Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Обзор книги «Сила воли. Как развить и укрепить», Келли Макгонигал

Книга " Сила волі. Як розвивати та зміцнювати", Келлі Макгонігал

Читайте про що книга «Сила волі. Як розвивати та зміцнювати " Келлі Макгонігал. Короткий зміст, подробиці та корисна інформація про книгу

Сила волі — необхідний інструмент, що дозволяє людині контролювати всі сфери життя. у круговороті щоденних турбот і труднощів ми часом не помічаємо, як починаємо втрачати цю важливу здатність. Життя мінливе, і кожен з нас іноді стикається з апатією і відсутністю бажання виконувати заплановані справи. Ми відкладаємо все на завтра, вважаючи, що це нормально. Така реакція дійсно не представляє небезпеки, якщо вона пов'язана з банальною втомою через стреси і сильних навантажень на роботі чи навчанні. Однак переростаючи в звичку, це тягне нас на дно. Куди пропадає сила волі і як це зупинити? Про це та багато іншого у своїй книзі «Сила волі. Як розвинути і зміцнити» повідала американська письменниця Келлі Макгонігал. Детальний розбір твору від https://worldbank.org.ua вже чекає вас нижче по тексту.

Загальна характеристика книги

Кожна з 10 глав книги містить в собі ідеї і практичні вправи, за допомогою яких ви поступово відновите вольову «м'яз». твір чіпляє своєю чесністю: там ви не побачите гучних слоганів про моментальний ефект, оскільки будь-яка звичка вимагає часу для формування. першим ділом автор пояснює, з чого складається сила волі і як вона працює. Здатність включає три головні сили, кожною з яких управляє певна ділянка головного мозку:

 1. «Я не буду». Перешкоджає імпульсивним вчинкам і миттєвим бажанням, здатним перешкодити досягненню цілей.  
 2. «я буду». Завдяки даному доданку, людина здатна виконувати найбільш важкі для нього дії. Це саме ті справи, які постійно відкладаються на завтра з різних вигаданих причин. Незважаючи на нашу нелюбов, ця сила є найефективнішою з усіх і здатна привести до поставлених цілей.
 3. «я хочу». Сила сприяє досягненню давно сформованих цілей.

Перед початком курсу по відновленню сили волі, необхідно поставити перед собою одну вагому задачу. зробивши це, почніть стежити за власною поведінкою і створювати картину, що складається з корисних завдань «я буду» і збивають зі шляху перешкод «я не буду». у процесі спостереження людина розвиває навик самосвідомості, без якого неможливе формування інших важливих здібностей. Кожному з нас необхідно навчитися відчувати внутрішні вібрації, що попереджають про дії, що збивають з основної дороги. Чим раніше ви виявите імпульси, що ведуть вас в протилежну від мети сторону, тим швидше повернетеся в потрібне русло.

Кому варто прочитати твір?

Наш мозок все ще реагує на збережені еволюцією інстинкти і часто тягнеться до шкідливих речей. Сила волі протистоїть цьому, захищаючи організм людини. Коли здатність починає підводити, ми робимо імпульсивні дії і не можемо взяти себе в руки. Тому при перших передумовах до втрати важливого досвіду, необхідно шукати способи його тренування і відновлення. Ми радимо прочитати цю книгу, якщо ви:

 • Стали менш дисципліновані і помічаєте, що ваше життя виходить з-під контролю;
 • Хочете стати продуктивнішими, але неукріплена сила волі не дозволяє навіть встати з дивана, щоб почати діяти;
 • Відчуваєте, що відсутність цієї важливої здатності робить негативний вплив на Вас, і хочете змінити свою реальність в кращу сторону.

У книзі чітко описані причини збоїв в системі сили волі, а найголовніший плюс твори — наявність корисних порад для їх ефективного запобігання.

Коротко про Келлі Макгонігал

Келлі Макгонігал — письменниця та експерт у галузі психології та філософії. Жінка народилася і виросла в Нью-Джерсі, в сім'ї освічених людей: батьки Келлі працювали вчителями в державній школі. З самого дитинства сім'я активно займалася інтелектуальним розвитком дівчинки. Після закінчення школи юна Макгонігал поступила в Бостонський університет і отримала там ступінь бакалавра в областях психології і масових комунікацій. На цьому навчальна діяльність не закінчилася: ставши випускницею BU, дівчина поступила в Стенфорд, де захистила докторську. Паралельно з навчанням, Келлі читала лекції з психології і пізніше створила відкритий курс про силу волі в Стенфордському університеті.

