Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

10 актеров с наибольшим количеством «Оскаров» и номинаций

Топ-10 акторів з найбільшою кількістю "Оскарів" і номінацій

Дізнайтеся імена акторів, у яких найбільше номінацій і статуеток «Оскар». Всі цікаві рекорди з історії найпрестижнішої нагороди

Що може бути краще натовпів відданих фанатів і тієї самої всенародної любові? Але геніальні актори жадають визнання і іншого рівня-нагород, вручених шанованою Комісією міжнародного кінофестивалю. Найбажанішою тут буде, звичайно, статуетка «Оскар». Команда міжнародного Бізнес - журналу https://worldbank.org.ua / з'ясувала, хто з талановитих акторів і актрис найчастіше номінувався, у кого в колекції найбільше заповітних фігурок із золотим лицарем.

У нашому рейтингу виявилися справжні зірки:

 1. Кетрін Хепберн
 2. Деніел Дей-Льюїс
 3. Френсіс Макдорманд
 4. Меріл Стріп
 5. Джек Ніколсон
 6. Вальтер Бреннан
 7. Бетт Девіс
 8. Спенсер Трейсі
 9. Марлон Брандо
 10. Джек Леммон

З'ясуємо, скільки номінацій і нагород у кожного і кожної з них?

Кетрін Хепберн

Кэтрин Хепберн

 • Число нагород: 4 в номінації»Краща актриса"
 • Кількість номінацій: 12

Кетрін Хепберн — єдина жінка в історії кіно, яка цілих чотири рази отримала «Оскар» за кращу акторську гру. Ще один своєрідний рекорд-найдовший проміжок часу між номінаціями на кінонагороду. Так, першу статуетку актриса отримала за роль в «ранній славі» в 1934, а четверту — за жіночу роль у фільмі «На золотому ставку» в 1982-му.

Цікавий факт!  Дизайн статуетки «Оскар» придуманий скульптором Джорджем Стенлі. Кращим у світі кіно вручається позолочений лицар з мечем, що стоїть на котушці з кіноплівкою. Якщо розглянути останню, вона буде розділена на п'ять секторів — актори, продюсери, режисери, сценаристи і технічні фахівці.

Деніел Дей-Льюїс

Дэниэл Дэй-Льюис

 • Число нагород: 3 в номінації»Кращий актор"

Сер Деніел Майкл Блейк Дей-Льюїс вже завершив 40-річну кінокар'єру, що не заважає йому залишатися одним з найвидатніших акторів свого покоління. Престижні нагороди принесла Акторська гра у фільмах» моя ліва нога " (1989)," Нафта » (2007), "Лінкольн" (2012). Серед інших яскравих акторських робіт - » Нестерпна легкість буття«,» останній з могікан«,» в ім'я батька«,» Боксер«,»Дев'ять".

Цікавий факт!  нагорода Американської академії кіномистецтва вручається з 1929 року, проте свою назву отримала лише в 1939-м.як свідчить легенда, всьому виною став курйозний випадок. Побачивши статуетку бібліотекар кінокомпанії Маргарет Херрік сказала: "Як же схожий на мого дядька Оскара!"Так і закріпилося.

Френсіс Макдорманд

Фрэнсис Макдорманд

 • Число нагород: 3 в номінації «Краща актриса», 1 — «Кращий продюсер».

Уроджена Синтія Енн Сміт, актриса отримала перший «Оскар» за гру у фільмі «Фарго» (1996). У 2018 році її чекала чергова перемога — за роль Мілдред Хейз в кінокартині «Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі». У 2021 подвійна оскароносна перемога - "Краща актриса" і "кращий продюсер" за драматичний фільм « Земля кочівників"»

Цікавий факт!  загальна довжина знаменитої червоної доріжки — 150 метрів, а вага — 5 тонн. Її розстеляють не менше 20 осіб. Вся робота займає 2 дні. А ось щоб згорнути, потрібно всього 4 години!

Меріл Стріп

Мерил Стрип

 • Число нагород: 3 премії, 2 - "Краща актриса", 1 - " Краща актриса другого плану»
 • Кількість номінацій: 21

Якщо за кількістю статуеток в нашому топі лідирує Кетрін Хепберн, то за кількістю номінацій, безумовно, Меріл Стріп! "Оскари «дісталися талановитій актрисі за ролі в до/ф» Крамер проти Крамера«,» Залізна леді «і»Вибір Софі". Зірка є ще й абсолютною рекордсменкою на іншу престижну кінопремію - « Золотий глобус ». Тут у неї 30 номінацій! Не потрібно говорити, що у Меріл є в колекції і європейські нагороди — Берлінського і Каннського кінофестивалів.

