Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История создания и успеха КФС

KFC: історія створення та успіху КФС

Повна історія створення та розвитку KFC. Дізнайтеся докладно в чому секрет успіху КФС і як йому вдалося стати лідером ринку. Цікаві факти, книги та фільми

" мені вже ... дцять років, який Бізнес !""Хіба можна стати багатим з простою закусочною?""У цій ніші так багато конкурентів, марно там починати" ... часом люди відмовляються від мрії, вірячи безпідставним стереотипам. Але тільки не Харланд Девід Сандерс! У 47 років він відкрив ресторанчик на загубленій на просторах Кентуккі заправці, щоб 70-річним чоловіком стати мільйонером. Сьогодні його ім'я знають в 130 країнах: в світі працюють понад 20 000 ресторанчиків, де ви можете спробувати фірмового смаженого курчати від Полковника. Як фастфуд-бренду КФС вдалося завоювати мільйони сердець, докладно розповість worldbank.org.ua.

KFC — что это? Краткая справка

KFC-що це? Коротка довідка

Kentucky Fried Chicken — "Смажене курча з Кентуккі"» - мережа закладів громадського харчування, чия фішка-страви з курки:

 • Слоган: It's finger lickin' good («смачно, що пальчики оближеш»).
 • Засновник: Харланд Девіс «Полковник» Сандерс.
 • Дата заснування: 1930.
 • Президент компанії: Роджер Ітон.
 • Власник: Yum! Brands.
 • Штаб-квартира: Луїсвілл (штат Кентуккі, США ).
 • Кількість ресторанів: 21 000 у 130 країнах світу.
 • Основна продукція: обсмажене філе курки в паніровці з фірмовим складом «11 трав і спецій», який становить комерційну таємницю підприємства. У меню присутні бургери, сендвічі з куркою, картопля-фрі, салати і напої від «пепсі».
 • Доходи: оборот -$ 38 млрд, операційний прибуток — $31 млрд, чиста виручка — $18 млрд.
 • Кількість працівників: 820 000.

По торговому обороту КФС поступається тільки головному конкуренту — Mcdonald's.

«Курочка из Кентукки»: как все получилось…

"Курочка з Кентуккі"» як все вийшло…

Почалося все в 1930, коли 40-річний Харланд Девід Сандерс (1890-1980), змінивши кілька професій, вирішив стати власником маленької автозаправки Shell на 25-му шосе неподалік від містечка Норт-Корбін (Кентуккі, США). Щоб якось підзаробити, чоловік переробив комору в маленьку закусочну, де пропонував водіям стейки і домашню шинку.

Прибуток поступово йде вгору — Харланд набуває автозаправку побільше, де можна обладнати міні-їдальню. У 1934 він пропонує гостям перші страви з курки. Починання стає настільки успішним, що губернатор Рубі Лаффун дає бізнесменові почесний статус Полковника, яким щасливець буде пишатися до кінця життя. Справи йдуть в році-в 1940 Сандерс вже міг купити мотель, щоб переобладнати його в Sanders Court & Café.

Здавалося б, все добре, але Харланд незадоволений: прожарювання курчати займає цілі 35 хвилин! Як би цей час скоротити? Фритюр-точно не варіант, адже м'ясо стає сухим і «гумовим». На допомогу приходить прогрес: в 1939 в магазинах з'являються перші скороварки. Незважаючи на те, що диво техніки призначалося для овочів, Сандерс швидко пристосовує побутової автоклав для готування курочки. Це дозволяє скоротити час очікування замовлення для мінімуму.

У 1940 трапляється ще одна важлива для бренду подія — Харланду вдається створити ту легендарну суміш «11 трав і спецій». у 1950 губернатор Лоуренс Ветербі (за підприємницькі успіхи) повторно присуджує 60-річному Сандерсу Полковниче звання. Тоді-то бізнесмен взявся за кардинальну зміну іміджу: прикупив розкішний білий костюм, почав носити витончену краватку-боло і відростив борідку-еспаньйолку. Власник закусочної відтепер представлявся не інакше, як Полковник.

КФС шагает по Америке: расширение деятельности

КФС крокує по Америці: розширення діяльності

Харланда Сандерса підвело те, що його популярний продукт був розрахований на автомобілістів. У 1955 оголосили про будівництво нової автомагістралі I-75 в об'їзд Sanders Court & Café. Знаючи, що зовсім скоро розгубить клієнтів, бізнесмен пустився в турне по американських містах: його метою було продати власну франшизу місцевим рестораторам. Замість використання назви бренду та секретних рецептів Полковник вимагав 5 центів за кожну продану курку. Досвід в цій справі вже був: в 1952 вдалося зробити франчайзі Піта Хармана — керуючого ресторанами в Солт-Лейк-Сіті.

До речі, бренд Kentucky Fried Chicken був придуманий не Сандерсом, а Діном Андерсоном — дизайнером, найнятим Харманом. Включення в меню "курчати з Кентуккі" дозволило керуючому збільшити прибуток в 3 рази. Піт « "віртуальний співзасновник" фастфуд-мережі, став автором і інших відкриттів:

 • Придумав і офіційно зареєстрував слоган It's finger lickin' good.
 • В 1957 представив «повноцінний обід у відерці» — 14 шматочків курочки, 5 булочок і 0,5 л соусу за $3,5.

Інший концесіонер, Дейв Томас, запропонував встановлювати поруч із закусочними «розпізнавальний знак» — обертове відерце з фірмовим логотипом. Втім, залучати покупців не було потреби: з самого ранку вони шикувалися в чергу, щоб спробувати того самого смаженого курчати. Томас в 1969 створить власну фастфуд-мережу Wendy's, а в п'ятдесятих-шістдесятих ще намагається на благо КФС:

 • Виступає за продаж страв на винос (ідею запропонував Харман).
 • Створює зручну систему бухгалтерського обліку, яка починає використовуватися у всіх ресторанах KFC.