Психологічні курси Макгонігал удостоєні безлічі нагород, однією з яких є премія Уолтера Гора, видатна заслуженим викладачам Стенфорда.

Перші кроки в літературі були зроблені під час роботи на посаді головного редактора журналу про медитацію і йога-терапії. У 2009 році відбувся дебют Келлі Макгонігал в ролі письменника. У світ вийшла її книга " Антіболь! 10 дієвих вправ йоги для усунення болю"» У ній жінка розповідає про способи досягнення спокою і душевної рівноваги.

Крім цього, письменниця бере участь у міжнародних конференціях. У 2013 році вона взяла участь в «TEDGlobal», виступивши з доповіддю про користь стресу для організму і його вплив на інтелект суспільства і людяність.

На даний момент основною сферою діяльності жінки є вивчення зв'язку між станами людини — фізичним і психологічним. крім дослідницької та навчальної спрямованості, Келлі займає посаду консультанта з питань психології в газеті The New York Times.

Короткий зміст книги

Для більшого розуміння твору, ми б виділили наступні важливі думки автора:

 1. Ми часто плутаємо бажання зі щастям. Людина, смакуючи їх виконання, подає організму сигнал. У цей час виробляється дофамін. Досягнувши бажаного, вироблення гормону знижується, а ейфорія кудись випаровується. Їй на зміну приходить спустошення і невелике розчарування. Для позбавлення від неприємних відчуттів ми ставимо перед собою нові цілі.
 2. Критикуючи себе, ви погіршуєте ситуацію. Деякі помилково вважають, що критика корисна: мовляв, почувши негативну оцінку власної діяльності, вони починають працювати краще. Однак суворе ставлення до себе не дисциплінує, а, навпаки, погіршує самоконтроль. Важливо прощати себе за помилки: жодна справа не виконується ідеально з першого разу. Сила волі формується і розвивається не через провину, а завдяки вмінню прощати і приймати себе.
 3. Дбайте про майбутню версію себе. » Carpe diem " (лат. "Лови момент") - відмінний вираз давньоримського поета Горація, що стало справжнім девізом життя багатьох людей. Латинська мова дійсно сповнена глибоких цікавих афоризмів, але в цьому випадку фраза може спрацювати негативно. Ви, швидше за все, не заглядаєте в майбутнє, аргументуючи це тим, що поки цей час— нереальне, нематеріальне, та й зовсім не існує. Оскільки ви ще не знайомі з собою майбутнім, ви схильні піддаватися миттєвим бажанням і спокусам. Не живіть себе ілюзіями: або ви почнете змінюватися прямо зараз, стаючи кращою версією себе, або так і будете відкладати все на завтра ще довгий час.

Книга " Сила волі. Як розвинути і зміцнити» за 5 хвилин: головні ідеї для зміцнення сили волі

