Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Обзор книги «Внутри Apple», Адам Лашински

Книга "Всередині Apple", Адам Лашинський

Читайте про що книга «всередині Apple», Адам Лашинський. Короткий зміст, подробиці та корисна інформація

Про «яблучної» корпорації написано чимало творів, але тільки ця книга може зрівнятися за популярністю з «офіційною» біографією с.Джобса авторства Уолтера Айзексона. Редакція  https://worldbank.org.ua представляє детальний розбір гучного бестселера " всередині Apple . Як працює одна з найуспішніших і закритих компаній світу», присвяченого закритому неординарному гігантові. 

Кому може бути корисно це видання

У Росії, Штатах та й по всьому світу виходу книги Лашінскі з нетерпінням чекали тисячі фанатів еппловской техніки. Дізнатися, як створюються новинки, які, незважаючи на порівняно високу ціну, стають безумовними хітами у Всесвіті електроніки, було цікаво і студентам, і підприємцям, і творчим людям, і айтішникам. Безумовно, це відмінний підручник для майбутніх бізнесменів-початківців, адже досвід однієї з найбільш знакових корпорацій планети завжди цінний для власної справи. Книга припаде до душі і тим читачам, які не уявляють життя без експериментів і новаторства, не бояться ризикувати і плисти проти течії. 

Адам Лашинський: коротка біографія письменника

Творець книги про великий бізнес за сумісництвом ще й головний редактор журналу Fortune, відомого своїми статтями про Уолл-стріт і Кремнієвій долині. Його перу належать численні роботи, присвячені Apple, Hewlett-Packard і Google . Лашинський скрупульозно досліджує принципи управління та секрети успіху таких гігантів, як Oracle , eBay , Wells Fargo, Twitter, Intel . У сферу його літературних і наукових інтересів входить також венчурний бізнес і новітні технології переробки нафти. 

Що ще почитати у автора?

Крім даного гучного видання, а. Лашінскі є творцем не менш цікавих творів:

 • «дика їзда».
 • «"Убер". Інсайдерська історія світового панування"» 

Ці книги присвячені ще одному із загадкових і незвичайних гравців на арені міжнародного бізнесу — глобальному сервісу таксі Uber. Але все ж більшість читачів знають цього автора по книзі про»Яблуко". Адже якщо уявити Apple, Inc. чарівною кондитерською фабрикою Віллі Вонки, то бестселер Лашинські однозначно буде тим самим золотим квитком, який відкриє перед вами неприступні ворота. Але чи реально осягнути суть чарівництва? 

Короткий зміст і основні моменти

Після прочитання» всередині Apple " читач так чи інакше прийде до думки, що ця фірма не схожа своєю управлінською структурою ні на одну компанію як з минулого, так і сьогодення:

 1. «Еппл» не боїться задіяти своїх найрозумніших професіоналів у втіленні одного-єдиного проекту.
 2. Всі розробки компанії — під грифом «Цілком таємно».
 3. Величезна увага навіть до самої, здавалося б, незначної деталі. Ось чому техніка Apple здатна догодити найвибагливішим естетам.
 4. Інновації доступні кожному: в інтерфейсі айфона або макбука розбереться людина, яка зовсім далека від електроніки.

Не всі методи «Еппл» при першому прочитанні здаються зрозумілими і логічними. Коли компанія працювала над першими сенсорними айфонами, все інше Виробництво в прямому сенсі встало. Навіть програмісти, які спочатку повинні були писати код для свіжої MacOS, були відправлені на головний проект. Найгірше себе відчували співробітники, які не були задіяні в розробці iPhone . В один прекрасний день вони стали «зайвими» — електронні перепустки перестали працювати.

Письменник не раз згадуватиме, що означала компанія для Джобса і що він означав для неї. Коли вже стало ясно, що дні легендарного генерального директора полічені, корпорація кидає всі сили і кошти на роботу над продуктом, який так сподобався керівнику. Щоб обов'язково встигнути подарувати вмираючому генію плід його праць та ідей. Телефон, якого ще не було в світі — маленький кишеньковий комп'ютер з голосовою помічницею сірі. Хіба можна знайти ще одну фірму з оборотом понад $100 млрд, яка б повторила цей подвиг?

Сам же Стів не був з усіх боків позитивним персонажем. Мабуть, ті люди, що зводять його образ в ідоли, навряд чи б захотіли для себе такого ж гендиру — гордовитого, примхливого, свавільного і відверто нехтує почуттями ближніх. Поки весь світ плекав лояльність, він просто проїхався по ній «танком», ввівши в своїй організації систему беззастережного підпорядкування лідеру. Від співробітників нічого не вимагалося, крім виконання чітких наказів. Особиста думка підлеглих нікого не цікавило. 

Маестро віддавав себе цілком улюбленій справі і чекав (читайте — вимагав) від команди, щоб вона також не шкодувала ні коштів, ні часу, ні сил на благо корпорації. Але разом з тим сотні геніальних розробників, дизайнерів та інженерів мріяли працювати на Джобса. Аж до того, що були готові раз і назавжди розпрощатися з особистими амбіціями і неухильно слідувати волі свого кумира. Але вибору і не було — адже він чекав тільки безумовного підпорядкування. 

