Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Скандал в Formula E

Скандал у Formula E: команда DS Penske шпигувала за шинами суперників

Formula E ділиться новинами про те, що DS Penske був оштрафований за встановлення прихованого RFID-сканера, який зчитував дані про шини інших гоночних автомобілів: команда не визнає провини

Formula E зазнає непростий час – вибухнув скандал, пов'язаний з шахрайською діяльність з боку однієї з команд. В рамках проведення кваліфікації в Портленді, Орегон, стало відомо, що команда DS Penske користується пристроєм, який давало їй незаконну перевагу перед іншими учасниками. Представники FIA наклали на команду штраф у розмірі 25 тис. євро, позбавили гонщиків можливості стартувати зі звичайних позицій, коли як сама команда провину заперечує. Новину повідомив The Verge 25 червня 2023 року, посилаючись на Motorsport.

На жаль, для Формули Е це не перший випадок порушення правил. Наприклад, в минулому сезоні дискваліфікували команду Audi Sport Abt. Причиною цього була підміна одного з гонщиків професійним гравцем в симуляторі під час віртуальної гонки. Команда визнала помилку і вибачилася за неї. DS Penske, в свою чергу, провину не визнає.

Суть полягає в тому, що команда, звинувачена в шахрайстві, таємно встановила пристрій, сканер RFID. Він був поміщений на в'їзді в піт-лейн, завдяки чому, як передбачається, команда отримувала дані про шини інших гоночних машин, що давало їй перевагу перед суперниками. DS Penske однак стверджує, що сканер встановлений для перевірки власних шин, а не для шпигунства за іншими, але судді FIA непохитні – вони виписали штраф і перемістили команду на інші позиції на час старту гонки. Це означає, що гонщики Стоффель Вандорн і Жан-Ерік Вернь змушені чекати в кінці зони боксів, поки всі інші машини не проїдуть повз, перш ніж вступити в гонку.

Викликав обурення сканер RFID характеризується, як пристрій, що зчитує інформацію з безконтактних чіпів, вбудованих в шини формула E. ці мікросхеми використовуються для відстеження стану шин, включаючи температуру та тиск у них. Для сезону 2023 року Formula E перейшла на новий дизайн машин "Gen 3" і нового виробника шин, замінивши Michelin на Hankook iON. Передбачається, що цей крок став серйозним викликом для учасників гонки. Можливо, саме з цієї причини Penske пішла на шахрайство .

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що Honda оголошує про повернення до Формули-1 з 2026 року як постачальника двигунів для Aston Martin . А також наша редакція повідомила , що сім'я легенди F-1, Міхаеля Шумахера, має намір подати в Суд на журнал через фальшиве інтерв'ю, створене ШІ.