Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Игорь Сикорский: история успеха

Ігор Сікорський: історія успіху і біографія філософа, творця вертольотів

Хто такий Ігор Сікорський? Біографія, досягнення, цікаві факти з життя авіаконструктора. Всі літальні апарати, винайдені Сікорським

Перший свій вертоліт (правда, іграшковий) ця людина зібрав всього в 12 років. Пройдуть роки-і він представить Легендарні літаки «Російський Витязь» і «Ілля Муромець», які стануть першими у світовій важкій авіації. А вже потім, вимушений покинути Росію і переїхати в США , продовжить працювати над своєю дитячою мрією — буде конструювати на власному авіазаводі надійні вертольоти. Саме завдяки російському винахіднику США виявилися єдиною країною, яка до кінця Другої світової мала власну вертолітну промисловість. Ім'я цьому конструктору-Ігор Іванович Сікорський. Редакція  https://worldbank.org.ua пропонує вам ближче познайомитися з долею і досягненнями цього видатного вченого.

Ігор Сікорський-хто це: коротка довідка

Игорь Сикорский — кто это: краткая справка

Ігор Іванович Сікорський (Igor Sikorsky) — авіаконструктор, винахідник, вчений, філософ.

 • Сфера діяльності: авіаконструювання
 • Дата народження: 25 травня (6 червня) 1889
 • Місце народження: Київ, Російська імперія
 • Дата смерті: 26 жовтня 1972 у віці 83 років
 • Місце смерті: Істон, штат Коннектикут, США
 • Шлюб: перша дружина-Ольга Федорівна Симкович, друга дружина-Елізабет Семіон
 • Діти: від першого шлюбу — Тетяна Сікорська фон Йорк (професор соціології), від другого шлюбу — Сергій (віце-президент зі спецпроектів в Sikorsky Aircraft), ігор (підприємець, адвокат, авіаційний історик), Микола і Георгій.

А ви знали, що  Ігор Іванович згадував, що тягу до експериментів і винахідництва в ньому породила мати, яка захоплювалася Леонардо да Вінчі. Жінка багато розповідала про літальні апарати великого вченого.

Коротка біографія винахідника Ігоря Сікорського

Краткая биография изобретателя Игоря Сикорского

Почнемо нашу розповідь з літописання Igor Sikorsky:

 • 25 травня 1889 — ігор народжується в родині професора по психіатрії Івана Сікорського і Марії Сікорської (Темрюк-Черкасової).
 • 1903 — вступ до морського училища.
 • 1906 — Сікорський залишає навчання на морського офіцера, розуміючи, що справжнє його покликання — інженерія і винахідництво.
 • 1907 — вступ до Київського політехнічного інституту, де працював гурток «Повітроплавна секція».
 • 1908-сестра Ольга погоджується спонсорувати винахід першого вертольота Сікорського.
 • 1908-1911 — винахідник створює два досвідчених вертольота, проте жоден з них не зміг злетіти разом з пілотом.
 • 1910 — випробування аеросаней власного винаходу.
 • 1910 — Сікорський піднімає в повітря перший власний літак з-2.
 • 1911 — отримання сертифіката пілота.
 • 1912-1917 — робота головним конструктором у відділенні російсько-Балтійського вагонного заводу.
 • 1912-1914 — створення літаків «Ілля Муромець» і «Російський витязь», що стали початком важкої авіації.
 • 27 березня 1912 — на власному біплані з-6 конструктор встановлює два світових рекорди за швидкістю: з двома пасажирами він розігнав техніку до 111 км/год, а з п'ятьма — до 106 км/год.
 • 1915 — створення першого в світі серійно випускається винищувача супроводу.
 • 18 лютого 1918 — отримавши звістку про загрозу розстрілу з боку більшовиків, льотчик-винахідник емігрує спочатку в Лондон, а потім в Париж.
 • 1919 — Ігор Іванович відправляється в Нью-Йорк, де спочатку заробляє на життя, викладаючи математику.
 • 1923 — заснування в США Sikorsky Aero Engineering Corporation.
 • 1923-1939 — Сікорський конструює 15 типів літаків.
 • 1939 — перехід на збірку одногвинтових вертольотів з автоматом перекосу.
 • 14 вересня 1939 — вертоліт Vought-Sikorsky 300 успішно проходить тестові випробування.
 • 1939-1957 — робота над вертольотами S-51, S-55, S-56, S-61, S-64, S-65, s-58.
 • 1972 — кінець життєвого шляху Ігоря Сікорського. Конструктора поховали на кладовищі Святого Іоанна Хрестителя в Стратфорді (штат Коннектикут, США).