Лашінскі впевнений, що, будь «Еппл» хоч трохи більш відкритою організацією, вона б шокувала знаменитих бізнес-тренерів і економістів своїм повним нехтуванням «золотими» управлінськими принципами. Під час пропаганди курсу на відкритість вона кожне рішення огортає таємницею. Коли говорять про цінність універсальних працівників, промисловий гігант наділяє кожного співробітника лише вузьким колом службових обов'язків. А коли, здається, весь світ погодився з необхідністю делегування, гендир власноруч стверджує все: від елементів на рекламному плакаті до списку учасників секретних нарад.

Здається, що компанія сміється над «алмазним» принципом сучасного менеджменту. Коли прибутки злітають до небес, дітище Стіва Джобса пускається раптом в неймовірні Витрати, яких не став робити навіть «зелений» бізнесмен. Уолл-стріт цього гіганта не цікава, а інвестори начебто дратують. Але в той же час на тлі вже» закостенілої «компанії" Microsoft », свого прямого конкурента, ровесниця «Еппл» примудряється виглядати так яскраво і свіжо, як ніби була заснована вчора. 

І, нарешті, останній удар по розумним спробам пояснити успіх цього підприємства « "Еппл" навіть не можна назвати найпривабливішим роботодавцем! У той час як» Гугл " дає своїм співробітникам право працювати в нічній піжамі, а на перерві ганяти по офісу на самокаті наввипередки з такими колегами, Apple навіть не подає заявок на участь в конкурсах, де фірми змагаються за кращими умовами праці. Ніхто навіть толком не може пояснити, за яким принципом можна побудувати в корпорації кар'єрні сходи. Чому, врешті-решт, одні люди там роками працюють на одній і тій же посаді, а інші в один момент входять в довірене коло гендира?

Цю книгу багато хто бачить як таємний код, ІНСТРУМЕНТ хакера для злому «коду Apple». Але в результаті опиняються в ще більш хитромудрому лабіринті, в мережі питань, на які неможливо знайти відповіді. І головний з них « "Чи можна створити другу "Еппл"?"Втім, автор дає одну підказку: корпорація — відображення свого нині покійного творця. Стів Джобс все життя йшов наперекір обставинам. І той, хто розбереться, як це вдавалося підприємцю, той і зможе осягнути головну таємницю його компанії. 

Схожі книги з серії " бізнес, успіх, психологія»

Якщо ви шанувальник Стіва Джобса, Apple і її продукції, Вам сподобаються і інші цікаві видання про амбітну і таємничу компанію:

 • Книга Стів Джобс, Уолтера Айзексона. Багато хто вважає цей твір найкращою біографією маестро.
 • Книга " повернення в яблучне Королівство. Стів Джобс, створення Apple і як воно змінило світ» Майкла Моріца. Історія "Еппл» для "початківців" шанувальників.
 • Книга " Джоні Айв. Легендарний дизайнер Apple " Ліндера Кані. Книга присвячена людині, завдяки якій ваш айфон або айпад виглядає таким досконалим і естетичним.
 • Книга " А як вчинили б в Apple?"Дірка Бекмана. Автор поміщає в свій твір практичні поради, які кожен би зміг запозичити у «яблучної» корпорації. Також письменник уявляє, як можна використовувати досвід комп'ютерного гіганта в інших галузях промисловості. 
 • Книга «іКона Стів Джобс» Джеффрі Янга і Вільяма Саймона, мабуть, сама неоднозначна і скандальна біографія генія. Він постає не небожителем, а людиною зі своїми слабкостями, помилками і промахами. 
 • Книга «як посварилися Google і Apple, і, затіявши війну, почали революцію» Фреда Фогельштейна. Інтригуюча історія про те, як компанії-союзники стали ворогами.
 • Книга " Велика четвірка. Секрети успіху Amazon , Apple, Facebook і Google", Скотт Геллоуей

На сайті  https://worldbank.org.ua ви також знайдете огляди корисної ділової літератури, запаморочливих історій успіху та мотиваційних книг.

Висновок

Щоб написати цей твір, Лашинський зробив величезну роботу. Автор збирав, вивчав і систематизував інформацію про «Еппл», що було не так-то просто із закритою системою управління фірмою, зведеної на фундаменті суворої конфіденційності та особистої відповідальності для кожного із співробітників. Разом з читачами Адам шукає відповідь на головне питання, яке змушує взяти в руки книгу «" у чому" чарівний фокус " консервативної фірми, яка по свіжості рішень, гнучкості політики вже сорок років обходить молоді стартапи?» 

Як зазначив один з бізнесменів: «Apple схожа на джмеля. За всіма законами аеродинаміки він не повинен відірватися від землі зі своїми крихітними крильцями. Але він якось літає!"Так, може бути, причина успіху цього промислового гіганта все-таки в тому, що він функціонує і розвивається всупереч правилам, яким вчать в університетах, і всупереч законам, доведених іменитими економістами?