Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Топ-20 графических редакторов

Топ-20 графічних редакторів: платні і безкоштовні векторні, растрові програми, 3D-і фоторедактори

Найкращі платні та безкоштовні графічні редактори з усього світу. Растрові, векторні, 3D-і фоторедактори, онлайн-сервіси та Додатки для комп'ютера

Додатки і онлайн-сервіси для графічного дизайну потрібні не тільки фахівцям. Практично кожна людина зустрічається з необхідністю обробити зображення або змонтувати картинку. Яку програму для цього вибрати? Редакція WorldBank вивчила останні рейтинги, відгуки користувачів і рецензії професіоналів, щоб представити вам двадцятку кращих платних і безкоштовних варіантів:

 1. Adobe Photoshop
 2. Adobe Illustrator
 3. CorelDRAW
 4. Figma
 5. Canva
 6. BoxySVG
 7. Gravit Designer
 8. Inkscape
 9. SVG‑Edit
 10. Vectr
 11. GIMP
 12. Krita
 13. Paint.NET
 14. Photo Pos Pro
 15. Pixlr
 16. RawTherapee
 17. Blender
 18. SketchUp Free
 19. Houdini Apprentice
 20. Sculptris і ZBrushCoreMini

Детальніше кожну з програм для Windows, Linux і macOS ми розберемо далі.

Найкращі платні графічні редактори: топ-5

Почнемо наш рейтинг з редакторів, які безумовно вважають найкращими і які мають найвищі оцінки у новачків і профі.

Лучшие платные графические редакторы: топ-5 - Adobe Photoshop

1. Adobe Photoshop

 • Платна: від 615 грн. на місяць (є безкоштовний пробний період)
 • Платформа: Windows, macOS, версії для iPad і смартфонів

Photoshop — універсальний графічний редактор, де можна працювати з векторними і растровими зображеннями, фотографіями і відео. Новачки частенько починають шлях саме з нього, адже в мережі є тисячі уроків по роботі з «Фотошопом». У програмі можна робити корекцію кольору, покращувати якість знімків, відновлювати старі фотокартки, малювати цифрові картини, створювати мокапи і багато іншого.

Лучшие платные графические редакторы: топ-5 - Adobe Illustrator

2.  Adobe Illustrator

 • Платна: від 615 грн. на місяць
 • Платформа: Windows, macOS

Незважаючи на те, що програма позиціонується як векторний редактор, вона відмінно підходить і для роботи з растровою графікою. Найчастіше "Ілюстратор" застосовують для створення картинок, макетів, іконок і логотипів. Тут ви знайдете повний набір інструментів для роботи з текстом, геометричними фігурами, ілюстраціями та монтажними областями.

Лучшие платные графические редакторы: топ-5 - CorelDRAW

3. CorelDRAW

 • Платна: від 9615 грн. на рік
 • Платформа: Windows, macOS

CorelDRAW-ще одна вдосконалена програма дизайну. Це повноцінний аналог вже згаданих Adobe Photoshop і Illustrator, де також можна редагувати векторні зображення, ретушувати фотографії, працювати з перспективою, створювати анімації і шаблони для сайтів, додатків.

Лучшие платные графические редакторы: топ-5 - Figma

4. Figma

 • Платна: 346 грн. на місяць (є безкоштовний доступ)
 • Платформа: веб-сервіс

Функціональний онлайн-редактор — простий і зрозумілий. Прямо в браузері ви можете малювати векторну графіку, займатися веб-дизайном, ретушувати фотографії, створювати логотипи і проводити прототипування мобільних додатків.

Лучшие платные графические редакторы: топ-5 - Canva

5. Canva

 • Платна: 125 грн. на місяць (є безкоштовний доступ)
 • Платформа: веб-сервіс, мобільний додаток

Це зручний кроссплатформенний мобільний редактор з величезною бібліотекою шаблонів, шрифтів, ілюстрацій, стокових фотографій. Однаково добре підходить для створення логотипів, інфографіки, презентацій, візиток, плакатів, логотипів, публікацій для соціальних мереж і обробки відео.

Найкращі безкоштовні векторні редактори: топ-5 

Такі програми розроблені для створення і редагування масштабованої графіки — інтерфейсів, іконок, логотипів, технічних креслень та іншого. Іншими словами, для роботи з векторними зображеннями — картинками з безлічі опорних точок і з'єднують їх кривих.

Лучшие бесплатные векторные редакторы: топ-5 - BoxySVG

1. BoxySVG

 • Безкоштовно
 • Платформа: веб-сервіс

Якщо вам потрібен простий і зрозумілий інструмент для роботи з масштабованою графікою, то зупиніть свій вибір на онлайн-редакторі BoxySVG. Як це вже зробили не тільки початківці, але навіть професійні веб-дизайнери! Що цінують в цьому продукті фахівці? Можливість роботи в браузері, швидкий відгук, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, підтримку всіх популярних типів файлів. Сервісу не запропонує розширений просунутий функціонал, але весь базовий інструментарій тут на місці.

