Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Профессия дизайнер

Професія дизайнер: де вчитися, зарплати, спеціалізації та напрямки, плюси і мінуси в 2023 році

Все про професії дизайнер: плюси і мінуси, необхідні якості, напрямки, спеціалізації. Де вчитися і як влаштуватися на роботу? Скільки отримують дизайнери?

Вже котрий рік дизайнер — це одна з найбільш високооплачуваних професій у світі. За розміром зарплат з нею можуть посперечатися тільки фахівці з IT-сфери, а також управлінці середньої та вищої ланки. Але, на відміну від сфери високих технологій, дизайн — більш творчий напрямок. А значить, більш цікаве, що пропонує неосяжний простір для розвитку. І сьогодні редакція міжнародного Бізнес - журналу https://worldbank.org.ua вирішила розповісти все найважливіше і корисне для тих, хто збирається освоїти цю професію. Ми з'ясували її переваги і недоліки, дізналися вилку зарплат, перерахували найперспективніші напрямки роботи.

Дизайнер — кто это? Краткая справка о профессии

Дизайнер — хто це? Коротка довідка про професію

Дизайнер — фахівець, який створює види різних об'єктів, втілює в життя Візуальні задумки. Це одночасно і художник (творча частина), і розробник (технічна частина). У своїй діяльності задіє одночасно і фантазію, і навички візуального оформлення (від простого олівцевого начерку до 3D-моделювання) для створення функціональної оболонки об'єкта, що розробляється.

Теорія!  Дизайн — художньо-проектна діяльність, яка спрямована на створення і оформлення предметного середовища виходячи з принципів гармонії економічності, зручності і краси.

Професія настільки універсальна, що може включати візуальне оформлення сайтів, одягу, посуду, інтерфейсів додатків, промислового обладнання та цілих житлових кварталів. Само собою зрозуміло, що одному фахівцеві неможливо знати і вміти це все. Тому дизайн розділяється на кілька напрямків, з яких ви вибираєте своє. Детально такі спеціалізації ми розглянемо нижче.

Достинства и недостатки професии дизайнера

Плюси і мінуси професії дизайнер

Серед достоїнств:

 1. Великий вибір напрямків і спеціалізацій для розвитку.
 2. Гідна зарплата.
 3. Можливість розвивати як творчі, так і технічні навички.
 4. Високий попит на ринку праці.
 5. Шанс вийти на закордонний і світовий ринок праці.
 6. Цікава небанальна діяльність, яка не набридне.
 7. Можливість працювати на себе, без прив'язки до офісу або певному місту, країні.

Серед недоліків:

 1. Висока конкуренція, особливо на початку кар'єрного шляху.
 2. Ненормований трудовий день, постійні переробки.
 3. Залежність від власного натхнення.
 4. Нестабільний дохід.
 5. Необхідність постійно комунікувати з клієнтами, які не завжди позитивні і розуміють.
 6. Досить складні для засвоєння спеціальні навички.
 7. Розмиті ТЗ (технічні завдання) і оцінки якості роботи.
 8. Потреба постійного навчання та підвищення кваліфікації.
 9. Великий ризик творчої кризи та професійного вигорання.
 10. Елемент монотонності в роботі.

Важливо знати!  затребуваний дизайнер завжди в курсі найактуальніших тенденцій в світі.

Каким должен быть дизайнер?

Яким повинен бути дизайнер: особисті якості та навички

Які якості повинен мати ідеальний дизайнер?

 1. Комунікабельність.
 2. Стресостійкість.
 3. Вміння розташовувати до себе людей.
 4. Мистецтво переконання.
 5. Гарна уява та фантазія.
 6. Творчість. 
 7. Виражена індивідуальність.
 8. Логічне мислення.
 9. Уважність.
 10. Посидючість.
 11. Лідерські та організаторські якості.
 12. Вміння працювати в режимі багатозадачності.
 13. Здатність просувати себе.
 14. Знання психології споживачів.
 15. Розуміння законів сприйняття інформації.

Не забувайте також про розвинений інтелект і широкий кругозір, готовність постійно вчитися і відточувати свої навички. Уміння малювати від руки або в графічних редакторах теж буде додатковим плюсом.

Семь основных направлений работы дизайнером

Сім основних напрямків роботи дизайнером

Якщо ви вирішили стати дизайнером, насамперед варто визначитися з видом діяльності, в якому вам би хотілося розвиватися.

 1. Архітектурний : житлові будинки, промислові об'єкти, урбаністика.
 2. Ландшафтний : оформлення території.
 3. Виробництво:  промислові об'єкти, обладнання.
 4. Графічний: зображення, шрифти, логотипи, відео, анімація, рекламні продукти.
 5. Гейм: Розробка ігор.
 6. Імідж людини:  Одяг, Взуття, Аксесуари, загальний стиль.
 7. Світло: оформлення об'єктів і заходів за допомогою можливостей освітлення.

