Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Виды современной рыбалки

види сучасної риболовлі: методи, способи, особливості та різновиди ефективної ловлі риби

Дізнайтеся про всі можливі види сучасної риболовлі! Ефективні способи рибного лову, особливості зимової, літньої риболовлі. Заборонені в 2023 році різновиди рибного лову

Якщо ви тільки почали цікавитися величезним світом аматорської та професійної риболовлі, то напевно види рибної ловлі викликають утруднення. Їх дійсно багато: рибалка ділиться не тільки на зимову і літню, але може бути підводної, професійної та морської. Також вона традиційно різниться по рибі, на яку ви полюєте — хижу або мирну. У більш широкому сенсі можна виділити промислову і спортивну, любительську риболовлю. Також редакція worldbank.org.ua вважає належним попередити своїх читачів про заборонені методи лову риби.

Рыбалка: что это такое?

Риболовля: що це таке?

Риболовля - Любительське і професійне заняття рибним ловом. Може бути захопленням, видом спорту, туризму або відпочинку. Також Вікіпедія визначає її як»заняття вивуджуванням риби з водойми з метою прогодування або для розваги".

Енциклопедія попереджає, що Риболовля, Риболовля та рибальство-це не синоніми, а самостійні поняття:

 • Риболовля - спосіб видобутку риби з різних водойм;
 • Рибальство  - діяльність з видобутку (вилову) водних біоресурсів і в передбачених законом випадках з приймання, обробки, перевантаження, транспортування, зберігання і вивантаження уловів водних біоресурсів, виробництва рибної та іншої продукції з водних біоресурсів.

Таким чином, рибальство - ловити рибу в промислових масштабах, а Риболовля-захоплення, спосіб проведення часу або Спорт .

Все виды рыбалки: классификация ловли рыбы

Всі види риболовлі: Класифікація лову риби

Щоб розібратися в особливостях, спершу потрібно ознайомитися з класифікацією риболовлі за видами лову:

 • По сезону або пори року : зимова, літня.
 • За місцем лову риби: прісноводна (річкова і озерна) і морська.
 • По локації рибалки (рибалки) : з берега, з човна, з поверхні льоду, із заходом у водойму, підводне полювання.
 • По використовуваному спорядженню : поплавочная, спиннинговая, Донна (Фідерна), стрільба по рибі з лука, використання остроги.
 • По об'єкту лову: мирні (травоїдні), напівхищні та хижі риби. Серед найбільш особливо цінних порід для рибалок-харіус, карась, форель, Льонок, омуль, щука, язь, сазан, таймень Сибірський, піскар, сом, лящ, червоні лососеві та ін.

Цікаво, що риболовлю зазвичай поділяють за вибором способу використання об'єкта лову. Це може бути вилов риби з водойми (наприклад, для подальшого продажу, вживання в їжу) або чисто спортивний інтерес, коли рибалка відпускає здобич назад. Іншими словами, це принцип "зловив-відпустив", який за своєю суттю не є етичним, хоч і не вважається порушенням правил. В процесі лову тварина може отримати несумісні з життям пошкодження або травми, які не дозволять йому добувати їжу, полювати, захищати себе. В результаті відпущена людиною назад у водойму риба приречена на повільну смерть.

Промысловая, спортивная и любительская рыбалка

Промислова, спортивна та Аматорська Риболовля

Найбільш Глобальна Класифікація риболовлі-поділ на три основні типи:

 • Промислова. це заняття не для спортивного інтересу, а для того, щоб запастися їжею. Однак азарт під час цього процесу все ж таки присутній. Мета промисловика-знайти річку, озеро, де можна за мінімальний термін виловити якомога більше риби. Для цього звертаються до гарпунних рушниць, мереж, вершів, маячень, мереж, самолов.
 • Аматорська. так звана «золота середина» між промисловою і спортивною. Цілі найрізноманітніші-улов, змагання, отримання задоволення від процесу.
 • Спортивна. головне завдання — зловити трофей, витративши на це мінімальний обсяг часу. Для цього вибирають найбільш ефективну насадку, приманку, підгодовування. Рибалки-спортсмени-головні клієнти рибальських брендів, виробників снастей і супутнього спорядження. 

Виды и способы ловли хищной рыбы

Види і способи лову хижої риби

У сучасному світі є цілий список методів лову хижої різновиди риб:

 1. Балансир. зимова ловля хижаків на горизонтальну блешню.
 2. Джиг.  Так звана ступінчаста проводка приманки спортивної снастю — спінінгом. Застосовується для риболовлі на брівках або глибинах. В окремих класифікаціях джиг не виділяють в самостійний спосіб, а просто виставляють підвидом спінінга. У нього є власний різновид — мікроджиг. Це ступінчаста проводка маленької приманки (1-5 г) по невеликих глибинах.
 3. Жерлиця. може бути як літнім, так і зимовим способом полювання. Рибалка застосовує живцовую самоловную пасивну насторожену стаціонарну снасть. 
 4. Кораблик (водяний змій).  Рибалка споруджує плавучий «кораблик», щоб ловити поверхневу рибу на мальків або комах.
 5. Ловля в схил. або літня риболовля з човна, коли рибу ловлять на снасть блешню, або зимова риболовля з льоду, коли рибалка застосовує вертикальне блеснение.
 6. Нахлист. Мушка (приманка) імітує потрапило у воду Комаха завдяки управлінню спеціальним шнуром і вудилищем.
 7. Нудлінг.  Екзотична ловля сомів одними лише голими руками. Вельми популярний безкоштовний вид риболовлі в південних штатах і регіонах США .
 8. Рибальський гурток . Плавуча рибальська снасть, яка стандартно застосовується саме для лову хижих різновидів риби.
 9. Рибальська гумка . Народне значення донних вудок, що мають гумовий амортизатор.
 10. Сбіруліно. рибна ловля на легку, практично невагому приманку, коли використовується стандартне спиннинговое вудилище зі спеціальним утяжеленным поплавком або грузилом.
 11. Спінінг.  видобуток ловиться або на снасточку (рухому природну приманку), або на воблер, блешню, морський джиг (штучну приманку). Роль рибальських снастей виконує велике довге спиннинговое вудилище. Його відрізняє велика кількість пропускних кілець-вони необхідні для далекого закидання приманки. Щоб притягнути улов до себе, на спорядженні є спеціальна Спінінгова котушка — безінерційна або мультиплікаторна.
 12. Твічінг . За правилами, ловля риби на спінінг, коли приманку ведуть ривками. В якості останньої використовуються воблери мінноу. Окремо розрізняють джеркінг-в даному випадку використовується приманка важче.
 13. Тролінг . В даному випадку приманку проводять за рухомої рибальського моторним човном. Снастю знову виступає довгий спінінг-вудилище. В даному випадку доречніше використовувати мультиплікаторну котушку. У цього способу є підвид — «доріжка». Так називається вид троллінгу, коли човен приводить в рух не мотор, а весла.

Раніше виділяли і таку снасть, як острог, але сьогодні її застосування заборонено законодавством для рибних господарств.

Виды и способы ловли мирной рыбы

Види і способи лову мирної риби

Що стосується методів лову мирних різновидів риби, їх буде куди менше:

 1. Донка . Вудіння придонної риби за допомогою зазначеної спеціалізованої снасті.
 2. Метод на коропа. дозволена також англійська техніка полювання на коропів з використанням методних годівниць.
 3. Поплавочная вудка . Найпростіше пристосування і відома багатьом снасть, яка складається з вудилища, волосіні, гачка і поплавка.
 4. Фідер . Ловля за допомогою донної рибальської снасті англійського типу. Рибалка застосовує спеціальні вудилища з квивертипами, які служать сигналізаторами клювання. Як уточнює Вікіпедія, feeder-снасть з годівницею (англ. "to feed» - "годувати"), розрахована на ловлю з дна території з постійним підгодовуванням місця лову.

Відзначимо, що і мирну, і хижу рибу можна ловити таким універсальним зимовим способом, як підводне глушіння. Рибалка б'є по тонкому льоду дерев'яним калаталом. Риба оглушена-її перевертають догори животом і виймають через ополонку, яка висвердлюється не заздалегідь, а по ходу справи. Це спортивний тип риболовлі, який приносить більше вражень, ніж реального улову.

Особенности зимней и летней рыбалки

Особливості зимової та літньої риболовлі

Для літньої риболовлі існують наступні способи лову:

 • Поплавкові оснащення;
 • Донні снасті;
 • За допомогою літніх жерлиць;
 • Спінінг;
 • Нахлистові снасті;
 • Риболовля з човна.

Що стосується зимової риболовлі, можна виділити два основні методи:

 • Ловля на жерлиці;
 • Кивкова вудка.

Запрещенные способы рыбалки в 2023 году

Заборонені способи риболовлі в 2023 році

Крім уже згаданих нами острогів (тризубів), в число заборонених способів риболовлі під обмеження потрапили браконьєрські методи:

 • Використання динаміту - практика застосування вибухових речовин для оглушення або вбивства косяків риб. Це використовується для зручності подальшого збору улову.
 • Електровудка  - прилад для лову риби за допомогою подачі в воду електричного розряду. В результаті появи спрямованого електричного струму риба, що потрапила в зону дії приладу, починає рухатися в бік ловця (Вікіпедія).

Якщо ви хочете дізнатися більше про риболовлю з вуст письменників, редакція worldbank.org.ua може порекомендувати Вам книги» Записки про уженьи риби «с.Аксакова,» Старий і море «Е. Хемінгуея,» Рибалка круглий рік " с. Сидорова. Рибалкам також буде цікаво пограти на смартфонах і ПК в симулятор риболовлі Fishing: World of Fishers. Зверніть увагу на журнали «Карпуша», «рибалки», «спортивне рибальство», «Рибальте з нами», «рибалка на Русі», «Рибальський світ», CARP Elite. 

А ті, хто віддає перевагу відеоформату, оцінять спеціалізовані ТВ-канали, присвячені улюбленій справі « "полювання та риболовля" « " мисливець і рибалка» ( Росія ), Pursuit Channel, Outdoor Channel, Sportsman Channel (Сполучені Штати), Caccia e Pesca, Passione Pesca ( Італія ), Chasse et Peche ( Франція ). На закінчення порекомендуємо веселі фільми - «Особливості національної риболовлі» (1997), «Особливості національного полювання в зимовий період» (2000), «Особливості національної підлідної ловлі, або відрив по повній» (2007), «таємниці мудрого рибалки» (1957).

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал» види сучасної риболовлі: методи, способи, особливості та різновиди ефективної лову риби " виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі "Рибалка", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку "Контакти" будь-яким зручним вам способом