Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История успеха компании Pandora

Історія успіху компанії Pandora: з маленького данського магазинчика в світовий бренд

Історія розвитку та успіху компанії Pandora. У чому унікальність браслетів «Пандора»? Бренд сьогодні: інновації, тенденції, філософія, місія, маркетингова стратегія

Можна нескінченно перераховувати бренди, що виготовляють вишукані та оригінальні прикраси. Але є одна ювелірна марка, яка завжди буде унікальною на їх тлі. Pandora - це не просто виробник красивих і стильних браслетів. Це компанія, яка дає дівчатам і жінкам можливість написати свою історію, проявити себе і відобразити в улюбленій прикрасі власні спогади. Редакція WorldBank хоче докладніше розповісти про Ювелірний дім «Пандора» та історію, яка зробила його великим. 

Pandora — что это такое? Краткая справка

Pandora-що це таке? Коротка довідка

Pandora — Ювелірний Дім і популярний бренд прикрас з обробкою ручної роботи. Компанія почалася з невеликого сімейного магазинчика з прикрасами з Таїланду. Сьогодні це глобальна корпорація, в лінійці якої браслети, сережки, кільця та інші прикраси для жінок. Однак фірмовою фішкою компанії залишаються ті самі браслети з шармами, які досі приносять 80% продажів.

 • Дата заснування: 1982
 • Місце заснування: Копенгаген, Данія
 • Засновники: подружжя Пер та Вінні Еніволдсен
 • Головні конкуренти: Tiffany & amp; Co, Signet Jewelers і Swarovski
 • Доходи: 22,8 млрд Датських крон
 • Загальний капітал: 6,5 млн Датських крон
 • Річний оборот: 250 млн євро
 • Чистий прибуток: 5,7 млрд Датських крон
 • Географія присутності: 100 країн світу, 12 000 торгових точок, 2 000 фірмових магазинів
 • Основний ринок: США (№1 в онлайні, №3 в офлайні після Signet Jewelers і Tiffany & amp; Co)
 • Кількість працівників: 26 000 (11 000 — фабричні працівники в Таїланді)
 • Офіційний сайт: https://pandoragroup.com/

Цікавий факт! Колекція шармів «Пандора» складається з 800 видів. Найпопулярнішим з них є ангел (щорічно продається 2,5 млн штук).

<a href='/tag/history' target='_blank' title='Новости и статьи про История'>История</a> бренда Pandora: хронологическая лента

Історія бренду Pandora: хронологічна стрічка

 • 1982.  датський ювелір Пер Еніволдсен і його дружина Вінні відкривають в Копенгагені невеликий сімейний магазинчик з прикрасами ручної роботи з Таїланду. Бізнесмени зробили ставку на доступні ціни і оригінальний дизайн, але рівень продажів все одно був далекий від ідеалу.
 • 1987. Еніволдсени прийняли рішення змінити вектор свого бізнесу на власне Виробництво прикраси в Таїланді. Для цього на роботу запросили дизайнера Лоуна Франсена, якому належало створити першу колекцію «Пандори». Покупцям припав до душі унікальний стиль авторських срібних, золотих і дерев'яних ювелірних виробів.
 • 1999.  рік, коли дизайнери розробили концепт браслетів Pandora. У чому суть? Кожна покупниця могла вибрати не тільки браслетик, але і намистини, Шарми для додання прикрасі оригінального образу.
 • 2000. перша колекція браслетів зі змінними підвісками PANDORA Charm надійшла в продаж. Успіх новинки був настільки великий, що вона була повністю розпродана за пару місяців. Слава "Пандори" кинулася за межі Данії в США, Німеччину, Канаду, Австралію. Засновникам нічого не залишалося, як переорієнтувати свою маленьку фірму у велику дистриб'юторську мережу.
 • 2005-2010. Pandora відкриває в Таїланді перше власне виробництво. За п'ятиріччя число фабрик збільшується до чотирьох.
 • 2010. Пандора стає публічною компанією, розміщуючи свої акції на Копенгагенській фондовій біржі.
 • 2010. розширення колекції кільцями, кулонами, сережками, намистом, ланцюжками.
 • 2010 . Випуск серії годинників-конструкторів з можливістю поміняти ремінець, браслет, зняти кільце навколо циферблата.
 • 2011 . Кожну секунду в світі продавалося по одній прикрасі «Пандора». 
 • 2012 . Кількість торгових точок "Пандори" налічує 12 000 по всьому світу.
 • 2012 . Загальний річний прибуток бренду зріс до 900 млн євро.
 • 2014. продажі в Європі та США становили 90% від усіх доходів.
 • 2015. компанія оголосила про плани завоювати Китай

