Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Как и где найти инвестора для бизнеса?

Як і де знайти інвестора для бізнесу: 18 робочих способів у 2023 році

18 дієвих способів знайти інвестора для бізнесу або стартапу в 2023 році: ІНВЕСТ-брокери, стартап-акселератори, краудфандингові майданчики, державна підтримка, бізнес-ангели і багато іншого

Де Ви знайшли інвесторів? Це питання автори VC.ru задали підприємцям і стартаперам, які вже успішно залучили інвестиції у свій бізнес . Відповіді бізнесменів виявилися наступними:

 1. Оточення
 2. Клієнтська база
 3. Інвест-брокери
 4. Бізнес-ангели
 5. Інвестиційні венчурні фонди
 6. Банки
 7. Стартап - акселератори
 8. Інвестиційні онлайн-сервіси
 9. Інвест-клуби
 10. Державна підтримка
 11. Участь у конкурсах
 12. Telegram - чати
 13. Блог в соцмережах
 14. Економічні та інвестиційні форуми
 15. Краудфандингові майданчики
 16. Нетворкінг
 17. Рекламна кампанія
 18. PR в ЗМІ

Редакція WorldBank проаналізувала кожен з цих робочих способів, щоб розповісти вам, як їх правильно застосовувати. Читайте далі!Окружение: заинтересуйте своих друзей, родных и знакомых

Оточення: зацікавте своїх друзів, рідних і знайомих

Найпростіший і дієвий спосіб знайти вірного інвестора! При цьому зовсім не потрібно мати друзів-мільйонерів — краще довіритися старому перевіреному принципу «з миру по нитці». Складність же полягає в тому, щоб правильно почати розмову. І це не "Займи мені грошей на бізнес, будь ласка"» Спершу зацікавте, запаліть людини своєю ідеєю. Розкажіть про проект, ризики, цілі і про діючі гарантії. Лише потім, бачачи його непідробний інтерес і бажання вкласти гроші, переходите до питання про матеріальну допомогу.

Як можна розпочати розмову ?

 • " я створюю один проект і мені дуже цікаво дізнатися твою думку з його приводу»
 • " як ти думаєш, чи реально залучити гроші на розвиток цього бізнесу?»
 • «ось така справа. У тебе є знайомі, кому б це було реально цікаво, хто вкладає в стартапи?»
 • " не підтримаєш мене рекомендацією, репостом, лайком? Я в боргу не залишуся!»

Найголовніше, не засмучуватися і не здаватися, якщо вам відмовить один, другий знайомий. Цей спосіб хороший, якщо не забувати застосовувати його періодично, плануючи не менше 1-3 зустрічей в день.

Клиентская база: те, кто уже доверяют!

Клієнтська база: ті, хто вже довіряють!

Ділові відносини з інвесторами завжди ґрунтуються на довірі. Так, може бути, варто почати з тих, хто вже вам довіряє? Це ваша клієнтська база. А особливо-постійні покупці, лояльні клієнти і «адвокати бренду». З ними не потрібно проходити через «холодний контакт», так як ці люди вже користувалися вашою продукцією і знають, на яку якість / перспективність / відповідальність ВИ ЗДАТНІ.

Инвест-брокеры: обратитесь к профессиональным посредникам

Інвест-брокери: зверніться до професійних посередників

Хто такий  ІНВЕСТ-брокер ? Це фахівець, який бере на себе залучення інвестицій у ваш бізнес «під ключ». Його винагорода-певний % із залученої суми. Знайти інвестиційного брокера сьогодні можна в:

 • Бізнес-чатах Телеграм;
 • ІНВЕСТ-клубах великих міст.

Якщо ви співпрацюєте з професіоналом, то він поставить умовою ексклюзивне право на залучення інвестицій. Що це означає? Поки фахівець працює, ні ви, ні інші брокери не можуть залучати інвестиції в проект. Однак, перш ніж укласти з посередником договір концесії, обов'язково попросіть у нього кейси. І перевірте, чи дійсно його послуги виявилися для попередників цінними.

Бизнес-ангелы: частные инвестиции из личных средств

Бізнес-ангели: приватні інвестиції з особистих коштів

Бізнес-ангелами називають приватних інвесторів, які допомагають цікавим для них особисто проектам за рахунок власних коштів. Майте на увазі, що це може бути не тільки матеріальна підтримка, а й цінна консультація професіонала. Мінус же тільки в тому, що зазвичай бізнес-ангели зацікавлені в допомозі лише на початкових стадіях розвитку проекту. Де їх шукати?