Задоволений Харланд в 1960 переводить головний офіс в Шелбівілль (Кентуккі), звідки набагато зручніше управляти компанією — на той час під його керівництвом працювало вже 200 закусочних.

Полковник Сандерс продает свое детище: что будет дальше?

Полковник Сандерс продає своє дітище: що буде далі?

До 1963 кількість точок виростає до 600 — літньому Харланду стає складним управляти своїм дітищем. Більш того, концесіонери прийшли до думки, що він «не був хорошим бізнесменом». Джон Браун, Джек Массі, Лі Каммінг та Харлан Адамс запропонували Сандерсу продати їм свою мережу. Але Полковник вагався-його сім'я була проти угоди. Тоді Мессі пішов на хитрість: знаючи пристрасть засновника КФС до гороскопів, він дочекався найбільш вдалого для своїх цілей прогнозу — і запропонував старому свою ціну. Той, отримавши лист, звірився з зірками: довелося погодитися. За свого «курчати» Harland David Sanders отримує $ 2 млн (близько $15 млн за сучасним курсом), а також право на довічну пенсію і роль «живого товарного знака».

Однак старому дуже не подобалося, що робили з його компанією. Про це він не втомлювався скаржитися журналам і газетам. Наприклад, на перенесення головного офісу в Нашвілл Сандерс відреагував жорстко: «це не чортів "Смажене курча з Теннессі", що б там не говорив слизький сучий син в шовковому костюмі».

Нові господарі швидко впровадили формат «їжі на винос», зробили більш сучасним оформлення ресторанів, змінили умови франчайзингу: тепер партнери повинні були робити початковий внесок в $4000 і відраховувати певний відсоток з продажів. У 1966 мережа стала публічною, а в 1969 з'явилася в списках Нью-Йоркської фондової біржі. Крім самих ресторанів зі смаженими курчатами, відкривали і суміжні заклади - » ростбіф з Кентуккі«,»готелі Полковника Сандерса". У 1970 Мессі відходить від управління — його пост займає Браун. Тоді КФС вже налічував 3000 торгових точок в 48 державах.

Новые владельцы: Heublein, PepsiCo, Tricon

Нові власники: Heublein, PepsiCo, Tricon

На жаль, правління Брауна було неефективним: він часто діяв навмання, не міг заразити колектив достатньою мотивацією. За підсумком у липні 1971 мережа вперше за свою історію видала звіт про збиткове півріччя. Було зрозуміло, що бізнес виріс настільки, що став таким же некерованим для нового власника, як колись для Полковника Сандерса. Зрештою, Джон продає Ресторани коннектикутської корпорації Heublein за $285 млн (понад $1,6 млрд за сучасним курсом).

Якщо Сандерс був незадоволений особисто Брауном і Мессі, то тепер його приводить в гнів якість продукції: «Господи, цей соус жахливий. Вони купують тисячу галонів водопровідної води за 15 або 20 центів і змішують її з борошном і крохмалем, отримуючи чистий шпалерний клей... і ще щось. Цей новий хрусткий рецепт - це не що інше, як проклята смажена кулька з тіста, яка прилипла до курки». 

На нього було намагалися подати в Суд за наклеп, тим більше, Харланд проти умов договору відкрив Claudia Sanders, the Colonel's Lady Dinner House. Але впертий засновник направив зустрічний позов-за використання його образу для реклами страв, які не мають до особистості Полковника ніякого відношення. Зрештою, суперечка вирішили в мирному порядку:» посол доброї волі «заспокоївся після того, як йому виділили ще $1млн і надали право на продовження діяльності» Ресторанного дому Клаудії Сандерс " (названого на честь другої дружини).

Справи компанії в ті часи йшли неважливо —просування на міжнародних напрямках провалюється, а Harland David Sanders продовжує дошкуляти критикою у всіх газетах. Нова сторінка історії починається з приходом до управління Майкла Майлза, який зумів влаштувати перемир'я з Полковником, оновив вже застарілий дизайн кафе. Число точок розширюється до 6000, присутність збільшується до 48 держав світу, а річна виручка — до $2 млрд.

Але Heublein розуміє, що не може вести бізнес на колишніх оборотах — і, побоюючись поглинання агресивними конкурентами, продає мережу тютюнової корпорації J. R. Reynolds. Та, в свою чергу в 1986 укладає угоду з PepsiCo. Ресторани KFC купують за балансовою вартістю - $ 850 млн.главою мережі призначають Джона Крейнора. Перш за все, він вкладається в реструктуризацію придбаної ресторанної мережі, ремонт закладів і оснащення новими комп'ютерними системами, що спрощують зв'язок з головним офісом і видачею замовлень. Тільки за 1986-1991 відкривають 2000 нових точок — всього їх стає 8500. Прибуток зростає з $ 3,5 млрд до $6,2 млрд. разом з тим доводиться конкурувати з опонентами на ринку курячих страв-El Pollo Loco і Burger King .

У 1991 бренд отримує сучасну назву KFC: позбавлення від слова «смажений» відбулося в ході Всесвітнього захоплення ЗСЖ. у дев'яностих з'являються нові позиції: Hot Wings (гострі крила), Popcorn Chicken (курячий попкорн), Zinger (Живчик — бургер з гострим філе), ранкове меню — куряча ковбаса, яєчня, омлети. Але продажі в США падають — до 1993 основна частка прибутку припадала на зарубіжні точки. Найбільше відрізнявся Азіатсько-Тихоокеанський регіон — Японія , Китай , Індонезія, Південна Корея , Таїланд .