Визначившись з напрямком, буде набагато простіше вибрати спеціалізацію для підготовки.

Какие существуют специализации в профессии дизайнер?

Які існують спеціалізації в професії дизайнер?

Ми вже згадували, що одному фахівцеві фізично неможливо освоїти всі спеціалізації дизайнерської справи. Тому велика частина дизайнерів вибирає тільки 1-2 області підготовки.

Веб-дизайн

Спеціаліст займається художнім оформленням Інтернет - майданчиків: створює макети веб-сайтів, проектує Додатки . Не дивно, що саме цей напрямок — одне з найперспективніших, оплачуваних і затребуваних. Завдання веб-дизайнера - не просто»зробити красиво". Онлайн-ресурс при візуальної привабливості повинен бути ще й функціональним. Тому важливо вивчити верстку сайтів, розібратися в основах типографіки, опанувати актуальними графічними редакторами.

Графічний дизайн

Досить широка спеціалізація, в яку можна включити розробку повного фірмового стилю компанії, а також окремих логотипів, презентацій, оформлення соціальних мереж. Графічному дизайнеру потрібно дружити з додатками-редакторами зображень і програмами для моделювання об'єктів. Разом з веб-дизайном графічний-одне з найперспективніших на сьогодні напрямків.

UX / UI-дизайн

Даний напрямок також відомо як «продуктовий дизайн» — спеціалізація широкого профілю, пов'язана з проектуванням інтерфейсів зокрема і користувацького досвіду взагалі. Паралельно з цим UX / UI-дизайнер може також займатися дослідженнями, бути відповідальним за розвиток створюваного ним продукту.

" для освоєння професії продуктового дизайнера краще вибирати курси, в програмі яких приділяється увага і дослідженням, і UX-аналітиці, і проектування інтерфейсів-роботі в Figma, наприклад»  (викладач дисципліни «продуктовий дизайн» Юлія Минуллина для РІА «Новости»).

Ігровий дизайн

«простою мовою гейм-дизайнер — це проектувальник гри. Він придумує гру, її правила, механіку, пише сценарій і описує завдання для програмістів і художників. Він як режисер в кіно: каже, що знімати і як, з якого ракурсу, які костюми, які репліки, як їх Подати та інше» (гейм-дизайнер Ігор Віхрушин для РІА "Новости").

Перед тим, як зануритися в геймдизайн, обов'язково потрібно підтягнути свої знання з англійської та математики. Немає проблем з фантазією, швидко знаходите потрібну інформацію, вмієте планувати, домовлятися і доносити свої думки до людей? Вам немає рівних в аналітичному, стратегічному, продуктовому і системному мисленні? Тоді гейм-дизайн-ваша стезя!

Дизайн реклами

Фахівець працює над створенням всього розмаїття рекламної продукції від візиток і листівок до величезних банерів. У його посадові обов'язки входить розробка і тексту, і зображень, і загальної ідеї рекламної кампанії.

Дизайн одягу

Одне з найскладніших, універсальних і цікавих напрямків в дизайнерському світі. Від вас вимагається добре малювати від руки, володіти графічними редакторами і вміти шити свої творіння. Дизайнери одягу представляють повноцінні ескізи проектів, беруть участь в конструюванні і створенні речей, проводять просування продукту. Останнє включає розробку його концепції та філософії на основі аналізу ринку та потреб цільової аудиторії.

Промисловий дизайн

Все, що нас оточує, від ручки до автомобіля, так чи інакше створено промисловими дизайнерами. Саме завдяки їм всі рукотворні об'єкти виглядають так, як ми звикли. Головне завдання фахівця в цій сфері — розробляти нову продукцію по ТЗ замовника для поліпшення якості життя користувачів. Тому дизайнер замислюється не лише про естетичний та креативний аспекти, а й про економічний, технологічний, соціальний зміст.

Архітектурний дизайн

Шлях фахівця — проектування промислових і житлових будівель, створення комфортної і естетично приємною середовища проживання. Головна складність роботи-витримувати баланс між ефективністю, красою і ціною проекту.

Ландшафтний дизайн

Робота в даному напрямку неможлива без вивчення інженерії, гідрології, дендрології, грунтознавства. Дизайнер відповідає за грамотне планування територій, Проектування наземних і підземних об'єктів, а також за фауну — посадку рослин, оформлення газонів. Окремо вітається знання композиції і колористики.