Лучшие бесплатные векторные редакторы: топ-5 - Gravit Designer

2. Gravit Designer

 • Безкоштовно
 • Платформа: веб-сервіс, Windows, macOS, Linux

Раніше відомий як Gravit, цей продукт представляє з себе повноцінний векторний редактор. Одного цього додатка достатньо для створення і іконок, і інтерфейсів, і анімації, і ілюстрації, і презентацій. Інтерфейс самої програми приємний, інтуїтивний і гнучкий. Ви можете налаштувати його під себе в будь — який момент, а також звернутися до Gravit Cloud-хмарного сервісу, з яким можливо продовжити роботу над проектом на будь-якому пристрої.

Лучшие бесплатные векторные редакторы: топ-5 - Inkscape

3. Inkscape

 • Безкоштовно
 • Платформа: Windows, macOS, Linux

Редактор заслужено відносять до найпотужніших у своїй групі, називають альтернативою знаменитого платного Adobe Illustrator. Дійсно, в порівнянні з іншими безкоштовними аналогами він надає розширений професійний функціонал: альфа-змішування, Створення комплексних об'єктів, клонування, обведення зі змінною шириною, маркери, перетворення растрових картинок в векторні, робота з файлами Illustrator. І все це-з простим і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.

Лучшие бесплатные векторные редакторы: топ-5 - SVG‑Edit

4. SVG‑Edit

 • Безкоштовно
 • Платформа: веб-сервіс

SVG-Edit-зручний Онлайн-сервіс для роботи з SVG‑файлами. З ним вам не потрібно завантажувати і встановлювати програму — редагуванням можна займатися прямо в браузері. Весь базовий інструментарій для векторного редагування - до ваших послуг!

" цей графічний редактор цілком створений на HTML5, CSS3 і JavaScript і не використовує сервери для обробки даних. Код SVG-Edit відкритий. Тому при бажанні ви можете завантажити його і модифікувати, щоб створити свою версію програми»  ("Лайфхакер").

Лучшие бесплатные векторные редакторы: топ-5 - Vectr

5. Vectr

 • Безкоштовно
 • Платформа: веб-сервіс, Windows, macOS, Linux

Безкоштовний редактор, який вмістив в себе весь необхідний функціонал для створення векторних об'єктів. Фахівці стверджують, що одного Vectr досить, щоб впоратися з більшою частиною повсякденних завдань дизайнера. Приємним бонусом стане можливість спільного редагування і синхронізації — для плідної роботи в команді.

Найкращі безкоштовні растрові редактори: топ-4

Тепер перейдемо до програм, що дозволяє створювати і змінювати немасштабіруемие зображення — фотознімки, цифрові малюнки або фотореалістичні зображення. Растрова графіка (на відміну від векторної) складається з безлічі пікселів — точок, що мають власний колір і координати.

Лучшие бесплатные растровые редакторы: топ-4 - GIMP

1. GIMP

 • Безкоштовно
 • Платформа: Windows, macOS, Linux

Розкішний безкоштовний растровий редактор з відкритим кодом. GIMP можна назвати повноцінною заміною Photoshop: той же багатий вибір інструментів для колірної корекції, малювання, клонування, поліпшення зображень. Хоч інтерфейс відрізняється від платного аналога, з функціоналом розбереться навіть новачок. Окремий плюс, що безкоштовна програма дозволяє редагувати всі популярні типи зображень.

Лучшие бесплатные растровые редакторы: топ-4 - Krita

2. Krita

 • Безкоштовно
 • Платформа: Windows, macOS, Linux

Чудовий растровий редактор з відкритим кодом та довгою історією. Krita існує з 1999 року-з тих пір програма пройшла низку кардинальних оновлень. Сьогодні в ній можна знайти безліч кистей (і їх стабілізаторів для згладжування ліній), просунуті фільтри, режим зациклення для створення безшовних патернів і текстур, допоміжні плагіни для роботи з перспективою, спливаючу палітру для швидкого вибору кольору і інші корисні опції. Вони роблять Krita одним з кращих помічників дизайнерів, ілюстраторів, концепт-художників та інших фахівців, що працюють з візуалом.

Лучшие бесплатные растровые редакторы: топ-4 - Paint.NET

3. Paint.NET

 • Безкоштовно
 • Платформа: Windows

Перед нами альтернативна просунута версія всіма відомого Paint. Виправданіше за все використовувати її для роботи з фотознімками — це корисний редактор, який постійно вдосконалюється своїми розробниками. Функціонал робить програму гідною альтернативою "Фотошопу": тут можна працювати з шарами, займатися кольорокорекцією, клонувати об'єкти, управляти перспективою.