До 1993 мережа налічувала 9 400 закладів і 100 000 співробітників. однак до серпня 1997 «Пепсі» була змушена визнати, що громадське харчування-департамент (KFC, Pizza Hut і Taco Bell) неефективний: «ресторани не входять в число наших талантів». Його виділили в окрему компанію Tricon Global Restaurants. У травні 2002 вона була перейменована в Yum! Brands. Станом на Грудень 2013 КФС за обсягом продажів поступався тільки «Макдоналдс». У 2016 працювало вже 15 000 закладів у 125 державах. На благо бренду працювало понад 750 000 чоловік. Эпоха Yum!: положение дел сегодня

Епоха Yum!: стан справ сьогодні

На справжній день відкрито понад 21 000 ресторанчиків КФС в 130 країнах світу. Найбільше точок діє в КНР і США. Третє місце займає російський напрямок. У власності компанії 11% закладів, всі інші відкриті по франшизі. Форматів роботи чимало: кафе з вікном для видачі замовлень автолюбителям, зони на фудкорті, кіоски — на заправках і стадіонах, в парках, магазинах і навчальних закладах. Середній річний обсяг продажів однієї торгової точки доходить до $1,2 млн.щодня кожен ресторанчик обслуговує 250 гостей, пік замовлень припадає на 14.00. За обсягом продажів "курча з Кентуккі «як і раніше поступається лише»Макдоналдс".

Харланд» Полковник " Сандерс - кілька слів про засновника

Harland David Sanders (1890-1980)-ресторатор, засновник фастфуд-бренду Kentucky Fried Chicken. Саме він є автором знаменитої приправи «11 трав і спецій», обличчям своєї компанії і до цього дня. Доля відчувала Харланда з самого дитинства: в 5 років втратив батька, в 7 класі відрахований зі школи. Так як вітчим бив хлопчика, він втік з дому до дядька. 

Harland Sanders не піднявся до військового звання полковника. У 16 років він підробив документи, щоб його прийняли в армію США. "Витівка вдалася": підлітка відправили служити на Кубу. Весь період служби він справно, за власним визнанням,»вигрібав гній з армійських стаєнь". Коли хлопця демобілізували, від непосильного навантаження і тропічних хвороб він встиг втратити 40 фунтів ваги. Перед тим, як стати ресторатором, працював помічником коваля, мийником рейкового рухомого складу, кочегаром на залізниці, Шахтарем, фермером і страховим агентом.

Звідки ж взявся "полковник"? Тут потрібно розібратися в традиціях Кентуккі: в даній місцевості це цивільний почесний титул, який призначається за видатні заслуги. Бути полковником-значить, стати " послом вищої моралі, товариства». Що стосується Сандерса, він став володарем титулу двічі: в 1935, а потім в 1949 — в якості власника перспективних ресторанів. Продавши в 1964 KFC Corporation за $2 млн, чоловік став мільйонером, а в 1970 виконав роль самого себе в комедії «Фінкс». Він помер від гострої форми лейкемії в 1980, проживши на світі 90 років. Поховали Полковника Сандерса в його улюбленому білому костюмі з чорною краваткою.

KFC в странах мира: международная экспансия

KFC у країнах світу: міжнародна експансія

Сьогодні фірмові смажені крильця можна спробувати у величезній кількості держав:

 • США. у рідній країні концепція бренду складається з трьох складових: низька ціна, обмежене меню (не більше 30 позицій) і робота на винос. Тут можна зустріти спільні заклади KFC-Taco Bell і KFC-Pizza Hut.
 • Канада . у франкомовному Квебеку бренд працює під назвою PFK (Poulet frit Kentucky).
 • Великобританія . Англійський департамент в Престоні (1965) став першим закордонним відділенням компанії. Сам КФС же виявився першим американським фастфуд-брендом в державі. З 2013 в місцевих ресторанчиках ви можете спробувати Кава Lavazza.
 • Китай. Kentucky Fried Chicken прийшов в КНР в 1987 навіть раніше «Макдоналдс». Сьогодні КФС - найуспішніша Західна мережа закусочних в країні. За визнанням багатьох, самі незвичайні Ресторани Сандерса знаходяться саме тут. На вході ви можете скористатися спеціальним автоматом, який на основі вашої статі, настрою і віку підбере відповідне замовлення. До речі, можете додати в меню рисову кашу і грибний салат, а всього доступний вибір з 50 страв. Вирушаючи в Шанхайські KFC, будьте готові, що вас будуть обслуговувати роботи .
 • Німеччина . на Підноси наносять тонку бездротову клавіатуру, яку можна легко під'єднати по блютуз до телефону, щоб зробити замовлення, не виходячи з-за столика.
 • Росія . цікаво, що в країну мережа приходила двічі. Вперше в 1993 в рамках співпраці з місцевою фірмою «Росинтер» — Kentucky Fried Chicken називалися «Ростик'с». Перший ресторанчик відкрили у столичному гумі. Через фінансові проблеми заклади закрилися в 1998. Повернулися в РФ тільки в 2005 з новим неймом «Ростик'с — KFC». Yum! Brands викупив російський сегмент в 2011-назва змінилася на традиційне КФС.
 • Україна . до 2005 в країні працював Російський «Ростик'с», оригінальний КФС прийшов тільки в 2012. У Києві розташований найбільший заклад для автомобілістів: він здатний обслужити до 200 машин на годину, не рахуючи 280 пішоходів/годину!
 • Індія . Тільки тут вам запропонують гострі крильця з перчиком і лимончиком або бургер з нутом. М'ясних продуктів в місцевому меню менше, ніж в будь-якій іншій країні світу. Зате вегетаріанських страв з врапи, рису — величезний вибір.
 • Венесуела. у цій країні можна розплатитися за крильця криптовалюта Dash.
 • Японія. в Осаці відкрили перший (і єдиний на сьогодні) заклад Сандерса у форматі шведського столу. Відвідувачам дається 1,5 години на те, що їсти, скільки влізе. Крім курочки, пропонують салати, ковбаски і пасту. Як десерт - і традиційне морозиво, і незвичайне кавове желе. Бренд Сандерса подарував Японії різдвяні традиції-улюблене американцями свято у японців асоціюється саме з походами в ресторани KFC. А почалося все з випуску спеціального набору Kentucky Christmas. До цього дня понад 3 млн японських сімей шикуються в багатогодинні черги, щоб спробувати 25 грудня заповітне « Різдво в Кентуккі"» У цей день заклади заробляють до ⅓ річного прибутку!

