Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Автопортрет Ван Гога обнаружили в Шотландии

невідомий автопортрет Ван Гога виявили в Шотландії

Несподівану знахідку у вигляді раніше невідомого портрета Ван Гога знайшли в Національній галереї Шотландії завдяки рентгенівським променям під картиною "Голова селянки"

Співробітники Національної галереї Шотландії просвітили рентгеном картини напередодні виставки Вінсента Ван Гога "смак до імпресіонізму". Під одним з полотен вони виявили раніше невідомий автопортрет художника, повідомив Bloomberg 14 липня 2022 року.

Портрет знайшли на зворотному боці картини "Голова селянки", під шаром клею і картону. Експерти припускають, що вони нанесені більше століття тому. Ван Гог не раз використовував полотно двічі: перевертав і писав зі зворотного боку.

Зараз реставратори вирішують, як делікатно очистити шедевр від клею і картону і не пошкодити його.

“Коли ми вперше побачили рентген, звичайно, ми були до глибини душі схвильовані. Це відкриття доповнює вже відому інформацію про життя Ван Гога", – поділилася враженнями старший хранитель картин в Національній галереї Леслі Стівенсон.

За її словами, знайдений самородок трохи наближає людей мистецтва до неймовірного художника. Леслі та її колег розраховують, що знахідка стимулює шотландців прийти на виставку, щоб побачити раніше невідоме полотно Ван Гога. Рентгенівський знімок з ескізом виставлять в спеціально створеному для нього лайтбоксі. 

На ньому зображений бородатий натурник в капелюсі і з шийною хусткою. На картині видно ліве вухо чоловіка. Відомо, що художник відрізав його в 1888 році. Мистецтвознавці припускають, що автопортрет-це рання робота майстра. За словами професора Френсіса Фаула, він назавжди залишиться в Шотландії.

Виставка відкриється 30 липня і триватиме до 13 листопада 2022 року.