Лучшие бесплатные растровые редакторы: топ-4 - Photo Pos Pro

4. Photo Pos Pro

 • Безкоштовно
 • Платформа: Windows

Якщо вам потрібен простий растровий редактор для вирішення повсякденних завдань, зверніть увагу на Photo Pos Pro. Він дозволяє швидко відредагувати зображення, виконати корекцію кольору. Користувачів приваблює зрозумілий інтерфейс, а для новачків розробники спеціально підготували детальну довідку, яка допоможе розібратися у всіх премудростях програми. Про професіоналів теж подбали-додали можливість завантаження плагінів і розширень.

Безкоштовні фоторедактори: два варіанти для якісної ретуші

Окремо розглянемо безкоштовні додатки, спеціально створені для обробки фотографій — ретуші і додавання ефектів на знімки.

Бесплатные фоторедакторы - Pixlr

1. Pixlr

Повноцінна програма, яка володіє всім, що потрібно зручному фоторедактору, — обрізка зображень, корекція кольору, ретуш портретів і багато іншого. До речі, в браузерної версії Pixlr своїм інтерфейсом нагадує популярний «Фотошоп».

Бесплатные фоторедакторы - RawTherapee

2. RawTherapee

 • Безкоштовно
 • Платформа: Windows, macOS, Linux

Потужний растровий редактор з розширеним функціоналом, він створювався спеціально для роботи з RAW‑файлами. І якщо Pixlr — цінна знахідка для новачків, то RawTherapee ми можемо сміливо рекомендувати професіоналам.

«RawTherapee дозволить змінити найдрібніші деталі фото, налаштувати різкість і передачу кольору, прибрати шуми, а також відбудувати експозицію, баланс білого, криві і масу інших параметрів. При цьому завдяки неруйнівним інструментам оригінал знімка залишається незмінним аж до моменту, поки робота не буде готова»  («Лайфхакер»). 

Найкращі безкоштовні 3D-редактори: топ-4

На закінчення розглянемо додатки, спеціально створені для роботи з тривимірними моделями — для додавання на них різних ефектів і анімацій.

Лучшие бесплатные 3D-редакторы: топ-4 - Blender

1. Blender

 • Безкоштовно
 • Платформа: Windows, macOS, Linux

Почнемо з просунутого і абсолютно безкоштовного Blender з відкритим вихідним кодом. Користувачі залишають цій програмі море позитивних відгуків, а розробники роблять все, щоб зробити свій продукт краще. Тут ви знайдете повний набір інструментів для роботи з 3D — об'єктами-текстурування, моделювання, анімування, рендеринг і компонування.

Лучшие бесплатные 3D-редакторы: топ-4 - SketchUp Free

2. SketchUp Free

 • Безкоштовно
 • Платформа: онлайн-сервіс

Ідеальний вибір для тих, хто тільки починає знайомство зі світом тривимірної графіки. SketchUp Free створювався спеціально для новачків, має все необхідне для малювання простих форм. До речі, на сайті редактора можна отримати доступ до величезної бібліотеці 3D Warehouse з безкоштовними колекціями моделей різних об'єктів.

Лучшие бесплатные 3D-редакторы: топ-4 - Houdini Apprentice

3. Houdini Apprentice

 • Безкоштовно (лише для особистих проектів)
 • Платформа: Windows, macOS, Linux

Багато хто знає Гудіні як професійний інструмент для роботи з 3D‑анімацією та візуальними ефектами. Його часто використовують у своїй роботі творці кінофільмів і телевізійних передач. Не дивно, що просунутий редактор коштує від $2000. Однак у розробника Side Effects Software є і повністю безкоштовний продукт-Houdini Apprentice. У ньому ви знайдете повний функціонал оригінального «Гудіні». Однак використовувати безкоштовну версію дозволяється тільки для створення освітніх і некомерційних проектів.

Лучшие бесплатные 3D-редакторы: топ-4 - Sculptris и ZBrushCoreMini

4. Sculptris і ZBrushCoreMini

 • Безкоштовно
 • Платформа: Windows, macOS

Спеціальний продукт для цінителів і творців цифрової скульптури — Sculptris від розробника Pixologic. Його головне достоїнство в універсальності-підійде і новачкові, і професіоналу. Коли ви добре опануєте Sculptris, можна перейти на його просунуту версію від того ж розробника — ZBrush.

Так все-таки який же графічний редактор вибрати? Якщо ви поки новачок або програма потрібна для виконання разового завдання, то розгляньте безкоштовні варіанти з нашого рейтингу — це досить якісні альтернативи з трохи урізаним функціоналом (щодо платних додатків). Якщо ж ви плануєте професійно працювати з фотографією, в дизайні, то ваш вибір — лідери списку, яким довіряють кращі креативщики світу. Крім цього, редактор підбирається під виконувану задачу — растрову або векторну графіку, створення 3D-об'єктів або обробку фотографій.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " Топ - 20 графічних редакторів: платні і безкоштовні векторні, растрові програми, 3D-і фоторедактори» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «Графічні редактори», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.