Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Обзор книги «Не откладывай на завтра. Краткий гид по борьбе с прокрастинацией», Тимоти Пичил

Книга " не відкладай на завтра. Короткий гід по боротьбі з прокрастинацією", Тімоті Пічіл

Читайте про що книга «не відкладай на завтра. Короткий гід по боротьбі з прокрастинацією " Тімоті Пічіла. Короткий зміст, подробиці та корисна інформація про книгу

Кожен день прокидаючись ми будуємо плани на день. У цей розклад зазвичай входить дуже багато справ. однак таке планування найчастіше супроводжується вечірнім розчаруванням і зі списку ми виконуємо мінімум. Чому так відбувається і як з цим боротися? Відповісти на ці питання допоможе книга «не відкладай на завтра. Короткий гід по боротьбі з прокрастинацією"» Твір дуже корисно, незважаючи на відсутність води і якихось надприродних технік, здатних зробити вас в сто разів продуктивніше відразу після прочитання. Всіх зацікавлених вже чекає новий огляд від https://worldbank.org.ua .

Загальна характеристика книги

Прокрастинація - проблема, з якою щодня стикається 20% населення. Багато хто просто закривають на це очі, помилково вважаючи, що так на них позначається втома. Однак серйозність її дуже велика, оскільки проблема поширюється на всі сфери життя і негативно впливає на Здоров'я .  По-перше, людина відчуває постійний стрес через невиконання запланованих справ, який зовсім може привести до втрати будь-якого бажання що-небудь робити. По-друге, ми часто відкладаємо на потім заняття, дотримання корисних для організму звичок: заняття спортом, вживання здорової їжі і вибудовування нормального режиму сну. можливо, спочатку людина не помічає негативного впливу, але з часом ці проблеми накопичуються і починають виходити назовні. 

Тімоті Пічіл вважає, що зволікання-це як шкідлива звичка (тип куріння або вживання алкоголю), яку людина сама обирає. Однак позбутися від неї набагато легше, ніж від інших. Для відмови від подібної поведінки потрібен час, але за допомогою методу автора позитивний результат з'явиться швидше.

Кому підійде ця книга?

Ми впевнені, що ви коли-небудь стикалися з відсутністю бажання щось робити. По суті, це нормально, і в певні дні людина просто хоче лежати на дивані і дивитися в стелю. Важливо не запускати ситуацію і не перетворювати цей рідкісний стан на постійний. Вам точно варто прочитати цей твір, якщо ви:

 • Часто відкладаєте задумане на інший день;
 • Плануєте, але після не виконуєте ці справи;
 • Відчуваєте, що загубилися в житті і не можете взяти себе в руки;
 • Вважаєте, що кожен день проживаєте даремно;
 • Мрієте стати продуктивніше і перетворити своє життя в мрію;
 • Бажаєте виробити в собі силу волі.

Не дивно, що цей стан часто супроводжується апатією, смутком, занепадом сил: вченими доведено, що досягнення цілей робить людину щасливішою. виходить, що прокрастинуючи, ми самі собі приносимо шкоду. Безумовно, без затримок в житті не обійтися, проте прокрастинація — їх негативна форма. Це не просто виконання якоїсь справи із запізненням, а навмисне ухилення від завершення поставлених завдань. При цьому людина віддає собі звіт в тому, що він міг би виконати все відповідно до плану. Єдиною проблемою в даному випадку є банальне небажання діяти.

Коротко про Тімоті Пічіле

Тімоті Пічіл — професор психології канадського університету Карлтон. Проблема прокрастинації стала основою багаторічних досліджень чоловіка. Тімоті і його учні разом розбираються в причинах виникнення застійного стану і з'ясовують, як з ним боротися.

З 1995-го року Пічіл пише статті, доповіді та збірники на тему прокрастинації. На даний момент чоловік веде власний блог про психологію в американському журналі «Psychology Today» і є автором популярних подкастів на iProcrastinate.

У його книзі «не відкладай на завтра. Короткий гід по боротьбі з прокрастинацією» зібрані результати кращих досліджень в області психології, завдяки яким були виявлені дієві стратегії боротьби з «недугою» і позбавленням від тягнуть на дно звичок.