Цікавий факт!  щоб зірки не заплуталися в своїх місцях, на кожному кріслі — портрет і ім'я номінанта. Якщо актори зіграли в одній і тій же кінокартині, їх посадять поруч. Також враховують серед запрошених і зіркові пари-закоханих не розлучають, а садять разом.

Джек Ніколсон

Джек Николсон

 • Число нагород: 3 премії, 2 - "Кращий актор", 1 - " Кращий актор другого плану»
 • Кількість номінацій: 12 

Джек Ніколсон — найбільш номінований на «Оскар» актор. Перша нагорода дісталася за знакову роль у фільмі «Пролітаючи над гніздом зозулі». Третя-за гру в трагікомедії «краще не буває» (1998). Останній раз актор відвідав церемонію в 2003 році, коли був номінований за роботу в кінофільмі «про Шмідта». Можливо, нагород було б більше, але Ніколсон останній раз знімався в кіно в 2010 році.

Цікавий факт!  Не потрібно думати, що на церемонії вручення «Оскара» комусь роблять виняток. Навіть зірки зі світовим ім'ям в обов'язковому порядку проходять через металошукач.

Вальтер Бреннан

Уолтер Бреннан

 • Число нагород: 3 в номінації " Кращий актор другого плану»

Єдиний актор, який отримав всіх «Оскарів» за другорядні ролі. Перша нагорода-за Свена Бострома в» Прийди і володій «(1936), друга — за акторську роботу в мелодрамі» Кентуккі " (1939). Третій лицар дістався за гру в» людині заходу " (1940). Цікаво, що премії присудили Уолтеру багато в чому за рахунок голосів статистів. Бреннан користувався у них такою популярністю, що перемагав кожен раз, коли його номінували! До речі, саме через Волтера «гільдію статистів» позбавили права голосувати.

Цікавий факт!  у 2022 «Оскар» дістався фільму «CODA: дитина глухих батьків». 

Бетт Девіс

Бетт Дэвис

 • Кількість нагород: 2 
 • Кількість номінацій: 10

Цю актрису можна відзначити за те, що її перша номінація на «Оскар» відразу принесла перемогу. Це була роль в до / ф "небезпечна", що вийшов в 1936. Друга статуетка дісталася Бетт вже через три роки — за гру в кінокартині «Єзавель». На жаль, всі інші вісім номінацій не принесли з собою нагороди, що ніяк не завадило успішній кінокар'єрі. До речі, після смерті Девіс її спадкоємці виставили обидва «Оскара» на аукціоні. Їх купив сам Стівен Спілберг . Щоб повернути "додому" - Американській академії кіномистецтв.

Цікавий факт!  найстаршою актрисою, номінованою на «Оскар», стала 87-річна Глорія Стюарт, яка виконала роль Рози в старості у фільмі «Титанік».

Спенсер Трейсі

Спенсер Трейси

 • Кількість нагород: 2
 • Кількість номінацій: 9

Актора номінували на «Оскар» цілих дев'ять разів у проміжку з 1937 по 1968 рік. Але, за іронією долі, дві його блискучі перемоги виявилися ранніми погодками. Перша нагорода дісталася в 1938 році за гру в «відважних капітанах», а в 1939 — за акторську роботу у фільмі «Місто хлопчиків». Цікаво, що на останнє своє нагородження Спенсер Трейсі не прийшов. Золотого лицаря вручали його дружині.

Цікавий факт!  найдовшу промову подяки на церемонії виголосила актриса Грір Гарсон. У 1943 році вона встигла наговорити подяк на 7 хвилин!

Марлон Брандо

Марлон Брандо

 • Кількість нагород: 2
 • Кількість номінацій: 8

Кінокритики постійно виділяли актора за чудову гру, захоплювалися його тонким психологічним підходом до кожної виконуваної ролі. Але, на жаль, заповітний "Оскар" дістався Брандо лише з четвертого разу! Щасливою виявилася роль у фільмі «в порту». Другий "Оскар «пам'ятають багато — це роль Віто Морріконе з легендарної саги» Хрещений батько" Френсіса Копполи. Цікаво, що за кількістю антипремій Марлон теж виграє. Так, його номінували на» Золоту малину " три рази поспіль! Тоді розкритикували в пух і прах гру в» Формулі«,» острові доктора Моро «і»Христофорі Колумбі: історії відкриттів".

