Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Pfizer прекращает эксперименты с Lotiglipron

Pfizer припиняє експерименти з Lotiglipron через ризик для печінки, зосереджуючись на Danuglipron

Pfizer ділиться новинами про припинення робіт над препаратом від ожиріння Lotiglipron, тому що випробування виявили небезпеку для печінки: компанія щільно займеться аналогом-Danuglipron

Ожиріння і діабет другого типу-це серйозні захворювання, які вимагають ефективних і безпечних ліків, розробками якої займається Pfizer . До недавнього часу компанія працювала над дослідженнями двох препаратів, проте один з них продемонстрував небезпечний вплив на печінку, а саме Lotiglipron. Тому фірма зосередить зусилля на Danuglipron. Новину повідомив CNBC 26 червня 2023 року, посилаючись на Pfizer.

Одним з перспективних напрямків в лікуванні ожиріння і діабету є стимуляція рецептора глюкагоноподобного пептиду-1 (GLP-1): він регулює апетит і рівень цукру в крові. Pfizer розробляла два препарати, які діють на цей рецептор, вони імітують гормон, що виробляється в кишечнику і пригнічує відчуття голоду. Цей пептид знижує рівень цукру в крові.

В ході клінічних випробувань з'ясувалося, що Lotiglipron ризикує підвищити показники ферментів печінки, що вказує на можливе пошкодження клітин органу. Тому компанія вирішила зупинити розробку цього препарату. З іншого боку фірма не має наміру відмовлятися від своїх амбіцій в області лікування ожиріння і діабету, тому Pfizer продовжить розвивати інший препарат Danuglipron.

Клінічне випробування третьої фази по Danuglipron почнеться до кінця 2023 року. Притому компанія вже розробляє іншу версію препарату, яку можна буде приймати разово на добу, а не по два, як в даний час: це обіцяє підвищити зручність і дотримання лікування.

Пероральні препарати, включаючи Danuglipron від Pfizer, мають перевагу перед частими ін'єкціями. Інші компанії, наприклад, Novo Nordisk і Eli Lilly, теж розробляють Експериментальні оральні препарати від ожиріння. Цікаво, що ринок відповідних ліків є одним з найбільш перспективних і динамічних у фармацевтичній галузі. За оцінками аналітиків, він може досягти 41,71 млрд.доларів до 2027 року.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що Pfizer, Moderna і Novavax готують до осіннього випуску нові вакцини від Covid-19 . А також наша редакція повідомила , що Pfizer відкликає препарат від мігрені Nurtec, тому що на нього не вистачає упаковки, яку не можуть розкрити діти .