Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

ТОП-15 программ для проектирования и черчения

ТОП-15 програм для проектування і креслення: кращі безкоштовні і платні додатки

П'ятнадцять кращих додатків для креслення і проектування. Повний огляд платних і безкоштовних програм: особливості, функції, нюанси використання

Роботу багатьох технічних фахівців неможливо уявити без створення креслень. Але сьогодні інженер може займатися кресленням не тільки вручну, але і за допомогою зручних додатків. Їх поділяють на професійні та спрощені, платні і безкоштовні. Редакція WorldBank вирішила зібрати в одному огляді самі багатофункціональні і популярні програми для проектування, що мають позитивні відгуки користувачів. У нашому списку є Додатки і для простих креслень, і для складних проектів:

 1. КОМПАС-3D
 2. AutoCAD
 3. NanoCAD
 4. A9CAD
 5. CorelDRAW Technical Suite
 6. VariCAD
 7. LibreCAD
 8. Graphite
 9. FreeCAD
 10. DraftSight
 11. SolidWorks
 12. ABViewer
 13. QCAD
 14. ArchiCAD
 15. TurboCAD

Детальніше про кожен із додатків ми розповімо вам далі.

КОМПАС-3D - лучшие бесплатные и платные приложения

1. КОМПАС-3D

 • Безкоштовно (у спрощеній версії)

Рейтинг починається з найпопулярнішої програми, якою користуються і студенти, і топові фахівці. КОМПАС - 3D виділяють за масу плюсів: безліч функцій і інструментів, логічний інтерфейс, докладна зрозуміла Довідка по всьому меню. Серед додаткових можливостей: переклад тривимірного креслення в двомірний (і навпаки), Підтримка всіх популярних форматів креслень, наявність плагінів для проектування окремих об'єктів — від пружин до трубопроводів і електросхем. Програма постійно оновлюється і вдосконалюється розробниками, має версію російською мовою. Мінусів у неї знаходять тільки два — велику ресурсоємність і високу ціну повної версії.

Увага!  «Макет, розроблений в Компас-3D, можна доопрацювати в альтернативному Софті. По доступно в декількох варіантах, в тому числі є версія Home, вартість якої обійдеться всього в 573 грн. на місяць. Однак бюджетна підписка доступна тільки для особистого використання, а вартість ліцензії для компаній починається від 57692 грн.. Кожне оновлення програми при цьому купується окремо».

AutoCAD - лучшие бесплатные и платные приложения

2. AutoCAD

 • Безкоштовно (у спрощеній версії)

На другому місці це відмінний додаток виявилося тільки тому, що досить складно дається новачкам. Тому AutoCAD, перш за все, рекомендують професіоналам в сферах архітектурного та промислового проектування, дизайнерського креслення. Втім, якщо початківець фахівець розбереться в функціоналі AutoCAD, він зможе створити тут як просту схему, так і складний креслення в трьох популярних форматах DWF, DWG і DXF.

Що тут є ще? Прописання розмірів, виправлення помилок креслення, побудова фігур в автоматичному режимі, створення складного об'єкта з 2D - і 3D-компонентів. Працює тільки з міжнародною системою ЕСКД — Російська не підтримується.

Увага!  «AutoCAD вміє імпортувати дані з готових PDF-документів і вбудовувати шрифти TrueType, дозволяє працювати з Excel-таблицями і вбудовувати довільні форми будь-якого розміру. У програмі є великий вибір інструментів для креслення, а готові макети можна відразу вивести на 3D принтері».

nanoCAD - лучшие бесплатные и платные приложения

3. nanoCAD

 • Безкоштовно

Універсальна програма, яка використовується проектувальниками в багатьох областях. Містить повний набір креслярських інструментів, але заточена саме під створення 2D-проектів. За допомогою nanoCAD можна створювати креслення в популярних форматах DXF, DWT і DWG. Також користувачі повідомляють, що цей додаток нагадує AutoCAD — і якщо вам стало тісно на обмеженій версії, то ви можете замінити її безкоштовним nanoCAD. Розробники постійно оновлюють і вдосконалюють функціонал, продукт підтримує російську мову і російські стандарти проектування.

