Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Чанпэн Чжао: история успеха и биография

Чанпен Чжао: історія успіху та біографія засновника криптовалютної біржі Binance

Хто такий Чанпен Чжао? Біографія криптокороля. Як колишній працівник "Макдональдса" став засновником Binance?

Чого може досягти бідний емігрант, батько якого став жертвою політичних переслідувань? Хлопчина, якому доводилося готувати бургери в "Макдональдсі" і заправляти ночами машини? Як показує практика, він цілком може виявитися найбагатшою людиною Азії, чий особистий статок доходить до захмарної планки в 100 млрд доларів. І залишитися при цьому тим же простим хлопцем, якому не потрібні ні величезні особняки, ні розкішні автомобілі. Сьогодні редакція міжнародного Бізнес - журналу  https://worldbank.org.ua рада представити вам історію життя і успіху «мільярдера в толстовці» — Чанпена Чжао, лідера кріптобіржі «Бінанс». І 11-ї людини в списку найбагатших людей світу Forbes .

Чанпен Чжао - хто це: коротка довідка

Чанпэн Чжао — кто это: краткая справка

Чанпен Чжао (赵长鹏) - засновник і сео найбільшої криптовалютної біржі Binance .

 • Псевдонім: CZ
 • Діяльність: бізнесмен, програміст, фінансист, виконавчий директор
 • Дата народження: 1977 
 • Місце народження: Цзянсу, Китайська Народна Республіка
 • Місце діяльності: Канада
 • Особисте багатство: 96 мільярдів доларів

Біржі Binance було всього 6 місяців, коли фотографія її засновника в звичайній толстовці з капюшоном прикрасила головну сторінку «Форбс».

А ви знали, що  на тілі Чжао є лише одна татуювання. Це назва його дітища Binance. До речі, і в одязі він вважає за краще прості футболки і толстовки, на яких красується лише нейм його кріптобіржі.

З Китаю до Ванкувера: "у дитинстві мені довелося несолодко»

Из Китая в Ванкувер: «В детстве мне пришлось несладко»

Чанпен народився в 1977 році в містечку Цзянсу (КНР). Він згадує, що практично все дитинство доводилося вчитися важкому мистецтву починати життя з нуля: батько працював викладачем філософії у вузах — частенько сім'я Чжао за службовим обов'язком батька переїжджала з одного міста в інший.

Незабаром інтелігентська Професія батька стала причиною і більш серйозних змін в житті — сімейство Чжао переїхало до Канади. Привід був далеко не радісний: на викладачів вузів була оголошена цькування як на представників «пробуржуазної інтелігенції». Доктора філософських наук за замовчуванням вважали послідовником "марксистського ревізіонізму" - не дивно, що при першій нагоді він перевіз сім'ю в Ванкувер.

Найдорожчий подарунок у житті: "тато не шкодував грошей на моє Освіта »

Самый дорогой подарок в жизни: «Папа не жалел денег на мое образование»

Перший час переселенці жили більш ніж скромно. Юний Чанпен, чим міг, допомагав своїй родині:»вдень я працював кухарем в Mcdonalds, а вночі йшов на другу зміну на автозаправку".

Незважаючи на тяжке становище, ТАТО нашого героя зробив 12-річному синові воістину королівський подарунок-новенький комп'ютер IBM РС ХТ 286 за 7000 Канадських доларів (= $5600). Такі сюрпризи своїм дітям не могли дозволити навіть заможні сім'ї! Але Чжао-старший знав, що справжнє багатство — це якісна і Актуальна освіта власних дітей. До слова, батько і сам непогано розбирався в точних науках, успішно освоїв кілька мов програмування — з, Fortran, Pascal.

" тато завжди говорив, що це найдорожчий комп'ютер і взагалі найдорожча річ, яку він коли-небудь купував»  (з інтерв'ю Чанпен Чжао)

Перші знання про комп'ютерний код хлопець отримав від батька і в старших класах школи. Потім вже вступив на відділення інформатики в університет Макгілла (Монреаль). Чанпен вибрав стажування в японській фірмі зі створення ПЗ, а потім влаштувався в тій же Японії в трейдинг-компанію, що надає аутсорсингові послуги для Токійської фондової біржі. Сам Чжао займався розробкою систем високочастотного трейдингу, що дозволяють прискорити операції з акціями до мілісекунд. Світ фінансів так захопив молоду людину, що він вирішив залишитися в ньому назавжди.