Цікавий факт!  найкасовішим на церемонії став «Титанік» з 2 187 463 944 доларів. А до / ф з найдовшою назвою - " наступний фільм про Бората: передача величезного хабара американському режиму для отримання вигоди колись славним народом Казахстану» (2020).

Джек Леммон

Джек Леммон

 • Кількість нагород: 2 
 • Кількість номінацій: 8

Цього харизматичного актора і минулі, і сучасні покоління пам'ятають по вже став класикою кіно фільму «В джазі тільки дівчата». Тоді роль Біллі Уайдера принесла Джеку номінацію на»Оскар". Але на той час він вже був оскароносним актором: першу нагороду Леммон отримав чотирма роками раніше, за чоловічу роль другого плану в «Містері Робертсі». Заключна перемога чекала в 1974 за гру в драматичному «Врятуйте тигра». Додамо до цього, що в колекції Джека Леммона є престижні нагороди Берлінського, Венеціанського і Каннського фестивалів.

Цікавий факт!  самими оскароносними персонажами будуть: Віто Корлеоне з «Хрещеного батька» — кращими акторами стали Марлон Брандо і Роберт де Ніро, Джокер з «Темного лицаря і Джокера» — Хіт Леджер і Хоакін Фенікс, Аніта з «Вестсайдської історії» — Піта Морено і Аріадна Дебош.

Інші рекордсмени премії "Оскар": цікаві факти

Лидер по количеству статуэток — основатель студии Walt <a href='/tag/disney' target='_blank' title='Новости и статьи про Disney'>Disney</a> Pictures

Буде нечесним не згадати в нашій статті інших яскравих рекордсменів премії»Оскар":

 1. Лідер за кількістю статуеток-засновник студії Walt Disney Pictures. Уолт Дісней став володарем 26 нагород!
 2. А ось серед фільмів титул рекордсменів ділять три чудових кінороботи: «Бен-Гур» (1959), «Титанік» (1997) і «Володар кілець: Повернення короля» (2003).
 3. Однак фільмом-рекордсменом все таки називають «Володаря кілець» — він виграв 11 нагород у всіх можливих 11 номінаціях.
 4. Найбільша кількість статуеток серед нині живих лауреатів, 9 нагород, є у американського постановника спецефектів Денніса Ньюмана.
 5. Найбільше «Оскарів» серед лауреатів-жінок у художниці по костюмах Едіт Хед — 8 премій.
 6. Наймолодшою з акторів, які отримали «Оскар», стала 7-річна Ширлі Темпл за роль у фільмі «сяючі очі» (1924).
 7. Першим актором, якому вручили нагороду за супергеройський фільм, став Хіт Леджер («Темний лицар», 2008).
 8. Найстарший актор, який отримав нагороду, — 83-річний Ентоні Хопкінс за головну роль у фільмі «батько» (2020).
 9. Наймолодший переможець в категорії «Кращий режисер» — 32-річний Дем'єн Шазелл за фільм «Ла-Ла-Ленд» (2016).
 10. Найстарший лауреат в категорії «Кращий режисер» — 74-річний Клінт Іствуд за спортивну драму «Малятко на мільйон» (2004).

Цікавий факт!  дві людини в світі одночасно є володарями «Оскара» і Нобелівської премії — Боб Ділан і Джордж Бернард Шоу.

Чи є "Оскар", головна кінематографічна нагорода Сполучених Штатів (і, думаємо, всього світу), тим самим знаком якості? Судити про це складно. Дійсно, статуетку вручають визнаним акторам і режисерам, але журі дуже часто не помічає яскраві таланти. Так, нам в https://worldbank.org.ua / пригадується історія чудового Леонардо Ді Капріо, який чекав свого «Оскара» більше двадцяти років, з 1994 року. І отримав бажану нагороду тільки за роль в драмі «вижив», хоч блискуче зіграв до цього в безлічі великих фільмів від «Титаніка» до «початку». Проте, саме вручення "Оскара" є сьогодні найгучнішою подією в кінематографічному світі.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " ТОП-10 акторів з найбільшою кількістю «Оскарів» і номінацій» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі "Кіно", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.