Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Раймонда де Ларош: история успеха

Раймонда де Ларош: історія успіху та біографія першої жінки-льотчиці

Раймонда де Ларош-хто це? Біографія, цікаві факти та історія успіху першої жінки, що стала ліцензованим льотчиком

Початок ХХ століття — час безстрашних випробувачів автомобілів, мотоциклів і, звичайно ж, аеропланів і літаків. Буде невірним стверджувати, що дами лише захоплено спостерігали за хоробрими авіаторами в шкірянках і окулярах-«консервах» — знаходилися хоробрі леді, які нарівні з чоловіками поспішали підкорювати повітря. Перша з них-баронеса Раймонда де Ларош, актриса і дочка слюсаря за сумісництвом. Як екстравагантній красуні вдалося стати ліцензованою льотчицею, які рекорди вона встановила і чим закінчився її яскравий шлях, дізналася сьогодні редакція міжнародного Бізнес - журналу https://worldbank.org.ua .

Раймонда де Ларош-це: коротка довідка

Раймонда де Ларош — это: краткая справка

Раймонда де Ларош (Raymonde de Laroche) — перша в історії жінка-пілот і перша в світі ліцензована льотчиця.

 • Рід діяльності: актриса, пілот, випробувачка перших літальних апаратів
 • Справжнє ім'я: Еліза Леонтіна Дерош (Élisa Léontine Deroch)
 • Дата народження: 22 серпня 1882
 • Місце народження: Париж, Франція
 • Дата смерті: 18 липня 1919 у віці 36 років
 • Місце смерті: Франція, Сомма, Кротуа
 • Сповідь: пам'ятник у французькому аеропорту Ле Бурже

А ви знали, що на звання першої в світі жінки-льотчика також претендує і Тереза Пельтьє, скульптор за сумісництвом.

Коротка біографія Раймонди де Ларош

Краткая биография Раймонды де Ларош

Спершу познайомимося з літописанням короткої, але яскравого життя французької авіатриси:

 • 22 серпня 1886: Еліза з'явилася на світ у родині звичайного водопровідника, слюсаря Дерош. Ставши актрисою, вона буде приховувати своє незнат Походження, самовільно присвоївши собі титул баронеси і взявши псевдонім Раймонда де Ларош.
 • 22 жовтня 1909: вперше піднялася в повітря на аероплані свого друга, французького авіатора Шарля Вуазена. Вікіпедія уточнює, що льотчик дозволив Раймонді тільки покататися на літальному апараті по землі, але вона не послухала його і пролетіла кілька сотень метрів.
 • 8 березня 1910: французький аероклуб, керуючись підсумками авіасмагань в Геліополісі (Єгипет), видав «баронесі» офіційне посвідчення пілота №36, що зробило її першою ліцензованою льотчицею у всій Франції.
 • 8 липня 1910: де Ларош потрапляє в першу авіаційну аварію — її літак пішов на жорстку посадку, зачепивши дерево. У постраждалої діагностували струс мозку і перелом ключиці.
 • 26 вересня 1912: Раймонда потрапляє в автомобільну аварію, яка забрала життя Шарля Вуазена.
 • 1913-1914: актриса за сумісництвом, «баронеса» виступає зі своїм «літаючим цирком» в Європі, Петербурзі та Каїрі.
 • Червень 1919: де Ларош встановлює відразу два рекорди в жіночій категорії — по дальності і висоті польоту.
 • 18 липня 1919: Раймонда разом з іншим пілотом розбилася на смерть в літаку поблизу аеропорту Le Crotoy. Згідно з одними джерелами, за штурвалом була де Ларош, згідно з іншими відомостями — другий льотчик.

А ви знали, що у Першу світову жінок-льотчиць на законодавчому рівні відсторонили від польотів. Тоді Раймонда де Ларош вирушила працювати шофером у французькі війська.

Еліза Дерош - дочка слюсаря і самозвана " баронеса»

Элиза Дерош — дочь слесаря и самозванная «баронесса»

Здавалося, ніщо не віщувало, що дочка рядового паризького слюсаря-водопровідника Еліза Дерош буде носити коли-небудь горде ім'я першої на світі льотчиці. Вона з'явилася на світ 22 серпня 1886 року в епоху, коли знатне походження як і раніше вирішувало багато. Але наша героїня твердо вирішила не миритися з долею, а зробити себе сама. Неймовірно жіночна, кокетлива і екстравагантна, вона без праці побудувала кар'єру професійної театральної актриси.

Вже до 20 років дівчину знав весь Париж, а багаті дами тільки заздрили її вишуканим нарядам. Тоді Еліза вирішила особисто проголосити себе» баронесою " і вибрала відповідний псевдонім — Раймонда де Ларош. Під новим ім'ям вона і познайомилася з авіатором Шарлем Вуазеном, у якого був у розпорядженні власний аероплан. Щоб справити враження на Красуню, льотчик запропонував їй покататися на своїй диво-машині.

Політ справив на Раймонду настільки сильне враження, що вона тут же вирішила: "я обов'язково буду літати!"Дівчина вмовила приятеля дати їй кілька уроків з управління аеропланом-і показала в цій справі непогані успіхи. Так, через трохи часу вона могла вільно пролетіти на літаку до 6 кілометрів, що в ті часи було досить значним відстанню. Але на аматорському захопленні "баронеса" явно не хотіла зупинятися: вона взяла участь у змаганнях, за результатами яких 8 березня 1910 міжнародне об'єднання аеронавтів видало їй ліцензію пілота — де Ларош стала першою сертифікованою авіатрисою в світі.