Бізнес-Ангели Росії 

Https://t.me/bangels

НАБА

Http://rusangels.ru/

Національна Співдружність бізнес-ангелів

Http://www.russba.ru/

Приватний капітал

Https://www.private-capital.ru/

Інвестиційні венчурні фонди: для стартапів

Венчурний фонд — це спеціальний інвестиційний фонд, який спеціалізується конкретно на інвестиціях у стартапи. Перерахуємо майданчики, до яких можна звернутися в 2023 році.

Фонд»Агат"

Https://agatefund.ru/

IDealMachine

Http://www.idealmachine.nyc

ФРІІ (Фонд розвитку Інтернет - ініціатив)

Https://www.iidf.ru/

СОБА (Союз організацій бізнес ангелів) 

Https://soba.spb.ru/startps

Фонд сприяння інноваціям

Https://fasie.ru/

GS Venture

Http://venture.gs/

SBER Unity

Https://sberunity.ru

«оцінять ваш потенціал і ринкову вартість. Запропонують допомогу, але в обмін на частку в компанії, яку вони, з великою ймовірністю, продадуть, коли ви почнете показувати хороші фінансові результати» (експерт Анастасія Ускова).

Банки: менше формалізму, нижча процентна ставка

З цим варіантом простіше в тому плані, що ви можете оформити кредит не тільки для бізнесу, але і для себе. Для отримання позики потрібно мінімум документації та звітності. Однак банки дуже неохоче кредитують ризиковані стартапи. Отримати не забезпечений заставою кредит на запуск нового бізнесу майже нереально.

«це найкращі інвестори. Процентна ставка у банку нижче, ніж у приватних осіб.просто видає позику, йому не треба частки в бізнесі. Формалізму менше, ніж у держпрограмах»(інвестор Лев Пороховников).

Стартап-акселераторы: программы для поддержки молодых проектов

Стартап-акселератори: програми для підтримки молодих проектів

Бізнес-акселератор - це майданчик два-в-одному: навчання підприємців-початківців і розвиток компаній в максимально стислі терміни. Наприклад, акселератор може допомогти вивести новий продукт на ринок вже через 3-5 місяців після запуску. Головний плюс такого способу в тому, що у вас буде досвідчений наставник і професійна допомога у вдосконаленні, запуску проекту, відповідна експертиза. 

Але потрібно розуміти, що цей шлях буде для стартапера далеко не безкоштовним (3-7% компанії). Тому довіряйте тільки перевіреним майданчикам, чия допомога дійсно окупиться — найпопулярніші ми позначили нижче.

Акселератор ФРІІ

Https://www.iidf.ru

GenerationS

Https://generation-startup.ru/

IDealMachine

Http://www.idealmachine.ru/

SUMIT

Http://sumit.ru/

GVA LaunchGurus

Https://www.gvalaunch.guru/

Инвестиционные онлайн-сервисы: место встречи спонсоров и предпринимателей

Інвестиційні онлайн-сервіси: місце зустрічі спонсорів та підприємців

Це зручні онлайн-майданчики, де ви можете розмістити рекламу свого проекту, будучи впевненими, що її побачить цільова аудиторія — потенційні інвестори. Само собою, розміщення буде платним. А щоб вас дійсно помітили, потрібно виділити бюджет, мінімум, на 3-6 місяців розміщення. Список платформ, на які можна звернути увагу, ми залишили нижче.

Business Platform

Https://business-platform.ru/

Бібосс 

Https://www.beboss.ru/

InvestBaza

Http://investbaza.ru/

Start2up

Https://start2up.ru/

Investtalk

Https://investtalk.ru/

Инвест-клубы: ищите в своем городе

Інвест-клуби: шукайте у своєму місті!

В даному випадку діяти слід просто:

 1. Зайдіть в пошуковик.
 2. Напишіть: «Інвест-клуб (назва Вашого або найближчого великого міста)».
 3. Знаходьте контакти організаторів і домовляєтеся про свій виступ.

Так як це оффлайн-презентація, до неї потрібно належним чином підготуватися: зовнішній вигляд, презентація проекту. Не забувайте, що інвестори будуть задавати вам питання, чому ви зобов'язані бути інформаційно озброєні. 

Государственная поддержка: развивайте то, что интересно государству

Державна підтримка: розвивайте те, що цікаво державі

Відразу відзначимо, що держава готова підтримати, надати субсидії і пільги далеко не кожному цікавому проекту. Ваш стартап повинен бути в тій ніші, що конкретно зараз цікава конкретній країні. Десь це високі технології, десь-міська інфраструктура, десь-Сільське господарство. 

