Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Шоуруминг не только понижает цены, но и искусственно их повышает

дослідники стверджують, що шоурумінг не тільки знижує ціни, але і штучно їх підвищує

Американські дослідники визначили фактори, що впливають на рішення споживачів займатися шоурумінгом, і вплив останнього на ціноутворення в роздрібній торгівлі

Американські вчені провели емпіричне дослідження, яке показало, як різні типи споживачів, їх переваги, мотиви і обмеження, впливають на їх рішення відвідувати роздрібні магазини для вивчення товару перед його покупкою в іншому місці за нижчою ціною, а також як ця поведінка впливає на ціни в роздробі в залежності від асортименту товарів і типу продукту, повідомив the Conversation 25 квітня 2023 року.

Про дослідження

Мета: вивчити фактори, які впливають на рішення споживачів займатися конкурентним шоурумінгом, тобто відвідувати роздрібні магазини для вивчення товару перед його покупкою в іншому місці за нижчою ціною.

Автори: Хескі Бар-Ісаак, професор економіки та фінансів в Університеті Торонто, і Сандро Шелегія, доцент кафедри економіки та бізнесу в університеті Помпеу Фабра.

Об'єкти дослідження: споживачі, які займалися шоурумінгом або вебрумінгом при покупці товарів в роздрібних магазинах або онлайн. Автори дослідження опитали 556 респондентів, щоб вивчити, як вигоди і витрати шоурумінга впливають на рішення споживача займатися цією практикою. Вони також враховували різні типи споживачів, їх уподобання, мотиви та обмеження при виборі каналу покупки.

Методи: методи, використані при дослідженні, включали опитування споживачів, структурне рівняння моделювання та множинний регресійний аналіз. Вони використовували структурне рівняння моделювання для перевірки своєї теоретичної моделі та гіпотез. Вони також проводили багаторазовий регресійний аналіз для вивчення впливу типу продукту на відносини в моделі.

Результати та рекомендації

Дослідники зробили наступні висновки:

  • Шоурумінг - це не тільки питання ціни, а й інших факторів, таких як якість товару, час очікування обслуговування, задоволення від покупки і т. д.
  • Шоурумінг не завжди знижує ціни в роздробі, але і підвищує їх, якщо споживачі вважають за краще купувати в магазинах з великим асортиментом товарів.
  • Тип споживача, який не займається шоурумінгом і не дуже вибагливий до вибору товару, є ключовим фактором, що визначає ціни в роздробі.
  • Роздрібні торговці можуть скоротити показ, збільшивши кількість персоналу в магазині або запропонувавши бонуси за покупку в магазині.
  • Онлайн-продавці можуть заохочувати шоурумінг, полегшуючи пошук в інтернеті або пропонуючи безкоштовну доставку або повернення товару.

Дослідники дають наступні рекомендації:

  • Роздрібні торговці повинні враховувати різні типи споживачів та їх мотиви при виборі каналу покупки. Вони повинні пропонувати різноманітність товарів, якісне обслуговування і лояльність до клієнтів.
  • Інтернет-продавці повинні враховувати переваги та витрати шоурумінгу для споживачів. Вони повинні знижувати онлайн-витрати пошуку, ризик і затримку споживання. Вони також повинні підвищувати задоволення від покупки і почуття розумного покупця.
  • Обидва типи продавців повинні співпрацювати, а не конкурувати один з одним. Вони можуть використовувати різні стратегії, такі як цінова дискримінація, спільна пропозиція або перехресний продаж, щоб збільшити свої доходи та задовольнити потреби клієнтів.