обережним щодо вжиття заходів для полегшення ситуації – частково тому, що залишається незрозумілим, як довго може тривати криза.

Якщо ціни на енергоносії залишаться такими ж високими, як зараз, то уряд може бути змушений зберегти заходи щодо полегшення становища до тих пір, поки криза не розсмокчеться, що завдасть удару по фінансам скарбниці.

Льюїс вважає, що якщо оптові ціни не впадуть з нинішнього рівня, то «в жовтні гранична ціна, швидше за все, підніметься ще на 20%».

Канцлер Великобританії Ріші Сунак заявив, що «уряд може зробити лише небагато», що свідчить про мляву підтримку введення подальших заходів.