Главные преимущества ювелирного дома Pandora: топ-5

Головні переваги ювелірного дому Pandora: топ-5

І ювеліри, і рядові покупниці відзначають наступні особливості бренду:

 1. Висока якість браслетів і шармів . Якісні матеріали, натуральні камені, ручна робота. Вироби обов'язково обробляють для попередження зносу і потертостей.
 2. Можливість зібрати, як конструктор, оригінальна прикраса. щоб підкреслити індивідуальність, можна купувати і комбінувати Шарми в своєму порядку.
 3. Економія часу на покупку. на сайті «Пандори» можна не просто зібрати свій браслет, але і «приміряти» його.
 4. Доступність . Браслети Pandora продаються не тільки в оригінальних магазинах, але в популярних ювелірних мережах практично в кожному місті.
 5. Постійний розвиток, оновлення та вдосконалення.  Бренд не змушує купувати все нові і нові браслети під свіжі образи. Досить додати кілька інших шармів - і у Вас вже новий браслет! 

«з точки зору розповсюдження ми робимо акцент на якості, а не на кількості. Деякі роздрібні торговці не були готові дати нам більше місця або не дотримувались стандартів бренду, в результаті чого ми прийняли рішення закрити деякі магазини. Наші клієнти все частіше говорять про те, що вони вважають за краще робити покупки у фірмовій обстановці. І таке фірмове середовище, яке ми пропонуємо, - це магазин Pandora»  (Скотт Бургер, президента Pandora в США).

В чем уникальность браслетов Pandora: «ювелирный конструктор» и повторные покупки

У чому унікальність браслетів Pandora « "Ювелірний конструктор" і повторні покупки

Браслети "Пандора" - дійсно унікальні прикраси. Вони являють собою своєрідний конструктор: купуючи ті чи інші Шарми, ви можете зібрати унікальний браслет, якого немає ні в кого! Відзначимо, що дизайн намистин ретельно продумується ювелірними художниками, а кожен шарм незмінно створюють вручну.

Вибір деталей для браслета сьогодні дуже багатий:

 • Матеріали: Золото , Срібло , Муранське скло, натуральні камені, дерево;
 • Дизайн: написи, зображення, символи;
 • Форми та теми: ялинки, пудинги, парфуми, гондоли, ляльки, їжаки та багато іншого!

Купуючи один браслет Pandora, ви купуєте відразу кілька прикрас на всі випадки життя. Шарми можна змінювати і комбінувати під різні образи і настрої. Формат "конструктора" - це ще й хитрий маркетинговий хід. Випускаючи нові колекції і презентуючи оригінальні новинки, компанія залучає клієнток купувати все більше і більше шармів для своєї «Пандори».

Pandora сегодня: модные тенденции и инновации

Pandora сьогодні: модні тенденції та інновації

«Пандора» не зупиняється на винаході оригінального браслета-конструктора. Компанія постійно розвивається, що дозволило їй сильно обігнати головних конкурентів — виробників шармів італійського Nomination і данського Trollbeads. 

Для цього Pandora:

 • Щороку представляє щонайменше сім нових унікальних колекцій.
 • Тримає цілий штат фахівців-аналітиків, які вивчають потреби і переваги жінок з усього світу, щоб використовувати цю інформацію для розробки нових прикрас.
 • Привносить в бізнес -процеси інтерактивність: так, за допомогою голографічного пристрою ви можете «приміряти» 3D-модель вподобаного прикраси.

«ми виявили, що споживачі люблять торкатися і відчувати продукт. Вони хочуть випробувати його на собі. Бувають випадки, коли покупці абсолютно не налаштовані працювати зі стилістом в магазині і використовувати його в якості орієнтира, щоб знайти кращий продукт. І ми відчуваємо, що знайдеться безліч людей, які захочуть вивчити Pandora своїми силами"  (Лорі Макдональд, генеральний менеджер бренду в США).

Ценности, философия, миссия и айдентика Pandora

Цінності, філософія, місія і айдентика Pandora

Варто детально зупинитися на даному аспекті, так як сама компанія приділяє йому велику увагу.

Місія, завдання та цінності

Серед головних цінностей і орієнтирів ювелірного бренду:

 1. Допомогти дівчатам і жінкам проявити себе в різних образах.
 2. Гарантувати покупцеві вишукану естетику, високу якість, нестандартний дизайн.
 3. Створити цілий спектр різноманітних колекцій, щоб кожна жінка, незалежно від віку, потреб і стилю, змогла обов'язково знайти щось своє.
 4. Надихнути жінок на нові перемоги і дати зрозуміти їм, наскільки вони прекрасні.
 5. Глобальне завдання: стати найулюбленішим ювелірним брендом на планеті.