Отримавши держпідтримку, не забувайте тримати кожну копійку на рахунку. Від вас вимагатимуть документальне підтвердження кожної витрати виділеного бюджету. І якщо трата буде визнана нецільовою, підприємець повинен бути готовий нести за це відповідальність.

«гранти і субсидії в Росії працюють слабо і тільки в деяких специфічних областях на кшталт сільського господарства. Розподіл великих субсидій пов'язане зі складнощами. Дрібні гранти дійсно невеликі. Наприклад, програма уряду Москви для початківця молодого підприємця дає всього 115385 грн.»  (інвестор Лев Пороховников). 

Участие в конкурсах: конкуренция, гранты, внимание

Участь у конкурсах: конкуренція, гранти, увага

Спосіб хороший тим, що ви тут ні з якого боку не програєте. У кращому випадку отримаєте грант, при менш вдалому розкладі — увага інвесторів і досвід конкуренції. Тому варто відстежувати, які конкурси, хакатони та безкоштовні освітні програми для стартаперів проводяться у вашій країні. Якщо ви поки не готові змагатися, не зайвим буде почати з відвідування галузевих заходів, де також не виключена зустріч з потенційними інвесторами.

Telegram-чаты: место обитания потенциальных инвесторов

Telegram-чати: місце проживання потенційних інвесторів

Популярний месенджер Телеграм — це не просто засіб для спілкування, а справжня скарбничка корисних бізнес-чатів і каналів, де вже спілкуються ваші потенційні інвестори. Але, як і у випадку з друзями, не потрібно починати з питання «в лоб». Спершу поспостерігайте за бесідою, вивчіть правила, щоб ненароком не опинитися в лазні. Можна почати з тих ресурсів, що підібрав майданчик VC.ru:

 • Https://t.me/starttop
 • Https://t.me/jerainvest/431
 • Https://t.me/startogram
 • Https://www.telegrambots.info/cat/16

Не варто обмежуватися одним повідомленням, адже його, швидше за все, просто не помітять. Ваше завдання-скласти перелік перспективних чатів, щоб писати в кожен з них хоча б кожен місяць. Дотримуйтесь простого сценарію:

 1. Представтесь, напишіть свій вік, звідки ви родом.
 2. Перерахуйте важливі для цільової аудиторії досягнення, статуси і регалії (важливо занадто не захоплюватися).
 3. Опишіть суть пропозиції: пошук інвесторів, сума інвестицій, окупність, рентабельність, щомісячний прибуток та ін.
 4. Перелічіть «смачні» переваги інвестора.
 5. Закінчите пропозицією перейти в ЛС, відправити детальну презентацію.

Блог в соцсетях: начните со сторителлинга

Блог в соцмережах: почніть зі сторітеллінга

Не зайвим буде задіяти для пошуків інвестора і власні соцмережі. Напевно серед ваших передплатників є хоча б кілька людей, хто точно зацікавиться проектом! Але щоб цей спосіб працював, слід вести соцмережі серйозно — як блогер, інфлюенсер. Люди пропустять вашу пропозицію, якщо ви з'являєтесь в Інтернеті раз на місяць і негайно зникаєте.

Що до презентації проекту, в 2023 році варто використовувати механізм сторітеллінга. Тобто, ви не просто починаєте з поста " мені потрібні гроші на бізнес!"Тут важливо закрутити воронку: розповісти про себе, свої плани і мрії. Плавно перейти до проекту, показати його з привабливих сторін. Поділитися чимось смішним і чимось сумним. Залишити інтригу. І лише потім підводити зацікавлених глядачів до головного-можливості приєднатися до вашої справи в ролі інвестора.

Економічні та інвестиційні форуми: безкоштовно та безпосередньо

Є спосіб знайти потенційних інвесторів безпосередньо, не витрачаючи грошей. А саме, участь в економічних та інвестиційних форумах. Вони можуть проходити як в оффлайн-, так і в онлайн-середовищі. Обов'язково варто моніторити подібні заходи і спільноти. І, звичайно, відвідувати їх не з порожніми руками, а з вже розробленим бізнес-планом.

Краудфандинговые площадки: тематические платформы «доноров»

Краудфандингові майданчики: тематичні платформи»донорів"

Отже, краудфандинг — спільнота «донорів», які добровільно об'єднують свої гроші або інші матеріальні ресурси в спільний бюджет на онлайн-майданчику, щоб підтримати зусилля бізнесменів, стартаперів або інших творців цікавих починань. Звідси краудфандингові майданчики-ресурси, де підприємці презентують свої проекти, а донори-інвестори скидаються на їх розвиток. Розглянемо приклади таких корисних платформ в таблиці.

