Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Виталик Бутерин: история успеха

Віталік Бутерін: історія успіху і біографія засновника Ethereum

Віталій Бутерін-хто це? Біографія хлопця, який похитнув Bitcoin. Інтерв'ю та цитати підприємця

У травні 2021 скромний усміхнений хлопець Віталік Бутерін став наймолодшим криптовалютним мільярдером планети. У той самий момент на рахунках 27-річного підприємця і розробника було 333 000 кріптомонет у власній валюті Ефіріум, що дорівнювало 1 029 000 000 американських доларів. Як хлопчик з Росії потрапив до Канади, зацікавився кріптоміром і виріс в засновника проекту Ethereum (ефір), потіснив Всемогутній Bitcoin, якими принципами та ідеями він керувався і куди бажає рухатися далі, дізналася спеціально для вас редакція міжнародного бізнес - журналу https://worldbank.org.ua .

Віталій Бутерін - хто це: коротка довідка

Виталик Бутерин — кто это: краткая справка

Віталік Бутерін (Vitalik Buterin) - програміст, підприємець, інженер, філантроп, засновник проекту Ethereum (Ефіріум).

 • Повне ім'я: Віталій Дмитрович Бутерін
 • Дата народження: 31 січня 1994
 • Місце народження: Коломна, Московська область, Росія
 • Країна діяльності: Канада , Сінгапур
 • Особисті статки: 850 млн — 1,3 млрд доларів (333 520 ЕТН)
 • Власний сайт:  vitalik.ca

Vitalik Buterin — володар премії World Technology Award, гранту на $100 000 Thiel Fellowship і фігурант Почесного списку Time-100 в 2021 році.

" Він одягнений у вільну футболку канаркового кольору із зображенням мультяшного персонажа, чорні тренувальні штани і носить годинник з рожевим пластиковим ремінцем. І посміхається як Чеширський кіт. Я питаю, скільки йому точно років. "23,96", - відповідає він без найменшої запинки»  ( Квітень 2018, Хлоя Корніш для "Ведомостей"»

А ви знали, що  своїми успіхами Віталік багатьом зобов'язаний батькові: сам інформатик за спеціалізацією, Дмитро Бутерін заохочував захоплення сина створенням відеоігор. Саме тато познайомив засновника Ефіріума зі світом криптовалют і технології Блокчейн .

Коротка біографія засновника Ethereum Віталіка Бутеріна

Биография Виталика Бутерина

 • 31 січня 1994 — народився в російському місті Коломна.
 • 1998 — переїзд з батьками до Канади.
 • 2011 — перший інтерес до блокчейну.
 • 2011 — Віталік стає співзасновникам журналу Bitcoin Magazine.
 • 2012 — друковане видання Бутеріна стає найбільшим журналом, присвяченим кріптоміру.
 • 2014 — початок роботи над Ethereum, через що Віталік вирішує кинути навчання в університеті Ватерлоо (Канада).
 • 2016 — приїзд до Росії, зустріч з представниками Центробанку і російськими міністрами.
 • 2017 — переїзд до Сінгапуру.
 • 2017-Молодий підприємець, за даними Вікіпедії, входить в рейтинг "30 до 30 «категорії» Фінанси" ( Forbes ) і топ-10 рейтингу «40 найвпливовіших молодих людей до 40 років» (Fortune), проголошується «візіонером року» (РБК) і «професіоналом року» («Відомості»).
 • 2018 — жертвує 100 доларів (= 85 000 доларів) для некомерційного об'єднання «архів Інтернету».
 • 2018-отримання почесного докторського ступеня в Базельському університеті ( Швейцарія ).
 • 2018 — жертвує $2,4 млн Дослідницькому фонду SENS для проведення досліджень з біотехнологій омолодження і продовження життя людини.
 • 2020 — переказує ще 50 000 доларів SENS Research Foundation. Організацію для відправки пожертвування вибрали в ході відкритого голосування користувачі Twitter.
 • 2021 — «наймолодший криптовалютний мільярдер у світі».
 • 2021 — пожертвував $1 млрд у криптомонетах SHIBA Індійському фонду допомоги Crypto Covid.
 • 2021 — зареєстровано, що «Форбс» оцінює статки Бутеріна в $1,3 млрд.
 • 2022 — направив 1500 ЕТН фонду Unchain Ukraine.
 • 2022 — Віталік потрапляє на головну обкладинку журналу Time, який вперше вийшов у NFT-форматі.