Філософія, фірмові кольори і Неймінг

Πανδώρα (давньогрецький) — «вседающая», «обдарована». В античній міфології Пандора була першою жінкою на Землі, створеної трудівником Гефестом за велінням громовержця Зевса. Її ім'я складено з подарунків, якими наділили дівчину боги Олімпу:

 • Від Афродіти-Краса;
 • Від Гермеса-хитрість і солодкомовність;
 • Від Афіни — наряди.

Ім'я давньогрецької міфічної героїні відображає філософію ювелірної компанії: «зробити всіх жінок світу щасливими, обдарувавши їх кращими прикрасами». Звідси і слоган»незабутні моменти". Кожен шармик на» Пандорі " — це нагадування про найяскравіші та найщасливіші моменти життя. А весь браслет цілком-особиста історія своєї власниці.

Логотип

Перший варіант лого — це назва самого бренду. Слово Pandora було написано чорним шрифтом на білому тлі, притому над буквою О була відображена маленька корона. Символ використовується досі, проте в 2019 ювелірний бренд зважився на великий ребрендинг. Відходячи від головних конкурентів Tiffany & amp; Co і Swarovski, він став рожевим, щоб залучити якомога більше молодої аудиторії, освіжити і зробити більш сучасним стиль. 

Дизайнери змінили написання логотипу: потовщили лінії шрифту, зменшили відстані між буквами, прибрали лінії під зображенням корони. Що ж стосується самої "коронованої" букви О, її зобразили на рожевому тлі, зробивши монограмою бренду «Пандора».

Фірмові кольори

Спочатку «Пандора» використовувала Білий, щоб підкреслити скандинавський стиль свого бренду. Символ легкості і чистоти, він створював відмінну атмосферу для здійснення покупок. Пізніше до нього додали прогресивний рожевий — для залучення молодої аудиторії. Нарешті, третім фірмовим кольором виявився універсальний чорний.

Відповідальність та турбота про навколишнє середовище

Окрім сказаного, "Пандора" піклується про навколишнє середовище та захист прав людини:

 1. Плани з переведення фабрик на поновлювані джерела енергії, зниження викидів СО2 в атмосферу.
 2. Повторне використання води, скла, гіпсу, гуми, воску. 
 3. Співпраця з UNICEF для допомоги дітям усього світу.
 4. Випуск обмежених колекцій, частина доходів від продажів яких перераховується в благодійні фонди.

Секреты успеха Pandora: маркетинговая стратегия компании

Секрети успіху Pandora: маркетингова стратегія компанії

На закінчення розберемо складові всесвітнього успіху ювелірного бренду " Пандора»:

 1. Сама ідея браслета-конструктора, який можна використовувати з будь-яким чином. Можливість колекціонувати Шарми стала додатковим фактором-кожній модниці хотілося створити свою власну колекцію.
 2. Бренд зробив ставку на те, що браслети «Пандора» — це збірка най-най спогадів. Жінки купують (або отримують в подарунок) новий шарм в пам'ять про будь-якому яскравому подію. І не просто надягають прикрасу на руку, а вирішують, в які спогади і враження одягнутися сьогодні.
 3. Демократична політика компанії: ексклюзивні унікальні прикраси, доступні широким верствам населення. Нехай браслети і Шарми «Пандора» дорожче, ніж у конкурентів, але компанія точно не розоряє своїх послідовниць.
 4. Макет ювелірних виробів у магазинах Pandora такий, що вас не залишає враження, що ви купуєте шарм з рідкісної обмеженої серії. Це і підвищує цінність товару, і мотивує скоріше зробити приємну покупку.
 5. Впевнена концепція бренду: індивідуальність, неповторність дизайну, який можуть змінити самі клієнти, а також гідну якість виробів і використовуваних дорогоцінних каменів.

«щоб отримати комерційний успіх, компанія пройшла шлях довжиною в 30 років. І все ж не дарма — шляхом проб і помилок Pandora зміцнила свої позиції елітного, але недорогого ювелірного магазину на шести континентах земної кулі. І все завдяки геніальній бізнес-моделі повторних покупок» (Юрій Мітін, експерт з інноваційного підприємництва).

«Пандора» — не просто світовий виробник естетичних стильних прикрас. Бренду вдалося створити унікальний браслет, що став мрією мільйонів дівчат і жінок по всьому світу! Купуючи оригінальні намистинки-Шарми, кожна може створити власний неповторний образ. Ставши одного разу володаркою браслета Pandora, модниця стає клієнткою компанії надовго, адже колекціонувати і поєднувати намистинки з різними образами — дуже захоплююче заняття. WorldBank відзначить, що» Пандора " — це прикраси середньої цінової категорії, які не розоряють своїх власниць. 

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " історія успіху компанії Pandora: з маленького данського магазинчика в світовий бренд» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «історія успіху», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.