Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Саморазвитие: топ-10 лучших тренеров и коучей мира

саморозвиток: топ-10 кращих тренерів і коучів світу — курси, книги, семінари, тренінги

Ростіть і вдосконалюйтеся разом з кращими: 10 топових тренерів і лайф-коучів світу, їх книги, курси, формули саморозвитку і успіху

Спробуйте задати Яндексу або Google «Кращі курси для саморозвитку». Пошукова система видасть вам тисячі платних і безкоштовних тренінгів від різних шкіл, авторів, коучів і психологів. Яка з цих програм дійсно варта уваги? Адже, на жаль, у сфері лайф-коучингу чимало непрофесіоналів і відвертих шарлатанів. Ми ж в https://worldbank.org.ua вирішили діяти іншим шляхом. Наша редакція з'ясувала імена визнаних майстрів, і відомих на всю планету лайф-тренерів, щоб розповісти про них вам:

 1. Томас Леонард
 2. Тімоті Голві
 3. Джон Вітмор
 4. Майлз Дауні
 5. Девід Клаттербак
 6. Мерилін Аткінсон
 7. Марша Рейнольдс
 8. Гіта Белін
 9. Макс Ландсберг
 10. Райнер Лессінг

Що почитати, подивитися і вивчити у кожного коуча, ми докладно написали нижче!

Томас Леонард / Thomas J. Leonard

Коуч по саморазвитию Томас Леонард

 • Книга " я навчився тому, що...»
 • Програми для шкіл та університетів особистісного зростання CoachVill.com, Graduate School of Coaching, TeleClass.com

Варто почати з Томаса Дж. Леонарда (1995-2003), якого називають «батьком-засновником» коучингу. Свій шлях почав у вісімдесятих з фінансового консультування. Задумався про новий шлях, коли успішні клієнти просили поділитися "особистими порадами" у сфері професійного життя. Працюючи і як фінансист, і як психолог, ця людина створила університет коучів, Міжнародну асоціацію коучів і проект CoachVille.com. за 47 років життя встиг написати 28 професійних програм саморозвитку, які використовуються і до цього дня.

А ви знали, що саме Томас Леонард ввів таке поняття в сфері особистісного саморозвитку як Coach — «тренер».

Тімоті Голві / Timothy W. Gallwey

Коуч по саморазвитию Тимоти Голви

 • Книга " стрес як внутрішня Гра »
 • Книга " психологія успішної гри»
 • Книга " внутрішня гра в теніс»
 • Бізнес - коучинг для університету Performance Consultants

Якщо Томас Леонард починав як фінансовий консультант, то тім Голві — як інструктор з тенісу. Під час однієї з ігор його відвідала раптова думка: противник у власній голові набагато небезпечніше противника по іншу сторону сітки. Бій з ним Тімоті назвав the inner game - »внутрішньою грою". Завдання автора книг і бізнес-коуча — не направляти учня прямо, а ставити навідні запитання і допомагати долати ті самі перешкоди, заховані всередині свідомості.

А ви знали, що тільки в Сполучених Штатах більше 40 000 людей визначають свою професію як» тренер", фахівець з особистої ефективності?

Джон Вітмор / John Whitmore

Коуч по саморазвитию Джон Уитмор

 • Книга " внутрішня сила лідера»
 • Книга " Коучинг-новий стиль менеджера»
 • Семінари "еволюція необхідна", "майбутнє коучингу", "Коучинг - це про лідерство" « " трансперсональний коучинг в дії»
 • Сайт  www.performanceconsultants.com

Сер Вітмор прославився як успішний гонщик. Але одного разу він кинув Спорт , щоб цілком і повністю захопитися наукою психологією. До його програмі варто звертатися тим, хто бажає навчитися досягати поставлених цілей. Джон Вітмор розробив для цього модель GROW (Goal — цілі, Reality — реальність, Options — вибір, Will — Воля). Це досить проста схема дій, за допомогою якої можна навчитися домагатися свого в будь-якій сфері.

А ви знали, що Джон Вітмор — ведучий бізнес-коуч за рейтингом видання Independent.

Майлз Дауні / Myles Downey

Коуч по саморазвитию Майлз Дауни

 • Книга " ефективний коучинг. Уроки тренера коучів»
 • Коучинг керівників в The School of Coaching

Майлз Дауні впевнений, що кожна людина має необмежений потенціал. Однак не кожен здатний дізнатися, розкрити його повністю. Завдання коуча полягає в тому, щоб розпізнати, що блокує саморозвиток людини. Наставник спостерігає, задає питання, щоб клієнт сам прийшов до вірного рішення. Важливо не заважати учневі робити помилки і вчитися на них. Однак тренер допомагає скоротити шлях Колекціонування негативного досвіду, пропонуючи методики, що розвивають і вдосконалюють особистість. Дауні переконаний, що людям потрібно давати можливість вирішувати свої проблеми самостійно — тільки так вони знайдуть впевненість і стануть кращою версією себе.

А ви знали, що кращі російські тренінги  для особистісного зростання можна знайти в школах " Нетологія«, Skillbox," Яндекс .Практикум", Eduson Academy, City Business School, Laba.

Девід Клаттербак / David Clutterbuck

Коуч по саморазвитию Дэвид Клаттербак

 • Лекція " як задавати сильні питання»
 • Автор моделі PERIL для командної роботи
 • Техніка "вхід-вихід" для усвідомлення власних бажань і емоцій
 • Книга " командний коучинг на робочому місці. технологія створення самонавчальної організації»

Клаттербак впевнений, що людина найбільш повно розкриває свої кращі особисті якості саме при діяльності фахівців в команді. Тому тренер віддає перевагу сучасному груповому коучингу. Передбачається розділяти підопічних на заході на групи по 7 осіб — це ідеальна кількість, при якому колектив перетворюється в «самонавчальну організацію». Ще одне винахід експерта — техніка «вхід — вихід», яка допомагає клієнтам усвідомити і прожити свої емоції.