Значна кількість ресторанів відкрито також в Австралії, Новій Зеландії, Індонезії, Малайзії, Ізраїлі, Бразилії, Колумбії, Польщі, Вірменії, Грузії, Казахстані, Білорусі та ін.

«Пальчики оближешь»: основное меню КФС

"Пальчики оближеш": основне меню КФС

Головна позиція меню — оригінальні шматочки курчати на кісточці в паніровці, приготовленої за секретним рецептом Сандерса. М'ясо обвалюють у пшеничному борошні та спеціях (2 хвилини), потім смажать при 185 °C під тиском (7 хвилин), дають продукту охолонути (5 хвилин), після чого подають гостям. Якщо блюдо не продано протягом 1,5 годин, воно утилізується. Також гостям пропонуються гострі крила, нагетси, бургери з курячою котлетою і Popcorn Chicken.

У різних країнах світу в меню є і екзотичні Доповнення:

 • Ісламські країни: халяльна курка.
 • Великобританія: курка на грилі.
 • Ямайка: пісне меню.
 • Японія, Еквадор, Сінгапур , країни Карибського басейну: смажені морепродукти.
 • Канада: квасоля-барбекю, кукурудзяні качани, булка хліба, пюре, американське печиво.
 • США: смажені курячі шлунки і лівер.
 • Греція: Картопляні Клинки замість картоплі фрі.
 • Португалія, країни Східної Європи: пиво.
 • Перу: тістечко «3 молока», Inca Kola.

З 2012 ви можете відвідати кафе KFC am («KFC до полудня»), де вам запропонують яєчний пиріг із заварного крему, кашу, Млинці та вафлі.

«11 трав и специй»: легендарный рецепт Сандерса

"11 трав і спецій": легендарний рецепт Сандерса

Навряд чи щось ще покрито такою ж завісою таємниці, як суміш приправ для курочки, придумана особисто Harland Sanders. Рецепт знав тільки він сам і його друга дружина, Клаудія Лідінгтон. Ще однією людиною, кому, здавалося, розкрився секрет, виявився племінник ресторатора, Joe Ledington. Він випадково знайшов список інгредієнтів на звороті старого документа з сімейного альбому. На цю новину правління Yum Brands навіть випустило цілий Прес-реліз!

Бренд запевнив, що справжній рецепт Сандерса не міг бути в руках Джо. Адже та заповітна папірець з рецептом, написаним в 1940, знаходиться тільки у них. І захована краще голки Кощія: листочок знаходиться в сейфі з незрозумілим цифровим замком, а сам сейф — в бетонному куленепробивному сховищі зі стінами товщиною 60 см.за всім цим комплексом ведеться цілодобове спостереження, а по периметру таємного місця встановлена сила-силенна датчиків руху для забезпечення повної секретності складу приправи.

Сам Полковник Сандерс, як міг, намагався знизити інтерес публіки до свого відкриття: «там тільки сіль та перець, а всі інші інгредієнти ви без праці знайдете на своїй кухні». Але при цьому хитрий Харланд не став навіть патентувати винахід , адже після завершення терміну дії патенту рецепт би став доступним всім. Втім, гурмани, проаналізувавши курочку з КФС, вже давно випустили у вільний доступ приблизний склад " 11 трав і спецій» (в столових ложках):

 • Паприка-4;
 • Мелений білий перець-3;
 • Солоний сухий подрібнений часник-2;
 • Сіль селери — 1;
 • Суха гірчиця-1;
 • Мелений чорний перець-1;
 • Мелений імбир-1;
 • Висушені листя чебрецю - ½ ;
 • Сушений базилік - ½ ;
 • Сіль - ⅔ ;
 • Сухе листя орегано (материнки) — ⅓.

У КФС ж запевняють, що навіть повного повторення оригінального рецепта мало, щоб приготувати фірмову курочку Сандерса. тут використовують м'ясо птиці певного віку — більш того, курчат годують за спеціальним меню. Саме блюдо готують тільки на гідрованому рослинному маслі, яке також впливає на смак кінцевого продукту.

Айдентика: слоган, логотип и Полковник Сандерс

Айдентика: слоган, логотип і Полковник Сандерс

Цікаво, що слоган змінювався кілька разів:

 • North America's Hospitality Dish — «страва гостинності з Північної Америки».
 • We fix Sunday dinner seven nights a week — «ми робимо недільні обіди всі сім днів на тиждень».
 • Follow your taste — «йди своїм смаком».
 • It's finger lickin' good — «так смачно, що пальчики оближеш».
 • Nobody does chicken like KFC — «ніхто не приготує курку так, як КФС».
 • So good «" дуже смачно!", "Здорово!»