Також відомо, що у вересні 2022 року криптовалютний мільярдер взяв участь у Web3 - хакатоні, що проходив у Києві.

Від Коломни до Канади: молодий вундеркінд

Из Коломны в Канаду: юный вундеркинд

Життєвий шлях Віталіка почався в невеликому підмосковному містечку Коломна. Але майбутній "батько Ефіріума" практично не пам'ятає свого життя в Росії — коли хлопчикові було 4 роки, сім'я Бутеріних переїхала до Канади. Саме на іншій половині Земної кулі мозговитому хлопчику тато подарував справжній комп'ютер. Але, на відміну від інших хлопців, наш герой не коротав дні і ночі за відеоіграми, а старанно займався таблицями Microsoft Excel.

Коли Віталік пішов в школу, відразу стало ясно, що він разюче обганяє ровесників в математиці — з третього класу хлопчик займався виключно за програмою для обдарованих дітей. До 2011 року Дмитро Бутерін керував невеликим програмним стартапом — тоді-то він і вирішив вперше познайомити обдарованого сина-підлітка з захоплюючим кріптоміром.

" я із задоволенням грав у World of Warcraft у 2007-2010 роках, але одного разу Blizzard видалив компонент пошкодження із заклинання мого улюбленого чорнокнижника. Я плакав, поки не заснув, і в той день зрозумів, які жахи можуть принести централізовані системи» (Віталій Бутерін для about.me)

Юнак відразу зауважує, що корпоративний контроль і державне регулювання в основі сфери фінансів — справа дуже і дуже проблемна. А що, якщо запропонувати людям надійну і повністю анонімну мережу, через які можна буде проводити платежі, задіюючи тільки Інтернет , без посередництва банків?

В рядах кріптоентузіастов: Віталій входить в світ цифрової валюти

В рядах криптоэнтузиастов: Виталик входит в мир цифровой валюты

Тепер Бутерін проводить майже весь вільний час на форумах, так чи інакше пов'язаних з блокчейном. Спершу увагу молодої людини займає Криптовалюта , але, у міру занурення в спільноти ентузіастів, Віталік розуміє, що нова технологія відкриває перед людством безмежні можливості.

Від спостереження наш герой переходить до дій — стає володарем перших токенов. Так як не було ні обладнання для видобутку крипти, ні грошей на придбання тих же біткоіни, він шукає роботу, яка б оплачувалася віртуальною валютою. Нарешті, починає писати статті для тематичного блогу-за кожен матеріал йому нараховували по 5 монет.

«Спочатку я скептично ставився і не розумів, як це може мати цінність без фізичної підтримки. Але поступово я все більше і більше цікавився. Я почав писати для блогу під назвою Bitcoin Weekly спочатку за скромну зарплату в $1,5 на годину, а незабаром заснував журнал Bitcoin Magazine» (Віталік Бутерін)

Паралельно з цим Віталік знайомиться з іншими кріптоентузіастамі. Пройде небагато часу і він стане вельми популярним в «тусовці». Бутерін займається і науковою стороною питання-вивчає політичні, технологічні та економічні аспекти криптовалют. Все це настільки поглинає хлопця, що в 2013 році він кидає навчання в університеті Ватерлоо і відправляється подорожувати по планеті — будувати контакти з однодумцями з інших країн.

"Біла книга" та Ethereum: "я зміню криптосвіт»

«Белая книга» и Ethereum: «Я изменю криптомир»

Чим більше Бутерін занурювався в тему, Чим більше бачив магазинів і банкоматів, що працюють з біткоіни, тим більше переконувався: більшість кріптосообществ хочуть популяризувати і вдосконалювати біткоіни тільки для того, щоб він став гідною альтернативою фіатних грошей. Таке вузьке бачення його рішуче не влаштовувало.