 1. Завдяки самоконтролю, можна досягти неймовірних висот в будь-якій справі. вміння керувати силами («я буду», «я хочу», «я не буду») дозволяє людині бути повноцінним господарем свого життя. За допомогою цього вміння ми вчимося контролювати увагу, дії, почуття, а також вибираємо ставати щасливішими, розумнішими, успішніше.
 2. Знаючи свої слабкості, людина найбільш повноцінно володіє собою. вивчивши свою поведінку і виявивши «м'які» сторони особистості, ви навчитеся контролювати свої дії і емоції. Якщо в момент вибору між корисним і не дуже (найчастіше це — найбільш бажаний і легкодоступний варіант), ви відволікаєтеся на сторонні речі, спрацьовує інстинкт самозбереження, і ваш мозок йде найпростішим з двох шляхів. Для того щоб цей процес став усвідомленим, потрібно вміти керувати собою максимально, а також бути напоготові, коли мова йде про ваші слабкості.
 3. Для зміцнення здатності, навчитеся контролювати себе в незначних речах. оскільки сила волі є психологічним м'язом, її можна тренувати та розвивати. Почати варто з невеликих кроків. Перестаньте давати собі поблажку за прояв вольових якостей в минулому або майбутньому. Краще і корисніше буде сконцентрувати увагу на великих цілях і власних цінностях.
 4. Оточіть себе «корисними» людьми. вченими доведено, що приятелі, постійно знаходяться поруч з людиною, роблять значний вплив на його дії і думки. Виходить, якщо ваш друг слабовільний ледар, то ви, швидше за все, втратите контроль над своїм життям, надивившись на його поведінку. Ну, або припиніть спілкування з ним, але це вже інша історія ... корисно оточувати себе людьми, що мають схожі з вашими цілі. Спостерігаючи за діями один одного, ви будете переймати поведінку і поступово досягнете бажаного разом. Якщо постійно піддаватися несвідомому інстинкту поруч з негативними людьми, що мають погані звички, сила волі поступово зійде нанівець, а ви, що вкрай ймовірно, перетворитеся в гіршу версію себе.
 5. Формуйте цілі лише позитивно і вірте в їх виконання. думки на кшталт «Я не зможу» або «я не буду» ще на самому початку шляху приречені на провал. Переставши прокручувати в голові негативні сценарії, сигнали не стануть надходити в мозок, і він просто витіснить негатив.
 6. Не кидайте боротьбу, роблячи щось погане. коли людина, яка вирішила відмовитися від згубної звички, викурює сигарету, всі його цілі в мить руйнуються. Він, махнувши рукою, вирішує скурити ще одну, оскільки зі шляху він вже звернув. Це неправильний підхід, який тільки розхитує і без того кволу силу волі. Одна слабкість не повинна перекреслювати весь день. Лаяти себе за це не потрібно: краще розберіться, з якої причини ви так вчинили і спробуйте змінити тактику досягнення мети.
 7. Висипайтеся. здоровий Сон позитивно впливає на всі сфери нашого життя. Постійний недосип веде до стресу, а він, відповідно, робить людину більш вразливим перед потягами і спокусами. Через втому ви не можете зосередитися і дієте, спираючись на власні емоції. У цьому випадку мозок, як було сказано трохи вище, шукає найлегший шлях і піддається спокусам.
 8. Постійне підтримання одного рівня цукру в крові сприяє поліпшенню вольових якостей. найкраще з ранку є пишу, яка на довго постачає організм енергією. Стійкість показників допоможе зберегти низкогликемическая дієта.

Популярні Книги Келлі Макгонігал

 1. «Хороший стрес як спосіб стати сильнішим і кращим». Книга змінює ставлення до стресу, перетворюючи його з негативного стану в потужний і позитивний струс. За допомогою цього можна опрацювати сильні сторони і адаптувати організм до найважчих умов. Тепер неприємності стануть для вас корисними інструментами для загартування і зміцнення характеру.
 2. «Зроби себе сам». Мрієте кинути нудну ненависну роботу, звільнитися від боргових кайданів і відкрити свою справу? Тоді ця книга точно для вас! Всі правила успішного старту зібрані на сторінках твору.
 3. «радість руху. Як фізична активність допомагає знайти щастя, сенс, впевненість в собі і подолати труднощі». Реалізувати себе можна різними способами, один з яких описується в даній книзі Келлі Макгонігал. Письменниця розповідає, як заняття спортом і подорожі по світу допомагають людям з обмеженими можливостями розширювати межі своїх можливостей і ставати щасливішими.

Книги, схожі на «Сила волі. Як розвинути і зміцнити"

 1. «Суперволя. Потужні техніки розвитку самодисципліни", Майкл Вілсон.
 2. «як думають переможці. Науково обґрунтовані методи досягнення максимуму ефективності", Ханс в.Хагеманн.
 3. " Біжи, мозок, біжи! Як за допомогою тренувань допомогти мозку стати креативніше, думати швидше і перестати нервувати», Андерс Хансен.
 4. «Сила емоцій», Девід Дестено.
 5. «позитивний Ранок: як налаштувати свій мозок на корисні звички», Роберт Картер III.

Висновок

Книга Келлі Макгонігал докладно розписує шлях формування і розвитку сили волі, починаючи з моменту постановки мети і закінчуючи виробленням звички. Сподіваємося, що огляд https://worldbank.org.ua допоміг вам відшукати способи повернення продуктивності і поліпшення життя. Пам'ятайте, що сила волі — м'яз, яку можна і потрібно тренувати. скориставшись методами письменниці, ви помітите, як значно змінилася ваша реальність. Вдалих змін!