Зрештою, повернулися до варіанту з " Пальчики оближеш!»

Перший логотип розробили в 1952 — це було графічне зображення Полковника і напис Kentucky Fried Chicken. З тих пір зовнішній вигляд лого кілька разів змінювався. Останнє оновлення сталося в 2006-улюблений білий костюм замінили на фартух в пам'ять про те, що засновник був природженим шеф-кухарем.

Образ Полковника був ключовим не тільки для «курчати з Кентуккі». Він став ключовою фігурою для всього американського громадського харчування,»міжнародним символом гостинності". Навесні 2019 запустили «ребрендинг» Харланда — віртуальну модель, більше схожу на модного хіпстера. У нього стильна зачіска, накачаний прес, татуювання з секретним рецептом і така ж безтілесна кохана Денні. Новий намальований Сандерс настільки полюбився публіці,що з цифровим чином уклали контракт на рекламу Dr. Pepper, Old Spice і TurboTax.

Мало хто знає, що у бренду є власний маскот — мультяшний курча Chicky, створений спеціально для юної аудиторії. Вперше його представили в дев'яностих в Таїланді. Чікі особливо полюбився дітлахам з Азії і Південної Америки.

Что помогло KFC завоевать мир: маркетинговые фишки

Що допомогло KFC завоювати світ: маркетингові фішки

Своєю вражаючою популярністю мережа Kentucky Fried Chicken зобов'язана грамотним рекламним кампаніям, роботі маркетологів:

 • Сингли для просування. у 1969 була представлена (як сьогодні б сказали, «вірусна») пісенька Get a bucket of chicken, have a barrel of fun. Завзятий джингл виконав популярний співак Баррі Манілоу.
 • Слоган для подолання маркетингових перешкод. It's nice to feel so good about a meal («приємно і добре думати про обід») — заклик, належний подолати «СПОЖИВЧЕ почуття провини». Для залучення чорношкірої аудиторії задіяли вже інші слова-We do chicken right (»ми робимо курку правильно").
 • Колаборації. Так, в 1998-2000 КФС співпрацював з Nintendo , Game Freak і 4Kids Entertainment: влаштовувалися тематичні дні, а до дитячих замовлень дарували в подарунок іграшки «Покемон». У 1999 підписали контракт на $2 млрд з «Лукасфільм» для просування тематичних обідів в дусі «Зоряних воєн».
 • Незвичайні акції. наприклад, в 2014 американські випускниці могли замовити за 20 доларів браслет з конвалій і... курячої ніжки. У подарунок йшла ще й Подарункова картка на $ 5. А в День Святого Валентина в 2018 продавалися ароматні валентинки-якщо їх потерти, то можна було відчути незрівнянний запах смаженої курочки!

Важливо, що маркетологи KFC розробляють індивідуальні кампанії для кожної країни присутності, враховуючи місцеві уподобання.

5 принципов успеха от КФС

5 принципів успіху від КФС

Полковник Сандерс — це не тільки добродушний Містер з борідкою і в незмінних окулярах, чиє зображення прикрашає кожен фірмовий ресторанчик. Це ще й людина, яка змогла побудувати бізнес з нуля не в молодому віці. подолати цілу низку невдач, помилок компанії KFC допомогли прості, але важливі істини:

 1. Робіть те, що Вам подобається. Улюблена справа збере аудиторію, що розділяє ваші цінності. Але, щоб перетворити хобі в успішний бізнес, потрібно постаратися — навчитися планувати і управляти командою, шукати канали продажів, брати на себе повну відповідальність.
 2. Інвестуйте в продукт. Продавайте настільки досконале, що люди будуть готові за нього переплачувати. Так, Харланд запропонував унікальний рецепт " 11 трав і спецій», технологію обсмажування, при якій м'ясо виходило соковитим, а панірування — хрусткою.
 3. Не пасуйте перед труднощами. Провали неминучі. Головне, щоб помилки не вкрали віру в себе. Кожна компанія стикається з проблемами — виграє та, яка змогла навчитися на власних невдачах. "Я ніколи не здавався, пробував нові речі і завжди вірив у успіх».
 4. Завжди займайтеся самоосвітою. Засновник КФС постійно вчився: переконувати споживачів, розуміти запити людей, вирішувати юридичні проблеми і будувати бездоганний імідж.
 5. Оточіть себе однодумцями. Ті, хто горить вашою ідеєю, досягають запаморочливих успіхів, завдяки своєму ентузіазму. Ваші перемоги - їх перемоги!

А ще Харланд Девід Сандерс любив говорити: «Не має сенсу бути найбагатшою людиною на кладовищі. Ви не можете керувати звідти».

5 главных конкурентов Kentucky Fried Chicken

5 головних конкурентів Kentucky Fried Chicken

На даний момент в світі діє близько сотні фастфуд-мереж, з яких, щонайменше, десять можуть претендувати на статус глобальних. з цього розмаїття виділяється п'ятірка основних конкурентів КФС:

 1. Mcdonald's. світовий бренд почався з американської мрії Морріса і Річарда Макдональдса — вони вирішили створити власну мережу ресторанів під відкритим небом. Самообслуговування, стандартизовані страви і націленість на якнайшвидше обслуговування клієнта — ось відмінні риси цих закладів. Згодом бренд перейшов до Рея Кроку, який зміг побудувати розгалужену франчайзингову мережу. Сьогодні це 35 000 ресторанів у 121 країні. Парадокс: незважаючи на скандальні новини про «Макдональдси» (шкідлива їжа, потрапляння в їжу сторонніх предметів), практично в кожній точці черги з бажаючих покуштувати фірмовий «Біг Тейсті» і картоплю-фрі. На сьогодні в «маці» працює кожен 8-й американець, а корпорація утримує звання найбільш впізнаваною в світі франшизи швидкого харчування. За кількістю закладів поступається тільки»Сабвей".
 2. Burger King. У 1954, коли «Макдоналдс» масово продавав свої франшизи, двоє приятелів, Девід Еджертон і Джеймс Макламор, перейнялися новою ідеєю закладів громадського харчування, ось тільки залежати від когось не бажали. Друзі викупили збиткову Insta-Burger King, викинули з назви першу приставку — і почали будувати власну фастфуд-мережу для всієї родини. Головна відмінність від Mcdonald's: стандартні ціни, які не змінювали навіть у важкі часи. Сьогодні "Бургер Кінг «вважають копією» Макдоналдс", в той час як експерти знаходять між брендами концептуальні відмінності.
 3. Subway. Жив-був на світі Фред Де-Люк, який дуже мріяв вивчитися на лікаря, тільки грошей на це не було. Одного разу знайомий запропонував йому підзаробити, відкривши закусочну. Фред оцінив пропозицію і взявся за справу з усією серйозністю. Він заснував не якусь "забігайлівку", а бізнес, націлений на клієнта. Головною фішкою були знамениті і до цього дня сендвічі-«підводні човни». На відміну від конкурентів, тут прагнуть нагодувати гостей не тільки свіжою і смачною, але і корисною їжею. А ще ресторани в різних країнах адаптуються під смаки і харчові традиції місцевого населення: в Індії франчайзі можуть прибрати з меню страви з яловичиною, а в Росії — додати пиво.
 4. Pizza Hut. Поки конкуренти намагалися нагодувати населення бургерами та сендвічами, два канзаських студента запропонували чесній публіці ще одне смачне і доступне блюдо — піцу. Особливістю закладів Френка і Дена Карні були унікальні, виняткові склади: пізніше брати наймуть цілу команду маркетологів тільки для одного завдання — шукати нові незвичайні рецепти піц по різних країнах світу. Окремо варто виділити і унікальні рекламні кампанії, в яких брали участь такі особистості, як Михайло Горбачов і Дональд Трамп . Сьогодні в світі відкрито близько 12 000 ресторанів «Піца Хат».
 5. Dunkin' Donuts. А наостанок, як водиться, десерт-Фірмова мережа з величезним вибором пончиків. Цікаво, що бізнес був відкритий Вільямом Розенбергом ще в 1948, а свою справжню назву отримав недавно. Основна аудиторія "Данкін Донатс" - активні ділові люди, які можуть знайти час лише на каву з ніжними пончиками. Так як у бренду естетична продукція, це здорово допомогло в просуванні з настанням ери соцмереж: у DD мільйони передплатників в Facebook , Twitter, Pinterest та Instagram. Є у ресторанів і свої риси: в меню пишуть не тільки назва страв, але і їх склад. Компанія називає себе захисником екології і противником шкідливих компонентів в їжі.

При всіх відмінностях можна без праці знайти спільні риси: засновники через деякий час продавали бізнес, а розширювалися подібні корпорації за допомогою франчайзингу.

Бизнес с KFC: условия сотрудничества по франшизе

Бізнес з KFC: умови співпраці по франшизі

Сьогодні у кожного є можливість відкрити ресторан КФС у власному місті в якості франчайзі. Від партнера потрібно:

 • Чесність;
 • Обов'язковість;
 • Добросовісність;
 • Виконання домовленостей;
 • Дотримання норм міжнародної етики;
 • Повага до гостей ресторанів;
 • Висока якість страв;
 • Відмінний сервіс;
 • Відповідальне виконання стандартів приготування харчування.

У свою чергу, KFC пропонує супровід «від першої консультації до функціонуючого закладу», підтримку у вирішенні всього спектру питань — технічного оснащення, бухгалтерських документів, навчання команди:

 • Сприяння пошуку та найму працівників;
 • Забезпечення рекламними матеріалами;
 • Організація служби доставки в населеному пункті;
 • Допомога в організації поставок продуктів;
 • Забезпечення поставок фірмової упаковки страв, брендованої форми для співробітників;
 • Здійснення рекламних кампаній в режимі «онлайн»;
 • Допомога у веденні соціальних мереж;
 • Сприяння у вирішенні економічних і юридичних проблем.

При цьому 11% виручки франчайзі — це роялті, витрати на просування і відрахування в маркетинговий фонд.

Благотворительность Kentucky Fried Chicken

Благодійність Kentucky Fried Chicken

Бренд Полковника Сандерса славний не тільки фірмовим смаженим курчам, але і добрими справами. Особливо це стало помітно в " епоху коронавірусу»:

 • Допомога співробітникам: програми тимчасового працевлаштування, виплати працівникам, які постраждали від ковіду.
 • Безпечне обслуговування: тут побудували перший в світі ресторан, де відвідувачам видають страви роботи. Для збереження соціальної дистанції налагодили прийом замовлень через чат-боти, а для команди посилили заходи безпеки та гігієни.
 • Підтримка партнерів та співпраця з постачальниками: інформаційне сприяння, вибір місцевих виробників інгредієнтів, заснування антикризового комітету КФС.

У країнах присутності бренду запускають локальні благодійні акції. Наприклад, в Росії:

 • " Допоможемо дітям разом!"Купивши обід в бляшаному відерці, ви даруєте 19 грн. дитячим благодійним фондам.
 • Забезпечення безкоштовними обідами молодіжних організацій, дітей з обмеженими можливостями, лікарів, які борються з коронавірусною інфекцією. Тільки в 2020 бренд передав більше 3 т продуктів московським медикам.
 • Фінансова підтримка: компанія перерахувала $100 000 на допомогу російським малозабезпеченим сім'ям.
 • Фонд» відкриваючи горизонти " проводить безкоштовні тренінги для підлітків та вихованців дитячих будинків.