A9CAD - лучшие бесплатные и платные приложения

4. A9CAD

 • Безкоштовно

Програма створена для електронного двовимірного проектування. У A9CAD можна створювати 2D-креслення будь-якої складності, редагувати їх, працювати з шарами і нанесенням розмірів. Серед її головних достоїнств-легкість установки і використання. Незважаючи на те, що додаток підтримує тільки англійську мову, його нескладно освоїти, так як інтерфейс нагадує всім відомий AutoCAD.

CorelDRAW Technical Suite - лучшие бесплатные и платные приложения

5. CorelDRAW Technical Suite

 • Умовно безкоштовно

CorelDRAW Technical Suite — це комплексне додаток, однаково добре підходить і для графічного дизайну, і для створення технічних креслень. Ще одна цікава особливість-в цій програмі можливо формувати навчальні посібники і всілякі технологічні довідники. З її допомогою також можна легко створювати 2D-, 3D-об'єкти будь-якої складності, що позитивно оцінюється дизайнерами, інженерами, архітекторами і модельєрами.

Увага! Доступна версія лише англійською мовою.

VariCAD - лучшие бесплатные и платные приложения

6. VariCAD

 • Умовно безкоштовно

Якщо всі попередні програми були універсальними, то це додаток створювалося спеціально для фахівців з машинобудівного проектування. Програма представлена англійською мовою і пропонує користувачам повний базовий функціонал: моделювання графічних об'єктів різного класу в 2D і 3D, проведення інженерних розрахунків, бібліотеки зі стандартними механічними деталями, імпорт і експорт матеріалів типу DXF, IGES, STEP, STL і DWG.

LibreCAD - лучшие бесплатные и платные приложения

7. LibreCAD

 • Безкоштовно

Цю програму часто вибирають для створення архітектурних планувань і машинобудівних креслень. На тлі багатьох конкурентів LibreCAD виділяється інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і легкої налаштуванням інструментів. Останні застосовуються як для створення, так і для редагування креслень будь-якої складності. Угруповання об'єктів, робота з шарами, включення прив'язок і підтримка меню російською мовою йде в комплекті.

Увага! «може бути використана як для створення малих об'єктів (молекули), так і для складання двовимірних карт того ж зоряного неба».

Graphite - лучшие бесплатные и платные приложения

8. Graphite

 • Умовно безкоштовно

За допомогою вдосконаленого додатка для малювання Graphite можна створювати двовимірні та Тривимірні схеми, а також креслення різного рівня та ступеня деталізації. Універсальний функціонал програми робить її хорошим вибором як для студентів і рядових користувачів, так і для професіоналів-інженерів. Інструментарій підібраний так, що створити точний креслення можна швидко, використовуючи меню з підтримкою російської мови. Як уточнюють випробувачі, програма " дозволяє створювати багатосторінкові PDF-документи і забезпечує точний імпорт і експорт креслень в популярних САПР форматах».

FreeCAD - лучшие бесплатные и платные приложения

9. FreeCAD

 • Безкоштовно

Це креслярська програма знаходиться на стадії розвитку, але вже може скласти непогану конкуренцію. Її головна мета-стати повноцінною заміною дорогим додаткам з проектування. Незважаючи на те, що розробники називають головним завданням свого FreeCAD параметричне тривимірне моделювання в машинобудуванні, він ідеально підходить для архітектурних проектів, складання креслень і астрономічних робіт. Підтримує російську мову, популярні графічні формати, креслярські інструменти, логічні операції, імпорт, експорт в PDF і інших типах файлів.

Увага! «в якості основного формату для збереження документів, програма використовує свій власний стандарт — FCStd».