"Літаючий цирк" Ларош завоювала Париж!

«Летающий цирк» Ларош завоевала Париж!

Ставши ліцензованою пілотесою, Раймонда не стала забувати про свою акторську кар'єру і вирішила поєднати «приємне з корисним» — влаштувала власний «Літаючий цирк» в небі над Парижем. Паралельно вона не втомлювалася встановлювати «жіночі» авіаційні рекорди, брала участь в безпосадочних змаганнях вже нарівні з авіаторами-чоловіками. Будапешт, Руан, Петербург, Каїр — кількість міст, які підкорювала де Ларош, з кожним роком тільки зростала.

Однак журналісти зовсім не поспішали визнавати успіхи жінки-пілота і шукали найменший привід засумніватися в її талантах. Так, журнал «повітроплавець " в 1910 році писав:

«повинні зізнатися, що в присутності публіки баронеса де Ларош не піднімалася в повітря жодного разу. Тому для нас особисто її вміння літати все ще залишається під сумнівом. Вона отримала приз в 1000 франків лише єдиний раз на змаганнях в Геліополісі, тільки за що саме — невідомо. Життя обов'язково покаже, що рішення видати де Ларош посвідчення пілота було з усіх боків помилковим».

Раймонда в Росії: складні змагання і сам імператор

Раймонда в России: сложные соревнования и сам император

Популярність шоу «баронеси» була настільки велика, що вона вирушила на гастролі по світу. У Росії авіатріс випала честь виступати перед самим імператором. Сама де Ларош писала про цю пам'ятну подію в мемуарах:

«я здивувалася, наскільки маленьким було льотне поле — спочатку ніхто з нас, пілотів, навіть не наважувався злітати з цього крихітного клаптика землі. Лякала думка, як вдасться приземлитися на такий п'ятачок. Коли я піднялася на 150 метрів, перестала бачити землю — її затуляли густі клуби диму від знаходилася неподалік фабрики.

Орієнтуючись на дотик, зробила три показових кола над трибунами і вирішила приземлятися. Щоб точно спланувати на мініатюрний аеродром, довелося заглушити Двигуни вже на висоті 100 метрів. Чи потрібно говорити, що раніше я ніколи не планувала при вимкнених моторах? На щастя, все пройшло гладко - сам російський імператор побажав висловити мені свою повагу! Нарешті, він запитав:

- що ви відчували під час польоту?

- дві речі змушували моє серце битися частіше: як посадити аероплан на 30-метровий клаптик землі і величезна відповідальність за те, що внизу перебуваєте ви, государ імператор!»

А ось на змаганнях Імператорського Всеросійського аероклубу французької «баронесі» так і не вдалося взяти участь. За низкою джерел, вона отримала штраф і втратила своє право на перетин стартової межі. Що стало причиною такого рішення суддів, Офіційна хроніка так і не повідомила.

Перша Світова, рекорди і падіння

Первая Мировая, рекорды и падения

На жаль, пані удачі було завгодно відвернутися від безстрашної пілотеси: 8 липня 1910 вона потрапляє в аварію — аероплан Раймонди розбивається, а жінка отримує переломи і струс мозку. Але це не зупиняє вперту льотчицю — відновившись від травм, вирішує продовжувати літати. Однак злий рок просто переслідує "баронесу": в 1912 році разом з Шарлем Вуазеном вона потрапляє в автоаварію. Супутник гине, а сама де Ларош отримує серйозні травми і дивом залишається живою.

Але і це не злякало льотчицю-здається, вона кинула виклик долі! І ненадовго здобула вгору: в 1913 виграла перший приз на жіночих авіаційних змаганнях, а потім взяла кубок за 4-годинний безпосадочний переліт. Потім же почалася Перша Світова з повною забороною польотів для жінок. Тимчасово залишившись без улюбленої справи, хоробра пілотеса вирішує служити водієм в рядах французької армії.

Кінець історії: як загинула перша льотчиця?

Конец истории: как погибла первая летчица?

Після закінчення війни Раймонда де Ларош знову повернулася в небо, щоб встановити нові жіночі рекорди — 323 км дальності польоту і 4800 м висоти. Паралельно з цим пілотеса зайнялася тестуванням нової літальної техніки. Так, 18 липня 1919 року вона разом з напарником вирушила в тестовий політ на аероплані «Кодрон». Але літак потрапив в авіакатастрофу — і Раймонда, і другий пілот загинули.

Неможливо не захоплюватися самовідданістю і безстрашністю перших льотчиків-випробувачів, які злітали на тендітних монопланах підкорювати небеса. Серед них були не тільки чоловіки, а й жінки, хоча про подвиги і рекорди останніх в ті часи було не прийнято багато говорити. Однак в історії залишилося ім'я першої льотчиці, першої сертифікованої пілотеси — Раймонди де Ларош, яка своєю сміливістю і відчайдушністю по праву заслужила звання підкорювача неба. Нехай її історія була зовсім короткою і обірвалася трагічно, редакція https://worldbank.org.ua вважає, що ця дівчина заслуговує бути прикладом для людей обох статей.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " Раймонда де Ларош: історія успіху і біографія першої жінки-льотчиці» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі « приватні літаки ", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.