" біткоіни-це валюта, в той час як Ethereum ― це більшою мірою система, в якій блокчейн є точкою, А ETH-активом, який отримує цінність від того, що блокчейн успішно виконує свою роботу»  (з інтерв'ю Віталія Бутеріна для подкасту Тіма Ферріса)

Змінити біткоіни навряд чи вдасться, але хіба це не привід створити свою власну цифрову валюту? Отримавши фактичну відмову від ізраїльських розробників блокчейн-проектів CovertCoins і MasterCoin, програміст вирішує в 2013 році діяти повністю самостійно. Свою концепцію Віталік викладає в» Білій книзі", яку розсилає друзям. Вони познайомили з проектом своїх знайомих і ... до Бутеріна звернулося відразу 20 різних зацікавлених осіб, включаючи Міхая Алісі, Джо Любіна, Гевіна Вуда, Ентоні Ді Іоріо, Чарльза Хоскінсона, які стали співавторами компанії з повітряним назвою Ефіріум. Сам Ethereum був офіційно представлений в 2014 році на Bitcoin-конференції в американському Майамі.

Ethereum сьогодні: конкурент биткоина і скромний програміст

Ethereum сегодня: конкурент биткоина и скромный программист

До теперішнього часу Ефіріум-це:

 • Друга за цінністю і значимістю після біткоіни криптовалюта;
 • Найкраща крипта для придбання NFT-невзаємозамінних токенів;
 • Власна блокчейн-платформа-онлайн-реєстр, за допомогою якого відстежується передача цінностей, даних;
 • Децентралізована платіжна мережа, що дозволяє анонімно переводити крипту без участі банків.

Не дивно, що частина аналітиків впевнена, що ЕТН зможе вже в найближчому майбутньому наздогнати і перегнати ВТС. В цей час творець Ефіріума продовжує жити звичайним життям канадського айтішника — живе в скромному особняку, носить «футболку і треники», харчується їжею з доставки.

" коли Віталік розповідає про блокчейн, професори Стенфорда дістають блокноти і починають записувати»(глава Ощадбанку Герман Греф) 

А ви знали, що  у 2021 ринкова капіталізація проекту «Ефіріум» становила понад $350 млрд, що вище, ніж у Bank of America.

"мільярди - не межа" : плани на майбутнє

«Миллиарды — не предел»: планы на будущее

Ефіріум став привабливим для багатьох великих корпорацій світу — IBM , Goldman Sachs, JP Morgan. Швейцарський банк UBS зробив Ethereum базою для розробки smart bonds-розумних облігацій. А Європейський інвестиційний банк оголосив у квітні 2021 року, що задіє «блокчейн Ethereum для випуску дворічних облігацій загальною вартістю €100 млн». Саме на тлі цієї події Ефіріум різко подорожчав з 2 500 до 3 456 доларів, що і зробило його творця мільярдером.

«М-ммм. Ефіріум розрісся. Думаю, сталося так, що Ефіріуму для розвитку потрібна була велика фігура-така, як я»  (Віталік Бутерін для "Ведомостей"»

Що з приводу подальших планів на життя, "батько Ефіріума" їх вже опублікував у своєму»Твіттері":

 1. Розвивати блокчейн і криптографію як нові перспективи економіки.
 2. Працювати над соціальними технологіями та новою системою управління.
 3. Удосконалювати онлайн- Освіта всіх рівнів.
 4. Будувати міста.
 5. Зменшити бідність у глобальних масштабах.
 6. Прагнути в Космос .
 7. Продовжити людське життя.

"Я був лояльним, я був ефективним, я все подолав і заслуговую п'ять особняків і 23" Ламбо [рджіні]» (Віталік Бутерін для "Ведомостей"»

А закінчити матеріал про наймолодшого криптомільярдера світу редакція  https://worldbank.org.ua хотіла б словами самого Віталіка Бутеріна з інтерв'ю для Тіма Ферріса:

«на мій погляд, криптовалюта ― це в той же час якийсь моральний проект. Якщо піклуватися тільки про капіталізацію і створення дорогого токена, який допоможе розбагатіти, проект не буде успішним в довгостроковій перспективі. Було багато проектів, які залучали сотні мільйонів доларів від венчурних фондів. Але насправді за сотні мільйонів доларів не купиш душу. І я думаю, що багато хто спотикався саме на цьому"»

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал " Віталік Бутерін: історія успіху і біографія засновника Ethereum» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі "Криптовалюта", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.