Дизайн інтер'єру

В рамках цього напрямку дизайнер інтер'єру займається внутрішнім оформленням приміщень. Важлива не тільки візуальна складова, але і майбутній комфорт клієнта. Тому фахівець представляє проект простору, підбирає меблі і предмети інтер'єру в додатках для моделювання. Потім погодить все сказане з клієнтом, адже робота повинна повністю вкластися у виділений бюджет.

Світловий дизайн

Дизайнери можуть зосередитися на розробці світлових проектів і форм для квартир і приватних будинків, шоу і заходів, міських і комерційних об'єктів. Тут творять атмосферу, поєднують емоції, затишок, зручність і технології. Тому, крім обов'язкової креативності, фахівець повинен розвивати в собі знання характеристик світла як фізичного явища, а також розуміти принципи роботи освітлювального обладнання.

Еко-дизайн

Новий напрямок, який включає в себе екологічне оформлення середовища з урахуванням безпеки використовуваних технологій і матеріалів. Тобто, крім бездоганного зовнішнього вигляду і функціональності об'єктів, дизайнеру потрібно подбати про те, щоб вони не несли шкоди для навколишньої природи.

Где учиться на дизайнера: лучшие вузы мира

Де вчитися на дизайнера: кращі вузи світу

В якому сучасному інституті, університеті отримати очне або дистанційне Освіта , щоб влаштуватися на вакансію мрії? За даними QS World University Rankings за 2022 рік кращими вузами світу з мистецтва та дизайну стали:

 1. Royal College of Art (Великобританія).
 2. University of the Arts London (Великобританія).
 3. The New School ( США ).
 4. Massachusetts Institute of Technology (США).
 5. Design Academy Eindhoven ( Нідерланди ).
 6. Aalto University (Фінляндія).
 7. Pratt Institute (США).
 8. School Of The Art Institute of Chicago (США).
 9. Rhode Island School of Design (США).
 10. Politecnico di Milano ( Італія ).

А ви знали, що професію дизайнер  можна також освоїти онлайн, вибравши курси від SkillBox, Coursera, Geekbrains, школи дизайну Яндекс .

Как устроиться на работу дизайнером?

Як влаштуватися на роботу дизайнером?

Практики рекомендують майбутнім дизайнерам вже на етапі підготовки подбати про стажування, почати виконувати дрібні і середні завдання по фрілансу. Так Закінчення навчання ви зустрінете з уже готовим портфоліо. Потрібно враховувати і той факт, що на перших порах дизайнерський заробіток може бути невеликим — тільки з накопиченням досвіду професіонал підвищує вартість своєї роботи. Починати ж пошуки радять зі стартової позиції у великій фірмі, де є можливість вчитися у досвідчених колег відразу під час роботи. В першу чергу розглядайте рекламні та івент-агентства, друкарні та видавництва. Вже потім можна перейти на фріланс або відкрити свій бізнес — дизайнерське агентство. 

Сколько получают дизайнеры: зарплата в мире

Скільки отримують дизайнери: зарплата в світі

Скільки заробляє дизайнер? В першу чергу, середня зарплата фахівця залежить від країни проживання:

 • США: на рік — 40-45 тисяч доларів, на місяць — 3-4 тисячі доларів.
 • Європа : 3-4 тисячі євро на місяць.
 • Південна Корея : 2-3 тисячі доларів на місяць.
 • Росія : початківці дизайнери — 50-60 тисяч рублів, професіонали — 100-125 тисяч рублів на місяць.
 • Україна : від 11 до 19 тисяч гривень на місяць.
 • Білорусь : 830 Білоруських рублів на місяць.
 • Казахстан: не вище 135 000 тенге на місяць.

Багато в заробітній платі залежить від популярної спеціалізації:

 • Дизайнер поліграфічної продукції: 67 000 — 43077 грн. (Москва, Санкт-Петербург, російські регіони).
 • Дизайнер меблів: 72 — 46154 грн..
 • Ландшафтний дизайнер: 67 000 — 43077 грн..
 • 3D-дизайнер: 102 000 — 61538 грн..
 • Архітектор-дизайнер: 200 000 — 115385 грн..
 • Веб-дизайнер: від 57692 грн..
 • Креативний дизайнер: від 46154 грн..
 • Графічний дизайнер: від 34615 грн..
 • Дизайнер-верстальник: від 38462 грн..
 • Дизайнер-конструктор: від 38462 грн..
 • Дизайнер-Візуалізатор: від 34615 грн..

Важливо розуміти, що оплата послуг дизайнера також залежить від його досвіду, освіти, портфоліо. Значення мають рекомендаційні листи, відгуки від Клієнтів, наявність додаткових навичок різного рівня.

Какие дизайнеры будут востребованными в 2023 году?

Які дизайнери будуть затребуваними в 2023 році?

