Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Марк Цукерберг был ответчиком по делу об утечке данных пользователей Facebook

20 жовтня 2021 року Марк Цукерберг став відповідачем з питання витоку даних користувачів Facebook

Новина: засновник Facebook Марк Цукерберг 20 жовтня 2021 року став відповідачем з питання витоку даних користувачів його соціальної мережі

20 жовтня прокурор округу Колумбія ( США ), Карл Расін, повідомив про залучення в якості відповідача СЕО компанії Facebook , Марка Цукерберга, у справі про масовий витік персональних даних користувачів соціальної мережі. розслідування цього інциденту було ініційовано після скандалу навколо агентства Cambridge Analytica.

В офіційній заяві Расіна йдеться про те, що матеріали, зібрані ним за два роки, однозначно вказують на те, що Марк Цукерберг не тільки знав, але й брав активну участь у прийнятті рішень, які в підсумку призвели до масового збору даних Cambridge Analytica. Фейсбук при цьому навмисно вводив людей в оману, запевняючи їх у високому ступені захисту всієї персональної інформації. Якщо в ході судового засідання буде доведено, що бізнесмен і належить йому компанія порушили законодавство про захист прав споживачів, їм доведеться не тільки виплатити багатомільйонні штрафи, але відшкодувати всі судові витрати, а також компенсувати збиток потерпілим.

Представник Фейсбук і Цукерберга, Енді Стоун, коментуючи повідомлення генпрокурора, зауважив, що висунуті ним звинувачення є безпідставними. Про це свідчить цілий ряд фактів, які в самий найближчий час будуть представлені суду.

Нагадаємо, що скандал навколо Cambridge Analytica розгорівся в першому півріччі 2018 року, після того, як провідні газети країни – Guardian і New York Times опублікували викривальні матеріали про те, що корпорація Facebook передала сторонній компанії персональні дані 50 мільйонів користувачів соціальної мережі. Через деякий час кількість постраждалих збільшилася до 87 мільйонів. Згодом FB виплатила рекордний штраф у розмірі 5 мільярдів доларів, що за чутками дозволили Цукербергу уникнути персональної відповідальності У даній справі.