Особливості книги

 1. Всі глави структуровані, що дозволяє простіше сприймати матеріал.
 2. На початку глав розміщені реальні історії з життя людей, які страждають від прокрастинації або побороли її. Ними ділилися учасники досліджень, слухачі подкасту та читачі блогу автора. Кожна розповідь допомагає пов'язати написане зі справжнім життям.  
 3. Кожна глава прикрашена принаймні одним коміксом. Вони розміщені на сторінках не просто для краси: ви не тільки посмієтеся над їх змістом, а й остаточно усвідомлюєте, що прокрастинація — реальна проблема, від якої потрібно негайно позбавлятися.

Важко не погодитися, що зараз дуже мало людей, які читають. особливий підхід Тімоті Пічіла до написання книги робить її читання цікавим і корисним, а наявність коміксів розбавляє серйозність твору. Автор пише легко і плавно про складне, допомагаючи не знають людям вникати в важливу для них тему. Так як автор вже більше двадцяти років розбирається в прокрастинації, він розуміє, наскільки важким для людини може бути виконання найпростіших дій. Оскільки цей твір швидше за все зацікавило саме прокрастинирующих людей, Тімоті Пічила постарався стисло викласти всю інформацію. Незважаючи на невеликий обсяг книги (160 сторінок), тема розкрита максимально повно.

Короткий зміст книги

Як було сказано раніше, ніякої особливої стратегії для боротьби з прокрастинацією в книзі немає. Суть описаного автором методу дуже проста: як тільки у вас з'явилося хоч найменше бажання відступити від справ і перекинути їх на завтрашній день, беріть себе в руки і сідайте за їх виконання прямо зараз. Відразу після того, як ви прийметеся за роботу, ви відчуєте, що вам стало легше. Не можна сказати, що виникла лінь і небажання закінчувати заплановане різко кудись випаруються, проте сам процес буде відчуватися по-іншому.  

Дослідження підтвердили, що прийняття будь-яких серйозних рішень (на роботі, навчанні і просто в житті) поступово призводить до зниження сили волі, а однією з головних причин прокрастинації, на думку автора, як раз-таки і є слабка воля людини. За прикладом далеко ходити не потрібно: просто згадайте себе після важкого робочого дня. Бажання відвідати спортзал, з яким ви відкрили очі ще вранці, різко кудись пропадає, вірно? Ви приходите додому, сідаєте на диван і більше не хочете рухатися. Саме такі маленькі кроки поступово приведуть до прокрастинації, і ви почнете відкладати більш вагомі і значущі речі. Але не варто лякатися: автор знову виручає читачів простим вправою, яке натренує силу волі.

Для цього варто знайти для себе якусь нескладну задачку (є або друкувати на клавіатурі тільки лівою рукою, наприклад). Не потрібно придумувати щось дуже важке: важливо лише, щоб вибране дію вимагало від вас уважності, послідовності виконання і зосередженості. Повторюючи завдання щодня, ваша сила волі зміцниться, і ви помітите, що це поширилося на всі сфери життя.

Книга " не відкладай на завтра. Короткий гід по боротьбі з прокрастинацією " за 5 хвилин: основні ідеї

