Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Microsoft вложила сотни миллионов долларов в суперкомпьютер для ChatGPT

Microsoft вклала сотні мільйонів доларів на розробку суперкомп'ютера для ChatGPT

Microsoft ділиться новинами про те, як підключила десятки тисяч чіпів Nvidia A100 і переробила серверні стійки, щоб гарантувати ефективне апаратного забезпечення ChatGPT

Стало відомо про багатомільйонні витрати Microsoft на проект зі створення масивного суперкомп'ютера для ефективного запуску чат-бота OpenAI ChatGPT . Повідомляючи в авторському блозі про хід роботи, представники Microsoft спробували пояснити, яким чином була створена настільки потужна інфраструктура ШІ Azure. Цю новину повідомив The Verge 13 березня 2023 року, посилаючись на Bloomberg .

Для створення суперкомп'ютера, стабільно підтримує проекти OpenAI, Microsoft з'єднала тисячі графічних процесорів Nvidia (GPU), що дозволило OpenAI отримати доступ до найпотужніших моделей та можливостей AI. Згідно з офіційною інформацією, що надійшла від представника Microsoft в особі Скотта Гатрі, найменування вклало кілька сотень мільйонів доларів в проект. Втім, на тлі багатомільярдних інвестицій в OpenAI, всю цю діяльність можна розглядати, як серйозну готовність активно розвивати ШІ, не шкодуючи коштів.

Розробники розповіли про необхідність створити кластери спеціального призначення, «орієнтовані на забезпечення великих робочих навантажень навчання». Цілком очевидно, що OpenAI був одним з перших доказів успішності проведених операцій.

На даний момент Microsoft працює над розширенням можливостей штучного інтелекту Azure, щоб зробити його потужнішим з запуском додаткових віртуальних машин, що використовують Nvidia H100 і A100 Tensor Core, а також мережу Quantum-2 InfiniBand. Останнє найменування, нарешті, постало перед громадськістю після неодноразових натяків на його існування. Microsoft висловлює впевненість у тому, що розгортається діяльність дозволить OpenAI та іншим компаніям, що співпрацюють з Azure, навчати більші та складніші моделі ШІ.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів  про те, що General Motors розглядає випадки використання ChatGPT в автомобілях як цифрового помічника.