Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Celsius подал заявление о банкротстве

Крипто-кредитор Celsius подав заяву про банкрутство

З'явилася інформація, що кредитор криптовалюта Celsius Network подав заяву про банкрутство, це рішення стало наслідком падіння ринку криптовалюта і втратою інвестицій

Кредитор криптовалюти Celsius Network скористався главою 11 Кодексу США Про банкрутство і подав заяву про банкрутство, про це повідомив новинний портал Bloomberg 14 липня 2022 року. Таке рішення компанія винесла, ставши однією з жертв падіння криптовалют на 2 трильйонів доларів, який вже забрав у небуття багато імен цієї сфери і змусив страждати сотні тисяч індивідуальних інвесторів.

Celsius має 100 000 кредиторів і, як повідомляє компанія, оголошення про банкрутство стабілізує бізнес і допоможе розібрати ситуацію, що склалася з вигодою для всіх сторін.

Celsius накопичила активів на 20 і більше мільярдів доларів і до червня місяця пропонувала своїм вкладникам ставки до 18 відсотків. Червнева паніка серед клієнтів змусила компанію призупинити всі операції зі зняття коштів. Діапазон активів і зобов'язань Celsius оцінюється в межах від 1 до 10 мільярдів доларів.

Проблема Celsius знайома багатьом кредиторам та хедж-фондам. Після підняття процентних ставок Федеральною резервною системою США в середовищі інвесторів почалася паніка. У липні заявку на захист від банкрутства подав кріптовалютний брокер Voyager Digital Ltd., а для Three Arrows Capital, вже збанкрутілого кріптовалютного хедж-фонду, були запитані ліквідатори.

Бізнес Celsius був побудований на тому, що компанія надавала кошти, отримані від клієнтів, на потреби інституційних інвесторів, а також компанія брала участь в додатках, спрямованих на децентралізоване фінансування.

У середу, 13 липня 2022 року Celsius повідомила, що виведення коштів було призупинено, це пояснюється тим, що якщо компанія буде прискорено видавати активи клієнтам "їх частина отримає гроші зараз, а інші клієнти будуть чекати видачі коштів до тих пір, поки Celsius не отримає кошти від довгострокових або неліквідних операцій".

Компанія сподівається на продовження своєї діяльності і подала про це прохання. Претензії клієнтів будуть оброблятися відповідно до законів глави 11 Кодексу США про банкрутство.