Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Aston Martin и Lucid Group рассматривают возможности партнерства

Aston Martin та Lucid Group розглядають можливості партнерства

Надійшли новини про те, що Aston Martin, що спеціалізується на спорткарах, прагне отримати доступ до високих технологій американського виробника електромобілів Lucid

Британський виробник спортивних автомобілів Aston Martin співпрацює з американською Lucid, яка погодилася поставляти першому компоненти електричного двигуна і батареї для майбутніх моделей електромобілів. Новину повідомив Reuters 26 червня 2023 року.

Aston Martin запустить перший електромобіль у 2025 році. Щоб досягти мети, виробник спорткарів уклав угоду з американською компанією Lucid, яка відома електромобілями преміум-класу. Крім цього, остання має доступ до високих технологій, і Aston Martin бачить в цьому партнерстві велику вигоду.

Однак стосунки, про які йде мова, з Lucid не є новим. Раніше Aston Martin вже підписав відповідні документи Mercedes -Benz, який тепер володіє 9,4% акцій британської компанії, надаючи взамін технології та компоненти. Китайський Geely подвоїла частку в Aston Martin до 17%. Що ж до Lucid, то компанія отримає 28,4 млн.нових акцій Aston Martin на суму 100 млн. доларів. Це становить близько 3,7% акціонерного капіталу компанії, і Lucid зобов'язується тримати цю кількість цінних паперів протягом року.

Спостережувана ситуація призвела до того, що в даний момент акції Aston Martin демонструють зростання 7,8% на лондонських торгах. Капіталізація Aston Martin в цілому збільшилася вдвічі до більш, ніж 3 млрд.доларів. Експерти відзначають, що невеликим виробникам автомобілів складно самостійно здійснити перехід на електрику, і компанія діє найрозумнішим чином, шукаючи підтримку великих автоконцернів.

Aston Martin також планує вдосконалити існуючі моделі з традиційними двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ). Представники компанії оголосили, що до 2026 року вся її продукція буде доступна з електрифікованими силовими установками.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що Aston Martin представляє суперкар DB12 з потужним двигуном V8 і новим дизайном. А також наша редакція повідомила , Що Aston Martin анонсує автомобіль нового покоління DB GT на честь 75-річчя компанії.