Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Stargazer сократит время полета из Нью-Йорка в Лондон до 90 минут

гіперзвуковий літак Stargazer скоротить час польоту з Нью-Йорка до Лондона до 90 хвилин

Надійшли новини Про проект стартапу Venus Aerospace, який розробляє гіперзвуковий літак Stargazer, що літає зі швидкістю Mach 9, перевозячи пасажирів по всьому світу за годину

Європейський Стартап Venus Aerospace пропонує послугу, яка здається фантастичною. Компанія стверджує, що забезпечить переліт з Нью-Йорка в Лондон або Лос-Анджелеса в Токіо за 1 годину. Цього стартап доб'ється за допомогою проекту зі створення гіперзвукового літака Stargazer. Новину повідомив Yahoo 25 червня 2023 року, посилаючись на Business Insider.

Проектований гіперзвуковий літак Stargazer обумовлюється рядом переваг нарівні з іншими видами транспорту. Наприклад, планується, що проект скоротить час подорожі, зменшить викиди вуглекислого газу і підвищить безпеку польотів. Передбачається, що майбутній гіперзвуковий літак стане ключем до нових можливостей для туризму, бізнесу і науки. Наприклад, пасажири будуть відвідувати континенти за день, а дослідники зможуть проводити експерименти в різних кліматичних зонах, і все це в найкоротші терміни.

Гіперзвуковий політ характеризується, як серйозна наукова та інженерна задача, яка вимагає вирішення ряду питань. Потрібна гарантія ефективної і надійної системи двигунів, які розженуть літак до надшвидкості. Інше завдання-це захист літака і пасажирів від перепадів температур, що виникають при терті об повітря. Також потрібно вирішити питання зв'язку, управління, аеродинаміки і паливної ефективності гіперзвукового літака.

Над усім цим працює Європейський стартап Venus Aerospace, називаючи відповідний проект Stargazer. Гіперзвуковим літаком прийнято називати той, який літає зі швидкістю, що перевищує в п'ять разів швидкість звуку (більше 6000 км/год). Для порівняння, останній Комерційний надзвуковий літак Concorde літав зі швидкістю Mach 2 (близько 2500 км/год), а найшвидший літак в історії, Lockheed SR-71 «Blackbird», досягав швидкості Mach 3,2 (близько 4000 км/год). Stargazer обіцяє досягати позначки Mach 9, швидкості, що дорівнює дев'яти швидкостей звуку в певному середовищі (або більше 11 тис.км/год).

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що Пентагон тестує Австралійський гіперзвуковий літальний апарат DART AE. А також наша редакція повідомила , що Airbus повідомляє про дефіцит широкофюзеляжних літаків через зростання попиту на далекі перельоти.