 1. Зволікання не таке нешкідливе, як здається. Насправді, думка про те, що це-звичайне явище, помилково, оскільки прокрастинація становить реальну небезпеку. Відчуваючи стрес через що тягнеться ряду невиконаних справ, ви втрачаєте найцінніший в житті ресурс — час. Найприкріше, що ви втрачаєте його, уникаючи речей, які в будь-якому випадку доведеться колись робити. Чи не легше завершити все відразу?
 2. Не потрібно відкладати справи на завтра, тому що воно ніколи не настане. Зрозумійте, що відповідний момент-ілюзія, якою ви себе живите, щоб продовжити процес бездіяльності. Якщо у вас сьогодні немає бажання займатися чим-небудь, то повірте, завтра його все так само не буде. Поступово це перетворитися в замкнуте коло, з якого буде все важче вибратися.
 3. Стрес не покращує працездатність. Багато людей переконані, що в стресових ситуаціях вони працюють продуктивніше, і тому відкладають виконання справ до останнього. Це черговий самообман. Приступаючи до роботи в останній момент, ви, швидше за все, допустите в процесі багато помилок і вам доведеться все переробляти.
 4. Перестаньте спокушатися почувати себе краще. Потрібно робити те, що є в списку Ваших справ. Природно, ніхто не бажає виконувати завдання, які йому не подобаються. Однак для досягнення глобальних цілей, що приносять задоволення і позитивні емоції, іноді потрібно потерпіти.
 5. Збираючись щось робити, ми спираємося на нинішній емоційний стан і думаємо, що в процесі роботи будемо відчувати себе так само. Однак почавши трудиться над чимось, ми занурюємося в процес і не помічаємо, як швидко летить час.
 6. Навчіться говорити собі: «Завтра я не почну виконувати цю справу з великим бажанням». Повторимося, що від перенесення завдань на інший день, нічого не зміниться, а ви просто переконуєте себе в зворотному.
 7. Думки про майбутні винагороди не здаються такими привабливими. Ви накручуєте себе, уявляючи, через що вам доведеться пройти, щоб домогтися цих «подарунків». У такий момент те, що ви вже маєте, подобається вам більше, тому ви зупиняєтеся на досягнутому.
 8. Ваша самооцінка не залежить від якості завдань. Багато людей чомусь переконані в тому, що неідеально виконана робота може виставити їх в поганому світлі в очах оточуючих або вдарити по самооцінці. Саме тому ми вибираємо ухилитися від виконання справ і прокрастинуємо.
 9. Просто почніть. Приступивши до роботи, поставлена перед нами завдання здається менш відразливою, складною, нецікавою. До того ж, виконавши хоча б невелику частину справи, ми відчуваємо себе краще. Приступивши до справи, ми припиняємо прокрастинацію. Це не остаточне рішення проблеми, проте воно є першим кроком на шляху до позбавлення від психологічної недуги.
 10. Навчіться прощати себе. Будь-який шлях до успіху передбачає падіння, які дарують нам безцінний досвід. Не бійтеся оступатися і будьте менш суворі з самим собі.

Популярні книги Тімоті Пічіле

На жаль, книга «не відкладай на завтра. Короткий гід по боротьбі з прокрастинацією» є єдиним твором автора. Якщо після прочитання ви високо оціните книгу, радимо вам також ознайомитися з подкастами Тімоті Пічіле. Читачі, які добре володіють англійською мовою, можуть прочитати цей же твір в оригіналі. Справжня назва - " Solving the Procrastination Puzzle: a Concise Guide to Strategies For Change». Крім цього, психолог веде власний блог на «Psychology Today». Там часто розміщують статті автора на тему прокрастинації і способах боротьби з нею.

Книги, схожі на «не відкладай на завтра. Короткий гід по боротьбі з прокрастинацією»

 1. «Легкий спосіб перестати зволікати», Ніл Фіоре. Відчуваєте себе нікчемним і марним людиною через безліч невиконаних завдань? Пора припиняти знущатися над організмом. Автор книги впевнений, що небажання що-небудь робити, не є ознакою ліні, а скоріше викликано відсутністю мотивації. Ви не ледар, вам просто потрібно знайти натхнення. У творі американського психолога ви знайдете ефективну методику, завдяки якій ваше життя зміниться.  
 2. «не відкладайте мрію на завтра. Пробуджуючий курс", Андрій Ушаков. Неважливо, як важка ваше життя зараз, тому як почавши, ви зможете кардинально змінити себе, домогтися важливих цілей і стати щасливішими. За допомогою завдань, запропонованих автором, ви навчитеся пробуджувати і з користю застосовувати свій потенціал.  
 3. " щастя. Короткий курс", Ендрю Метьюз. Книга відмінно підійде для тих, хто бажає змінити своє життя в кращу сторону. Автор зібрав кращі і дієві поради, завдяки яким ви прийдете до гармонії з самим собою і навколишнім світом.

Висновок

Якщо ви шукаєте потрібний момент, щоб почати змінювати свою реальність, то зараз найкращий час. З прокрастинацією стикаються всі люди, проте прийняти рішення вибратися з сумного стану може не кожен. Ми віримо, що книга Тімоті Пічіла та огляд https://worldbank.org.ua дозволили вам поглянути на проблему під іншим кутом і усвідомити, що все у ваших руках. Почніть вносити зміни у своє життя зараз. Ми впевнені, що у вас все вийде!