Rusbase Pipeline

Https://rb.ru/pipeline/

БІБОСС 

Https://www.beboss.ru/

Бізнес-платформа

Https://business-platform.ru/

Start2Up

Https://start2up.ru/

Місто Грошей

Https://townmoney.ru/

Napartner

Https://www.napartner.ru/

Кікстартер

Https://www.kickstarter.com/

Boomstarter

Https://boomstarter.ru/

Планета.РП

Https://planeta.ru/

OneStart 

Http://xn--80afcecqqtclkm3a4k.xn--p1ai/, http://деньгинапроект.рф

StartTrack

Https://starttrack.ru/

Spark

Https://spark.ru/startups

Product Hunt

Https://www.producthunt.com/

Нетворкинг: готовьте оффер и посещайте бизнес-мероприятия

Нетворкінг: готуйте оффер і відвідуйте бізнес-заходи

Ми вже розповіли про всі можливі сучасні способи голосно заявити про свій проект. Але ж нове-це добре забуте старе. Так, можна використовувати і перевірені століттями методи, які працювали ще тоді, коли не було ні гаджетів, ні Інтернету, ні соцмереж. Це спілкування, відвідування заходів, тусовок, зустрічей і самих різних зборів. Іншими словами, нетворкінг.

Щоб спосіб працював, у вас на руках завжди повинен бути лаконічний оффер. Це самий " сік " зі стандартної презентації на 10-15 файлів. Оффер займає не більше 1-2 друкованих сторінок і включає в себе найважливіші та вигідні тези. На відміну від багатьох інших способів, цей зажадає хороших вкладень, адже відвідувати слід великі бізнес-заходи. Вхід на які рідко буває безкоштовним. Але якщо ви дійсно хочете знайти великого інвестора, гра варто свічок!

Рекламная кампания: начните с одностраничного сайта

Рекламна кампанія: почніть з односторінкового сайту

Якщо ви маєте досвід в інтернет-маркетингу і сміливо можете довірити самим собі рекламний бюджет, то запустити кампанію можна самостійно. В іншому випадку, щоб не злити даремно гроші, варто залучити маркетологів, що спеціалізуються на налаштуванні контекстної і таргетованої реклами для сайтів-односторінкових.

Що потрібно зробити в загальних словах?

 1. На конструкторі (або замовивши послугу у підрядника) створіть односторінковий сайт для свого проекту.
 2. Запишіть професійний ролик, в якому ви презентуєте себе і свій проект. Намагайтеся зайняти не більше 3 хвилин уваги глядачів.
 3. Опублікуйте відео на веб-сайті.
 4. Створіть форму, де в обмін на контактні дані зацікавленої особи ви надсилаєте їм детальний фінансовий план або повну презентацію проекту PDF.
 5. Налаштуйте контекстну або цільову рекламу.
 6. Беріться обробляти заявки.

PR в СМИ: что читают инвесторы?

PR у ЗМІ: що читають інвестори?

Нарешті, ще один перевірений спосіб — розмістити рекламу свого проекту в ЗМІ, які дивиться і читає цільова аудиторія. Наприклад, у інвесторів популярні такі Інтернет-видання, як:

 • Rusbase;
 • Vc.ru;
 • Firrma;
 • Roem;
 • «Секрет фірми».

Перед тим, як спілкуватися з журналістом, обов'язково варто перевірити, наскільки готовий до презентації ваш продукт. Пам'ятайте, що читачі спеціалізованих видань довіряють тільки компетентним авторам проектів, які Від і до знають свій бізнес.

На закінчення редакція worldbank нагадає підприємцям-початківцям і стартаперам: важливо не просто знати, де шукати інвесторів, а правильно це робити. Не варто приступати до пошуків, поки у вас на руках немає презентації проекту, бізнес-плану, фінансового звіту та інвестиційної пропозиції. Приготуйтеся до того, що пошук інвесторів — це системне завдання, звертатися до якої варто кожен день. У вас повинен бути чіткий план і актуальний список ресурсів. 

Якщо ж вам потрібні порівняно невеликі (Для бізнесу) суми, то варто розглянути і більш швидкий простий варіант — кредитування в банку. У будь-якому випадку, потрібно бути готовими до відмов. Це цілком нормальна практика, якщо відмовляє набагато більше людей, ніж тих, хто цікавиться проектом.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал» як і де знайти інвестора для бізнесу: 18 робочих способів в 2023 році " виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «інвестиції в бізнес», Якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.