Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Книга «Политика санкций, как инструмент современных международных отношений»

Книга «політика санкцій, як інструмент сучасних міжнародних відносин", Корольков, Смирнова, Єрофєєва

Монографія вийшла у 2022 році. Її укладачі розглянули аспекти санкцій, їх вплив на економіку, на життя простих людей. Оцінено варіанти зниження негативних наслідків для Росії

«політика санкцій як інструмент сучасних міжнародних відносин» – книга, присвячена актуальним подіям, що відбуваються у світі. Її творці, колектив вчених, поставили собі за мету вивчити питання з позиції теорії і практики. Вони проаналізували досвід різних країн, надавши чимало статистичних даних. Результатом стала праця, в якій розповідається Історія інструменту регулювання відносин між державами. Автори розібралися, під впливом яких факторів з'явилися санкції . Можливість їх застосування теж має під собою основу. Монографія покаже, які держави накладають обмеження, а які їм піддаються. Але найважливіше питання-вплив явища на обидві сторони. Окремі глави присвячені російській економіці і можливим шляхам розвитку.

Про авторів

Над монографією працювали авторитетні вчені, фахівці в галузі економіки. Серед них є викладачі престижних навчальних закладів. Досвід у проведенні наукових досліджень, написанні робіт та викладанні допоміг їм створити книгу, яка охоплює всі важливі аспекти. Тому вона рекомендована як підручник для студентів відповідних спеціальностей.

Володимир Корольков-випускник МФІ, доцент і кандидат економічних наук. Після отримання освіти він викладав у цьому вузі, ряді інших університетів, шкіл, працював у фінансовому інституті при Уряді РФ. Ця людина відома серйозним внеском у свою сферу. Його підручники та інші твори стали цінним матеріалом для учнів.

Ірина Смирнова – кандидат юридичних наук. Вона також викладає-тільки в Ранхігс. Крім економіки її цікавлять психологічні питання відносин в організаціях, культура, яка там складається. Свої висновки вона викладає у виданій літературі. Разом з Корольковим випустила ще кілька посібників, де розбираються Питання економіки, інвестицій.

Третій член колективу, Тетяна Єрофєєва, є фахівцем в області економіки. Раніше спільно з Корольковим вона написала книгу, де піднімалося питання цифрових технологій в цій області, в процесах виробництва.

Зміст

«політика санкцій» в першу чергу створювалося як навчальний посібник. Вона призначається студентам і аспірантам, які навчаються на економічних спеціальностях. Але література підійде і тим, хто хоче розібратися в загальносвітових події, зрозуміти сценарій їх розвитку. Центральна тема-те, як санкції використовуються для регулювання відносин між країнами. Укладачі визначають, чому використання таких інструментів взагалі можливо. Відповідь криється в істотній нерівності між можливостями держав.

На самому початку автори наводять статистику вже введених санкцій. За кількістю видно, наскільки широке поширення отримав цей метод. Є список країн, які найчастіше вводять подібні обмеження. Згідно з наведеною інформацією, сам інструмент постійно змінюється. Вплив стає більш масштабним і зачіпає різні сфери, наприклад, транспортну. 

Одночасно з'являються і способи для обходу. Укладачі монографії показують ситуацію з боку країн, які їм піддалися, пояснюють причини, чому ті шукають виходи із ситуації. Багато уваги приділено Росії та історії введення санкцій проти неї.

Останній розділ – це питання доцільності та успішності. Корольков і його колеги, проаналізувавши наслідки введення заборон, зробили висновок, що часто такі заходи тільки шкодять. До того ж, ефективність теж залишається під питанням.