А ви знали, що  відомий композитор Сергій Рахманінов обіймав посаду віце-президента в Sikorsky Aero Engineering Corporation. Саме він врятував починання Сікорського від розорення, виписавши авіаконструктору чек на 5000 доларів (близько $80 000 в перерахунку на наші дні).

Перші кроки в авіації: від морського училища до " Іллі Муромця»

Первые шаги в авиации: от Морского училища до «Ильи Муромца»

Ігор з'явився на світ в інтелігентній родині: його батько Іван Олексійович працював на кафедрі душевних і нервових хвороб Київського університету, а мати Марія Стефанівна мала медичної Освіта , проте присвятила себе вихованню дітей. З п'ятьох нащадків Сікорських майбутній винахідник був наймолодшим і найслабшим.

Коли хлопчикові було 9-10, він навіть не міг швидко бігати або ганяти на велосипеді — відразу відкривалася кровотеча. Мама сильно турбувалася про його Здоров'я , в той час як Ігоря хвилювали переживання іншого роду: «чи зможу я з цим літати?» 

З дитинства був одержимий винаходами: робив батарейки, запускав електромоторчик. Вже в 12 років змайстрував власний іграшковий вертоліт, який запускався за допомогою звичайної гумки. Не обійшлося і без небезпечних дослідів: одного разу в руки хлопчини потрапила листівка радикал-соціалістів з інструкцією по створенню бомби. Юний винахідник тут же змішав в пляшці гримучу суміш. Захотівши побачити своїми очима, як працює нітрогліцерин, підліток вирішив розігріти трохи речовини в ложці над вогнем. Стався вибух такої сили, що молодий винахідник дивом залишився в живих!

Зачарований прикладом старшого брата, 13-річний Ігор відправляється в Петербург в морське училище — вчитися на офіцера-моряка. Але через кілька років усвідомлює, що його вабить небо, а не море. Без жалю кидає навчання і повертається додому вступати до Київського політеху, де діяв також гурток повітроплавної техніки. Заняття не пройшли даром-вже в 1908 молодий конструктор створює перші досвідчені моделі вертольотів. Однак експериментальні польоти не приносять результат — і конструктор перемикається на літаки.

У 1911 Сікорський стає ліцензованим пілотом — тепер можна власноруч керувати своїми досвідченими моделями. І якщо C-5 протримався над землею лише 30 секунд, C-6 був настільки вдалим, що Російська імператорська армія прийняла його на озброєння в 1912 році. Коли нашому герою було всього 23 роки, його призначили головним інженером авіаційного підрозділу «Руссо-Балт». 

Скажемо більше, успіхами молодого пілота-випробувача захоплювався сам государ Микола Другий. Імператор частенько спостерігав за досвідченими польотами винахідника, а самого Ігоря Івановича навіть назвали «другом царя». В цей час на» Руссо-Балт " запустили в Виробництво Легендарні літаки конструкції Сікорського — чотиридвигуновий «Російський Витязь» з вантажопідйомністю 0,6 тонн, а потім і серійний бомбардувальник «Ілля Муромець», який прославився в роки Першої світової.

А потім сталася революція: еміграція в США

А потом случилась революция: эмиграция в США

Ігор Сікорський не підтримав ні Лютневу, ні Жовтневу революцію. Через пануючу плутанину "Руссо-Балт" зупинили, а проекти авіаконструктора заморозили. Боком вийшла Ігорю Івановичу і вдячність з боку вчорашнього імператора. До інженера дійшли чутки, що більшовики готують розпорядження про його розстріл — залишатися на батьківщині ставало небезпечним. Винахідник покинув Росію в 1918 році. Він відправився до Франції і навіть уклав з місцевим урядом контракт на розробку важкого бомбардувальника. Однак із закінченням Першої світової війни проект призупинили.

Ігор Іванович, буквально залишившись без засобів до існування, перебирається в США. Перший час було так складно, що він був змушений підробляти вчителем у вечірній школі. Але вже до 1923 авіаконструктор зібрав навколо себе талановитих російських емігрантів, здатних до льотної справи. Разом вони заснували фірму з проектування літаків і гідролітаків Sikorsky Aero Engineering.