Перше знайомство з біткоіни: «він безмежний!»

Первое знакомство с биткоином: «Он безграничен!»

Молодий фахівець вперше дізнався про криптовалюту в 2013. Тоді він зустрівся пограти в покер з новими друзями — кріптовалютним інвестором Роном Цано і СЕО кріптоплощадкі ВТС China Боббі Лі. Друзі запропонували Чжао вкласти 10% накопичень в крипту.

«Вони сказали: "Ти повинен конвертувати 10 відсотків свого стану в біткоіни. Імовірність, що їх ціна впаде до нуля і ти втратиш ці 10 відсотків, дуже мала. Але є велика ймовірність, що ціна збільшиться в 10 разів, і тоді твій стан подвоїться". І я подумав — ну, це досить серйозна пропозиція» (з інтерв'ю Чанпен Чжао)

На той момент наш герой був уже досвідченим програмістом — для нього не склало труднощів освоїти технологічні аспекти біткоіни. З методом шифрування за допомогою закритих і відкритих ключів він був теж знайомий. Більш того, проводить багато часу в переїздах Чжао припало до душі, що Криптовалюта не прив'язана до конкретної країни — не потрібно витрачати гроші на конвертацію, сплачувати комісії.

«що мені дійсно подобалося в біткоіни тоді і зараз, так це те, що він безмежний. Я на 100 відсотків переконаний, що за криптовалютою майбутнє. Я просто знаю, що це станеться» (з інтерв'ю Чанпен Чжао)

Захоплення віртуальними грошима було настільки велике, що програміст не відмовився від вкладень в крипту навіть в нестабільний 2014 року, коли ВТС міг вранці коштувати $600, а ввечері вже $200. Він невикорінно вірив, що за децентралізованими системами майбутнє. Чжао не просто конвертував в біткоіни майже всі накопичення - він продав свою Шанхайську квартиру, щоб перевести виручені кошти в цифрові монети!

Вільний від нерухомої власності, Чжао обриває останній зв'язок з фіатним світом-звільняється з колишньої роботи, щоб влаштується в сервіс кріптовалютних гаманців blockchain.info. проте вже через рік розчаровується в проекті Бена Рівза і займає пост технічного директора кріптобіржі OKCoin. Але і тут ідеаліст Чанпен не може змиритися з недосконалостями проекту. Що ж, якщо потрібно знайти щось ідеальне, то доведеться створити його самому!

Binance: "це проект, приречений на успіх»

Binance: «Это проект, обреченный на успех»

Чанпен вибрав «золотий час» для свого починання — 2017 рік був багатим на ICO (Initial coin offering — первинна пропозиція конкретної суми нової криптовалюти з метою залучення інвестицій). Чжао зупиняється на цьому варіанті і примудряється залучити $15 млн інвестицій за рахунок розміщення власних Binance Coin. 

Отриманої суми виявилося достатньо, щоб вже на 11-ту добу після проведення ICO відкрити власну кріптобіржу Binance. Молодому амбітному проекту знадобилося всього 180 днів, щоб вийти на дохід в $200 млн і обігнати по прибутку сам Deutsche Bank.

«у 2017 році біржі відрізняло те, що більшість інтерфейсів були дуже незграбними. І системи були дуже повільними. У 2017 році, коли ціна біткоіни росла, все веб-сайти падали. І, що найгірше, жоден з них не мав підтримки клієнтів. Незважаючи на те, що кожен день з'являлися сотні нових бірж, вони просто копіювали один одного»  (з інтерв'ю Чанпен Чжао)

До Липня 2017 криптовалюта була більш ніж популярною і з нею працювали десятки самих різних бірж. Як же юному проекту Чжао вдалося не просто кращим, але і підібрати під себе левову частку ринку?

