Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

10 лучших фестивалей мира

10 найкращих фестивалів світу, які обов'язково потрібно відвідати в 2022

WorldBank зібрав для вас список найкращих заходів та фестивалів у світі, які можна і потрібно відвідати у 2022 році

У світі постійно проводиться велика кількість розважальних заходів і фестивалів, які привертають увагу не тільки місцевих жителів, а й туристів. В цілому, нічого дивного в цьому немає, адже відвідування традиційного свята дозволяє найкраще перейнятися унікальною атмосферою і самобутньою культурою країни. Редакція Lindeal.com пропонує Вашій увазі огляд з 10 найяскравіших і неймовірних фестивалів світу, на яких обов'язково повинен побувати абсолютно кожна людина. 

  1. Марді Гра, США

Марди Гра, США

Свято Марді – це світовий аналог Масляної, який відзначається в багатьох європейських країнах, в Канаді і США. Однак, жителі Нового Орлеана пішли ще далі. У цьому американському місті нешкідливий на перший погляд свято перетворилося в один з найграндіозніших і барвистих карнавалів світу. Святкування традиційно стартує 6 січня і триває два тижні, досягаючи апогею в жирний вівторок. Протягом усього Марді Гра проводяться костюмовані бали, театралізовані ходи, паради і вечірки. Так, наприклад, під час параду Бахуса, кожна платформа присвячена окремому виду розваг – випивці, картам, побаченням і т. д. 

  1. Карнавал у Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Карнавал в Рио-де-Жанейро, Бразилия

Щорічно бразильський карнавал збирає на вулицях жаркого Ріо-де-Жанейро понад півмільйона захоплених глядачів і учасників. Святкові заходи починаються з "коронації", в процесі якої мер міста передає бради правління Королю Момо. Королем стає житель Ріо, який має вагу понад 100 кілограм і відмінно танцюємо самбу. Сам карнавал триває п'ять днів, наповнених запальною музикою, красивими дівчатами у відкритих костюмах, театралізованими ходами і парадами, цирковими виступами і вуличними ярмарками. Подія приурочена до початку Великого посту і вважається чудовою можливістю розважитися перед довгими днями покаяння та стриманості.

  1. Канамара Мацурі, Японія

Канамара Мацури, Япония

Саме по собі існування цього незвичайного свята є підтвердженням того, що Японія абсолютно особлива країна з самобутньою культурою, яка може бути в чомусь незрозуміла європейській людині. Назва фестивалю перекладається «як» залізний пеніс", власне який і є головним об'єктом вшанування. Втім, самі японці, ототожнюють головний чоловічий орган з дітонародженням і родючістю. Святкові заходи починаються в невеликому храмі в місті Кавасакі. Його підняли на пожертви повій, які приходили сюди, щоб помолитися про захист від сифілісу та інших хвороб, що передаються статевим шляхом. Канарама триває сім днів, в останній з яких влаштовується ХОДА з головним символом свята.

  1. Семана Санта, Гватемала

Семана Санта, Гватемала

В Антигуа-Гватемалі мандрівники мають можливість відвідати однією з найбільш незвичайних і пам'ятних святкувань Пасхи. Фестиваль починається в перший день Великого посту і триває тиждень. В цей час вулиці міста буквально встеляє килим з яскравих пелюсток і різнобарвного піску. Місцеві жителі усувають урочисті ходи з фігурами християнських святих. Все це пишність виглядає особливо цікаво на тлі чорного крепу, яким драпіруються всі міські будівлі. В рамках свята також проводяться театралізовані вистави, що розповідають про те, як виносили вирок Христу, а потім розіп'яли його на хресті.

  1. Паліо, Італія

Палио, Италия

Паліо з повним правом може вважатися одним з головних італійських свят. Грандіозні скачки проводяться в Сієні два рази на рік-2 липня і 16 серпня. Традиція проведення кінних змагань бере свій початок ще в XIV столітті. Цікавою особливістю заходу є те, що проводяться вони не на іподромі, а на головній площі місті. Крім того, учасники заїзду, схоже, навіть не чули про чесну гру – вони пхаються, штовхаються, будують різні підступи суперникам. Все це тільки підвищує градус скачок і робить їх неймовірно видовищними. Після змагання гостей розважають жонглери, акробати та інші циркові артисти.

  1. Томатина, Іспанія

Томатина, Испания

На перший погляд це свято може здатися вельми дивним – натовпи людей кричать і борсаються густою червоною рідині, що нагадує кров. Насправді ж Томатина-це яскрава і весела битва помідорами. У перший раз цей захід проводився в 1945 році. Сама битва триває рівно одну годину. Незадовго до призначеного часу в місто з'їжджається десятки вантажівок доверху забитих перестиглими овочами. Бій починається тільки після того, як який-небудь сміливець зможе забрати на облитий маслом 5-метровий стовп, на вершині якого закріплений свинячий окіст. З цього моменту на площі починається справжнісінький хаос. Всього за кілька хвилин рівень помідорів на Землі досягає щиколоток дорослої людини.

  1. Burning Man, США

Burning Man, США

Дати точний опис Свята Burning Man дуже складно. Його головним завданням є самовираження. Фестиваль проводиться щорічно, в Північній Неваді. Його організатори забезпечують учасникам незабутні розваги, тоді як про їжу і нічліг їм слід потурбуватися самостійно. На Burning Man з'їжджаються сотні дизайнерів, танцюристів, художників і музикантів, які намагаються у всій красі представити власну творчість. Учасники тут ходять у фантастичних костюмах, які створюють враження, немов, ми потрапили в якусь чарівну країну, далеку від повсякденної реальності.

  1. Дівалі, Індія

Дивали, Индия

Фестивалів вогнів в Індії символізують перемогу світла над темрявою. Подія триває п'ять днів. У різних частинах країни це свято відзначається по-різному. Так, наприклад, на півдні Індії під час Дівалі відзначається перемога Крішни над Наракасутрою. У центральних районах вшановують богиню багатства і родючості Лакшмі. Для неї в будинку проводиться генеральне прибирання, всюди запалюються вогні і залишаються підношення у вигляді монет, опущених в чашки з коров'ячим молоком. На сході Дівалі присвячений Калі, що уособлює культ сили.

  1. День мертвих, Мексика

День мертвых, Мексика

Незважаючи на досить похмуру назву, це дивовижне свято вважається сімейним. Він тісно пов'язаний з особливостями мексиканського менталітету. Захід проводиться щорічно, в перших числах листопада. В цей час кладовища перетворюються в місце пікніків, на яких за переказами присутні ті, хто пішов у світ мертвих. У другий день свята починаються ходи, учасники яких малюють на своїх обличчях черепа. У поєднання з танцями, піснями і загальними веселощами страхітлива розфарбування мексиканців народжує неймовірне, гротескне видовище. 

  1. Ніч редиски, Мексика

Ночь редиски, Мексика

Це свято може вважатися унікальним і незвичайним навіть за мірками мексиканців. Напередодні Різдва, на головній міській площі Оахака виставляється величезна кількість великих і маленьких скульптур, виконаних з.... редиска. Місцеві садівники вирощують коренеплоди спеціально для цієї ночі, намагаючись, щоб вони виросли до величезних розмірів і зуміли прийняти химерну форму. Вправні майстри перетворюють редиску в химерні фігури, будівлі і статуї святих, які викликають масу захоплення у учасників заходу.