Волонтерський вектор роботи тут настільки потужний, що накопичилося матеріалу на цілу книгу.

Самые яркие коллаборации КФС с брендами

Найяскравіші колаборації КФС з брендами

Kentucky Fried Chicken відомий також яскравими спільними акціями з популярними компаніями і дизайнерами:

 • Karl Lagerfeld. У вересні 2020 Китайський KFC випустив спільно зі знаменитим будинком моди модель сумочки.
 • Cooler Master. У грудні 2020 представлена перша ігрова консоль КФС з вбудованою міні-пічкою — щоб під час гри завжди можна було підігріти пару крилець.
 • Genshin Impact. При купівлі тематичного обіду у відерці у березні 2020 року гості отримували коди на ексклюзивні Планери у відеогрі у фірмових кольорах КФС. Черга з бажаючих була настільки величезною, що акцію скасували в Китаї - в рамках недопущення поширення Covid-19 .
 • Crocs. У лютому 2020 на Тижні моди в Нью-Йорку представили взуття з ароматизованими прикрасами у формі курочки. Незвичайні крокси-сабо продавалися за $ 60.
 • Антонія Лев. Разом з брендом художниця підготувала до 80-річчя легендарного рецепту Сандерса дизайн для Худі і жерстяних відерець. Вона надихалася коміксами, Анрі Руссо, векторною графікою і фемінізмом.
 • Російський бренд «Юність». Спільна колекція худі, анораки, футболок, спортивних штанів, значків і чохлів для смартфонів, розроблена з реп-групою «хліб».
 • ВАТ "РЖД". Онлайн-зустріч волонтерів двох компаній під назвою "Акселератор добровольчих ініціатив".

Також для росіян були представлені спеціальні парфуми з ароматом улюбленого яблучного пиріжка і смаженого курчати.

«Темная сторона» КФС: скандалы, разоблачения, суды

"Темна сторона" КФС: скандали, викриття, суди

Навіть у такого нешкідливого бренду, як Kentucky Fried Chicken, є чимало неприємних фактів в історії:

 1. Вихід книги «нація фастфуду» Еріка Шлоссера і докфільму «подвійна порція» Моргана Сперлока, де KFC і всю індустрію швидкого харчування критикували за пропаганду ожиріння, нанесення шкоди природі, негуманне ставлення до тварин.
 2. З 2003 організація PETA («людство за етичне поводження з тваринами») проводить масштабну протестну акцію проти бренду під назвою Kentucky Fried Cruelty («Смажена жорстокість з Кентуккі»). Компанію звинуватили в негуманному поводженні з тваринами, чиє м'ясо використовується для приготування страв. Проти ресторанів Сандерса тоді виступив Пол Маккартні, Памела Андерсон, Good Charlotte та інші селебріті.
 3. На компанію подала в суд сім'я з Сіднея ( Австралія ): як показали аналізи, у їх 7-річної дочки діагностували пошкодження лівої півкулі мозку після того, як дівчинка з'їла крильце з КФС. Продукт виявився зараженим сальмонелою. Дитину госпіталізували, проте бідолаха впала в кому, а потім опинилася на все життя прикутою до інвалідного крісла. Бренд виплатив $ 8 млн компенсації на догляд за постраждалою.
 4. У грудні 2012 з'ясувалося, що ряд постачальників курячого м'яса з КНР додає в корм птиці гормони зростання і несумірні дози антибіотиків, що в корені суперечило законодавству держави.

Разом з цим в Мережі регулярно з'являються відео-викриття якості страв KFC, а також одкровення колишніх працівників бренду.

Топ-20 интересных фактов о KFC

Топ-20 цікавих фактів про KFC

Представимо цікаву інформацію про бренд і його історії:

 1. Спочатку місце Сандерса називалося Sanders Court & Café. Відверто кажучи, це був не ресторанчик, а звичайна «забігайлівка» на Богом забутій заправці в Кентуккі.
 2. Перший «обід у відрі» спробували в Солт-Лейк-Сіті.
 3. Єдиним правильним інструментом для приготування курчати Харланд вважав скороварку.
 4. Рецепт легендарних спецій для курочки Полковник склав в 1940 — його достеменно знають тільки 2 людини. Співробітникам ресторанів надсилають вже змішану приправу-і ті не відають, що в її основі.
 5. Кажуть, що Массі змогла придбати Ресторани Сандерса, скориставшись пристрастю засновника до астрології. Він дочекався сприятливого для свого задуму прогнозу і направив Харланду пропозицію. Довіряючи зіркам, останній погодився.
 6. До 1991 ресторанчики називалися Kentucky Fried Chicken. Дослівно - »смажена курка з Кентуккі". 
 7. Гітарист Бакетхед (Ведроголовий) любив виступати з відерцем KFC на голові. Незвичайний наряд поєднувався з дивовижною продуктивністю — чоловік випустив більше 40 альбомів і 40 релізів.
 8. У 2006 компанія виклала свій гігантський логотип площею 81 290 кв.метрів в пустелі Area-51. Лого настільки величезне, що його видно з МКС.
 9. З 1957 року бляшані фірмові відерця замінили на картонні. Однак залізні ємності досі виходять лімітованою колекцією до свят — наприклад, до Нового року. Якщо приходити з таким відром в ресторан, то вам будуть робити 30% на кожне замовлення протягом року.
 10. Хочете поїсти в KFC безкоштовно? Запишіться на екскурсію в заклад свого міста. Вас не тільки пустять в «святая святих» — на кухню, але і поділяться оригінальними рецептами. І, звичайно, пригостять безкоштовним обідом!
 11. Не сподобалося блюдо? Скажіть про це в день покупки — його замінять на аналогічне.
 12. Курка зберігається в ресторані не більше 1,5 годин. Потім, якщо не встигають продати, продукт утилізують.
 13. Чекаєте в черзі більше 10 хвилин? За очікування вам повинні дати напій, морозиво, маленьку картоплю-фрі або купон на знижку.
 14. Якщо ви не хочете вислуховувати пропозиції касира, то після замовлення скажіть код " це все!"Після цих слів за стандартами вам нічого не повинні пропонувати.
 15. За $20 000 був проданий бургер КФС, виготовлений зі справжнього метеорита, що приземлився на нашу планету 400 років тому. Покупницею була якась дама, яка готує настільки оригінальний подарунок чоловікові-вегетаріанцю, який в силу своїх смакових уподобань вже не міг насолодитися фірмовим блюдом.
 16. Після продажу бренду новим власникам Харланд був настільки незадоволений зниженням якості страв, що відкрив власний заклад «ресторанний будинок Клаудії Сандерс, дами Полковника».
 17. У Пакистані, Індії та Єгипті є спеціальні заклади для глухонімих відвідувачів.
 18. Під час запуску китайської мережі не помітили прикру помилку: переклад слогана "Finger lickin' Good" ("Пальчики оближеш") в силу місцевої мови звучав як "З'їжте свої пальці!"Тому спеціально для жителів КНР його замінили на інший.
 19. Найбільший ресторан Kentucky Fried Chicken працював в 2012-2017 в Азербайджані. Заклад площею 1600 м2 міг обслужити 300 гостей одночасно.
 20. Harland Sanders з натяжкою вийде назвати «роботодавцем мрії». За запевненням його особистого водія, Діка Міллера, будучи шофером, він зумів випросити за весь час служби лише один-єдиний вихідний.

Цікавий факт! одного разу на перше квітня бренд жартома представив «найшкідливіший бургер в історії». У так званому "Дабл-Дауні" замість пари булочок-два шматки смаженого курчати, а між ними — скибочка бекону з плавленим сиром, приправлений фірмовим барбекю. Але» прикол " так сподобався відвідувачам, що блюдо довелося залишити в меню ресторанів США, Нової Зеландії та Австралії.

90 добрых историй — книга от КФС

90 добрих історій-книга від КФС

У 2020 Kentucky Fried Chicken випустила своєрідне визнання всім тим, хто творить добрі справи, — «Книгу про дружбу і майбутнє. Волонтерські історії"» У збірці 90 оповідань, де йдеться про важливість благодійності та волонтерства в житті кожної людини. Там же і визнання тих людей, які отримали допомогу від російської Ліги волонтерів KFC, куди входять понад 2,5 тис.співробітників з 80 ресторанів РФ і держав СНД. Благополучателі зізнаються, що знайшли в цих людях не тільки помічників, а й добрих друзів, хто завжди вислухає, знайде підбадьорливі слова. Книгу видали російською, переклали англійською. Вона поширена по закладах КФС по всій планеті.

Самые интересные <a href='/tag/documentaries' target='_blank' title='Новости и статьи про Документальные фильмы'>Документальные фильмы</a> о KFC

Найцікавіші документальні фільми про KFC

Щоб дізнатися улюблений ресторан швидкого харчування ще краще, пропонуємо подивитися ролики:

 • Документальний фільм «Старий привіз на "заправку" 6-ть старих столиків і став робити курку. Так з'явилася мережа "KFC"...». Face Story зняли захоплюючу відео-розповідь про бренд.
 • Документальний фільм " KFC-До того як став відомий!"Канал telblog.net оповідає про нелегкий шлях Харланда і його фастфуд-мережі до успіху.
 • Документальний фільм " KFC-екскурсія по ресторану. історія компанії"» Marat Muftahetdinov показує улюблене мільйонами заклад зсередини.
 • Документальний фільм " крильця як в KFC / ви БУДЕТЕ в шоці AY COOK». Автор AY COOK обіцяє поділитися тим самим рецептом Полковника.
 • Документальний фільм " 40 секретів KFC, про які повинен знати кожен». "Факторія" зібрала всі важливі лайфхаки для постійного відвідувача ресторану.
 • Документальний фільм " який ФАСТФУД найкращий?"У ролику порівнюється КФС з» Макдоналдс «і»Бургер Кінг".

Подивитися добірку кращих відеороликів про історію успіху мережі закладів громадського харчування KFC можна по посиланню .

На YouTube можна знайти чимало оглядів ресторанчиків Сандерса в різних країнах світу, інтерв'ю колишніх працівників закладу та відгуки на популярні позиції і новинки в меню.

Висновок

Харланд «Полковник» Сандерс — яскравий приклад того, що успіху можна домогтися в будь-якому віці, з будь-яким минулим. Почати займатися улюблений справою і жити в своє задоволення ніколи не пізно. Як і стати мільярдером, засновником компанії, яка відома в сотні країн по всьому світу. Як видно з огляду worldbank.org.ua , бренд KFC продовжує успішно розвиватися і в сучасній реальності: новий віртуальний образ Сандерса, яскраві колаборації, незвичайні піар-акції, соковиті новинки в меню — все це приносить фастфуд-мережі мільйони шанувальників по всьому світу. Дивно, але смажене курча залишається як і раніше актуальним навіть у вік правильного харчування.