 1. Чанпен зміг представити найбільш досконалу майданчик, грамотно з'єднавши переваги технології блокчейна і методи високочастотного трейдингу.
 2. «Бінанс» залучав блискавичним обміном інформацією — платформа обробляла до 1 млн транзакцій в секунду. 
 3. Висока швидкість роботи дозволяла зробити комісії мінімальними.
 4. Засновник не шкодував ні сил, ні часу, щоб інтерфейс став дійсно зручним і логічним.
 5. На Binance пропонувалася цікава схема crypto-to-crypto — можливість конвертації одних кріптомонет в інші.

Більш того, власникам власної валюти кріптобіржі BNB (Binance Coin) відкривався доступ до унікальної програми лояльності з рекордно низькими комісіями.

Перспективи «Бінанс»: "всі мої рішення спрямовані в майбутнє»

Перспективы «Бинанс»: «Все мои решения направлены в будущее»

Чанпен постарався, щоб його проект обганяв майбутнє-цьому сприяє кілька рішень засновника з довгостроковою політикою розвитку:

 • Абсолютна ізоляція від фіатних фінансових систем і їх вимогами — на «Бінанс» обробляються угоди тільки з цифровими валютами. Користувачі не виводять гроші на банківські рахунки — вони можуть відправити кошти на криптогаманці інших бірж, які працюють з використанням традиційної валюти.
 • У проекту немає постійної юридичної адреси і офісу як такого — компанія де-юре зареєстрована на Кайманових островах, а де знаходиться її реальний штаб, Чжао нікому не повідомляє.
 • Binance — повноправна справжня екосистема: маржинальна, спотова, Р2Р - і ф'ючерсна торгівля, децентралізовані Фінанси, інфраструктурні продукти, освітні програми, наукові дослідження.

Як повідомляє Lenta.ru, головне досягнення Чанпена Чжао в тому, що йому вдалося стати першим мільярдером на світі, на якого жоден зі світових урядів не зможе чинити тиск.

Найбагатша людина Азії: "я так і залишився простим хлопцем»

Самый богатый человек Азии: «Я так и остался простым парнем»

Понад усе «кріптокороль» ставить конфіденційність: ні у кого немає можливості відстежити, де Чжао знаходиться і чим зайнятий. З дитинства у нього немає звички затримуватися на одному місці надовго. До свого мультимільярдного стану чоловік ставиться як до тягаря, який заважає працювати. Взагалі Чанпен має намір роздати свої величезні активи перед кончиною. До рейтингів багатих людей "Форбс» і «Тайм»підходить скептично:" було б здорово, якби їх коли-небудь поміняли на Топи по добрих справах".

У нечисленних інтерв'ю неординарний мільярдер зізнається, що у величезному стані не так багато плюсів, як це представляють ті, хто не має великих грошей. "Так, я тепер можу літати бізнес-класом і зупинятися в дорогих готелях — на цьому і все». З маленьких слабкостей у Чанпена тільки гаджети. Відомо, що у Чжао кілька смартфонів і ноутбуків — і то, він їх використовує, в основному, по роботі.

«у мене немає машини. У мене немає будинку. Проблема з автомобілями та будинками полягає в тому, що вони неліквідні. Як тільки ви їх придбаєте, ви не зможете легко їх позбутися. Я один з тих хлопців, які цінують ліквідність набагато більше, ніж володіння чимось. І я вважаю за краще нічим не володіти»  (з інтерв'ю Чанпен Чжао)

Нам в  https://worldbank.org.ua здається, що Чжао відкриває своїм прикладом нове покоління мультимільярдерів. Йому чуже честолюбство, бажання справити на оточуючих враження. Замість яхт, елітної нерухомості і приватних літаків він понад усе цінує конфіденційність — до сих пір світу мало що відомо про «батька» провідної кріптовалютной біржі «Бінанс». І поки оточуючі намагаються розгадати секрет успіху " мільярдера в толстовці», Чанпен невпинно працює над тим, щоб Binance не просто була кращою кріптобіржей, а дійсно випереджала час ще велику кількість років.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал " Чанпен Чжао: історія успіху і біографія засновника кріптовалютной біржі Binance» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі "Криптовалюта", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.