Розглянемо наостанок дизайн-професії, які точно залишаться актуальними в 2023 році:

 • Веб-дизайнер.  продовжує бути одночасно найпоширенішою і затребуваною професією в дизайні. У завдання фахівця входить створення макетів сайтів, лендінгів, інтернет-магазинів, розсилок та інтернет-банерів. Щоб бути затребуваним фахівцем, потрібно не тільки розбиратися в типографіці, теорії кольору, верстці і супутньому Софті, але і бути в курсі свіжих трендів. Так, у 2023 році в топі мінімалізм, футуризм, 3D-елементи та авторські ілюстрації.
 • Гейм-дизайнер . Спеціаліст програмує Ігровий дизайн в опорі на сюжетні лінії і правила гри. Тут важлива командна робота з програмістами, сценаристами, композиторами і акторами озвучення, тому для фрілансу Професія навряд чи підходить. Серед роботодавців-розробники комп'ютерних і мобільних ігор, на зразок легендарних Blizzard , Electronic Arts, Microsoft , Evoplay, Microgaming.
 • UX / UI-дизайнер . Розробка інтерфейсів дуже важлива для продажів, тому всі компанії, які бажають створювати потрібний і корисний продукт, потребуватимуть даного фахівця. User Experience (UX) тут — про функціонал інтерфейсу, а User Interface (UI) — про його зовнішній вигляд. У пріоритеті дизайнери, які розбираються в обох напрямках відразу. Якщо ви інженер або архітектор, то професія буквально створена для вас — тут цінується системне мислення і бажання досліджувати до останнього атома психологію користувача. До речі, LinkedIn вже включив UX/UI-дизайнера в топ-15 найбільш затребуваних фахівців у світі.
 • Графічний дизайнер.  відмінна точка входу для молодих і початківців, основна спеціальність, з якої можна вирости в будь-який напрямок дизайну. Чудово підходить для роботи на фрілансі.
 • Комерційний Ілюстратор. Креатор може працювати як на фрілансі, так і у великих видавництвах, медіахолдингах та інших корпораціях. Його завдання-відтворення ілюстрацій, коміксів, персонажів. Вони можуть використовуватися як для ЗМІ, книг, так і для сайтів, лендінгів і додатків. Новий перспективний напрямок у 2023-NFT. А ще Комерційний Ілюстратор може освоїти моушн-дизайн і вирости вже в Діджитал-художника.
 • Моушн-дизайнер . Анімація продовжує залишатися трендом-її можна зустріти і на сайтах, і в додатках, і у відеороликах, і в презентаціях. Тут цінуються фахівці з власним стилем, не обділені комунікабельністю. Цей напрямок рідко освоюється з нуля. В основному, в моушн приходять з графічного або веб-дизайну.
 • Дизайнер інтерактивних медіа. що це за фахівець? Справжній чарівник, які перетворює презентацію продукту в незабутнє шоу. Його послуги вже незамінні для рекламних кампаній, корпоративних і розважальних заходів, використовуються в актуальному мистецтві. Спеціаліст працює відразу з графікою, звуком, світлом, кодом, кінетикою і комп'ютерним зором.
 • 3D-дизайнер . По праву вважається професією майбутнього. Дизайнер може реалістично відтворити об'єкт так, щоб його можна вивчити з усіх боків. Це дуже широкий напрямок, що включає в себе кілька підпрофесій. Візуалізатор створює за ескізами Тривимірні малюнки, аніматор-рухомих персонажів, моделлер — високодеталізовані тривимірні моделі. А є ще й дженералісти, які володіють усіма перерахованими техніками відразу. Вони затребувані і в промисловій галузі, і в фешн-індустрії, і в гейм-дизайні, і в архітектурних, інтер'єрних агентствах, і в кіно.

Серед нецифрових напрямків популярним залишається дизайнер інтер'єрів. До нього звертаються за ребрендингом офісів, оформленням ресторанних і готельних комплексів. Є відмінним варіантом перепідготовки для інженерів і архітекторів.

Як ми з'ясували в https://worldbank.org.ua, дизайнер-одна з найперспективніших професій у всьому світі. Більш того, з кожним роком її затребуваність зростає. Разом із зарплатами професіоналів і напрямками діяльності фахівців. Дуже важливо, що дизайнер самостійно вибирає для себе модель зайнятості та історію кар'єри: офіс або Фріланс, постійні або разові замовники, власну справу або робота в команді. Тільки він сам відповідальний за особисту кваліфікацію і затребуваність — ця та сфера, де вчитися і оновлювати своє портфоліо потрібно постійно. Для дизайнера важливо вміти презентувати і просувати себе, розуміти бажання клієнта і його аудиторії — тоді фахівець без роботи точно не залишиться!

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " Професія дизайнер: де вчитися, зарплати, спеціалізації та напрямки, плюси і мінуси» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «Дизайнер», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.