DraftSight - лучшие бесплатные и платные приложения

10. DraftSight

 • Безкоштовно

Незважаючи на те, що продукт презентується як «додаток для професійного креслення», користувачі часто відзначають у відгуках, що DraftSight простий і логічний у використанні і для пересічного учня. Особливо багато позитивних відгуків від студентів технічних вузів, які знайшли в цій програмі аналог AutoCAD або КОМПАС-3D з їх дорогими платними підписками. Вона дозволяє виконувати різні технічні завдання, підтримує роботу з тривимірними моделями формату DWG або DXF.

SolidWorks - лучшие бесплатные и платные приложения

11. SolidWorks

 • Умовно безкоштовно

Програма рекомендується для автоматизованого проектування та детального інженерного аналізу. Додаток вважається професійним, оскільки дозволяє проводити точні розрахунки, аналізувати технологічність виробу, автоматизувати документообіг. У відгуках SolidWorks називають ідеальним для тривимірного моделювання — тут є можливості випробувати спроектовану за допомогою програми деталь в максимально наближених до реальних умовах. І це все-зі стандартним призначеним для користувача інтерфейсом, розібратися з яким під силу навіть новачкам.

ABViewer - лучшие бесплатные и платные приложения

12. ABViewer

 • Умовно безкоштовно

Ще один хороший додаток для креслення. Однаково добре підходить для створення креслень як складних промислових об'єктів, так і домашніх меблів. За допомогою ABViewer можливо не просто намалювати точний креслення, але і додати до нього специфікацію і виноски. Програма називається умовно безкоштовною з причини, що демо-версія обмежена тільки 45 днями користування.

QCAD - лучшие бесплатные и платные приложения

13. QCAD

 • Безкоштовно

Просте рішення для креслень і проектування, яке буде гідно оцінено студентами і початківцями фахівцями. Воно створювалося в якості безкоштовної заміни визнаним лідерам AutoCAD, NanoCAD і КОМПАС-3D.хоч додаток і поступається за багатством функціоналу платним конкурентам, воно годиться для проектування, перетворення креслення в формат PDF і роботи з форматами, підтримуваними іншими програмами для креслення.

ArchiCAD - лучшие бесплатные и платные приложения

14. ArchiCAD

 • Безкоштовно

Розробники називають свій продукт найефективнішим і інтуїтивно зрозумілим BIM-додатком. Потужні інструменти і інтуїтивний інтерфейс роблять ArchiCAD відмінним вибором для архітекторів. Програма годиться для створення проекту будь-якої складності, спільної роботи цілою командою, швидкого виправлення помилок. Її творці-архітектори, які зробили упор на високу продуктивність і професійний інструментарій алгоритмічного проектування. А професійні доповнення для архітектурної візуалізації здатні перетворити концепти в "переконливі зображення майбутніх будівель".

15. TurboCAD

 • Умовно безкоштовно

Ще одне універсальне Креслярське додаток, що дозволяє створювати об'єкти як в об'ємному, так і в двомірному поданні. Підтримуються популярні формати, виділяються можливості візуалізації 3d-об'єктів. Програма TurboCAD отримує позитивні відгуки від інженерів, які перейшли на неї з AutoCAD — продукти об'єднує схожий функціонал.

Увага! якщо ви архітектор, зверніть увагу на Програму Ashampoo 3d cad Architecture. Вона стане в нагоді для створення як двомірних, так і тривимірних планів і креслень будівель будь-якої складності. 

Так яку програму для креслення найкраще вибрати? Редакція WorldBank радить спиратися, перш за все, на тип завдань, який вам належить виконати. Нерідко в якості універсальних варіантів називають AutoCAD і КОМПАС-3D. але потрібно враховувати, що настільки потужні професійні продукти не потрібні для тих же студентських робіт. Тому новачки частіше зупиняють вибір на доступних SolidWorks і NanoCAD, які дозволяють провести двомірне моделювання будь-якої складності. У тому випадку, якщо ви тільки-тільки освоюєте креслення і моделювання за допомогою комп'ютерних програм, хорошим варіантом виявиться безкоштовна розробка a9cad.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " ТОП-15 програм для проектування і креслення: кращі безкоштовні і платні додатки» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «програми для проектування», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.