Нове життя і нове визнання: Легендарні " літаки з курника»

Новая жизнь и новое признание: легендарные «самолеты из курятника»

Фінансові можливості Ігоря Миколайовича як і раніше були скромними: Так, свій перший в Америці літак s-29 він і зовсім зібрав в колишньому приміщенні курника. Але C — 29 став не просто найбільшим літаком у Штатах-він був найкращим у своїй категорії. Ось тільки попит на важку авіацію був невисокий. Тоді Сікорський переорієнтує компанію на легке літакобудування, представляє двомоторну десятимісну амфібію S-38. Гідролітак став легендою свого часу-журналісти писали, що він «перевернув світ авіації».

А ви знали, що  Sikorsky Aero Engineering стала основою для настільки сильної російської колонії в Штатах, що багато емігранти повноцінно жили і працювали на заводі, навіть не знаючи англійської мови!

Провідний конструктор: Sikorsky Aircraft Corporation

Ведущий конструктор: Sikorsky Aircraft Corporation

З 1923 Sikorsky Aero Engineering (в майбутньому Sikorsky Aircraft Corporation) росла і розвивалася. Разом з талановитими конструкторами і вченими Михайлом Глухарєвим, Борисом Лебенським і Михайлом Бьювідом Ігор Сікорський починає будувати в Стратфорді свій авіазавод. Конструктор продовжує колись занедбану роботу над вертольотами — в 1942 його дослідна модель S-47 успішно тестується і запускається в масове виробництво. Це був перший і єдиний бойовий вертоліт, який взяв участь у Другій світовій.

Після війни конструктор працював над полегшенням своїх вертольотів. Найуспішнішою післявоєнною моделлю став універсальний S-51, який був однаково хороший як для бойового, так і для цивільного використання. А модель Сікорського S-52 стала першим в історії вертольотом, на якому виконали фігури вищого пілотажу. 

А ви знали, що  про життя і діяльність Сікорського у 1979 радянський режисер Данило Храбровицький зняв фільм «Поема про крила». Роль Ігоря Івановича виконав актор Юрій Яковлєв.

Які вертольоти і літальні апарати винайшов Сікорський?

Какие вертолеты и летательные аппараты изобрел Сикорский?

Головними винаходами Igor Sikorsky світова Наука називає:

 • «Російський витязь», з-21 (1913) — перший в світі чотиримоторний літак, що дав початок важкої авіації. Замислювався як дослідний зразок для стратегічної розвідки.
 • «Ілля Муромець», з-22 (1914) — важкий чотиримоторний суцільнодерев'яний бомбардувальник-біплан і пасажирський літак.
 • Серійний вертоліт з одногвинтовою схемою (1942).

Також серед видатних літальних апаратів, сконструйованих Сікорським, можна назвати:

 • S-6 (1912) — тримісний літак.
 • S-16 (1914-1915) — винищувач супроводу.
 • S-20 (1916) — одномоторний винищувач.
 • S-29 (1924) — двомоторний біплан.
 • S-42 Clipper (1934) — літаючий човен.
 • VS-300 (1939) — експериментальний вертоліт.
 • VS-44 Excambian (1942) — літаючий човен.
 • R-4 (1942) — перший серійно випускається в Сполучених Штатах вертоліт.

А ви знали, що  Вікіпедія повідомляє, що в 1979 МАС присвоїв Ім'я Сікорського кратеру на зворотному боці Місяця.

Ігор Іванович був не тільки геніальним авіаконструктором, а й глибоко віруючим православним християнином, автором релігійних і філософських творів. Він щиро вірив, що наука і релігія не суперечать один одному, а йдуть рука об руку. Тому команда  https://worldbank.org.ua вважає належним завершити розповідь про Сікорського його власними словами:

«підсумовуючи наші уявлення про земне життя, ми можемо назвати її чудовим даром, можливістю, даної людським істотам для розвитку такого характеру і індивідуальних якостей, які бажані і цінні для виживання в більш високій реальності... ми розуміємо вічність не як нескінченне повторення днів і століть, а як життя на більш високому рівні реальності, поза обмеженнями часу... вічне життя є не існуванням, розтягнутим в потоці часу на нескінченні трильйони років. Це справжнє життя, яке перевершує теперішнє і виникає в реальності вищого порядку. З точки зору цього Порядку наше нинішнє життя є нереальним-як тінь або Сон ».

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал " Ігор Сікорський: історія успіху і біографія філософа, творця вертольотів " виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі « приватні літаки ", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.