Мерилін Аткінсон / Marilyn Atkinson

Коуч по саморазвитию Мэрилин Аткинсон

 • Книга " Життя в потоці»
 • Книга " шлях до зміни»
 • Книга " майстерність життя»
 • Книга «досягнення цілей»
 • Авторський майстер-клас " майстерність переговорів»
 • Програма «сімейний коучинг»
 • Курс «квантовий розум: мислення в чотирьох квадрантах»

Marilyn Atkinson вчить, що у кожної людини є всі необхідні ресурси для здійснення задуманого. Потрібно лише правильно їх освоїти-самостійно або за допомогою коуча. Самовдосконалення особистості передбачається через трансформаційні коучингові розмови. Аткінсон впевнена, що наша найбільша проблема — це ключ до наших найвидатнішим здібностям.

Марша Рейнольдс / Marcia Reynolds

Коуч по саморазвитию Марша Рейнольдс

 • Книга " Коучинг: емоційна компетентність
 • Публікації для Fortune Magazine, Health Magazine, Christian Science Monitor і The New York
 • Трансформаційна програма «10 днів з гуру-майстром»
 • Сайт  https://covisioning.com

Доктор Рейнольдс практикує Мистецтво коучингу в зв'язці з останніми науковими дослідженнями мозку. Це дозволяє їй показати клієнтам,»чому вони роблять те, що роблять". А в результаті-прийти до кращого вибору. На думку Marcia Reynolds, саморозвиток-це зміна стратегії мислення. Люди схильні приймати миттєві рішення щодо глобального. Коуч змінює їх звички, направляє до розвитку тактичного, стратегічного і, нарешті, глобального мислення.

А ви знали, що навчальні тренажери  особистісного зростання можуть бути безкоштовними? Це блог TED, сайт Миколи Сисоєва NikSy і онлайн-журнал Psychologies.

Гіта Беллін / Gita Bellin

Коуч по саморазвитию Гита Беллин

 • Особистий наставник і тренер
 • Концепція " еволюція свідомості»

Гіта Беллін впевнена, що особистісний ріст можливий у міру оволодіння навичками міжособистісного спілкування, практик управління стресом. Своїх учнів називає чемпіонами зі зміни. Згідно з концепцією Gita Bellin, трансформація особистості-це необоротна метаморфоза. Ставши краще, людина вже не хоче і не може повернутися до себе раніше.

А ви знали, що в світі є професійні об'єднання тренерів з особистісного зростання: the International Coach Federation, International Coaching Council, the Worldwide Association of Business Coaches.

Макс Ландсберг / Max Landsberg

Коуч по саморазвитию Макс Ландсберг

 • Книга " лідерство. Бачення, натхнення, енергія»
 • Книга " Поклик гір»
 • Книга " Дао мотивації. Надихай себе та інших»

Макс Ландсберг — кращий коуч по роботі з мотивацією. Він пропонує концепцію кола Перемоги: "впевненість, народжена баченням (себе в бажаній точці майбутнього) за рахунок процесу занурення (створення нової реальності), призводить до певних наслідків. Рух по колу, вірніше розвиток по спіралі Перемоги, створює і підтримує мотивацію як всередині лідера, так і дозволяє працювати з мотивацією оточуючих».

А ви знали, що курси та тренінги з саморозвитку можна пройти безкоштовно? Наприклад, курс «нетворкінг» від «Нетології» або «бізнес-тайм-менеджмент» від GeekBrains.

Джулі Старр / Julie Starr

Коуч по саморазвитию Джули Старр

 • Компанія Starr Consulting
 • Документальний фільм LEAP
 • Книга " Повне керівництво по методам, принципам і навичкам персонального коучингу»

«якщо він дійсно мудрий, він не запросить вас в будинок своєї мудрості, а лише підведе до порогу вашого власного розуму», — цю цитату Джулі Старр вибирає для опису професії коуча. Її книга-не тільки посібник для професіоналів і директорів, а й самовчитель, де розбираються реальні життєві ситуації. Окремо виділяються практичні психологічні вправи-якісь із них прості, а якісь-більш складні, що пропонують покинути зону комфорту.

А ви знали, що одним з кращих коучів і тренерів з особистісного зростання називають мільярдера Тоні Роббінса? його особисте наставництво коштує не менше $1 млн.для всіх інших є тренінги та семінари «розкрий свій прихований потенціал», «побачення з долею», «бізнес-майстерність». На YouTube  можна знайти безкоштовну 30-денну аудіо-програму Роббінса Personal Power II.

Команда https://worldbank.org.ua зовсім не закликає читачів слідувати виключно нашій вибірці. Саморозвиток і особистісний ріст — процеси суто індивідуальні. Навіть якщо вам не сподобається манера мови або спосіб подачі тренером інформації, навчання вже не піде про запас. Тому консультації навіть експерта зі світовим ім'ям виявляться марні. Вибирайте свого тренера, прислухаючись до себе, вивчаючи про нього незалежні відгуки. Комусь буде цікава книга, хтось замовить онлайн-курс, комусь-групові заняття, а хтось захоче особисте наставництво. Успіхів вам в самовдосконаленні і пошуку себе!

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " саморозвиток: топ — 10 кращих тренерів і коучів світу-курси, книги, семінари, тренінги» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі "саморозвиток", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.