Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Цены на нефть подскочили

Reuters: ціни на нафту підскочили на тлі політичної кризи в Росії

Надійшли новини про зростання вартості нафти на тлі побоювань щодо нестабільності всередині Росії, що може привести до збоїв в поставках нафти від великого виробника

Минулих вихідних інтернет здригнувся від новин про заколоти в Росії, і незважаючи на те, що все повернулося на свої місця, ця ситуація викликала тривогу за політичну стабільність в країні. На тлі цього зросла стурбованість того, який вплив ця ситуація матиме на світовий ринок нафти. Зрештою все це призвело до зростання цін на Нафта на початку азіатської торгівлі в понеділок. Новину повідомив Reuters 26 червня 2023 року.

Політична криза в Росії сталася на тлі погіршення відносин із Заходом через звинувачення в кібератаках, втручання у вибори і порушення прав людини. Росія схильна до санкцій за свою роль в конфлікті з Україною, і всі ці фактори збільшують ризик ескалації напруженості і подальшого ускладнення ситуації з поставками нафти. Притому, що Росія є третім за величиною виробником нафти в світі і найбільшим експортером нафти на світові ринки, цілому світу є, чого побоюватися.

В даний час спостерігається зростання Ф'ючерсів на Brent на 95 центів (1,3%) до 74,80 долара за барель. Примітно, що минулого тижня вартість Brent і WTI впала на 3,6% через побоювання, ніби підвищення процентних ставок Федеральної резервної системи США може підірвати попит на паливо. Також спостерігалося відверте розчарування інвесторів перебігом економічного відновлення Китаю.

Аналітик RBC Capital Markets підкреслює наявність побоювань за те, що російський президент оголосить воєнний стан, а це позначиться на працівниках великих навантажувальних портів і енергетичних об'єктів. Простіше кажучи, загострення в країні призведе до зупинки мільйонів барелів експорту. Аналітики з Goldman Sachs відзначають, що ринки враховують високу ймовірність того, що внутрішня нестабільність в Росії призведе до збоїв в поставках або буде мати значний негативний вплив на поставки нафти в майбутньому. 

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що General Electric припиняє обслуговування газових турбін в Росії через санкції США. А також наша редакція повідомила , що Саудівська Аравія скорочує видобуток нафти на мільйон барелів на день в рамках угоди OPEC + до 2024 року.